Skocz do zawartości
pho

ATI Radeon X1600

Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie dostałem i poskładałem sprzęt. Jak mówiłem zdam relacje na temat x1600xt i pierwsze wyniki mam.

Na razie jeszcze nie robiłem OC i wszystko jest default

 

3DMark 2003 - 9349pkt

3DMark 2005 - 5092pkt

Ale najważniejsze dla mnie jest to że odpaliłem Battlefield2 w 1280x1024 z AAx4 i wszyskimi detalami na maksa! Ta giera jest jeszcze piękniejsza! :-) Karta pozwala na komfortową gre w zakresie 35-45fps!!! Dla mnie spoko.

Niedługo zaczne OC więc podam więcej wyników testów i wrażenia.

cdn...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2338pkt - w większości to pokaz slajdów :-)

 

Dla porównania zrobiłem test na wcześniej wspominanym przezemnie kompie kumpla z podkręconym 6600GT i A64@2.75GHz i było 1706pkt.

ATi górą!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce mówić, ale jeszcze rok temu radki 9800pro/xt były najczęsicje lepsze w grach od 6600gt...

W dzisiejszych grach zwykly 6600 potrafi być lepszy....

 

w dniu premiery x700 i x700pro było masakrowane przez 6600 i 6600gt-dziś są to co najmniej równie dobre karty, a czasem wydajnuiejsze..

 

Więcej wiary w ati- myśle ze w ciągu kilku miesięcy pokażą swój potencjał, a przy okazji stanieją do sensownego poziomu czyli 400-450zl za x1600pro... xt to fakt porazka za tę cene...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafi a jak wypada ten radek w oc? masz tego na ddr3 z 128mb czy zwyklego na ddr2 256mb?

 

 

Ja popieram stwierdzenie ze ati dopiero pokaze swoj potencjal!! karty z serji x1000 jeszcze zaskocza wiele osob teraz poprostu malo co wykozystuje zastosowana w nich technologie. Sam kupuje teraz nowego radka bo jade na 9550 i mam zamiar qpic X1600 na ddr3 128mb 1,4hs mam nadzieje ze to dobry wybor i nie bede go zmienial na x1600 ddr2 256mb 2,5hs......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejnego X1600Pro Golden na testy - od Palit-a. 128MB DDR3 1.4ns :blink: i taktowanie ponoć 1.3GHz :blink: :blink: Cena około 500zł. Czekam na reszte platformy testowej ( P5WD2 ) i zobaczymy co to potrafi. Na GECUBE co miałem na poczatku tego tematu się zawiodłem, głównie pod względem możliwości o/c - bo były zerowe. Tu może będzie inaczej.

 

Jak tylko coś wydziałam to będzie informował ... ale nie ponaglać bo nastąpi to chyba najwcześniej w piątek.

 

 

Pozdro. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kupujac karte graficzna chcialbym sie cieszyc z jej wydajnosciu w dniu zakupu, a nie za kilka-kilkanascie miesiecy. Imo na razie karty z serii X1600 sa malo oplacalnym zakupem.

Ja sie moge podzielić jak kreci sie moj SAPPHIRE x1600pro (pci_EXPR.) Na razie go nie forsowalem za bardzo. Jade też na standardowym chłodzeniu - mile mnie zaskoczylo bo w trybie 2D jest relatywnie ciche. Radek poleciał (GPU 575vs500, RAM 850vs800) Jade na catalystach. 3dMark 03' z 7100 na 7650; 05' z 3800 na 4150.

Na razie tyle. Będe kręcił dalej - napewno się da.

 

PS.Jaka jest akceptowalna temp. GPU w stresie. Orientujecie się może??

Dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejnego X1600Pro Golden na testy - od Palit-a. 128MB DDR3 1.4ns :blink: i taktowanie ponoć 1.3GHz :blink: :blink: Cena około 500zł. Czekam na reszte platformy testowej ( P5WD2 ) i zobaczymy co to potrafi. Na GECUBE co miałem na poczatku tego tematu się zawiodłem, głównie pod względem możliwości o/c - bo były zerowe. Tu może będzie inaczej.

