Skocz do zawartości
japa

Toshiba Satellite L20-181

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka zaobserwowałem dziwna rzecz posiadam TOSHIBA satellite L25 gdy ja kupiłem wentyl w systemie załączał się co 10min jak przeglądałem strony WWW później naszła mnie ochota na granie zainstalowałem SILENT HILL 4 i grałem około 5godzin wentylator oczywiście kręcił się dość szybko co nie martwiło mnie za bardzo ale następnego dnia przeglądam neta a wentylator cały czas się kreci cicho ale jednak załączony i tak zostało do dziś wentyl kreci się prawie cały czas robi 20sekundowe przerwy i dalej jazda wkurzyło mnie to i postanowiłem rozebrać lapa i przesmarować CPU, GPU, Chip użyłem do tego bdb pasty OCZ ultra 5+ pomogło to bo tempa trochę spadła ale nie spowodowało to wyłączenia wentyla przynajmniej co 10min żeby odpalał dziwi mnie to ze przy 50* wentyl staje w ciągu 30sekund dochodzi do 55* i znowu cykl się powtarza a teraz podejrzenia z mojej strony padają na proca posiadam celerona m 1.5GHz zdaje mi się ze te częste włączanie wentylatora jest spowodowane dziwna serią tych proców czemu innym na tym samym lapie tempa nie przekracza 40* dzięki temu ich wentyle się nie włączają tak często jeśli ma ktoś możliwość włożenia do swojej toshiby innego proca niech to zrobi bo wina nie będzie leżała w wentylu czy czujniku prawdo podobnie to niektóre celerony emitują większa temperaturę identyczny problem miałem w HP nx6110 tam celeron m 1.3GHz też dochodził do 55*-58* w spoczynku wszystko było przesmarowane i dobrze założone i nie pomogło wentylator kręcił się non stop

Jedyne co to uratuje nas wymiana proca lub nowy bios

 

Poza tym wie ktoś czy toshiba satellite l25 S1192 obsłuży procesor Pentium M na Dothan(cache 2MB) lub Banias (cache 1MB) obecnie mam Celerona M 1.5GHz na Dothan chipset to ATI Radeon Xpress 200M ??

Edytowane przez set2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam uzytkownikow toshib, z tej strony uzytkownik hp nx6110 :) jakos z nudow przeczytalem wszystkie wasze posty i przekaze kilka uwag:

 

sam mam celerona 1.3, 512mb ram i grafe intela 915 (zintegrowana) i podane przez was wartosci temperatur sa u mnie po prostu nie do wyobrazenia. w moim lapie przy przegladaniu neta temp stoi na 45 stopniach, od czasu do czasu skacze do 50, wtedy wiatrak przyspiesza po czym znow temp. spada (czesto jest tak, ze wiatrak nawet nie zdarzy sie rozpedzic). wszystko trwa do 10 sekund. jak to jest mozliwe, ze u was temperatura tego samego procka jest az o ok. 20 stopni wyzsza? nie wiem czy to wina zlego ukladu chlodzenia, czy moze zlego zainstalowania procka czy samego wiatraka, jednak nie wydaje mi sie zeby tak powinno byc. powinniscie naprawde zastanowic sie na wyslaniem pisma do toshiba europe. moglibyscie poprosic jak juz ktos sugerowal (podobnie zreszta uczynili uzytkownicy serii nx6110 na amerykanskim forum hp), aby toshiba stworzyla nowy bios, w ktorym beda nowe przedzialy wlaczania sie wiatraka i zeby wiatrak pracowal non stop na minimalnych obrotach. tak uczynilo hp. na przelomie wrzesnia i pazdziernika na biezaco serwisanci poprzez forum konsultowali sie z uzytkownikami co doprowadzilo do wypuszczenia nowej wersji biosu, ktora sprawiala ze laptop pracowal ciszej. sprawdzcie, bo byc moze juz ktos podjal taka inicjatywe i trzeba po prostu go wesprzec? w kazdym razie piszcie, ze wam praca wiatraka nie odpowiada, jest za glosno i czy cos da sie z tym zrobic. pozostaje tylko kwestia czy serwis toshiby bedzie na tyle zyczliwy i pomocny co serwis hp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . .

