Skocz do zawartości
kuruś

Celeron 2500mhz & Asus P4pe-x - Oc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kumpel chce aby mu takie coś podkręcić ale ja nigdy nie kręciłem intela ;]

Jak się za to zabrać? wiem tyle że mnożniki w intelach to odpada i że można kręcić tylko przez fsb.

A i czy w ogolę na tej mobo można kręcić?

Płyta jest na chipsecie Intel 845PE obsługuje FSB 400-533 ale czy tylko DDR 333?

I rozumiem że się to kręci tak zaniżyć dzielnik cpu/ram i podnosić fsb czy tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kumpel chce aby mu takie coś podkręcić ale ja nigdy nie kręciłem intela ;]

Jak się za to zabrać? wiem tyle że mnożniki w intelach to odpada i że można kręcić tylko przez fsb.

A i czy w ogolę na tej mobo można kręcić?

Płyta jest na chipsecie Intel 845PE obsługuje FSB 400-533 ale czy tylko DDR 333?

I rozumiem że się to kręci tak zaniżyć dzielnik cpu/ram i podnosić fsb czy tak?

hehe każdego procka można troszkę @@. W intelu jest możliwa zabawa tylko szyną. Ten baleronek ma mnożnik 25 i magistralę 100Mhz, czyli daj na np 110Mhz i przeprowadzaj standardową procedure testową, tak jak a AMD ;)

 

Ta płytka jest chyba przyzwoita do o/c więc jesteś w komfortowej sytuacji. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz ustawien ia taktowania PCI/AGP to ustaw na stałej wartości najlepiej 33/66. jeśli takiej funkcji nie masz to szyną 110mhz to bym się nie przejmował. pci i agp niewiele się przetaktują i powinno wszystko chodzić stabilnie. inna sprawa jakie masz poamięci i na ile ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ta płyta ma bloadę szyny, a więc nie zmienia sie dzielnik AGP/Pci. Zostaje on sztywny (chyba że sam ruszysz częstotliwości ich taktowania, czego nie polecam). Wystarczy więc podnieść FSB (nie pójdzie za tym zmiana częst. taktowania szyny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na box chłodzeniu miałem 60st w stresie a normalnie 32 bez podkręcania , niedługo wymianię chłodzenie to zobacze jak idą te proce wysoko , bo narazie poszedłem na 3.6ghz i sie winda jeszcze odpalała... a vcore da sie w zakresie 1.525v - 1.850v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakich temp. powinien pracować taki Celeron? i jakie ma domyślne V takie procek? jest na nim posadzony ARCTIC COOLING FREEZER 4 & Ceramique.

Zobacz tu http://processorfinder.intel.com/scripts/l...asp?ProcFam=483

znajdź swój model i zobacz spec.

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość domban

Mam taka plyte i wedlug mnie ma ona dosc duze mozliwosci podkrecania. Sam na moin celeronie 2.6 mam teraz 3.3Ghz i da sie jescze wiecej ale na razie nie probuje bo mam slabe pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, troche odkopie temat :)

 

przyjechalem na swieta do rodzicow, i maja Asus P4PE-X i jedna kostke 256MB Kingstone PC2700 (DDR333) SINGLE SIDED (SS). ja, z mojego starego kompa na AMD64, mam 4x512MB Kingstone DDR400 PC3200 DOUBLE SIDED (DS). a wiec teraz juz wiem, ze nie moge miec 3x512 DS, ale pytanie pozostaje czy moge miec jaka kolwiek inna konfiguracje pamieci typu: 2xDS + 1xSS czy moze 1xSS + 1xDS ?

 

przeczytalem gdzies, ze mozna wlozyc tylko jedna kostke DS do slot0 i wtedy jedna albo dwie SS do slot1 i slot2. zakladam, ze slot0 to ten najblizej CPU?

 

czy zanim wloze kostke 512, mam wpierw wymusic taktowanie pamiec na 333MHz? cos jeszcze ominalem?

 

CPU to Celeron 2.4GHz 24x100 Northwood.

 

dzieki, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...