 

Jak tylko coś wydziałam to będzie informował ... ale nie ponaglać bo nastąpi to chyba najwcześniej w piątek.

Pozdro. :wink:

 

Devilek czekamy może z tą pójdzie lepej niż z poprzednią :wink:

Edytowane przez Maciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ POKI

 

Takty def. masz widze takie jak ma GECUBE X1600Pro - czyli pamięci raczej będziesz miał 2.5ns. GECUBE max poleciał : gpu 500@600 i mem 800@850 :kijem: Więc nie chcąc zapeszać możliwości Twojej karty to hmm może się już skończyć szybciutko. Oczywiście wyniki jakie podałem to def. chłodzenie.

 

 

Update Panowie B)

 

Palit X1600Pro Golden stock gpu i mem czyli 500/1.3GHz - San Diego 3700+@2.2GHz - 2 x 256BH5 254MHz 2-2-2-5 1T i wynik uwaga 8845 czyli nie jest źle jak na grafe za 500zł i bez o/c.

 

Zaraz będzie wynik na cpu@2.8GHz :wink:

 

Czyżby 66GT pozamiatany :rolleyes: wynik na cpu@2.8GHz to 9174 bez o/c grafy.

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ POKI

 

Takty def. masz widze takie jak ma GECUBE X1600Pro - czyli pamięci raczej będziesz miał 2.5ns. GECUBE max poleciał : gpu 500@600 i mem 800@850 :kijem: Więc nie chcąc zapeszać możliwości Twojej karty to hmm może się już skończyć szybciutko. Oczywiście wyniki jakie podałem to def. chłodzenie.

Update Panowie B)

 

Palit X1600Pro Golden stock gpu i mem czyli 500/1.3GHz - San Diego 3700+@2.2GHz - 2 x 256BH5 254MHz 2-2-2-5 1T i wynik uwaga 8845 czyli nie jest źle jak na grafe za 500zł i bez o/c.

 

Zaraz będzie wynik na cpu@2.8GHz :wink:

 

Czyżby 66GT pozamiatany :rolleyes: wynik na cpu@2.8GHz to 9174 bez o/c grafy.

Oczywiście. Tak jest, (nie jest to GA9550). Natomiast zawsze to coś. Już podstawowa wydajność jest dla mnie jak najbardziej wystarczająca. Podkręcałem raczej by sprawdzić rezultaty i się zabawić. :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POKI ;) Sądzę, że Twój Sapphire kosztował ponad 500zł a wydajność ma :rolleyes: mniejszą nie da się ukryć od tego Palita.

 

Panowie B) Palit jest good gpu 500@645 mem nadal bez o/c 1.3GHz cpu@2.8GHz

 

Wynik z 03 to 9811

 

 

Pozdro

 

 

Update :blink: gpu@645MHz mem@1.5GHz wynik 10289

 

B)

 

660/1600MHz wynik 10594

 

Czyżby X1600XT wydany jako wersja Pro ? :huh:

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w markach moze i Ati jest gora lecz w grach wyniki markow jakos nie maja odzwierciedlenia (jak ktos gra w marki to X1600 jest dobrym wyborem ;) ).

Chrzanicie kolego...przecież cały czas pisze o zachowaniu karty w grze a marki są tylko dla orientacji.

 

Rafi a jak wypada ten radek w oc? masz tego na ddr3 z 128mb czy zwyklego na ddr2 256mb?

Mam na DDR3 i 256MB. Tu jest opis karty.

Standardowo 600/1400. OC dopiero zacząłem ale idzie nieźle. Przy 640/1480 3DMark2003 - 10076pkt, myśle że przyzwoicie.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POKI ;) Sądzę, że Twój Sapphire kosztował ponad 500zł a wydajność ma :rolleyes: mniejszą nie da się ukryć od tego Palita.

