Skocz do zawartości
Gość Pioorek

Ram A Gry.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dokupuje na ddniach 512 ramu cl 2.5. I mam pytanie - czy warto? Czy to cos da w ogole przy tak slabym procku i grafie? Bo zastanawiam sie a nie chce wydac kasy, jezeli nie poczuje roznicy w grach typu bf2, nfs:mw itp... zastanawiam sie nad kupnem ramu na raz z nowa grafa... czy moze jednak kupic najpierw 512 ramcow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie beda ;) Ale mowisz ze w bf2 raczej tak?

bf2 to bardzo ramożerna gierka, więc tutaj na pewno odczujesz przyrost. mógłbyś sprzedać te swoje 2 kostki 256 i kupić 2x512 400mhz tej samej firmy na tych samych kściach i w przyszłości puścić je na dualu (jesli ci mobo bedzie obsługiwać), a kiedyś kupisz sobie jakiegoś mobila z odblokowanym mnożnikiem albo nawet a64 i bedziesz mógł bez problemu hulać na fsb 200.

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pioorek wczesniej mialem 2x256@333MHz i bylo nieciekawie. Po przesiadce na 768Mb widac bylo roznice. Mniejsze doczyty ( szczegolnie D3, chociaz Hl2 tez ), szybsze ladowanie map w CS:S ( ~20sek w porownaniu do 512Mb)

Tak z tydzien temu mialem 2x512 i bylo jeszcze lepiej ale zaczely sie cuda wianki dziac wiec wrocilem do 768... chwilowo mam nadzieje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IamWeasel - nie mam 256 RAMU tylko 2x 256 ;)

Janio - dlaczego 2x512? Czym to sie rozni od 2x256 i 1x 512? Jezeli TYLKO dualem to raczej luzik, dual mnie nie interesuje ;)

Orgiusz - tzn jakie cuda? Masz na mysli to, ze cos bylo uszkodzone...? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikalem za bardzo. Nie mialem czasu sprawdzac dokladniej co gryzlo sie w mojej budzie. Moze kosc byla watpliwej jakosci, moze moja plyta zakrecila noskiem ( w manualu powiedziane o 2 dual side a ja mialem 1 ds i 1 ss). Moze tez zasilator. Ogolnie bsod, resety, zwiechy itp itd. Zwrocilem a kase...niewazne ^_^ Ostatnio zastanawialem sie na 1x1Gb ale to takie plany ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janio - dlaczego 2x512? Czym to sie rozni od 2x256 i 1x 512? Jezeli TYLKO dualem to raczej luzik, dual mnie nie interesuje ;)

Chodzi mi raczej o to czy te twoje 2x256 obsłuża fsb 400, jeśli tak to luzik, dokup tylko 512 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fsb 400 :lol: ?

nawet jak bedziesz musial zmniejszyc dzielnik, to i tak MB robią swoje, bez znaczenia czy 333 czy 400mhz.

 

chodziło mi o fsb 200 realne a dla ddr efektywne taktowanie to 400, 200x2=400 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pamieci, wydaje mi się, że nawet te same oznaczenia, kostki na pewno Mtec. Kręcą się bez zmiany V i timingami by SPD ~220-225(440-450). Z tego co piszesz, to jednak będą Cię interesować niższe częstotliwosc, z ktorymi oczywiscie pamieci pracowac bedą mogły. Jednak przy nizszych czestotliwosciach, warto zmienić timingi, a w moich, nawet po dovoltowaniu tego uczynic się nie dało, takze bardzo mozliwe, ze zostaniesz z cl2.5 przy 333mhz. A mozesz dać jakiś powód dla ktorego płyta miała by Ci się zjarać :o ? Upewnij się, czy mobo obsluguje obsadzenie 3 slotów tych pamieci bez problemów, kupuj i wciskaj, musi działać ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obchodza mni rzeczywiscie smarki... krecenie pamieci raczej tez nie ;) emilooos - co masz na mysli mowiac czy obsluguje 3 sloty? Jakby nie obslugiwala to chyba by byly 2 co nie? :D Moze ktos potwierdzic czy bedzie wszystko ok, bo jak widac sa watpilowsci czy obsluguje czy nie :s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe moja mobo tez ma 3 sloty,a po ich zapelnieniu dzieją sie cuda,a raczej tragedie,bo mobo niestartuje,jakies zwiechy i problemy (sam niesprawdzalem,ale poczytalem troche topicow) wprawdzie to inna platforma,ale nigdy nic niewiadomo

 

aczkolwiek jesli niezamierzasz krecic to powinnobyc wsio ok

 

imho ramu nigdy dosc,wiec warto zainwestowac w ram, ja np jutro odbieram 1x1Gb Ram'u,bo w przyszłości dokupie sobie drugą kosc i bede mial 2Gb (wiecej i tak sprzet nieobsluzy-tzn za malo mocy i malo-efektywny soft do obslugi 3Gb, jesli nawet takie gry/aplikacje sie pojawia ktore bedą potrzebowaly tej ilosci)

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę się do tematu ze swoim 'problemem', żeby nie zakładać nowego.

