Skocz do zawartości
kocurek

Fatalne Odczyty Ze Smart

Rekomendowane odpowiedzi

Problem w tym, że ten dysk to nóweczka ma 2 dni dopiero. (kupiłem go po tym jak mi padł Maxtor pisałem w oddzielnym topicu)

Jak myślicie iść z nim na gwarancje ?i czy uznają odczyt ze smarta jako podstawe reklamacji ?

Edytowane przez Gonzales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że ten dysk to nóweczka ma 2 dni dopiero. (kupiłem go po tym jak mi padł Maxtor pisałem w oddzielnym topicu)

Jak myślicie iść z nim na gwarancje ?i czy uznają odczyt ze smarta jako podstawe reklamacji ?

w polskich realiach możesz mieć z tym problemy, chyba że odpowiednio ubarwisz systuację :D , czyli podasz problemy które utrudniają/uniemożliwiają normalną eksploatacje i do tego załączysz odczyt ze S.M.A.R.T.

dodam że w Hiszpanii jest podobna ignorancja ze strony sklepów, zamówiłem zasilacz colorsit 450W Golden i otrzymałem zwykłego "szaraka" no i umówiłem się na przetestowanie z możliwością zwrotu, na drugi dzień przyjechałem z odczytem napięć (12V=10,8-11,2V) a oni na to że montują go do wszystkich komputerów i nie ma problemów :D skąd ja to znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że ten dysk to nóweczka ma 2 dni dopiero. (kupiłem go po tym jak mi padł Maxtor pisałem w oddzielnym topicu)

Jak myślicie iść z nim na gwarancje ?i czy uznają odczyt ze smarta jako podstawe reklamacji ?

Oops! Sorry ale nie przyjrzalem sie tym danym zbyt dokladnie. No wiec nowka... Seagate (mogles to zaznaczyc, to nie trzebaby sie domyslac z nazwy modelu). Mozliwe ze z dyskiem jest wszystko oki. Niektore nowe dyski Seagate'a i Samsunga maja takie odczyty przez jakis czas, a mimo to dzialaja bez zarzutu. Jeszcze nikt na forum nie wymyslil czemu tak jest, ale wyglada na to ze tak jest :wink: Przetrzymaj twardziela jeszcze z miesiac, zwracaj uwage czy pracuje prawidlowo (zadnych przyciec, dziwnych dzwiekow, znikajacych plikow czy bledow odczytu). Mozliwe ze "problem" sam sie rozwiaze.

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także się podłacze pod topic. Mój dysk zaczał wydawać dźwięki jak stare Seagate 1Gb.. niewiem jak to nazwać, mieli i puka :/ mam jeszcze gwarancje ale nie wiem po 1 czy mi to uwzględnia a po 2 czy to moze tak ma być ;) Dziękuję z góry za odpowiedzi.

 

Dołączona grafika

 

EDIT: Przy przewijaniu stron/dokumentów z dysku dochodzą dźwięki-ciche-ale słychać że łączą sie z tym przesuwaniem..

Edytowane przez ddmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle, C7 jest cały czas jak narazie 12.

Temperatura dysku wacha się między 37 a 42 st. C, czy może to skrócić jego żywota? Warto mu założyc jakieś chłodzenie? Bardzo ważne dla mnie sa dane na nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. też dołącze sie do tematu.. mam dysk seagate 320 GB na SATAII, aktualnie działa na SATAI bo miał dziwne fochy (zwieszki na 0,1sek) dysk to ST3320620AS. Wasze liczby to nic przy moich. Czy ten dysk sie tez kwalifikuje na gware czy stawiacie na błędne odczyty?

http://img54.imageshack.us/my.php?image=hddfx7.jpg prosze o odpowiedź bo szkoda aby wszystko przepadło. Aha. dysk mam od kwietnia, więc około 4 miechy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam WD uzywany jako magazyn filmow instalek gier i innego "patatajstwa i ciecieractwa" ;)

Mam bady ale nie mam pojecia czy "logiczne" czy fizyczne :huh:

Ostatnio zaczol sypac bledami w smarcie

Niby wszystko dziala ale troche zaczelo mnie to niepokoic <_<

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bf3de159da6f9af1.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/22abf9a52e3a8711.html

 

Martwic sie czy olac to i dalej go meczyc az zdechnie?? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...