Skocz do zawartości
lores

Ram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Korzystalem z wyszukiwarki, sprawdzalem też pierwszą stronę działu ręcznie, ale nie znalazlem...:angry:

 

Mam kilka pytań.

1. Czy warto kupować do AMD Opterona RAM 1 kość 1GB, czy raczej 2x0.5GB? Czy jest różnica w wydajności? I jaka w cenie?

2. Jaki RAM (Firma, typ...) warto najbardziej kupować do ww procka? Będzie OC (mam nadzieję ), a płytką ma być DFI, model bliżej nieokreślony :unsure:

Edytowane przez lores

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź może w jednej kości 1GB, zawsze mniej slotów zajmie icon_wink2.gif a co do firmy może corasiry.

 

No ale jak to jest z OC?

I czy warto, bo skoro plytka bedzie miala 4 sloty (zapewne), to bede mogl bez wiekszych przeszkod w przyszlosci dokupic jedna albo dwie jednogogowe kosci... Chodzi mi o koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezmę chyba 2x512MB DualChannel GEIL Winbondy.

 

Co ma kwukanalowy kontroler pamieci do DualChannela? Co on daje? Niezbyt sie w tym orientuję... I czym wlasciwie się różni DualChannel od "normalnych" RAMów?

Edytowane przez lores

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz duala to szybciej chodzi (po prostu)...

Ale dlaczego szybciej chodzi, i czy to ma cos wspolnego z dwukanalowym kontrolerem pamieci w Opteronach?

 

 

Najlepiej 2 kości Twinmosów...

Dlaczego Twinmosy? Co sądzisz o GEILach Winbondach dla plytki DFI (taką zamierzam miec, a te RAMy (GEIL UltraX na Winbondach UTT BH-5) są pod DFI...)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykaż sie i poszukaj a nie my wszystko za Ciebie będziemy robić, tu masz porównanie cen, a dla czego, dobrze sie kręcą.

 

Skąpca znam od dawna i z niego korzystam, a pytam na forum Was, ponieważ chcialbym uzyskac objektywną ocenę posiadacza danego sprzetu, czego raczej gdzie indziej nie znajdę, bo kazdy bedzie polecal to, co ma (znaczy sklep bedzie pisal tylko o dobrych stronach, nie napisze nic o wadach, czy czesto nic o OC, podobnie na allegro itp. :( ), zeby zarobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle że dobre beda te ramy geila co wybrałes na winbondach, powinny sie ładnie krecic. A apropo tego dual channel to poprostu masz dwukrotnie wieksza przepustowosc pamieći czyli jasli masz pamieci 400MHz(ddr) to maja przepustowosc teoretyczna 3200MB/s a na dualu 6400Mb/s. Na tej samej zasadzie działa RAID 0 w dyskach twardych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle że dobre beda te ramy geila co wybrałes na winbondach, powinny sie ładnie krecic. A apropo tego dual channel to poprostu masz dwukrotnie wieksza przepustowosc pamieći czyli jasli masz pamieci 400MHz(ddr) to maja przepustowosc teoretyczna 3200MB/s a na dualu 6400Mb/s. Na tej samej zasadzie działa RAID 0 w dyskach twardych.

OK, dzieki za odp. i porade ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...