Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

\POMOCY !!! COŚ JEST NIE TAK NIE WIEM JAK TO NAPRAWIĆ ??? ??? ???

 

Wczoraj zakupiłem karte dokładnie taką MSI NX6800GS TD256E i taką płyte główną Asus A8N-SLI SE nForce4 SLI

 

Za pierwszym odpaleniem kompa było wszystko dobrze zaczołem instalować windowsa

w czasie instalacji jest resecik i gdy na ekranie miało się pokazać logo "ASUS" pokazały się straszne krzaki :?

 

Odpiełem kabelek od karty podpiołem jeszcze raz OK pawer wszystko dobrze instalacji leci dalej

 

Po zainstalowaniu windowsa czas na sterowniki i znowu resecik i jeszcze jeden, kolejny i znowu krzaczki :? :angry:

 

Odpiołem kabelek podłączyłem do drugiego wyjścia przez przejściówke odpalił się dobrze po resecie znowu krzaczki totalna sieczka na ekranie

 

 

Co dziwne po poprawnyn odpaleniu kompa bez krzaków wszystko śmiga

 

 

O co tu chodzi płyta z karą się gryzą czy może coś w biosie pozmieniać (wgrałem najnowszą wersje biosu) ??? ???

 

 

 

????????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

\POMOCY !!! COŚ JEST NIE TAK NIE WIEM JAK TO NAPRAWIĆ ??? ??? ???

 

Wczoraj zakupiłem karte dokładnie taką MSI NX6800GS TD256E i taką płyte główną Asus A8N-SLI SE nForce4 SLI

 

Za pierwszym odpaleniem kompa było wszystko dobrze zaczołem instalować windowsa

w czasie instalacji jest resecik i gdy na ekranie miało się pokazać logo "ASUS" pokazały się straszne krzaki :?

 

Odpiełem kabelek od karty podpiołem jeszcze raz OK pawer wszystko dobrze instalacji leci dalej

 

Po zainstalowaniu windowsa czas na sterowniki i znowu resecik i jeszcze jeden, kolejny i znowu krzaczki :? :angry:

 

Odpiołem kabelek podłączyłem do drugiego wyjścia przez przejściówke odpalił się dobrze po resecie znowu krzaczki totalna sieczka na ekranie

Co dziwne po poprawnyn odpaleniu kompa bez krzaków wszystko śmiga

O co tu chodzi płyta z karą się gryzą czy może coś w biosie pozmieniać (wgrałem najnowszą wersje biosu) ??? ???

????????????????????????

A jaki masz zasilacz?Bo też kiedyś to samo miałem i powymianie zasiłki chodziło ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 2 molexach sypie krzakami na jednym jest ok :) dziwne ale dziala

co smieszniejsze tylko wtedy kiedy komp jest calkowicie wylaczony ( z listwy tez) i musi postac pare godzinek bez napiecia

zaslika Chieftec 360 DF2 APFC

Edytowane przez masin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem krzaki na swojej karcie i na Asusie A8N-E.

 

Nie koniecznie musi być to wina zasilacza. Przydałyby się jakieś screeny.

jak mam dać screny jak to nawet do windowsa nie wchodzi :mur:

 

te krzaki są zaraz po odpaleniu kompa

przy wyświetlaniu logo z biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AGP 6800GS 512MB DDR3 od ExPertVision !!! CCLK 425MHz MCLK: 1GHz

http://www.hardwarezone.com/news/view.php?id=4063&cid=6

 

 

i ciekawe porównanie kart:

7600 GT 256MB,

7800 GT 256MB,

6800 GS 256MB,

6600 GT 128MB,

X1600 XT 256MB

http://www.hardwarezone.com/articles/view.php?cid=3&id=1855

 

Podsumowując: 6800 GS dostał łupania o około 20% od 7600GT bez o/c... idzie nowe :)

Edytowane przez Watcher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pisze tutaj poniewaz mam nadzieje, iż ktos zdoła mi pomoc w problemie jaki mam.

 

Moj sprzet to:

Athlon 64 3000+

MSI GF 6800GS

mobo asrock 939SLI-eSata2 (ULi M1697) -zastepcza

ram 512 Twinmos 512 CL 2.5

tagan U15 430W

win XP SP2

 

Sprzet mam od tygodnia.

