Skocz do zawartości
extremeee

X800 Gt, X800 Gto, X800gto2

Rekomendowane odpowiedzi

Po przeczytaniu paru watków z forum juz sam sie zakrecilem ... mam kilka pytan prosze o rozwianie moich watpliwosci :

 

Karta docelowo bedize pracowac na Venice 3000+ (o/c) abit an8 Ultra, dobrej zasilce, zalezy mi na karcie ktora jest oplacalna i mozna z niej duzo wycisnac podobnie jak w przypadku tego co mam podpisie czyli legendarnego gf 5900XT - cena niska a wydajnosc blisko 5950 Ultra :)

Wydajnosc wiadomo :

X800Gt(8p) < X800GTO(12p) < X800GTO2 (12p -->>16p)

 

1. Tylko teraz mam takie pytanie ktora karta posiada najsensowniejszy stosunek wydajnosci do ceny ...

 

2. Sklaniam sie bardziej w strone GTO niz GTO2 - prosze o weryfikacje mojego toku myslenia :)

 

3. Czy warto doplacac zeby miec GTO2 - wiem ze pozwoli to przerobic karte na 16p (x850Xl ?) ale czy roznica wydajnosci w stosunku do GTO jest tak duza ze warto doplacic i kupic GTO2 ?

 

4. Kolejne moje pytania skupiaja sie na marce .. widze ze bardziej popularne sa produkty sapphire, na drugim miejscu jest HIS - czy jest jakas konkretna roznica miedzy kartami tych producentów na tym samym chipie ?Niesadze ale wole sie upewnic.

 

5. Kolejna Kwestia Sapphire X800GT FireBlade - czy warto do niego doplacic w stosunku do zwyklego X800GT ?

Czy istnieje wersja Fireblade dla kart GTO ? - jesli tak to czy tez warto do tego doplacac ???

 

Przepraszam za tak rozbudowanego posta ale czytajac tematy na forum liczace po 17 i wiecej stron naprawde mozna sie pogubic - w tym poscie chcialbym to wszystko skonsolidowac oraz wywolac dyskusje odnoscnie stosunku wydajnosc/cena czyli poprostu czy warto.. ;)

 

Pozdrawiam

 

 

 

EDIT : A moze jednak GF 6800 GT ? - (Nie bijcie wiem ze to dzial ATI):P

Edytowane przez extremeee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1/2/3 bralbym gto2 jest on drozszy od gto fireblade o jakies 200-300 zl ale jest wart swojej ceny. Moduje sie na x850 xl i dostajesz karte o 500 zl drozsza ;O takze jak tylko masz kase to bierz ja :D roznica miedzy gto2 a gto jest widoczna gdyby nie to ze daje sie ona modowac to nie oplacaloby sie jej kupowac bo roznica w wydajnosci nie jest duza w stosunku do roznicy ceny 300 zl... takze jezeli masz tylko zamiar ja modowac to bierz gto2 :D a jezeli nie wez fireblade i zawse mozes ja niezle podkrecic ::D

 

5. warto doplacic do fireblade gto fireblade jest duzo szybszy niz x800gt dodatkowo x800gt ma 8 potokow i pamieci 2,8 bodajrze i niezbyt dobrze sie kreci, natomiast fireblade 12 potokow, pamieci 1,6ns i kreci sie bardzo dobrze :D i fireblade to jest gto nie spotkalem sie z gt fireblade ;o

 

nie bierz gf 6800gt !!! dasz za niego z 1300-1400 zl a x800gto fireblade jak go podkrecisz to uzyskuje wyniki lepsze niz 6800gt, ktory jest slabo podkrecalny !! w 3d marku 2k5 jest to roznica nawet 600 pkt ! a gto fireblade jest tanszy o jakies 500-600 zl niz 6800gt ;O

 

ja mam x800gto fireblade :D i w temacie o gto wlasnie napisalem wyniki przed i po taktowaniu ;D na standardowym chlodzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo GTO 3DConect(720 zł) , które narazie wszystkim się moduje na 16 potoków , albo gto@16 pot. u PITera za ok 820 zł

 

dokładnie

Dla mnie GTO2 nie jest warte dopłaty tych 200-300PLN

Wzrost wydajności w stosunku do 12 potokowego GTO to max 10% a cena większa o 1/3 ...

Ew. używany 12 potokowiec za jakieś 600 PLN (np z działu sprzedam B) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie

Dla mnie GTO2 nie jest warte dopłaty tych 200-300PLN

Wzrost wydajności w stosunku do 12 potokowego GTO to max 10% a cena większa o 1/3 ...

