Skocz do zawartości
boratsc

Rozbudowa Kompa Ale Mały Fundusz :(

Rekomendowane odpowiedzi

Kompa powiedzmy że mam wmiare dobrego oprócz płyty i właśnie sie zastanawiam nad nową

Tylko jest taki problem że mam baaardzo mały fundusz na ten cel bo ok. 200-250zł :oops: :mur: (no co nie zarabiam i w dodatku jeszcze nawet fajek nie moge legalnie kupić :mur: nie to żebym palił !! :))

 

Nie wiem za bardzo ile moge dostać za moje części ale z tego co po allegro poszukałem to palomono chodzą całkiem nieźle bo ok~160zł a z płytą pod to to nawet ok 250zł czyli mam 500zł

 

Za tą kase to mógłbym kupić semprona 2600+ (oem) + GB k8ns (s754) + Arctic Cooling Freezer 4 (ok 500zł w sumie)

 

I teraz pojawia sie problem bo w zasadzie mam mało ramu i czy nie byłoby lepiej jak bym dokupił kostke 512 wymienił moje 2x256 na 1x512 i dokupił jeszcze 256 albo 512 (czyli w sumie 1,25 albo 1,5GB ramu)

 

Więcej kasy raczej nie ustukam za szybko więc dokładanie odpada. O/C oczywiście mnie interesuje :) i to jak najlepsze a ponoc ten Sempron kręci sie bardzo ładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm najlepiej to by było to i to ale chyba ram ważniejszy bo zauważyłem że przy nowych produkcjach procek nie jest już sprawą pierwszożednią choć te 64bit by mogło sie za niedługo przydac. Wydaje mi sie że najpierw ram a później procek ale to tylko moje zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przedmówca, także proponuję dokupić ram. Procek w sumie nie jest zły, grafa bardzo dobra, ale ten ram trochę zabija osiągi w najnowszych gierkach. Na Twoim miejscu wpakowałbym drugie 512MB.

 

Patrz np na mój konfig. Ostatnio wpakowałem sobie 512MB i na początku byłem zadowolony, ale jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i już dochodzę do wniosku, że np do NFS MW druga 512MB byłaby dobrym pomysłem. Potem przesiadka na GF6600, ale kieszenie jakieś takie puste :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...