Skocz do zawartości
X800

Alternatywa Chłodzenia Dfi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mr T zdechl wiec jestem tutaj;)

 

Ma ktos zamontowanego Thermaltake Extreme Spirit II i jest w stanie cos na jego temat powiedziec?? Najlepiej fotkami zapodac :D . Bo zastanawiam sie miedzy tt spirit a tr HR-05-SLI(o nim jest duzo). Cena podobna wiec nie ma roznicy(chodz tt miedziany) wiec mam maly dylemat.

 

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i chce się tylko upewnić bo chyba pisało o tym gdzieś na początku, zeby wyjąć tego brzenczka trzeba wyjąć płyte głowna ? no nigdy tego nie robiłem i jeżeli tak to raczej sobie z tym nie poradzę :mur: :mur: :mur: :oops: :oops:

Dasz sobie rade, to tylko kilka srubek, nic sie silowac nie trzeba. Co do samego "brzeczka", to zajrzyj na portal do artykulu o wymianie chlodzenia na Asusie (nie ma to jak autoreklama :P ), moze Ci troche rozjasni.

 

Ciekaw jestem tylko, czy po dwoch tygodniach to info bedzie jeszcz przydatne :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mr T zdechl wiec jestem tutaj;)

 

Ma ktos zamontowanego Thermaltake Extreme Spirit II i jest w stanie cos na jego temat powiedziec?? Najlepiej fotkami zapodac :D . Bo zastanawiam sie miedzy tt spirit a tr HR-05-SLI(o nim jest duzo). Cena podobna wiec nie ma roznicy(chodz tt miedziany) wiec mam maly dylemat.

 

Pozdrawiam:)

ja bym się na twoim miejscu nie zastanawiał tylko brał HR-05-SLI :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym się na twoim miejscu nie zastanawiał tylko brał HR-05-SLI :D

Po przemysleniu stwierdzilem ze wiecej ludzi ma hr 05 sli wiec tez go zakupilem, w piatek powinien byc. :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem zalmana niebieskiego i nie żałuje. Wystarczyło wyłamać kombinerkami 5 pinów (właściwie to 4 wystarczy) - pare sekund roboty.

 

Temperatura na fabrycznym coolerku wynosiła ~50*C, na zalmanie ~40*C. Oczywiście w budzie niezły przewiew.

 

Foto:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Grafa to Gigabyte 7300GT Silent-Pipe

 

4 razy taniej niż hr-05-sli i daje rade - więc po co przepłacać? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , od razu się przyznam ze nie czytałem całego tematu

 

a zaciekawiło mnie to zelastwo THERMALRIGHT HR-05-SLI

teraz mam pytanie czy to będzie pasowac :

 

 

-DFI LP ultra

-THERMALRIGHT HR-05-SLI

-Thermaltake Big Typhoone

-karta NV 6600gt w górnym slocie

 

pzdr RobGee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem zalmana niebieskiego i nie żałuje. Wystarczyło wyłamać kombinerkami 5 pinów (właściwie to 4 wystarczy) - pare sekund roboty.

 

Temperatura na fabrycznym coolerku wynosiła ~50*C, na zalmanie ~40*C. Oczywiście w budzie niezły przewiew.

 

Foto:

 

nie cytujemy obrazkow - jonathan

 

Grafa to Gigabyte 7300GT Silent-Pipe

 

4 razy taniej niż hr-05-sli i daje rade - więc po co przepłacać? :D

Po to ze mam katre bardzo dluga i musial bym ze 3 rzedy wylamywac. moja karta siega az za chipset, a ze mam sli to nie moge przekladac w dolny slot. ale jak mialem jedna karte to zakupilme zalmana tyle ze doszla 2 karta i musialem kupic HRHRHR ^^

No inna sprawa ze masz infinity a tam jest wszystko porozmieszczane inaczej :D

Edytowane przez jonathan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy założyłem już jakiś czas temu zalmana ZM NBF47 i w speedfun'ie jak i evereście pokazuje mi 37-40 C nie powiem że przewiewu obudowy nie mam bo wciąga 120 a wyciągają 2x92 z tyłu i 120 zasilacz. Po dotknięciu radiator jednak jest ciepły, powiedziałbym że gorący w porównaniu z zalmanem na galaxy gdzie jest temp 36C. Czy zakładając radiator mogłem uwalić czujnik???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się, że zmieniając chłodzenie na mostku można przez nieuwagę ukruszyć rdzeń, pomyślałem że tak samo można jakiś czujnik uszkodzić (nie mam zielonego pojęcia gdzie się znajduje-teraz strzelam że może pod krzemem :mur: ). Dlatego sie pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w wątku o Pentagramie Np-40 Cu, ale tu też sie przyda w celu przeszczepu ukochanego wyjca. :wink:

 

Wczoraj w końcu załozyłem Pentagrama NP-40 Cu na mojego nForce 4 Ultra. Oczywiście grafika w dolny pci-e x8. Chipset wyczyściłem ze skorupy zaschniętego jakby kleju :) - wybrałem sposób mało inwazyjny - czyli zdrapałem z czuciem paznokciem :) . Położyłem kropkę Arctic Silver Ceramique. Skądś znalazłem taką podkładkę, zeby sie nic nie bujało na boki. Wczesniej - przed założeniem dokręciłem wentylator Sharkoon 40x40x20mm 16db 3000 obr. - w rzeczywistości ma 3500 obr.