Ew. używany 12 potokowiec za jakieś 600 PLN (np z działu sprzedam B) )

Dokładnie popieram :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ yotomeczek mowisz o roznicy 10% pomiedzy gto a gto2 po zmodowaniu tego drugiego na 16 p ? i owczesniejszym podkreceniu obydwoch kart czt tez nie ?:) najbardziej w dalszym ciagu sklaniam sie do GTO - a ma ktos tego 3dConnecta ? kreci sie on w takich wartosciach jak Sapphiry po zmodowaniu ?

 

Doszedlem do wniosku ze chyba najlepszym wyborem bedzie GTO, Sapphire 256 PCI-E GDDR3 GTO FIREBLADE czy tez moze ten 3dConnect o ktorym czytalem na forum ale nie slyszalem nigdy wczesniej ?

 

Jak sadzicie ?

 

Pozdrawiam

 

 

EDIT : Po przeczytaniu podpisu yotomeczka mysle jeszcze nad gt i jego zmodowaniu ... co o tym sadzicie ? sa szanse ze z 8 p zmoduje sie na 12 a potem na 16 (chyba raczej niewielkie) :) jeszcze zostaje kwestia podkrecalnia samego ukladu .... Fireblade rdzi sobie niezle z tego co wiem ...a normalny GTO w zestawieniu z MODOWANYM GT i GTO Fireblade jak wypada pod katem O/c - wiem ze jest na koncu ale czy sa to duze roznice

Edytowane przez extremeee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Connect3D kończy się u mnie póki co na 560/1140 (core/mem). Na zmienionym chłodzeniu powinien jeszcze trochę w góre pójść; u innych posiadaczy tej karty wyniku w sumie podobne. Jakby nie patrzeć, jeden z lepszych wyborów pod względem cena/jakość obecnie jeśli chodzi o karty graficzne w ogóle... Sam zastanawiałem się przed zakupem nad gto fireblade od sapphire, jednak o zakupie C3D zadecydowały dwa czynniki: niższa cena względem fireblade i dostępność w sklepie, w którym mam dość fajne układy ;) Zysk z dodatkowych 4 potoków jest wprawdzie mniejszy niż się spodziewałem, no ale tak czy inaczej - 720zł za 16 potokowca z 256mb pamięci to niezła cena.

 

GTO2 odpuścił bym na pewno - jest po prostu za droga, moda na 16p zrobi się na dużo tańszej karcie, a wyższe o/c nie jest warte dopłaty. Modowalne GT są ciekawe, ale imo cenowo zbyt blisko do x800gto, aby stanowić skuteczną konkurencję.

 

W tej chwili w segmencie kart mid-end widzę 3 kandydatów do zakupu:

1) C3D x800gto

+ 80% pewny mod na 16p

+średnie o/c 550/1100 (core/mem)

+ niska cena 720zł

- słabe wyposażenie & brzydkie pudełko ;)

 

2) Sapphire x800gto Fireblade

+ pamięci 1.6ns

+ gwarantowane niezłe o/c (rdzeń jak wszędzie + b. dobre pamięci)

- bez szans na 16p

 

3) HIS X800GTO ICEQ2T

+ pamięci 1.6ns

+ bardzo dobre o/c (pamięci + chłodzenie)

+ ciche i wydajne chłodzonko

- bez szans na 16p

- droga

 

 

Jeśli faktycznie lubisz przy karcie grzebać i kombinować, skłaniałbym się ku C3D X800GTO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, zamiast sie tyle produkowac kup od Yotomeczka jego X800gt i tyle...

Drogi uzytkowniku klmn - po 1 sze ja tutaj chce uzyskac jak najwiecej informacji o relacjach cenowych miedzy tymi kartami a nie kupowac cos od kogos.

po 2 gie - nie pomsylales zapewne ze jesli bym sie zdecydowal na zakup to bardzo przydala by mi sie F-VAT na dany podzespol.

 

@Cruel

 

Czyli w przypadku sapphire GTO FB nie ma szans na moda 16 p ?

 

Mam tez watpliwosc co do jednej sprawy ... co osiagnie lepszy wynik zmodowany 3dconnect (16p) czy bardzo wykrecony GTO FB.

 

Pozdrawiam

 

 

EDIT : Jakie pamieci ma 3dconnect ? 2,0 czy 1,6 ?

