Skocz do zawartości
domel.fm

Zasilacz Pssssssss Cichutki :d

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec ma byc duzo cichszy niz moj cichy chieftec :D

Pasywny lub chlodzony woda ale wodnych to chyba niema :D nie mam na mysli konstrukcji cpc czego bym nawt nie użył do zasilania kompa klasy p100mhz wartego jakies 20 zl za wszystko :D

Tak ze nie ma mowy o sprzecie wartym jakies 3000 :D.

A i budrzet przyjmijmy jakies 500zl :D moze nawet wiecej ale ma byc naprawde cichy :D

W gre wchodza tylko konstrukcje pólpasywne lub pasywne :D nie po to w kompie mam 0 wentyli oprucz chieftece (brzecząca 120 ehh :D wysadze ja juz niebawem z kompa :D) :D

 

A tak co myslice o antecu phantomie 500 ?

Moze on ? tylko to jest 775zł :(

Ale moze nazbieram :D

 

sorki za niedociagniecie :D

 

Komp:

P4 2,6 800mhz HT narazie niekrecony

plyta asus p4c800 dlx

ram 2x 512mb kingston 400mhz cl2,5

gerorce 5200fx (moze zmienie na prodozerna 9700 pro albo gf 6600 gtx)

dysk maxtor 120 + wd 40 kieszeń

1dvd rom 1 nagrywarka

+ 2 wentyle (nagrzewnica :D )

całosc to jest jakies ok 250W

Do całosci dozucam wc home made :D bardzo ciche i wydajne np teraz na procu mam 29 st

tyle ze pompa zasilana z 230 :D wiec to niema znaczenia

 

Hymm i jesio jedno co podejzewacie ze proc max mi chodzi na fsb 250 (3,45ghz) (stabilne a jk dam 253 to juz nie podnosi sie) ?

Edytowane przez domel.fm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hymm jak by nie parzec to zeczywiscie na nagrzewnicy sa 2 wentle :D + 1 w zasilce :D

proc to northwod

Tylko ze na noc wyłoczam wentylki na nagrzewnicy :D bo mi chodzi tylko klient p2p i nic poza nim :D a temp z rana dojdzie czasem do 40 st :D takze to niewiele :D

A co do kasy to bede zmieniał cos nie cos :D bo jest zaglosno i dlateo tak se bym to chciał wykombinowac ale oczywiscie wszystko jak najtaniej bo obowiazuje polski budrzet :D

A jesio mnie czekja obudowa (chieftec dragon najprawdopodobniej) i pompka (cuw grundfos 14b 15)

Eheim 1250 to naprawde głosna pompa :D

Edytowane przez domel.fm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge ci polecic tagana

 

sam mam tagana 480w, jest solidnie wykonany, bardzo cichy

minusem jest wiele kabli, ktore w malych budach ciezko upchnac, choc ja sobie jakos radze, szkoda ze wersja easycon nie jest juz tak cicha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przerobioną zasiłkę własnoręcznie: tronje 550 W tronje taki jak tu:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74329086

na całkowicie bez wiatraka, czodzony wodą. Kosztowało mnie to troche czasu ale wywaliłem ten welki wiatrak(ktory i tak chodził cicho) i teraz jest 0,0 dB :)

fotek tylko nie mam o mi cyfrówka zaparowała lekko i coś nie działa

jak chcesz przerobić zasiałke na całkowicie bez wiatraka to musisz mieć conajmniej 450 W i im wiecej tym lepiej

jakoś zasialacza nie ma tu już dużej roli. ja na moim nie pobieram (jak obliczyłem 350 W) ale

chodzi głównie o to by kondensatory sie nie przegrzały!!!!

tagana nie polecam bo choć solidny to niesamowicie trudno przerabialny na wodne chłodzenie (nie ma tam nic miejsca)

 

 

A co do wentylatorów to można wiekszym wysiłkiem wyeliminować je całkowicie. zrobić sztczkę i dwa obiegi wody, a pomiędzy nie ogniwa peltiera i masz parametry takie jak ja w sygnaturce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przerobioną zasiłkę własnoręcznie: tronje 550 W tronje taki jak tu: ....

Wlasnei moze bys nam pokazal zawartosc tej zasilki. Jestem ciekaw jak to to wyglada od srodka.

Wiem ze nie ma ona 500W ale choc 350 jakby miala to juz mozna by sie bylo pokusic.

Pokaz foty to zobaczymy co tam narobiles :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie nie da sięwyeliminować wiatraków przy małych kosztach.

 

Najlepiej więc kupić sobie taką budę, która ma mozliwośc założenia wolnoobrotowj 120-stki na wywiew.

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zalozysz sie ze sie da ?

Chocby znana wszystkim buda zalmana.

Da sie ? Da sie ! Wiec nie mow ze sie nie da.

Tak się składa, że testowałem największą z pasywnych bud Zalmana w CHIPlabie i nawet zalman w instrukcji obsługi zaleca montowanie wiatraków przy mocniejszych konfigach żeby nie podsmażyć części w środku. Sądze stary , że tylko widziałeś tę bude na zdjęciach ,więc o walorach użytkowych się nie wypowiadaj jak nie testowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że testowałem największą z pasywnych bud Zalmana w CHIPlabie i nawet zalman w instrukcji obsługi zaleca montowanie wiatraków przy mocniejszych konfigach żeby nie podsmażyć części w środku. Sądze stary , że tylko widziałeś tę bude na zdjęciach ,więc o walorach użytkowych się nie wypowiadaj jak nie testowałeś.