 

Otóż też mam zamiar kupić kostkę 512 i chcę zadać konkretne pytanie, na które nie było jeszcze konkretnej odpowiedzi ;).

 

Czy jest jakaś różnica między 2x256 dual + 1x512 i 2x512 dual? Czy jest jakaś zauważalna różnica w wydajności?

 

Czy w ogóle warto bawić się ze sprzedawaniem kości, czy po prostu dorzucic nową?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Cebix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz 2x512 to dual jest pewny, natomiast dualu 256 + trzecia kość to niemoge potwierdzic czy dual istnieje, ja taki konfig mialem na nf2 + barton i cpuz pokazywal ze dual jest ,to samo mobo i w testach np w everst'ie tez liczby byly na tym samym poziomie

 

imho jednak przy zakupie nowych kosci 2x512 dual ryzyko ze cos sie bedzie chrzanic jest znacznie zmniejszone,a nawet bliskie zeru ;)

 

do tego widze ze masz ramy jakiejs polskiej firmy ,jesli sa to goodramy lub starsze wilki (niejestem pewien czy to nie ta samafirma...) to bedzie ci trudno dopasowac nowa kosc,lepiej sprzedaj i dokup nowe 2x512.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ryzyko zchrzanienia duala istnieje mówisz. Zawsze będę mógł kość zwrócić, a nie chce mi się za bardzo bawić ze sprzedażą dwóch 256. A co z wydajnością? Czy 2x512 będą szybsze?

 

A i co jeszcze powiesz o 4x256 :]? Opłaca się w ogóle takie coś?

 

A co do ramów to nie wiem jakie mam lol. Byłem trochę laik jak kupowałem kompa i powiedziałem, że chcę byle jakie ramy, najtańsze, byleby były 400mhz :lol:. To powiedzieli mi, że wstawią jakieś polskie, bo takie lepsze niż no-name'y :). No i tak siedzę z ramami właściwie no-name bo nic o nich nie wiem :P.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ludzie wy tu gadacie ze ram w 3 slotach to lipa... to co ja mam zrobic ;( - chce poprostu kupic, wsadzic do 3 slota i miec spokoj przy czym poczuc jakikolwiek wzrost wydajnosci, a wy tutaj same wady takiego ukladu piszecie... nie wiem juz co mam robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ryzyko zchrzanienia duala istnieje mówisz. Zawsze będę mógł kość zwrócić, a nie chce mi się za bardzo bawić ze sprzedażą dwóch 256. A co z wydajnością? Czy 2x512 będą szybsze?

 

A i co jeszcze powiesz o 4x256 :]? Opłaca się w ogóle takie coś?

 

A co do ramów to nie wiem jakie mam lol. Byłem trochę laik jak kupowałem kompa i powiedziałem, że chcę byle jakie ramy, najtańsze, byleby były 400mhz :lol:. To powiedzieli mi, że wstawią jakieś polskie, bo takie lepsze niż no-name'y :). No i tak siedzę z ramami właściwie no-name bo nic o nich nie wiem :P.

 

Pozdrawiam.

to goodramy chodza , na 450 mhz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4x256 to juz tez lipa-wszystkie banki-efekt to mobo i/lub konroler w procku niewyrobi,choc ty masz athlona ktory sobie jakos radzi,ale venice,a ty masz winchester,ktory to ma gorszy kontroler pamieci = gorsza obsluga wiekszej ilosci kosci

TAK 2x512 > wydajnosc od 2x256, +512, 4x256 napewno.

 

dochodzi tez tu jeszcze jakie to pamieci, jesli jednostronne to nawet beda/powinny chodzic bez problemu na 3 slotach, jesli dwustronne to juz gorzej, a jesli mieszanka to tylko kłopoty !!!

ale na nf2 to powinno byc ok w default ustawieniach,jednak glowy niedam rożne cuda sie wszak dzieją na tym swiecie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...