Edytowane przez extremeee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 2 gie - nie pomsylales zapewne ze jesli bym sie zdecydowal na zakup to bardzo przydala by mi sie F-VAT na dany podzespol.

 

@Cruel

 

Czyli w przypadku sapphire GTO FB nie ma szans na moda 16 p ?

 

Mam tez watpliwosc co do jednej sprawy ... co osiagnie lepszy wynik zmodowany 3dconnect (16p) czy bardzo wykrecony GTO FB.

 

Pozdrawiam

EDIT : Jakie pamieci ma 3dconnect ? 2,0 czy 1,6 ?

jeżeli myślisz tylko o nowych kartach i planujesz wykręcić gt@12p lub nawet 16p to zapomnij o gt - nowe są właściwie niemodowalne. użytkowników gt@16p na forum to można policzyć na palcach jednej ręki - to ewenement.

16p na chwilę obecną tylko c3d lub gto2. gto2 to bezsens kompletny myślę. x850xt są już po 1100 - prawie tyle samo kosztuje gto2.

c3d ma pamiątki 2.0ns

Edytowane przez cga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szans na moda 16p w przypadku Fireblade brak... Jeśli chodzi o porównanie osiągów: nie mam Fireblade, nie miałem okazji testować, opieram się na wynikach innych - na rdzeniu obie karty idą podobnie, Fireblade będzie miał lekko ~100Mhz wiecej na pamięciach, natomiast C3D 4 potoki więcej. Wpływ 4 potoków na wydajność jest większy niż szybszych pamięciu - w związku z czym to C3D bedzie kartą wydajniejszą. Jedyna wada taka, że zawsze jest ten podświadomy lęk, co bedzie jeśli mod się nie powiedzie - jednak imo warto zaryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szans na moda 16p w przypadku Fireblade brak... Jeśli chodzi o porównanie osiągów: nie mam Fireblade, nie miałem okazji testować, opieram się na wynikach innych - na rdzeniu obie karty idą podobnie, Fireblade będzie miał lekko ~100Mhz wiecej na pamięciach, natomiast C3D 4 potoki więcej. Wpływ 4 potoków na wydajność jest większy niż szybszych pamięciu - w związku z czym to C3D bedzie kartą wydajniejszą. Jedyna wada taka, że zawsze jest ten podświadomy lęk, co bedzie jeśli mod się nie powiedzie - jednak imo warto zaryzykować.

Hmm no tak to jest najgorsze ... a jak to sprawdzic najlepiej czy sie bedzie modowal to jakis dosowy program czy tez riva tuner czy cos ? tzn chodzi o to zeby to zrobic jakos szybko i latwo w sklepie zeby nie bylo problemow.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie

Dla mnie GTO2 nie jest warte dopłaty tych 200-300PLN

Wzrost wydajności w stosunku do 12 potokowego GTO to max 10% a cena większa o 1/3 ...

Ew. używany 12 potokowiec za jakieś 600 PLN (np z działu sprzedam B) )

Mam nadzieję , że nie za bardzo używany... ;) Chyba się skuszę. Właśnie się przesiadam z Athlona XP 1800@2400 (Abit NF7) na Venice 3000 (AN8 Ultra) i coś by się przydało w slocik pci-e włożyc :)

P.S. To mój debiut postowy na tweaku, chociaż forum przeglądam regularnie od dłuższego czasu :)

Pozdrawiam

Edytowane przez Sted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję , że nie za bardzo używany... ;) Chyba się skuszę. Właśnie się przesiadam z Athlona XP 1800@2400 (Abit NF7) na Venice 3000 (AN8 Ultra) i coś by się przydało w slocik pci-e włożyc :)

P.S. To mój debiut postowy na tweaku, chociaż forum przeglądam regularnie od dłuższego czasu :)

Pozdrawiam

Chce zrobic przesiadek na dokladnie to samo co Ty :) Venice 3000+ i AN8 Ultra :) no i owczywiscie w/w grafika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CRUEL

 

W tej chwili w segmencie kart mid-end widzę 3 kandydatów do zakupu:

1) C3D x800gto

+ 80% pewny mod na 16p

+średnie o/c 550/1100 (core/mem)

+ niska cena 720zł

- słabe wyposażenie & brzydkie pudełko ;)

 

 

ten ostatni punkt mi jakos nie pasuje, wyposazenie wlasnie ma bogate.

