Skocz do zawartości
japa

Toshiba Satellite L20-181

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem, ale jakoś po włączaniu się w moim notebooku wiatraka co 2-4 minuty czyli dość często mi się nie chciało wierzyć w to, że u Was to źle jest. No ale jeśli w innych egzemplarzach jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, ale jakoś po włączaniu się w moim notebooku wiatraka co 2-4 minuty czyli dość często mi się nie chciało wierzyć w to, że u Was to źle jest. No ale jeśli w innych egzemplarzach jest lepiej.

co 2 do 4 minut to nie to samo jak 10 sekund i przy tym praca wiatraka trwa (bynajmniej u mnie) +/- 40 sekund

mój brat ma taki sam notek i tam w trybie performance wiatrak włacza się +/- co 10 minut na parę sekund (max 10) a w trybie silent to już jest wypas co 20 minut albo dłużej. A tu taki synek ze serwisu ci powie że wiatrak jest sprawny :mur: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w moim laptopie ja wolę jak chodzi wiatrak cały czas. Dlatego że jak chodzi co jakiś czas to startuje z maks obrotami takim wyciem i po 2-3 sekundach zwalnia. A gdy wieje cały czas to praktycznie go nie słychać. Ale niestety częściej muszę słyszeć to wycie - zwlaszcza jak zasypiam. A czegoś takiego jak Silent to Acer nie ma :(

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w moim laptopie ja wolę jak chodzi wiatrak cały czas. Dlatego że jak chodzi co jakiś czas to startuje z maks obrotami takim wyciem i po 2-3 sekundach zwalnia. A gdy wieje cały czas to praktycznie go nie słychać. Ale niestety częściej muszę słyszeć to wycie - zwlaszcza jak zasypiam. A czegoś takiego jak Silent to Acer nie ma :(

to ja też już bym tak wolał żeby chodził nonstop bo u mnie też jak startuje to wyje i potem zwalnia, a co do trybu silent to się nie martw, że go nie masz ja mam i co ? psu na budę to się nadaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz innego kompa to wysylaj dalej tylko teraz do innego serwisu, może wkońcu trafisz na jakiegoś dobrego serwisanta (tacy się czasem zdarzaja). :)

mam stacjonarny jeszcze ale i tak oleję chyba te serwisy poprostu go sprzedam i kupię coś innego tylko teraz to już będe całe dnie testował różne modele w sklepach, wezmę sobie termos z herbatą i kanapki i się poświęcę żeby nie wpaść z deszczu pod "toshibe" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sjoma:

mam stacjonarny jeszcze ale i tak oleję chyba te serwisy poprostu go sprzedam i kupię coś innego tylko teraz to już będe całe dnie testował różne modele w sklepach, wezmę sobie termos z herbatą i kanapki i się poświęcę żeby nie wpaść z deszczu pod "toshibe" icon_lol.gif

zakladam ze jest to nowy sprzet (na gwarancji)... jezeli i tak chciales go sprzedac a wiatraczek Cie do tego pchnal to jeszcze spoko... ale jak to przez wiatrak chcesz go opylac to kicha - masz gware wiec trza z niej skorzystac; do tego jestes we wzglednie komfortowej sytuacji - Twoj brat ma tego samego notka wiec idziesz z bratem (lub przynajmniej z jego lapkiem) i ze swoim sprzetem do slepu i pokazujesz im o co biega (o ile przez net nie kupiles)... a z tym serwisem to jak dla mnie to zrobili Cie w konia. zgadzam sie, ze jak wszystko bylo ok, to po kiego instalowali winde jeszcze raz, a nawet jesli to za co obarczaja Cie kosztami - przeciez kto by wysylal celowo sprawny sprzet do serwisu... i z tego co czytam w tym temacie to ten AC-Serwis to jakis badziew (Twoj przypadek, wymiana ramu)...na pocieszenie moge napisac, ze sam nie wiem czy moj wiatraczek nie jest rypniety, ale niestety nie mam z kim porownac a serwisowac chce w ostatecznosci (jak ktos ma lapa ze sklepu Vobis i wie jak tam wyglada serwis to niech napisze)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sjoma:

 

zakladam ze jest to nowy sprzet (na gwarancji)... jezeli i tak chciales go sprzedac a wiatraczek Cie do tego pchnal to jeszcze spoko... ale jak to przez wiatrak chcesz go opylac to kicha - masz gware wiec trza z niej skorzystac; do tego jestes we wzglednie komfortowej sytuacji - Twoj brat ma tego samego notka wiec idziesz z bratem (lub przynajmniej z jego lapkiem) i ze swoim sprzetem do slepu i pokazujesz im o co biega (o ile przez net nie kupiles)... a z tym serwisem to jak dla mnie to zrobili Cie w konia. zgadzam sie, ze jak wszystko bylo ok, to po kiego instalowali winde jeszcze raz, a nawet jesli to za co obarczaja Cie kosztami - przeciez kto by wysylal celowo sprawny sprzet do serwisu... i z tego co czytam w tym temacie to ten AC-Serwis to jakis badziew (Twoj przypadek, wymiana ramu)...na pocieszenie moge napisac, ze sam nie wiem czy moj wiatraczek nie jest rypniety, ale niestety nie mam z kim porownac a serwisowac chce w ostatecznosci (jak ktos ma lapa ze sklepu Vobis i wie jak tam wyglada serwis to niech napisze)...

 

tak sobie myślę, że nie mam już ochoty z tym walczyć w końcu stanie się tak że ten lap będzię więcej jeździł po serwisach niż mi służył raczej zaufał bym jakimś magikom od elektroniki, żeby to sprawdzili ale to zawsze ryzyko a nie kolesiom co naprawiają reinstalacją, swoją drogą niewiem jak to ten serwisant stwierdził że sytem jest walnięty przed wysyłką zrobiłem nową instalację windy a muszę dodać że ten system jest preinstalowany czyli wkładasz płytkę i naciskasz tylko 3 klawisze i nic nie możesz więcej zrobić wszystko się instaluje łącznie ze sterownikami do wszystkich urządzeń i antywirusem z ukrytej partycji, czyli instalacj prosta jak konstrukcja cepa. chyba że toshiba coś tu sknociła w tej partycji. Właściwie to na początku miałem jeszcze jeden problem mianowicie BIOS nie trzymał ustawień, instalowałem winde kilka razy i nic po ponownym wejściu do BIOS-u ustawienia szlag trafiał, dopiero jak dałem Xp-eka Professional-a nagle zaczął trzymać ustawienia i teraz już na Homie jest ok. Tylko niebardzo wiem czy co to ma za znaczenie - winda i BIOS. Czyli może się nsunąć podejrzenie że coś skopali w ukrytej partycji. Jak ktoś się na tym zna to proszę o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam wasze Tohsiby sie sprawuja ?

Mi sie dzis cos dziwnego zdarzylo - w trybie Performace - 39°C przy przegladaniu neta ( w pokoju 16°C ) dzialal przez 40 min !! niestety do czasu restartu... potem temp odrazu w góre... 2 razy wentyl sie wlaczyl i ie chcial sie wyl po nawet 5 min i schlodzeniu do 36°C ... zauwazylem rowniez ze wentyl dziala teraz dluzej - ok 10 sek przy schladzniu w performace. Udalu sie komus cos z tym zrobic w serwisie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie moja Toshibka jest w serwisie bo sie jej chyba dysk twardy sypnol :/ i odrazu wspomnialem o wentylatorze .. jak wroci to napisze czy cos zrobiono z tym (troszke inny model mam m40-295 ale parametry podobne)

Edytowane przez g0blin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka mam ten sam problem co wy posiadam Toshibe Satellite L25 sprowadzona z USA podczas spoczynku 51* do 54* wentyl kreci sie przez cały czas ni gasnie wcale wgrany najnowszy bios i nic dalej to samo moze przesmarować proca nowa pasta tylko ze ciezko sie dostać do niego bo cała klape było by trzeba rozkrecać od spodu co mnie nie cieszy za bardzo ale jak tak delej bedzie to czeka go rozkrecanie moze ma ktos fotki co trzeba odkrecać ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wszystkie wypowiedzi na temat wadliwej pracy wiatraka w Toshibie. Dwa tygodnie temu zakupiłem Toshibę L20-182. Zaraz po włączeniu doznałem szoku ponieważ wentylator wydawał metaliczny głośny dźwięk. W pomieszczeniu w którym pracuję, non stop na chodzie jest pięć PC stacjonarnych i mój notebook wszystkie je zagłuszył swoim wiatrakiem, przypadek ten sam co u przedmówców, wiatrak po 2 minutach pracy lapka włącza się cały czas. Lapka zakupiłem w Vobisie, więc z nim do nich poszedłem. Jeden ze sprzedawców próbował mnie zbyć wciskając mi najpierw kit że może trzeba wentylator przeczyścić, więc niemal pozarłem go wzrokiem :angry: odpowiadająć że sprzęt ma zaledwie kilka dni więć co tu czyścić. Na to on odparł że w takim razie to może potrzeba mu czasu żeby się wyrobił i ucichnie, na szczęście w tym momencie podszedł drugi sprzedawca ( bardziej kompetentny ) i stwierdził że wiatrak faktycznie dziwnie pracuje. Uruchomiliśmy inną Toshibę i wiatraka nie było słychać i w przeciagu 10 minut nie włączył się ani razu.Sprzedawca poinstruował mnie że moge go wysłać do serwisui to najlepiej sam :-P