 

Teraz czas na efekt:

Przy wyłączonym wentylatorku na Pentagramie temperatura jest jak przy oryginalnym coolerku DFI puszczonym na 3500 obr. czyli ok. 48*c

Przy właczonym Sharkoonie na 3500 obr. temperatura wynosi 34-36*c B-)

 

Podsumowując, nie mam zadnego szczególnego przewiewu lub nawiemu na nForce 4 a Pentagram sobie radzi. Dokładając wolny wentylator 40mm jest chłodno, z czego czytałem daje to wynik Podobny do Thermalright Hr-5. Zaletą jest koszt ok 40zł, choc z tańszym wentylem będzie ok 30zł np.

http://www.allegro.pl/item165162620_super_...najtaniej_.html

oraz minimalizacja ryzyka uszkodzenia/ukruszenia rdzenia - Hr-5 jest wyższe, łatwiej sie buja - zachacza grzebiąc w obudowie.

 

Przypominam, że jest to rewizja z podłuznymi otworkami (50-60mm) i trzeba o nia pytać!, bo na rynku jest i wcześnioejsza z okrągłymi, (chyba 59mm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ty chcesz uwalić czujnik?? On znajduje sie gdzieś pod radiatorem czy jak??

Żebyś się nie ździwił :) Byż może czujka wcześniej była w poprzednim chłodzeniu :unsure:

Znajomy ostatnio też wymienił chłodzenie na NF4 i teraz ma cały czas taką samą temp (coś około 36*) a radiator na chipsecie w stresie jest gorący. Także jest możliwość uwalenia czujki przy zmianie chłodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żebyś się nie ździwił Byż może czujka wcześniej była w poprzednim chłodzeniu

Znajomy ostatnio też wymienił chłodzenie na NF4 i teraz ma cały czas taką samą temp (coś około 36*) a radiator na chipsecie w stresie jest gorący. Także jest możliwość uwalenia czujki przy zmianie chłodzenia

Że co? :mur: Czujka w chłodzeniu?, w radiatorze?, ciekawe jak połaczona.

 

A to, że radiator jest gorący to nie ma nic do rzeczy, jak chcesz mieć zimny radiator to zrób go z drewna (prawie nie przewodzi ciapła) :lol: , jeśli radiator sie nagrzewa to znaczy, że jest dobry kontakt, bo w przeciwnym wypadku całe ciepło zostaje w krzemie, więc lepiej mieć gorący radiator niż zimny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to, że radiator jest gorący to nie ma nic do rzeczy, jak chcesz mieć zimny radiator to zrób go z drewna (prawie nie przewodzi ciapła) icon_lol.gif , jeśli radiator sie nagrzewa to znaczy, że jest dobry kontakt, bo w przeciwnym wypadku całe ciepło zostaje w krzemie, więc lepiej mieć gorący radiator niż zimny

Święta prawda, ale to dziwne że niby można uwalić, może jest gdzieś pod krzemem albo koło rdzenia.... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że co? :mur: Czujka w chłodzeniu?, w radiatorze?, ciekawe jak połaczona.

 

A to, że radiator jest gorący to nie ma nic do rzeczy, jak chcesz mieć zimny radiator to zrób go z drewna (prawie nie przewodzi ciapła) :lol: , jeśli radiator sie nagrzewa to znaczy, że jest dobry kontakt, bo w przeciwnym wypadku całe ciepło zostaje w krzemie, więc lepiej mieć gorący radiator niż zimny

Nie pisałem o sobie tylko o znajomym ;) Który notabene nie ma DFI.

Przy 36* według czujnika, radiator powinien być zimny [bynajmniej u mnie tak jest].

 

Ja nie twierdziłem, że czujka jest w radiatorze, tylko napisałem, że kumpel ma takie kwiatki :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem o sobie tylko o znajomym ;) Który notabene nie ma DFI.

Przy 36* według czujnika, radiator powinien być zimny [bynajmniej u mnie tak jest].

 

Ja nie twierdziłem, że czujka jest w radiatorze, tylko napisałem, że kumpel ma takie kwiatki :unsure:

Sprawa z połozeniem czujnika nie jest prosta, bo na przykładzie mojego amd64 x2, everest podaje 3 temperatury : CPU. core1 i core2. CPU jest o ok 10*c niższa (przy średnim obciażeniu) od rdzeni, z których każdy ma trochę inną temperaturę. Decyduje więc położenie czujnika, generalnie maks temperatura CPU to 38-39*c, a ninja jak jest bez chłodzenia się mocno nagrzewa (moze nawet lekko parzyć).