Kabeli, przelotki, vivo i.t.p, a kartonik zwykly, nie ma czego wymagac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CRUEL

 

W tej chwili w segmencie kart mid-end widzę 3 kandydatów do zakupu:

1) C3D x800gto

+ 80% pewny mod na 16p

+średnie o/c 550/1100 (core/mem)

+ niska cena 720zł

- słabe wyposażenie & brzydkie pudełko ;)

ten ostatni punkt mi jakos nie pasuje, wyposazenie wlasnie ma bogate.

Kabeli, przelotki, vivo i.t.p, a kartonik zwykly, nie ma czego wymagac.

ze tak się wtrące ktoś ma chyba dziwne pojęcie o OC średnie podkręcanie :blink: ponad 35% na rdzeń to średnio, sorki ale chyba coś ktoś pomylił :mur: , acha u mnie rdzeń idzie na 580 3dconnect od Piterka :) czyli co średnio??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wlasnie wacham sie czy wybrac connect3D czy Fireblade, boje sie, ze nie bedzie mozliwosci odblokowania potokow... wtedy lepszym rozwiazaniem bylby Fireblade... trudny wybor :/ warto zaryzykowac?

Edytowane przez macjek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić w sklepie odpowiednie literki w biosie i po krzyku...

Tak tylko jak to zrobic ???

Chyba wziac swojego PC z domq z zainstalowanym WIN`em i sterownikami do ATI :) bo niesadze zeby pozwolili CI to sprawdzic na ich kompie - dla nich to strata czasu :)

Pozdro

Edytowane przez extremeee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer - fakt, kabelków itp dużo. Ale porównując z tym co niektórzy producenci dorzucają - oprogramowanie, gry, cuda-niewidy, to C3D się szczególnie nie prezentuje. Żeby nie było, mi się taki stan rzeczy podoba, bo wolę parędziesiąt zł oszczędzić niż za [ciach!]ły płacić - ale jednak pozostaje fakt, że inni dają więcej. A z innej beczki - egzemplarze które Ci się nie zmodowały też miały F w poszczególnych liniach w ATI Toolu?

 

Kassiunia - "+średnie o/c 550/1100 (core/mem)" <-> zaleta: przeciętnie uzyskiwane na karcie o/c to 550 rdzeń i 1100 mem

 

Btw, ktoś ma jakieś porównanie, jak karta (C3D) kręci się na biosie od Powercolora X800XT w porównaniu ze standardowym biosem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam jedno pytanie - jaki bios bedzie najlepszy do tej karty ? tzn jakiej firmy i ktora wersja :)

Mowie oczywiscie o 3dconnect ;)

są chyba dwa biosy do tej karty. jeden to bodajże oryginalny z odblokowanymi potokami: connect3d@16p , drugi to bios od powercolora x800xt powercolor x800xt - ten Powercolor X800 XT (PCI-E) 256 MB; 500/500 2.0 Samsung.

osobiście używam tego c3d@16 (565/565), z tego co widze piter do swoich kart wbija ten drugi. kassiunia, yotomeczek maja wyższe osiągi od mojej grafy ale może dostali selekcjonowane karty :)) inni posiadacze tych kart jakoś nie kwapią się do wypowiedzi. sam zaś nie mam ochoty na wbijanie tamtego biosu - ogólnie wszystko biega mi dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są chyba dwa biosy do tej karty. jeden to bodajże oryginalny z odblokowanymi potokami: connect3d@16p , drugi to bios od powercolora x800xt powercolor x800xt - ten Powercolor X800 XT (PCI-E) 256 MB; 500/500 2.0 Samsung.

osobiście używam tego c3d@16 (565/565), z tego co widze piter do swoich kart wbija ten drugi. kassiunia, yotomeczek maja wyższe osiągi od mojej grafy ale może dostali selekcjonowane karty :)) inni posiadacze tych kart jakoś nie kwapią się do wypowiedzi. sam zaś nie mam ochoty na wbijanie tamtego biosu - ogólnie wszystko biega mi dobrze.

Nie dostali :mur: selekcjonowanych specjalnie pod kątem OC, ja mam bios od 3dconnetca , yoto od XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Hmm, już sam też nie wiem, chce sobie kupić jakąś karte też na PCIE i kurcze się gubie. Czemu kupno GTO2 jest nieopłacalne? PRzecież karta X850XT PE jest chyba najlepszą kartą Radeona... Kosztuje 1100-1200 a X850XT PE kosztuje 1750zł... Oczywiście nówki. Kręci się na 560/1250. W 3Dmark2005 6650pkt... 13020 w 2003 i 24.000 w 2001se...Myślę że wezmę X800GTO2@X850XT PE... RULEZZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...