Czytając opinię na temat ACSerwis odpuściłem sobie tą firmę i zadzwoniłem do drugiego serwisu CSS. Od osoby z którą rozmawiałem telefonicznie dowiedziałem się że lapka mogę dostarczyć do ich placówki w moim mieście, a oni prześlą do W-wy i tak też uczyniłem. Pozostaje oczekiwanie i wydanie opinii na temat serwisu CSS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do grona posiadaczy Toshiby serii L20 z hałaśliwym wentylatorem .Ja posiadam L20-183 i ten sam problem, co piszący posty powyżej. Dlatego Jaca_Lublin - napisz, gdy laptop wróci z serwisu czy dali radę wiatrakowi . Będzie można się wtedy powołać i nie zbyją mnie w serwisie (gdzie swojego laptopa też planuję wysłać) tekstem "ten typ tak ma" . Dobrym pomysłem byłoby też (co proponował już ktoś) wysłanie zbiorowego pisma do Toshiba - w sprawie aktualizacji biosu pod kątem szerszych zakresów dla temperatury załączania sie wiatraka - co zmniejszyłoby prawdopodobnie częstotliwość jego uruchamiania .

 

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ciekawością przeczytałem cały ten temat i mam takie pytanie:

obecnie mam lapa jak w podpisie i wentyl w nim pracuje cały czas, nie jest głośny, w dzień wcale go nie słychać, w nocy przy absolutnej ciszy lekki szum jest. interesuje mnie czy ktoś miał porównanie pracy wentyla z asusem?

u mnie CM 1,5GHz ma temp ciągle w granicy ~50*C żadko to przekracza, zazwyczaj jest 49*C, tak jak pisałem wenty pracuje cały czas. postanowiłem odłączyć go całkiem to temp skoczyła do 70*C i stała. więc jak ktoś mało wykożystuje proca ;) to proponuje odłączenie wentyla.

może ktoś zna jakieś sztuczki żeby obniżyć na stałe taktowanie w CM np przez jakiegoś drut moda lub coś podobnego? może jakieś fizyczne obniżenie mnożnika, albo V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pnowie czy doszliscie moze do tego jak wylaczac matryce podczas pracy kompa ? sa klawisze funkcyjne do roznych hibernacji, wyl i wlacz roznych urzadzen ale do wylaczania matrycy jakos nie uswiadczylem..

 

A nie jest to przypadkiem kombinacja Fn + Esc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Was. Kupiliście laptopa z Celeronem M (co ja też niestety uczyniłem :( ) który nie ma speedstepa ani nic, to teraz się nie dziwcie, że się włącza wiatrak często.

No nie zgodze sie z ta teoria - przyczyna tkwi albo w nieumiejetnie zaprojektowanym ukladzie chlodzenia albo w mocno nagrzewajacym sie chipsecie ATI RADEON XPRESS 200M. Posiadanie procesora Pentium M z technologia Speed Step nie jest gwarantem ciszy - Celeron M wydziela ok 20W i nie jest to duzo !!!

Na przykladzie lapka Sony na Celeronie M i grafika zintegrowana w chipsecie Intel 915GM moge powiedziec, ze byl bardzo cichy - wentylator zalaczal sie co jakies 15 minut. Na przykladzie drugiego lapka na Celeronie M (Dell Latitude 505) na chipsecie Intel 855GME moge powiedziec, ze choc wiatraczek chodzi caly czas to jest b. cichy.

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykladzie drugiego lapka na Celeronie M (Dell Latitude 505) na chipsecie Intel 855GME moge powiedziec, ze choc wiatraczek chodzi caly czas to jest b. cichy.

tak samo u mnie chodzi w asusie wentyl cały czas ale jest moim zdaniem cichy :? W toshibach jak głośny jest ten wentyl? ma ktoś jakie porównanie z asusem? bo troche mnie to dziwi jak słyszę że wentyl włącza się na 10 sek co jakiś czas i to przeszkadza. to jak u mnie ciągle pracuje to powina być tragedia a ja nie nażekam :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz mysle ze lepszym rozwiazaniem dla tej Toshiby bylaby ciagla praca wiatraka na niewielkich obrotach tak jak np. w Asusie , na ktorym mialem dzisiaj okazje pracowac (model z celeronem 1,5) . Wiatraczek dziala caly czas -ale bardzo cichutko -co jest zdecydowanie lepsze od wlaczajacego sie z najwyzszych obrotow "wyjca" -wlasnie ten start z wysokich obrotow jest najbardziej drazniacy :-| hmm .... przydalaby sie taka opcja w biosie -ustawienie stalych obrotow wiatraka i ewentualnie w temp. np 65 stopni jego przyspieszenie... . a tak BTW jakie posiadacie (plecacie) w swoich Toshibach sterowniki do x200 ? i jeszcze jedno : gdzie mozna w tej chwili odnalezc programik Hd mod tool ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Asusie , na ktorym mialem dzisiaj okazje pracowac (model z celeronem 1,5) . Wiatraczek dziala caly czas -ale bardzo cichutko -co jest zdecydowanie lepsze od wlaczajacego sie z najwyzszych obrotow "wyjca" -wlasnie ten start z wysokich obrotow jest najbardziej drazniacy