Postanowilem zrobic testa w 3DMarku 03

i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu wynik wyszedl cos 4800ptk

a z tego so sie orietuje to o ponad 5000 za malo..

Sterowniki do kary mam 81.85 zostalem przy tych orginalnych co dostalem a wczesniej mialem najwosze jednak roznicy nie ma...

w biosie raczje tez nic nie jest poprzestawiane...

Zastanawiam sie czy moze ma na to wplywa mobo?? ale czy to by bylo az tak wiele?

(Mobo mam naraize zastepcze za niedlugo bede mial asusa A8N-E)

Co moze byc tego przyczyna bo jest to naprawde spora roznica w tych ptk w 3Dmarku..

Moze ktos mial juz podobny problem...

Prosze Was o pomoc

NO nikt nie potrafi mi doradzic co mam robic grzebie 2 dzien i nic ...

HELP MY :)

Edytowane przez GiG@nT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sideband,

masz moze własny dokładny schemat moda vdd i vmem ? http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=47261 jest nieczytelna dla mnie ;(

 

Nie chce nieprofesjonalnie zjarac grafy przez lamerskie zwarcie, wole świadomie i z premedytacją zabić napięciem :))))

 

Teraz mam max oc na poziomie 499/1300 I want more !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-21833-1143627552_thumb.jpgVmem

 

Vmem stock - 2.08v

 

Tam gdzie widnieje napis pencil należy podlutować rezystor

 

rezystor 10k - 2.15v

 

rezystor 7.8k - 2.20v

 

bezpiecznie można jechać do 2.3v

 

 

 

 

 

post-21833-1151932806_thumb.jpg Vgpu

 

 

Vgpu stock - 1.36v

 

rezystor(R1 ze zdjęcia) 3k - ok 1.45v , 2.2k - 1.5v , 1.5k- 1.55v

 

Mam nadzieje , że w miare przejrzyście opisane

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pisze tutaj poniewaz mam nadzieje, iż ktos zdoła mi pomoc w problemie jaki mam.

 

Moj sprzet to:

Athlon 64 3000+

MSI GF 6800GS

mobo asrock 939SLI-eSata2 (ULi M1697) -zastepcza

ram 512 Twinmos 512 CL 2.5

tagan U15 430W

win XP SP2

 

Sprzet mam od tygodnia.

Postanowilem zrobic testa w 3DMarku 03

i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu wynik wyszedl cos 4800ptk

a z tego so sie orietuje to o ponad 5000 za malo..

Sterowniki do kary mam 81.85 zostalem przy tych orginalnych co dostalem a wczesniej mialem najwosze jednak roznicy nie ma...

w biosie raczje tez nic nie jest poprzestawiane...

Zastanawiam sie czy moze ma na to wplywa mobo?? ale czy to by bylo az tak wiele?

(Mobo mam naraize zastepcze za niedlugo bede mial asusa A8N-E)

Co moze byc tego przyczyna bo jest to naprawde spora roznica w tych ptk w 3Dmarku..

Moze ktos mial juz podobny problem...

Prosze Was o pomoc

NO nikt nie potrafi mi doradzic co mam robic grzebie 2 dzien i nic ...

HELP MY :)

Czesc

 

Moze nie zauwazyles mojego posta na 33 str wiec go przytocze:

 

"Witam

 

Gdy zakupiłem nowy komputer (3-4 tyg. temu), po zainstalowaniu systemu i całego softu, zapuściłem benchmarki i oto wyniki:

 

- 3dmark2003 wynik bez podkrecania i na standardowych ustawieniach w programie wyniósł 11013 punktów.

- 3dmark2005 wynik bez podkrecania i na standardowych ustawieniach w programie wyniósł 4987 punktów.

 

Natomiast teraz w 3dmark2005 na tych samych ustawieniach wynosi 2332 punktów !!!

 

Jeśli to pomoże to w 3dmark2003 osiągałem aktualnie około 5000 punktów czyli spadek wynosi takze około 50%.