 

Oto pismo które wysłałem do polskich przedstawicielstw Toshiba

bardzo proszę użytkowników zgłaszających tutaj swoje problemy z laptopem serii Satellite L o uczynienie tego samego , jak również kogoś ze znajomością angielskiego o przetłumaczenie i przesłanie do europejskiego przedstawicielstwa Toshiba.

 

(W liście wykorzystałem fragmenty wypowiedzi uczestników forum) .

 

------

 

Szanowni Państwo.

 

 

Zwracamy się z prośbą o reakcję w sprawie problemu głośnej pracy wentylatorów w laptopach serii Toshiba

Satellite L .

Problem ten zgłaszany i omawiany był na wielu forach dyskusyjnych, między innymi tutaj:

 

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=169463&st=0 .

 

Wielu użytkowników laptopów Toshiba serii L zdecydowało się oddać swoj sprzęt do serwisów

lecz nie zakonczylo się skutecznym rozwiązniem .

 

Cecha problemu:

 

częste uruchamianie się wentylatora z najwyższych obrotów powodujące uciążliwy hałas ( zbyt mały zakres temperatur

przy których następuje załączenie się wentylatora - skutkuje to cyklem załączania się

w skrajnych przypadkach dochodzącym do 20 sekund ! ) .

Zaznaczam, że przełączanie w tryb SILENT zawarty w biosie nie jest skuteczne gdyż również tam zakres temperatur wł-wył wynosi tylko 5 stopni .

 

Jak wynika z wypowiedzi uczestników forów dyskusyjnych problem ten dotyczy niemałej liczby

użytkowników notebooków Toshiba Satellite serii L .

 

Sugerowanym rozwiązaniem jak również celem niniejszego pisma jest:

 

DOPROWADZENIE DO AKTUALIZACJI BIOSU W KTÓRYM BĘDĄ NOWE -SZERSZE PRZEDZIAŁY

TEMPERATUR PRZY KTÓRYCH WŁĄCZA SIĘ WIATRAK

I DODATKOWO OPCJA ŻEBY PRACOWAŁ ON NON STOP NA MINIMALNYCH OBROTACH. - ZAPEWNI TO WYMAGANY I KOMFORTOWY

NIEDRAŻNIĄCY POZIOM HAŁASU PODCZAS PRACY

 

Tutaj nadmienię, że podobna sytuacja miała miejsce wśród użytkowników laptopów firmy

Hewlett - Packard serii nx6110 na forum HP na przełomie września i pażdziernika. Na bieżąco

serwisanci przez forum konsultowali się z użytkownikami co doprowadziło do wypuszczenia nowej

wersji biosu, która spawiła, że laptop pracował ciszej.

 

Pozostajemy w głebokim przekonaniu, że serwis TOSHIBY będzie na tyle skuteczny, pomocny I życzliwy

co serwis HEWLETT - PACKARD.

 

Liczymy na rozwiązanie naszego problemu, który da nam prawdziwą satysfakcję i przyjemność

z pracy na naszych laptopach Toshiba L i nie pozwoli stracić zaufania do firmy i marki TOSHIBA.

 

Prosimy o odpowiedź .

 

Z poważaniem :

 

(...)

 

-------

 

 

 

Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się uzyskać rozwiązanie naszego problemu .

 

Pozdrawiam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodaj jeszcze adres E na który mamy wysyłac emaile

Podaje linki (sa tam tez adresy i nr telefonow)

Wyslalem tutaj :

 

http://www.toshiba-europe.com/eu/contact/d...bgroup=Poland#2

 

- techmex

 

i tutaj (wyszukiwarka sewisow)

 

http://www.csd.toshiba.com/cgi-bin/tais/su...tor.jsp?pf=true

 

- css

- ac serwis

- teleplan

 

byc moze jak wplynie odpowiednio duzo maili to zareaguja ... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

::::::::Zmobilizujcie się wszyscy i wyślijcie po parę emaili od tego będzie zależał komfort pracy na tych laptopach ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

::::::::

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie przedstawiciel toshiby w polsce nie zaktualizuje biosu. moze ewentualnie skontaktowac sie z przedstawicielstwem na europe albo do glownej siedziby dac cyne. mysle, ze tez tam powinniscie sie odezwac, przetlumaczyc na angielski swoje pismo (uwazam, ze jest calkiem niezle) i podeslac bezposrednio to grubszych ryb z toshiby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wprost, troche lewe to pismo i pisane zbyt pretensjonalnym tonem. Kardynalne bledy to:

- pisanie duzymi literami sugestii

- piszac petycje pisze caly czas w imieniu uzytkownikow

- juz napewno nie porownuje HP z Toshiba i nie opowiadam historii o HP, ktory jest calkowicie inna konstrukcja. To, ze HP rozwiazalo problem to nie znaczy, ze tak samo bedzie z Waszym modelem (rozumiem, ze to jako dobry przyklad sprawnej reakcji, ale nie kazdy tak to odbierze).

