Skocz do zawartości
KtosKcies

Agp Vs Pci-e

Rekomendowane odpowiedzi

Karty pod pci-e mają taką samą wydajność jak ich odpowiedniki pod agp.

 

Ale karty pod pci-e są tańsze oraz możesz połączyć dwie karty w trybie sli.

Poza tym nowe modele kart graficznych raczej już nie będą wychodziły w wersji pod agp.

 

Wniosek:

Lepsze jest pci-e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja to powiem tak!

zastanawialem sie nad wyborem i stwierdzilem ze nie ma sensownej plyty pod pci-e w przyzwitej cenie

dodatkowo mysle ze ja jakis czas w bardzo dobrej cenie sprzeda sie dobra grafe pod AGP, w sklepach nie bedzie a ludzie beda chcieli

jesli sie myle niech ktos mnie naprawi

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mysle troche podobnie jak meeron, ale z tego wzgledu ze mam okazje zakupu plyty glownej pod AGP a dokladnie: Asus A8V Deluxe Via K8T800Pro za 200 złoty. Skoro nie ma roznicy w wydajnosci tej samej karty graficznej pod AGP czy PCI-E, nie bede chyba szukac na sile plyty na PCI-E, zeby kupic rowniez karte graficzna na ów PCI-E! Co sadzicie o tym Asusie powyzej?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po częsci dołącze się do powyższych słów, bo sam siedze na AGP i jakoś specjalnie nie spieszy mi się do przesiadki na inną platforme. Jednak jeśli ktoś kupuje cały nowy sprzęt.. Hmmm... Wtedy juz się można rozglądać za PCI-E, bo czy tego chcemy czy nie PCIE&SLI to przyszłość ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Zawsze można wziąć 2w1, chodzi mi o ASRocka na 939, chipset ULI-podobno lepszy od NForca, ma agp i pci-e a jest bardzo tani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie jak moi przedmowcy, ze nie warto przeskakiwac na pci z agp tylko dla grafy, chyba ze komp jest naprawde starszawy, cos pokroju P3 800Mhz (taak taak, sa tacy jeszcze- nie kazdy ma juz swojego A643000+@...) badz odpowiednik amd :wink: i zmienia calego kompa. Inna zasadna zmiana to sytuacja w ktorej mozesz sie okazyjnie pozbyc swego speedpeceta i kupujesz platforme z pci.

Sam mialem (mam) dylemat [ patrz tu >> http://forum.purepc.pl/X800gt-Vs-Winfast-G...gp-t166130.html ]

bo nosze sie z zamiarem zmiany radka9500 na cos szybszego i niestety pod agp serwuja nam producenci deser w postaci "nic dla was nie mamy"! - nooo prawie...

Widac juz zmierzch tego zlacza, ale jeszcze jakis czas bedzie zylo- na przekor niektorym.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jesli chodzi o plyte A8V Deluxe Via K8T800Pro?

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12670

Komentarze sa raczej zachecajace, a cena za ktora moge ja zakupic tez nie najgorsza - 220zł. ;)

Płytka moze i dobra, ale nie dokrecnia....na via za bardzo nie podkrecisz procka, no chyba ze na tym ci nie zalezy. Jezeli cos na 939 +agp myslę ze najlepiej NF3-250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...