 

Moje działania:

 

Zmieniałem sterowniki karty graficznej począwszy od tych standardowych na których osiągnąłem prawie 5000punktów do najnowszych, reinstalowałem directx9.0c, reinstalowałem stery do płyty głównej, w koncu przeszukałem dysk spy-botem, adwarem, avastem i wkoncu wyrzucilem jakiegos robaka wiec postanowiłem zainstalować od nowa windows xp po wczesniejszym formacie - no i nic !!! to samo , 3dmark2005 v1.2 czy w demo czy w pełnej wersji pokazuje wynik około 2300 punktów, komputer oddałem do serwisu tam go sprawdzili i żadnego problemu nie wykryli ). W grach szczególnie w AOE3 zauważyłem problem ze skakaniem obrazu, a nie miałem tego wczesniej, to samo w farcry, gdzie indziej nie sprawdzałem bo odechciało mi sie grać (( POMOCY !!! Nie wiem czy to grafika cos szwankuje, czy płyta główna czy może procek.

 

PROSZĘ O POMOC !!!

 

Mój sprzęt to:

 

AMD Athlon 64 3700+, płyta Biostar NF4ST-A9 (posiada wejscie AGX i PCI-E), MSI GF6800gs 256MB, DDR 1GB single channel 400mhz, dysk 200GB Maxtor, zasilacz WIN POWER 400Wat"

 

Wiec widze ze masz podobny problem. Nie zauwazyles ze gry 3d slabo ci chodza??? U mnie wyniki w 3dmarku skacza od 2300 do 4700 punktow a nic nie zmieniam, myslalem ze faktycznie jakis dziadowy mam zasilacz ale widze ze ty masz raczej markowy i b.mocny wiec juz teraz bardziej stawiam na plyte glowna lub na karte grafiki, choc system spisuje sie elegancko to w grach 3d i 3dmarkach dziwne sie rzeczy dzieja, np. w 3dmarku FPS dziwnie raz to spadaja nagle przyspieszaja tak jakby karta dostawala wiecej powera i mniej, moze mam uwalony port pci-e ??? Nie wiem i glowie sie nad tym juz ponad 2 tyg i nic, softwerowo zrobilem juz wszystko zostaje tylko wymiana po kolei hardwaru. Powodzenia

Edytowane przez Wojko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na nowe mobo i powoli bede dochodzil co jest nie tak...

mam nadzieje ze wina lezy po stronie plyty...

chociaz nie wykluczone ze karta graficzna jest jakas wadliwa...

z tym FPSem ja mam tak samo jak pisales .. i raczje wina na 100% nie lezy w zadnym zasilaniu bo mysle ze mam wystarczajacy zasilacz :)

Gy dostane nowa plyte (asusa A8N-E lub DFI ) to napisze czy sie cos zmienialo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar a wręcz potrzebe wymiany zasilacza z mojego (ModeCom`a FEEL - 350ATX 350W PFC)

a coś mocniejszego problem opisany na szczycie strony 34 w tym temacie

 

który zasilacz nadaje się do tej konfiguracji (w podpisie)

zakres cenowy 150-225zł

 

mile widziane propozycje

 

 

takie znalazłem czy te ponad 400W starczy do tego kompa ???

 

LC-Power Super-Silent LC6420 V.2 420W Czarny

 

Zasilacz Chieftec GPS-400AA-101A 20/24pin

 

Chieftec GPS-450AA-101A

Edytowane przez MAGIC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory v-mod przez bios nie był mozliwy ale niedawno wyszedl programik "nvidia bios modifier ver 3.3" i w nim niby jest mozliwa zmiana napiec na rdzen w 6800GS PCI-e ale nie wiem jak jest faktycznie po flashowaniu.Jest tam niby napisane ze sa obslugiwane wszystkie karty gf 6xxx i gf7xxx oraz sa przypisane do kazdej tabele napiec.Co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest kwestia programu . bo nibitor 2.7 i 2.8 obsługuje 6800gs-a , ale zmiana napięć nic nie da ponieważ max przez bios 1.36v a min 1.2v

 

No zgadza sie,ale w nibitorze nie mozna bylo dac nic powyzej 1.37 a w tym programie normalnie ustawia sie napiecie w zakresie od tam 1.2 do 1.8 ,chyba ze nawet po ustawieniu to nic nie daje,ja nie wiem bo nie flashowalem tak zmienionego biosu...

Edytowane przez Destroyerpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupuje Chieftec GPS-450AA-101A

 

mam nadzieje że będzie dobrze

 

 

 

 

 

.

Edytowane przez MAGIC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...