 

Panowie B) Palit jest good gpu 500@645 mem nadal bez o/c 1.3GHz cpu@2.8GHz

 

Wynik z 03 to 9811

Pozdro

Update :blink: gpu@645MHz mem@1.5GHz wynik 10289

 

B)

 

660/1600MHz wynik 10594

 

Czyżby X1600XT wydany jako wersja Pro ? :huh:

Masz całkowitą rację. Kosztował 550 :). Nie przejmuję się jednak, bo jestem zadowolony z tego co mam. W porownaniu ze starym GA9550 nie ma co porownywać. A palit?? Wydajnościwo jest bezkonkurencyjna, ale jak skladalem komputer to w granicach 550 zloty moglem kupić sapphira x1600pro, bądź 6600gt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj coś czuje zę taki x1600 pro będzie za pare miechów mój-dylemat tylko czy na agp czy przesiadam sie na dfi infinity s754...

 

Coś czuje,ze te karty bęą very good- dorwać za ok 450zl karte lecącą powyzej x1600xt , do tego poprawione stery i nowocześniejsze gry.... Robi sie smakowicie :wink:

 

 

A tu wszyscy,ze x1600 to padaka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrzanicie kolego...przecież cały czas pisze o zachowaniu karty w grze a marki są tylko dla orientacji.

Na razie to tylko napisales jak karta sie zachowuje w Battlefield2. Dla mnie to troche za malo by na podstawie jednej gry oceniac karte. Na egieldzie zostalo poddanym testom dosc sporo tytulow i wyniki X1600PRO nie zachwycaja. Wiem, ze Ty masz X1600XT lecz to juz jest inny przedzial cenowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z całysz szacunkiem dla e-giełdy ale tam teraz niejaki opson rezyduje...a tego gościa naprawde nie sposób posadząć o danie chociaż cienia szansy ati...

 

Poza tym jak pisałem pojawiaja sie nowe stery i nowe gry....no i palit to taki 128mb xt właściwie..tyle ,że tsza nieco pokrecić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę testów x1600xt biorąc pod uwage ,że Palit bez problemu sie kreci na xt a nawet wyzej bo widze , że nie którzy mają problemy ze znalezieniem testów i ciągle się pytają jak wypada w grach

 

http://www.guru3d.com/article/Videocards/308/3/

http://legionhardware.com/document.php?id=502

http://www.theinquirer.net/?article=27653

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Rafa gdzie ty qpiles tego radka ile za niego dales??

kilka postów wcześniej padło takie pytanie i odpowiedź ;-)

 

@Rafael Santi - jak tylko znajde troche więcej czasu to posprawdzam inne tytuły i zdam relacje.

Co sprawdzałem jeszcze to Chronical of Riddick w 1280x1024 z detalami na maksa ale bez AA też jest plynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam juz nie wiem co myslec o tej karcie. Na razie moja opinia bazowala na testach e-gieldy. Po zapoznaniu sie z innymi testami w ktorych sa bardzo duze rozbierznosci w wynikach testowanych kart trudno jest wyciagnac jakies konkretne wnioski. W jednym tescie przewaga 6800GS nad X1600XT jest tak duza, ze sam tytul juz o niej swiadczy "Geforce 6800GS demolishes Radeon X1600XT", ale w innym juz wyniki sa na korzysc X1600XT. Trzeba poczekac na wieksza ilosc uztykownikow tej karty i ich "wlasnoreczne" testy bo na razie to jest jak wrozenie z fusow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszła do mnie karta ATI Radeon x1600xt firmy Sapphire. Gdzieś czytałem ze karty z serii x1000 przełączają sie tak samo jak np. gforce 6600gt miedzy trybami 3d i 2d. Niestety moja karta czy w trybie 2d czy 3d ma takie samo taktowanie wynoszące 600 MGz. Druga sprawa to temperatura. U mnie wynosi wyjątkowo dużo około 59 'C na standartowym chłodzeniu. A wiatrak strasznie dłośno chodzi. Jakim programem mozna edytowac bios nowych x1600 i jak u was wyglada sprawa temperatury, napięcia i trybów 3d i 2d?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...