czyli lepiej mieć ciągle cicho niż co jakiś czas "wyjca". ktoś dał dobry pomysł żeby obniżyć prędkość tego wentyla do prawie minimum na sztywno i żeby pracował cayły czas. chciałem podpiąć pod ten wentyl regulator obrotów tylko że jest on na 3pinowe duże złącze a w lapie jest malutkie :? a sam nie bede kombinował bo jak do czegoś się dotknę to zaraz są problemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tez od kilku dni stalem sie "szczesliwym" wlascicielem Toshiba L20-181(Celeron 1,6 40hdd, x200 itd) i rzeczywiscie tez wentylator wlancza mi sie na kilka sekund co jakies 2 min

wiec widze ze to chyba taka seria poszla na rynek.

 

Jest to moj pierwszy laptop

obecnie korzystam z preinstalowanej wersji xp i powiem szczerze ze sie troche zawiodlem predkoscia tego laptopa w porownaniu do stacjonarnego

nie wiem czy to samo preinstalowane oprogramowanie jest skaszanione (powylanczalem wszytkie zbedne i zwalniajace win rzeczy jak np. przywracanie systemu itd.) Mam go dopiero kolka dni i tak jak wspomnialem jest to moja pierwsza stycznosc z taka zabawka wiec narazie mam taki jakis dziwny respekt do tego malego ustrojstwa i wole w nim za dozo nie kopac ( pomimo ze raczej jestem zaawansowanym w takich rzeczach ).

Zauwazylem ostratnio problemy z wylaczaniem sie systemu (strasznie dlugo trwa czesto nawet 10 min mu niewystarcza, blokuje sie na planszy "zamykanie systemu windows"

 

Jeszcze tak z ciekawosci zapytam ile placiliscie

Ja zaplacilem w katowicach 3,300

 

Pozdrawiam Alexander

Edytowane przez Running

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem wiem ze to tylko celeron

Obecnie posiadam semprona 2300 i 512 ramu

ale predkosc tego laptopa jest porownywalna z kompem mojej dziewczyny (Celeron 1ghz coper i 512 sdram ) a do stacjonarnego semprona to ma jeszcze daleka droge...

Nadal jestem otwarty na laptopy ale to niechce widziec takiego lapa za 2300 Nadal mam nadzieje ze jest to wina preinstalowanego systemu

wiem ze to tylko 3300 ale na slasku to jest naprawde duzo (okolo 4 sredniej wyplaty czlowieka ktory ma panstwowke i pracuje od 35 lat np moja mama)

Oczywiscie bez urazy poprostu jestem troche rozczarowany

 

Powiem tak ze mam jeszcze zapasowego pentiuma Slot 1 500 z 64 sd ram z dobrze skonfigurowanym tiny xp i niestety ten moj pentak jest szybszy niz ten nowy laptop

 

A to co wiem to wiekszosc polakow kupuje laptopy w przedziale 2tys-3tys bo 95% poprostu niestac i laptop to jest szczyt marzen(ja pojechalem kupowac prawie z cala rodzina - az smieszne ale prawdziwe) a nie mam sie zle.

 

Zrobil sie taki maly off topic ale moze i dobrze

Poprostu teraz chyba troszeczke zaluje ze nie wziolem acera na sepronie 3000+ ale stwierdzilem ze firma musi robic roznice (zczego sie wyleczylem przy stacjonarnych) ale teraz juz za pozno i musze jakos zmusisc to co mam do jakiejsc przyzoitej pracy

Dlatego sie radze "was" ktorzy juz w tym siedza

 

 

Pozdrawiam Alexander

Edytowane przez Running

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem powolności lapa nie twki w procesorze. CM jest jan najbardziej udanym procem do lapów i sądzę że jest wydajniejszy od tego sempa co pisałeś.

słbsza wydajnośc jest spowodowana wilniejszym dyskiem. nawet jak jest to 5400 8mb to jest on spooooro wolniejszy od stacjonarnego :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...