Skocz do zawartości
-=wasq=-

Zasilacz Tronje 550w

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ty się chwalisz głupotą ? Po co odkopywałeś ten temat ? Bo co, bomba cyka trochę dłużej ?

A jak tam u Ciebie z "głupotą" co wnosisz nowego do tematu ???

 

Jeśli masz mi coś do powiedzenia nie w temacie lecz dotyczące mojej osoby to zapraszam na PRV .

Edytowane przez Hans15336

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze tylko że pomimo "słabości" tego zasilacza ten jednak daje spokojnie rade i nic niepożądanego się nie dzieje .

 

A Twój post co wnosi nowego do tematu ???

wnosi to ze moze Ci przemowi cos do rozskadku...

 

Jak coś zacznie się dziać , jakies zwisy , resety to potestuje miernikiem , a teraz nie widze sensu komp działa stabilnie .

no albo wybuchnie palac Ci kompa...

ale luz wtedy kupisz nowy i tez bedzie dzialal stabilnie.

mysle ze mozemy zakonczyc kontynuacje tego tematu

FINITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

prześledziłem cały wątek dotyczący w/w zasilacza ... I chcę dorzucić do tego swoje 3 grosze ...

 

Nabyłem ostatnio takie dwa, jeden do mojego kompa, drugi do starego P4 2.4 GHz ...

 

Czytając wypowiedzi ludzi testujących te zasilacze chciałbym wnieść pewne poprawki :

 

1. zasilacz jest bardzo cichy, wiatrak kręci się z prędkością od 900 do 1200 obr/min, nic nie warczy ani się nie wzbudza, może mam jakąś nową serię, bo u mnie nie jest zakryty żadnym plastikiem, jak ktoś wcześniej napisał

 

2. komputer pracuje stabilnie, żadnych zwisów ani innych, dziwnych objawów, choć go miernikiem nie mierzyłem, ale to uczynię ... Nie mam co prawda Fluke, tylko taki zwykły elektroniczny, ale zawsze coś ...

 

3. wyraźnie poprawiło się chłodzenie wnętrza komputera, gdyż wiatrak wyciąga ciepłe powietrze znad procesora i wyrzuca na zewnątrz ... Oceniam to jako dużą zaletę ...

 

4. mój komp może nie jest super wypasiony i na razie jeszcze nie kręcony, ale też nie jest to Pentium 200 :D

 

 

Być może czas pokaże, że nie był to udany zakup, ale bawię się komputerami już ponad 25 lat, jakoś większych awarii nie zanotowałem ... Może to jest związane ze starannością pracy, na którą zwracam uwagę podczas montażu i prac przy komputerze ??

 

Pozdrawiam forumowiczów i cieszę się, ze mogłem przeczytać te wszystkie uwagi (no, może poza obrzucaniem się błotem między Xiao19 ... czy 20 a innymi).

 

J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P4 2.4 Ghz to nawet codegen uciągnie, ile on może pobierać, z 70W, bo raczej nie więcej. Nic nie wniosłeś do tematu.

Dobra,

 

nie opisałem całej konfiguracji drugiego komputera, oto ona :

 

P4 2.4 Ghz, ATI 9800 Pro, 160 GB Samsung SATA II, DVD-RW NEC ...

 

A pierwszy komp chodzi na klamotach jak z podpisu, chyba, że nie widać mojego podpisu ??

 

J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pierwszy komp chodzi na klamotach jak z podpisu, chyba, że nie widać mojego podpisu ??

 

J.

 

No to obciążenie nie jest straszne, ale ilość danych ~800GB, jaką mozna stracić jak Tronje coś odbije mnie by zmartwiła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra w skrócie:

 

Nie mam czasu przeglądać całego watku o tym zasilaczu gdyż biega koło mnie banda dzieciaków na których musze krzyczeć ale miezyczasie spoglądam na allegro:

 

http://www.allegro.pl/item172689916_promoc...9db_fv_117.html

 

krótko - opłaca sie to kupić czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat, bo warto napisać komentarz po kilku latach użytkowania. Kupiłem Tronje 550W 4 lata temu. Nie znam się na tętnieniach itd. dlatego nie wiem jak sprawdzić. Mam go podłączony pod taki zestaw:

MB - Asrock M3N78D

Procek Athlon II X4 3GHz

Ram - DDR3 2x2GB 1600

Karta graficzna - 9800GTX+

Do tego 2 dyski twarde Samsungi, jeden 500GB, drugi 1TB oraz nagrywarka DVD.

Badziewne głośniki zasilane USB, oraz podpinam trzeci dysk służący mi jako duuuży pendrive

 

CPU podkręcony o ok.10%. Ogólnie daje radę. Tak więc porównajcie sobie swoje komentarze, że balibyście się podłączyć pod P4 + jakaś słabsza grafika.

I jak tu czerpać wiedzę z forum?

Podejrzewam, że większość (oczywiście nie wszyscy) pierwszy raz słyszała o takim zasilaczu i od razu pisała głupoty, że się spali od razu po podpięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w srodku nie ma nic specjalnego i moze sie spalic albo i nie , ale na pewno jest duzo wieksze prawdopodobienstwo ze spoli Ci sie tronje niz np. Seasonic. Masz po prostu troche szczescie i nic sie nie zepsulo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzysiek8104, idąc Twoim tokiem rozumowania, trzeba by na podstawie tego jednego zdarzenia zakwestionować cały dorobek ostatnich 100lat w kwestii bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Czy np na podstawie tego, że w swoim życiu uległem kilka razy porażeniu napięciem 230V mam twierdzić, że dotykanie przewodów o tym napięciu jest bezpieczne bo ja żyję a w książkach piszą bzdury?

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...