 

Jezeli sugerujecie rozwiazania to troche bardziej grzecznie i subtelnie. Przy okazji odrobina psychologicznii - delikatna wzmianka o niezawodnosci i wierze w jakosc produktow firmy Toshiba - koniec wyszedl najlepiej ;)

 

Przy tlumaczeniu na eng. powolywanie sie na linka do polskiego forum nic nie da, bo nie znaja jezyka polskiego. Poszukajcie tego samego problemu na forum notebookreview.com lub notebookforums.com. Wtedy bedzie to dobitnie swiadczylo o skali problemu.

 

Maile do serwisow zewn. chyba niewiele dadza - sadze, ze maja to w nosie - robia to co musza i tyle. Napewno nie sa w stanie zmieniac biosow i ingerowac w ich ustawienia. Pewne rozwiazanie to wyslanie lapka do serwisu w Niemczech - o ile Wasza gwarancja na to pozwala.

 

Glowna strona TOSHIBA EMEA Technical Service & Support Site!:

http://www.toshiba-tro.de/

 

Forum Toshiba Europe - Satellite series:

http://forums.computers.toshiba-europe.com...pa?categoryID=8

 

Biosy - najnowszy 1.80:

http://eu.computers.toshiba-europe.com/cgi....jsp?service=EU

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za sugestie dotyczace listu . Po przeredagowaniu wyslalem pod wskazany przez Ciebie adres ( technik.desktop@toshiba-tro.de )

chociaz mysle ze bardzo wazne, zeby jednak pisac do nich po angielsku, pozostaje wiec kwestia przetlumaczenia.

 

Ps. Jaca_Lublin - a jak tam u Ciebie - masz jakas odpowiedz z serwisu ?

 

Pozdrawiam .

Edytowane przez berzerk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wcześnij wypowiadałem się w ym wątku i teraz mogę dodać że kożystałem jeszcze z kilku modeli serii L:

l10-193; l10-194; l20-101; l20-100 i w żadnym z tych modeli wentylator nie był uciążliwy, mogę powiedzić wręcz że w dwóch pierwszych (czyli moim i 194) zakręcił on chwilkę, raz na 1-2 godz.

 

Myślę że ten problem nie doyczy całej serii L tylko modeli z celeronem, ale to może tylko moje przypuszczenia

 

ps. jakie macie progi wł/wył wentylatora; u mnie to odpowiednio 60/51 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wcześnij wypowiadałem się w ym wątku i teraz mogę dodać że kożystałem jeszcze z kilku modeli serii L:

l10-193; l10-194; l20-101; l20-100 i w żadnym z tych modeli wentylator nie był uciążliwy, mogę powiedzić wręcz że w dwóch pierwszych (czyli moim i 194) zakręcił on chwilkę, raz na 1-2 godz.

 

Myślę że ten problem nie doyczy całej serii L tylko modeli z celeronem, ale to może tylko moje przypuszczenia

 

ps. jakie macie progi wł/wył wentylatora; u mnie to odpowiednio 60/51 stopni

Temperatury wł/wył wentylatorka mam takie same jak Ty. Ale to jest pentium, nie ma co tego porównywać z celkiem. Ustaw sobie procka na maxa i zobaczysz, że duuużo częściej będzie Ci się włączał wentylator...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury wł/wył wentylatorka mam takie same jak Ty. Ale to jest pentium, nie ma co tego porównywać z celkiem. Ustaw sobie procka na maxa i zobaczysz, że duuużo częściej będzie Ci się włączał wentylator...

no nic dziwnego że masz takie same temperatury bo masz laptopa z tej samej serii L10 co ja; i to model o którym pisałem wyżej. To było pytanie do posiadaczy modeli L20-181 i podobnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Satellite L25 S1192 50*/55* troche dziwne ze tylko 5* różnicy bardzo mały zakres jak dla mnie

 

