Skocz do zawartości
meeron

Pasywne Chlodzenie

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki chlopaki za info

trzeba bedzie zmontowac jakis spowalniacz obrotow

 

-edit-

orientuje sie ktos jaka ilosc rpm bedziemial wentyator 2200rpm puszczony na 7V oraz taki sam puszczony na 5V ?

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

budowa fryzjera i innych radiatorów typowo na śmigło wyklucza ich stosowanie pasywne, ze względu na blisko rozmieszczone finy które uniemożliwiaja naturalną konwekcje ciepłego powietrza, spójrz na ninje i zobacz jak szeroko są tam rozmieszczone blaszki

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientuje sie ktos jaka ilosc rpm bedziemial wentyator 2200rpm puszczony na 7V oraz taki sam puszczony na 5V ?

ja moge tylko powiedziec, ze moj wiatrak, ktory normalnie chodzi na 2600-2700 przy napieciu 5v ma 1200-1300. czyli ten co ma 2200 przy 5v chodzilby gdzies przy 1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam ninje i powiem tyle ze kazdy wiatrak 12cm puszczony na 5 volt starczy i jest cichy :D.

Niedawno jescze mialem wc w kompie ale jak poczytalem o nindzy to sprzedalem moje wc ... nie krece kompa to wc jest zbedne :DD i i tak jest cicho :DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zupelnie pasywne chlodzenie jest w tej chwili chyba niemozliwe ale aktywne chlodzenie moze byc ciche (prawie bezglosne), warunkiem jest zapewnienie odpowiedniego chlodzenia czyli duzy radiator + duzy (min 80mm) wiatrak puszczony na takie napiecie by byl bezglosny, tyczy sie to zarowno procesorow jak i kart graficznych, w zasilaczu mozna spokojnie wiatrak spowolnic, natomiast chipset plyty mozna chlodzic pasywnie choc ja jestem bardziej za zamontowaniem duzego wiatraka w poblizu by wial jeszcze na cos obok (np grafika jak u mnie), oczuwiscie warto zamocowac 120mm z tulu budy oraz opcjonalnie na hdd (oczywiscie tez odpowiednio spowolnione), do tego odpowiednia obudowa i sukces gwarantowany,

tanio, cicho i chlodno bez zadnego kombinowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zupelnie pasywne chlodzenie jest w tej chwili chyba niemozliwe

Owszem , jest możliwe za sprawą Scythe Ninja.

Na A64 3000 temperatury bez wiatraka są zupełnie zadowalające ,w okolicach 42-45 C w stresie i to tylko przy otwartej obudowie , bez żadnego wiatraka z wyjątkiem grafy i zasiłki wyciągającej z dołu powietrze...

Oczywiście cena to inna sprawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...