Skocz do zawartości
soql

Skalowanie Procka Na Płytach Z Nforce2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

Ostatnio na linuxie włączyłem sobie skalowanie Pentiuma 4 - piękna sprawa, jest programik, który sprawdza zużycie procka i dopasowuje do tego taktowanie procesora. W dokumentacji czytałem, że dla Linuxa istnieje moduł potrafiący robić skalowanie poprez bezpośrednią zmianę FSB. Czy znacie takowy programik dla Windowsa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już miałem cię zjechać :D bo wypadłem na parę miechów z tematu ale mówię skoro jest modem to się chyba zna na rzeczy :-) i tu taki numer - speedfan dorobił się takich opcji. A czy jakiś program potrafi w locie zmienić napięcie ?? Bo doszedłem do wniosku, że marna pociecha z FSB jak zostanie wysoke napięcie (temp nie spadnie za bardzo) :-(

Edytowane przez soql

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już miałem cię zjechać :D bo wypadłem na parę miechów z tematu ale mówię skoro jest modem to się chyba zna na rzeczy :-) i tu taki numer - speedfan dorobił się takich opcji. A czy jakiś program potrafi w locie zmienić napięcie ?? Bo doszedłem do wniosku, że marna pociecha z FSB jak zostanie wysoke napięcie (temp nie spadnie za bardzo) :-(

zmien na amd64 <lol> to a default takotwaniu i napieciu , a boxie bedziesz mial 27C :lol:

w przypadku A64 program RMClock pozwala na regalcje napiecia i mnoznika, dajesz mu np 1GHz przy 0.8V a on w razie potrzeby i braku mocy zwieksza napiecie i taktowanie do default, ta technologia nazywa sie Cool`n'Quiet i stosowana jest w nowych procesorach AMD i sam program ci nie pomoze, technologia musi byc zaimplementowana w procku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...