Przed chwila zmieniłem biosa z v1.80 na v1.70 i moge stwierdzic ze teraz wentylator pracuje cały czas ale dość cicho a tempa proca utrzymuje sie stabilnie na 51* gdy przeglondam stronki

 

Wie ktoś czy Toshiba satellite L25 z chipset'em Radeon Xpress 200M bedzie działał z procesorami Intel Centrino Pentium-M (Banias, Dothan) i czy bedzie działała technologia SpeedStep ??

tu jest link do opisu chipset'u

http://www.ati.com/products/Radeonxpress200mintel/index.html

Edytowane przez set2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Satellite L25 S1192 50*/55* troche dziwne ze tylko 5* różnicy bardzo mały zakres jak dla mnie

 

Przed chwila zmieniłem biosa z v1.80 na v1.70 i moge stwierdzic ze teraz wentylator pracuje cały czas ale dość cicho a tempa proca utrzymuje sie stabilnie na 51* gdy przeglondam stronki

 

Wie ktoś czy Toshiba satellite L25 z chipset'em Radeon Xpress 200M bedzie działał z procesorami Intel Centrino Pentium-M (Banias, Dothan) i czy bedzie działała technologia SpeedStep ??

tu jest link do opisu chipset'u

http://www.ati.com/products/Radeonxpress200mintel/index.html

 

set2004

skąd ściągnałeś ten bios ? i czym wogole ten model rozni sie od l20-181 , jakos nie moge doszukac sie roznic - wiec moze bios pasuje ?

Edytowane przez berzerk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za sugestie dotyczace listu . Po przeredagowaniu wyslalem pod wskazany przez Ciebie adres ( technik.desktop@toshiba-tro.de )

chociaz mysle ze bardzo wazne, zeby jednak pisac do nich po angielsku, pozostaje wiec kwestia przetlumaczenia.

 

Ps. Jaca_Lublin - a jak tam u Ciebie - masz jakas odpowiedz z serwisu ?

 

Pozdrawiam .

 

Dzwoniłem do serwisu w piątek, otrzymałem odpowiedź, że sprzęt został przekazany do ekspertyzy.

Dzwoniłem dzisiaj, otrzymałem odpowiedź, że sprzet nadal jest w trakcie testów ale narazie żadne części nie były do niego zamawiane. Jutro podobno powinno być już coś wiadomo.Jak narazie minął tydzień i nic nie zrobili :angry:

Zadzwonię jutro i zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Satellite L20 toto samo co L25 po prostu moja toshiba została przywieziona z USA a oni zmienili tylko nazwy bios powinien pasować podaje poniżej link

http://www.csd.toshiba.com/cgi-bin/tais/su...modItemList.jsp

downgrade biosu jest bezpieczny wielokrotnie zmieniałem i nic się nie stało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam widzę, że mamy ten sam problem, ja mojego lapa wczoraj wysłałem do serwisu (mam ten sam model tylko 183) i trochę mnie to wkurza bo mój brat też ma takiego i tam wiatrak włącza się tak jak piszą na benchmark.pl czyli rzadko. Ja niestety nie mogę powiedzieć tego samego o moim egzemplarzu :mur: . Czekam teraz coz tym zrobią w serwisie. Dam Ci znać jak sprzęt wróci.

Dzisiej jest 27-02-06 i efektów pozytywnych raczej nie ma.

sioma widzę tylko w Tobie lub raczej w brata notebooku ratunek dla calej tej stuacji a mianowicie:

1. biosy w obu notebookach tak samo ustawione (prawdopodobie już to robileś)

2. wgrać program testowy Everest lub inny (ten sam na obu)

3.odczyty z obu testów dokladnie porównać i wychwycić różnice (daję głowę, że są) najlepiej wydrukować wyniki.

4.Proszę zwracać uwagę na wszystkie detale(napięcia rdzenia i nie tylko ,temperaturę płyty i dysku oraz wszystkie ustawienia konfiguracyjne itd. itp.)

5.Porównać czas osiągania jednakowej temperatury po uruchomieniu systemu.

Wszystko co się dzieje złego to tylko na płycie głównej.

Mam pewne podejżenia ale bez wyników testów nie będę się wypowiadał.

 

Pytanie dla czego to robię = odpowiadam jestem zainteresowany kupnem modelu M40-294 i nie chciałbym, żeby ten przypadek zdeklasował firmę Toshiba (pozytywne testy, przykład brata siomy itd.)

