Skocz do zawartości
Eta Liama

Problem Z Dyskiem S-ata2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, kupiłem dysk S-Ata II Samsung 200GB i nie mogę go zainstalować. Mam płytę Abit NF7-S v2.0 i dysk Seagate Barracuda 7200.7 Ata 100, Do tego dvd. Mam tak podłączone: dysk pod jedną taśmę jako master, dvd pod drugą chyba też jako master. Nowy dysk podłączyłem pod S-ata oznaczone jako 1. W biosie obsługa sata włączona. Włączam windowsa wyskakuje zainstaluj nowy sprzęt: kontroler Raid. Zaistalowałem. Wszedłem na strone abita i ściągnąłem SiliconImage 3112 SATA Driver v1.0.0.50. Zaistalowałem. Restart systemu i nic. Nie widzi dysku, nawet w biosie. Co robić?

 

EDIT

Jeszcze zrobiłem co na tej stronie było:

EnableBigLba Registry Setting in Windows 2000 and XP

http://www.48bitlba.com/enablebiglba.htm

Edytowane przez Eta Liama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ludzie pomóżcie, szukałem na forum ale nic nie znalazłem, a że jestem zielony w tych sprawach to nie wiem co mam zrobić.

Dziwna rzecz bo jak biore Panel sterowania -> System -> zakładka Sprzęt -> Menedżer urządeń -> Stacje dysków -> Samsung Sp2004c SCSI Disc Device, to jest napisane że te urządzenie działa poprawnie, w zakładce Woluminy nie ma nic ale jak dam przycisk Wypełnij to się pokazują dane o dysku ale ciągle nie ma go w Eksploratorze Windows.

Pomocy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ludzie pomóżcie, szukałem na forum ale nic nie znalazłem, a że jestem zielony w tych sprawach to nie wiem co mam zrobić.

Dziwna rzecz bo jak biore Panel sterowania -> System -> zakładka Sprzęt -> Menedżer urządeń -> Stacje dysków -> Samsung Sp2004c SCSI Disc Device, to jest napisane że te urządzenie działa poprawnie, w zakładce Woluminy nie ma nic ale jak dam przycisk Wypełnij to się pokazują dane o dysku ale ciągle nie ma go w Eksploratorze Windows.

Pomocy!!!

Ej czlowieku, wyluzuj! Nie spodziewaj sie goracej dyskusji po godzinie od napisania posta - niektorzy z nas maja obowiazki :wink:

 

Przede wszystkim czy zrobiles wszystko co powinienes zeby widziec dysk w Eksploratorze? Np podzieliles go na partycje i sformatowales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej czlowieku, wyluzuj! Nie spodziewaj sie goracej dyskusji po godzinie od napisania posta - niektorzy z nas maja obowiazki :wink:

Sorry ale dysk jest mi potrzebny "na wczoraj" i sie wkurzam bo powinno działać a nie działa :angry:

Przede wszystkim czy zrobiles wszystko co powinienes zeby widziec dysk w Eksploratorze? Np podzieliles go na partycje i sformatowales?

A jak mam to zrobić skoro mi go nie widzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze to zrozumiałem ale tak zrobiłem: na dysku ustawiłem zworkę aby ograniczało przepustowość z 3GB na 1,5 i mam to podłączone do płyty głównej do slotu Sata nr.1 ale też próbowałem na 2 i też nie idzie.

 

Jak włączam kompa to na samym początku na tym pierwszym ekranie jak wykrywa sprzęt na chwile wyskakuje coś takiego:

Primary IDE channel no 80 conductors cable installed

a później dalej normalnie już leci

Edytowane przez Eta Liama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ma znaczenie to że system mam postawiony na dysku Ata100. Czy problem się rozwiąże jak podłączę dysk z systemem przez seriellela

To jest prawdopodobne. Ja chyba tak miałem ale stary dysk szybko wywaliłem więc nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...