Dokladnie, w wypadku tego zalmana wszedzie pisza ze przy mocnym configu daje sie wentyla na wydmuch. Zreszta zasilka tam jest dosc specyficznie skonstruowana, i normalnie taki zasilacz polaczony ze sciana tych rozmiarow i wadze, to nie wszedlby do budy :wink:

Imho rozwiazanie mocnego configa BEZ wentyli to bardzo 'rozdrobnione' wc, z bloczkami na mosfety i doslownie wszystko co sie da + pompa co + duzy grzejnik / wielka pasywna chlodnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja pisalem ze na mocnym configu ?

Tak sie sklada ze czytalem kilka testow tej budy i na srednich configach radzi sobie bez wiatrakow.

Widze ze jednak sam stwierdziles ze w swoim poprzednim poscie nie masz racji i dodales stwierdzenie malym kosztem.

 

Tak się składa, że testowałem największą z pasywnych bud Zalmana w CHIPlabie i nawet zalman w instrukcji obsługi zaleca montowanie wiatraków przy mocniejszych konfigach żeby nie podsmażyć części w środku. Sądze stary , że tylko widziałeś tę bude na zdjęciach ,więc o walorach użytkowych się nie wypowiadaj jak nie testowałeś.

Aha czyli jak nie testowalem to mam siedziec cicho ?

Tak sie sklada ze bez przeprowadzania wlasnych testow tej budy wiem ze pociagnie pc bez wiatrakow (nie mowie tu o najmocniejszych configach).

Bo chyba w tej obudowie o to chodzi zeby bylo cicho ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niw mów ze siem nieda skoro sie da i sa takie rozwiazania nawet na rynku wszystkie malej mocy kompy np w odtwarzaczach dvx są bez wentyli i kosztuja jakies 200 zl a ms windowsa tez siem da tam zainstalowac (oczywiscie jak sie uprzesz ) :D A co do 0 db to daj mi jakies 2000 zł i mniejwiecej zaluzmy ze pecet moze zajmowac bryle wielkosci ok 2m3 to zalóz sie ze bedzie 0 db tak go wyglusze ze nic nie uslyszysz tylko ze to bedzie przerost formy nad trescia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowie prośbe, czy właściciel (foxwq1)wcześniej wspomnianej zasiłki tronje 550W byłby w stanie zapodać fotke tego egzemplarza od środka?!

Czy ktoś wogole kiedyś tesował te zasilacze? Ile one mogą mieć mocy i czy są lepsze od Codegena.

Bo nie wiem czy jeśli do mojego configa przydała by mi sie mocna 350-ątka, to taka zasiłka mi zapewni bezpieczne funkcjonowanie kompa.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest taki inteligemtny wzorek na liczenie tłumienia ale nie bede zasmiecał ci glowki takimi bezsensami :D:D:D:D:D

misiom1 Napisano Dzisiaj, 18:30

tak oczywiście wszystkie dyski twarde są bezgłośne

Mowilem w wypadku kiedy bede miec duzo miejsca to go wytlumie do wartosci bardzo bliskiej zero :D

A teraz cos czego twoja głuwka moze nie przyswoic:

Czy tylko dysk jest pamiecia masowa ?

Pomysl o nowych dyskach optycznych oraz o bezglosnych pamieciach flash na usb :D

Linuksa juz dzis mozna tak odpalać a windows to tylko kilka chwil i tez z flasha odpalisz :D

A co do przyszlego argumentu z twojej strony to flash ma 4 gb najwiekszy dostepny dzis a za kilka lat ?

Wiec nigdy iemów nigdyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Pozdrawiam :D

 

P.S.

Wyobraz se ze jestes w latach 30 mówi ci cos wc ?

Bylo to wtedy mozliwe ?

Edytowane przez domel.fm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz pytanie

czy Ty chcesz tego używać na codzień do pracy/zabawy?

bo nie myśłe: pamięc flash, komp taki sobie żeby budy nie przegrzać, i mnóstwo $$$$ wydanych na cisze

czy warto?

moze lepiej zatyczki do uszu/sluchawki i dobra muza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz pytanie

czy Ty chcesz tego używać na codzień do pracy/zabawy?

bo nie myśłe: pamięc flash, komp taki sobie żeby budy nie przegrzać, i mnóstwo $$$$ wydanych na cisze

czy warto?

moze lepiej zatyczki do uszu/sluchawki i dobra muza?

wczesniej pisałem zze to przerost formy nad trescia ale co du uzytku flasa zamiast hdd to mnie kusi bo i tak mam w 2 kompie dysk 3,6 gb i mi styka :D i win xp smiga :D

a zawsze ciszej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczesniej pisałem zze to przerost formy nad trescia ale co du uzytku flasa zamiast hdd to mnie kusi bo i tak mam w 2 kompie dysk 3,6 gb i mi styka :D i win xp smiga :D

a zawsze ciszej :D

A ty wiesz może z jaką prędkością pamieć falsh odczytuje i zapisuje dane!??? Chyba nie wiesz, jeżeli wypisujesz takei bzdury!

 

zal.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...