Co do listu narazie bym się wstrzymał (należy wyjaśnić sprawę na miejscu i jeżeli zajdzie potrzeba takiej interwencji to poprzeć testami wiarygodnych programów a nie podpisami).

Mam inne sugestie ale to innym razem.

Przpominam, że notebook brata siomy jest tu jakby fabrycznym wzorcem , który może dużo pomóc w tej sytuacji.

Pozdrawiam bądżmy dobrej myśli. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem kolejnym NIEzadowolonym użytkownikiem Toshiby serii L20-183.

Mój komputer właśnie, PO MIESIĄCU, wrócił z serwisu. Pan serwisant (musze przyznać że miał sporo szczerych chęci ) nie pomógł mi za wiele.

 

Wentylator dalej włącza się dokładnie tak samo często i dziwnie jak przed serwisem ( pomimo wymiany płyty głównej na nową !!! ).

 

U mnie jest jeszcze jeden dziwny problem. Jeżeli jest wymagane wpisanie hasła podczas logowania to przy wyjściu z hibernacji migocze ekran. Można to zauważyć podczas gdy używa się funkcji Fn+F1 i następnie przejdzie do hibernacji poprzez zamknięcie pokrywy ( Tak akurat miałem ustawione w opcjach zasilania ) . Migotanie ekranu bardzo przeszkadza (a raczej uniemożliwia) przy wpisywaniu hasła ale ustaje po zalogowaniu. ( Jestem ciekawy czy ktoś z Was też tak ma ).

 

Przez ten problem serwis zainteresował się w ogóle moim przypadkiem i stwierdzili ze to musi być problem z płytą ORAZ PRZYZNALI ŻE WENTYLATOR WŁĄCZA SIĘ ZA CZĘSTO. Po wymianie jednak płyty na nową problem nie znikł i wtedy już stwierdzili że wszystko jest ok. i że te typy PO PROSTU tak pracują.

 

Jedynie co się teraz zmieniło to to że mam nową płytę (po wymianie stwierdzili że nie ma sensu wracać do starej) i gwarancję o miesiąc dłuższą . Jednak podobnie jak inni tu piszący mam uraz do tej firmy a mojego komputera to sie chce jak najszybciej pozbyc i kupic cos innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka po rozebraniu lapa na części zauważyłem ze radiator na procesorze jest jakby lekko odchylony i nie styka się w 100% z powierzchnia rdzenia lukę wypełnia pasta termoprzewodząca mam zamiar dziś rozmontować lapa jeszcze raz i wygiąć lekko jedna stronę tak aby stykała się idealnie z rdzeniem możliwe ze to jest dużą przyczyna która powoduje przegrzewanie się proca i częste włączanie wentyla chodź delikatne nie przyleganie tej miedzianej płytki do proca nie sadze żeby powodowało aż tak duży przyrost temperatury w końcu jest pomiędzy nią pasta mam prośbę aby ktoś tez rozebrał swoja toshibe i przypatrzył się radiatorowi „piwo” napisał ze wymienili mu płytę główna i nic to nie dało wiec albo posiadamy nadzwyczaj przegrzewająca się serie Celeronów albo po prostu toshiba źle zmontowała układ chłodzenia który nie przylega do rdzenia CPU ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do set2004

Czy przy rozbieraniu lapka musiałeś zniszczyć jakieś plomby ?

Ja zatrzymałem się przy demontażu obudowy na klapce nad klawiaturą. Od dołu jest ona przykręcona wkrętami oraz posiada według mnie dwa stopione plastiki, które są chyba (tak sądzę) właśnie plombą. Szkoda by mi było stracić gwarancję, laptop ma raptem 3 miesiące. Ale z dugiej strony strasznie mnie korci aby mu obejrzeć wnętrzności :) Wkurza mnie ten wentyl i w sumie brak pozytywnych wyników po wysłaniu swoich lapków do serwisu przez innych tu obecnych. Skora nie pomaga nawet wymiana płyty głównej to problem leży albo w chłodzeniu, procesorze lub też zasilaniu. No cóż, czekam na pierwszego któremu uda się pokonać ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozebrałem całego lapa i niebyło na 100% żadnej plomby, a jak rozebrać lapa krok po kroku chodzi o satellite L20/L25 to jest tu http://www.irisvista.com/tech/laptops/Tosh...rclocking_1.htm