 

Że tak się wyrażę, czujnik może być trochę głębiej i w trochę zimniejszej części rdzenia nForce4 - jak wiadomo krzem najlepiej ciepła nie przewodzi, stąd moja hipoteza.

 

P.S. słowo "bynajmniej" nie jest zamiennikiem dla "przynajmniej" <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś zakupiłem i zamontowałem zalmana NBF47 na mojej DFI Infinity NF UltraII-M2.

Cóż mogę powiedzieć...wreszcie pozbyłem się tego cholernego pierdźla.

Temperatura spadła z 53 na 41 stopni, a biorąc pod uwagę to ze huraganu w budzie nie mam jest to wynik w pełni satysfakcjonujący. Zastosowana pasta AS5.

Radiator mieści się bez problemu w każdą stronę.

Nic tylko brać tym bardziej, że w komputroniku teraz stoi po 27zł(taniej nie znalazłem).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wprawdzie jeszcze nie jestem posiadaczem tej płyty, ale zamierzam kupić i rozglądam sie co i jak :-P Jakie chłodzenie by podeszło bez większych przeróbek? Mam Zalmana NB47 (nie pamiętam dokładnie modelu, ten kwadratowy niebieski) na EPOX 8RDA3+ i jest ok, mógłbym założyć stare chłodzenie na chipset, a tego Zalmana sobie zostawić, ale czy on będzie dobry i czy nie będzie zawadzać, jak wsadzę 7900GS? (chyba będzie...) Wolałbym wsadzić grafę do pierwszego slotu, bo wtedy mam wolne 3 PCI, gdzie będzie Sound Blaster Live! i modem (jakby były problemy z netem :D ), a lepiej jest gdy za kartą jest trochę wolnego. Czy Pentragram, ten aluminiowy, spasowałby bez większych przeróbek? Czy potrzeba jakiś wiatrak na to?

 

EDIT: Znalazłem na allegro cos takiego:

http://www.allegro.pl/item167421913_radiat...w_kod0764_.html

Chyba nie jest zbyt wysoki, może by spasował?

 

Zrobiłem jeszcze taki projekt:

 

Radiator to połowa coolera na Socket A powiedzmy (przecięty w połowie), a na 1/4 z całości wycięte żeberka, tak, zeby się zmieścił pod kartę graficzną i albo na to wentylator, albo na fragment z żeberkami. Te "nóżki" to kołki montażowe. Nie wiem tylko, czy ciepło nie będzie zbyt wolno przechodzić do użebrowanej części.. Ten projekt to taki pomysł jeśli chodzi o wykonanie, a jak by to miało się sprawdzać, to nie mam pojęcia :wink:

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co będzie wydajniejsze:

 

http://www.allegro.pl/item167023484_zalman...pset_fv_gw.html

 

http://www.allegro.pl/item168473711__penta..._i_grafike.html

 

Za wentylacje w budzie odpowiada

przód: Fander 120mm 700rpm

tył:Fander 92mm 800rpm

 

Na pentka mógłbym zrobić nawie w postaci 80mm na low.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co będzie wydajniejsze:

 

2509083[/snapback]

Teraz czas na efekt:

Przy wyłączonym wentylatorku na Pentagramie temperatura jest jak przy oryginalnym coolerku DFI puszczonym na 3500 obr. czyli ok. 48*c

Przy właczonym Sharkoonie na 3500 obr. temperatura wynosi 34-36*c B-)

obecnie temperatury jeszcze spadły o 2-3*c (pasta się wygrzała)

Ma on dwie zalety jest miedziany i można na nim zamontować wentylator. Do zwykłego użytku będzie działał pasywnie, a jak będziesz robił oc z podwyższaniem napięć to wtedy włączysz na 2000-3000obr ten wentylatorek i będzie nadal cicho i bardzo chłodno.

 

Poza tym nie wiem gdzie montowałbyś tą 80mm ale mogłoby to zepsuć porządny schemat przewiewu jaki obecnie masz

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jejox jak możesz zrobić nawiew to Pentak będzie wydajniejszy, jak miałby być pasive to zalman

Mam nadzieję, że wyższa wydajność Zalmana w passiv, nie wynika z popierania przez kolegę najstarszego mitu OC o tym, że aluminium lepiej oddaje ciepło w passiv :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wyższa wydajność Zalmana w passiv, nie wynika z popierania przez kolegę najstarszego mitu OC o tym, że aluminium lepiej oddaje ciepło w passiv mur.gif

raczej z tego że miedź dłużej niż alu magazynuje ciepło xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...