rozebrałem lapa dziś wygiąłem trochę te chłodzenie ale ni przyniosło to zbytniego rezultatu czyli na 99% jest to wina samego procesora jakaś dziwna seria :\ a ty macie linka do stronki z opisami jak rozebrać Toshibe na części różne modele

http://www.irisvista.com/tech/index.htm

 

jeśli ma ktoś możliwość sprawdzenia innego procesora (chodzi o procesor który nie przegrzewa) i stwierdzić czy to na 100% wina procesora ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeczytałem cały post i z chęciom podzielę się z wami informacjami o moim laptopie. Kupiłem niedawno L20 100 z dodatkową kością pamięci 1Gb (razem 1280) i zauważyłem podobne objawy do waszych komputerów. Pierwsze, co to zacząłem przeinstalowywać system na inny, ponieważ oryginalny strasznie zamulał lapa tymi dodatkami i myślałem, że to też niepotrzebnie obciąża procesor. Ale jednako po zainstalowaniu nowego systemu nic się nie zmieniło tzn. laptop podczas normalnego użytkowania (Internet, gg, poczta) pracuje w przedziale temperatur 56-50°C czyli tak samo jak u was włącza się i wyłącza, pikanterii dodaje sprawa że mam procesor Pentium M 1.7 (740) który pracuje na najniższym taktowaniu (800Mhz) i się tak grzeje, na dodatek zdarza się coś takiego, że wiatrak się włącza i pracuje nie przerwanie dopóki nie uruchomię ponownie komputera (spada temperatura wtedy do 38°C). Jest to trochę dziwne, ale wydaje mi się że jest to przyczyna programowa (BIOS), ale na razie nie mam żadnych konkretnych dowodów, a komputera nie zamierzam rozkręcać bo to nic nie da a mogę stracić gwarancję (2letnia bo dokupiłem drugi rok) więc pozostało mi tylko ten post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powrócę do tematu rozkręcania lapka. Dzięki set2004 za super linka do sposobu rozbiórki Toshiby. Ale nadal zastanawia mnie ten jeden punkt w obudowie. Dla jasności zamieszczę zdjęcie tej niby plomby. Bez jej zerwania niestety ale demontaż górnej części obudowy jest niemożliwy. Czy też coś takiego macie u siebie ? Miejsce to znajduje się pod akumulatorem i oznaczyłem je czerwonym prostokątem.

post-4679-1141565253_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powrócę do tematu rozkręcania lapka. Dzięki set2004 za super linka do sposobu rozbiórki Toshiby. Ale nadal zastanawia mnie ten jeden punkt w obudowie. Dla jasności zamieszczę zdjęcie tej niby plomby. Bez jej zerwania niestety ale demontaż górnej części obudowy jest niemożliwy. Czy też coś takiego macie u siebie ? Miejsce to znajduje się pod akumulatorem i oznaczyłem je czerwonym prostokątem.

post-4679-1141565253_thumb.jpg

Ja w swoim L20 100 też mam taką niby „plombę”, ale trudno powiedzieć, że to plomba, bo jak serwis by laptopa rozkręcał, to już jej z powrotem nie założy?

post-135505-1141577794_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak widać na załączonym obrazku, poniżej jest miejsce jakby na ewentualne założenie drugiej plomby. Z drugiej strony, jeśli plombę zerwie serwis, to jest to niejako potwierdzone wpisem w karcie gwarancyjnej. Nie chodzi mi tu o jakieś dokładne potwierdzenie, ale o sam fakt, że laptop był naprawiany w serwisie. Tak więc obawiam się, że uszkodzenie tej plomby może skutkować utratą gwarancji, a tego niestety bym nie chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszecie tutaj że takie same lapy z takim samym procem i wentyl się załącza w niektórych mniej i to znacznie. czyzby seria proca któa bardziej się grzała? ja proponuje podmienić proce i będzie wszystko jasne co i jak z temp. u mnie CM 1,5 temp tylko niekiedy przekrasza 50*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze Toshiba dostala walnietą serie prockow i nie chce sie przyznać ?

Mi sie wydaje ze to moze byc problem progamowy - jak juz pisalem 1 przez prawie 2 miesiace posiadania ze temp w trybie performace utrzymywala sie na poziomie 39*C przez ponad 40 min ( po restarcie powrot do normalnosci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...