Skocz do zawartości
pho

ATI Radeon X1600

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładnie ci się kręci! Czy na tej karcie pamięci są chłodzone czy są gołe krzemy?

Z tego co wiem są podłużne radiatorki z alu tu masz obrazek :wink: http://img157.imageshack.us/my.php?image=21322d6ka.jpg ale niestety chyba tylko z jednej strony. Edytowane przez Deathraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś tam śmieszny radiator jest, nawet nie sprawdzałem czy się grzeje.

 

update:

 

Jakoś mnie wzięło na walkę w marku 2001

 

1934677[/snapback]

Z tego co wiem są podłużne radiatorki z alu tu masz obrazek :wink: http://img157.imageshack.us/my.php?image=21322d6ka.jpg ale niestety chyba tylko z jednej strony.

 

Dokładnie tak ta karta wygląda a na drugiej stronie nie ma radiatora bo i po co ? skoro ona ma pamięci po jednej stronie pcb.

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to lepiej niż u mnie bo chłodzenie rdzenia co prawda przykrywa całą karte (dobrze dla GPU) ale nie uwzględnia pamięci którym pozostaje niewielka przestrzeń na powietrze. I mimo dużych możliwości podkręcenia po chwili testów wychodzą arty i tyle z dobrego OC.

 

To mam jeszcze jedno pytanie - czy mocowanie chłodzenia we wszystkich waszych 1600 jest nie typowe? Cztery otwory na krztałt X o rozstawie nie pasującym np. dla Zalmana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaje wszystko co sie da żeby tylko kupić goldena. :razz: Mam nadzieje że tata troche kasy sypnie bo mi ponad stówki jeszcze brakuje.Swoją drogą to ciekawe że ati dało tylko 4 ropy i tmu gdyby nie to byśmy mieli 6600gt z głowy bez jakiegokolwiek oc no a tak to trzeba poczekać na gry które wykorzystają 12 shaderów zamiast tmu.I najprawdopodobniej już niedługo powinny się pojawić nowe stery:D pozostaje czekać. Mam nadzieje że koszmar voodoo2 i virgea dx niebawem sie skończy.Chocaż w Broken Sworda 2 można pograć =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

powiedzcie mi czym sie ózni goleden od zwykłej? bo z tego co zauwazyłem to ta ma pamieci 2ns, a golden 1.4ns, jak sie te 2ns kręcą? bo jak nie ma za dużej róznicy to po co przepłacać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--> rafa Otwory nie są w sumie na kształt X, sa podobne, ale jego jedno ramie jest skrócone i zaczyna sie nizej.

Doskonale pasują do Pentagram Freezone XC-80 AlCu, bo ja takie chłodzenie zastosowałem odrazu (krótki opis) i cenowo karta wyszła mnie 530 pln.

Palit poszedł na tym nawet 697 core i 867 mem, ale nie przeszedł sMarków.

Wszystkie sMarki przechodził na 685 core i 850 mem., a mnie do gier i tak starcza 650 core i 800 mem.

Edytowane przez Voltar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a u mnie są na X i w mniejszym rozstawie otworów od Zalmana :-/. Najgorsze że pamiątek nie moge schłodzić bo ewidentnie im tego brakuje...

 

Mała ciekawostka: Strony Saphire'a są już po polsku! :-)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała ciekawostka: Strony Saphire'a są już po polsku! :-)

Ale jeszcze połowa nie poprzetłumaczana powinni sie bardziej postarać;/ Ciekawe kiedy catalysty 6.2? Może sie dużo poprawi;] i niedługo wycisną wszystko z nowych radków narazie namawiam ojca żeby mi kaske do goldena dołożył. Edytowane przez Deathraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

zna ktoś odpowiedź na moje pytanie?

bo mam taki dylemat, bo tego gigabyte moge miec za ok 350zł, a palita zwykłego w normalnej cenie czyli ok 470 i sie zastanawiam czy to jest warte dopłozenia, zalezy jak te 2ns sie kręcą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zna ktoś odpowiedź na moje pytanie?

bo mam taki dylemat, bo tego gigabyte moge miec za ok 350zł, a palita zwykłego w normalnej cenie czyli ok 470 i sie zastanawiam czy to jest warte dopłozenia, zalezy jak te 2ns sie kręcą

No a jak się mogą 2ns kręcić ? Mniej więcej ~1300MHz jak dobre sztuki będą ( doświadczenia z 66GT i 68GS )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

jak albo na 1000 mhz, albo 1100, albo 1200, albo tak jak mówisz 1300, dla mnie to jest różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym sie dowiedziec czy ktos ma juz takie cudo:

SAPPHIRE RADEON X1600 XT 256MB GDDR3

post-11908-1139266088_thumb.jpg

a jesli ma to pare pytan:

1. Czy wiatraczek jest cichy i wydajny??

2. Czy bedzie go mozna zdjac - nie jest klejony do procka??

3. Czy ktos wie czy bedzie mzona zmniejszyc jego obroty softwarowo czy tez w inny sposob??

4. Jakie chlodzenie moglbym na nia zalozyc - njlepiej pasywne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym sie dowiedziec czy ktos ma juz takie cudo:

SAPPHIRE RADEON X1600 XT 256MB GDDR3

a jesli ma to pare pytan:

1. Czy wiatraczek jest cichy i wydajny??

2. Czy bedzie go mozna zdjac - nie jest klejony do procka??

3. Czy ktos wie czy bedzie mzona zmniejszyc jego obroty softwarowo czy tez w inny sposob??

4. Jakie chlodzenie moglbym na nia zalozyc - njlepiej pasywne??

1. ? Dobre pytanie...

2. Z tego co wiem to już nikt z szanujących się producentów nie klei chłodzenia tylko daje paste i przykręca do laminatu.

3. Chyba wszystkie karty nowej serii mają automatyczną regulacje obrotów z biosu karty.

4. Nie wiem jaki może być zamiennik - ale najlepszy jest Zalman o ile pasuje. XT z takimi zegarami to żadne pasywne nie da rady schłodzić.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym sie dowiedziec czy ktos ma juz takie cudo:

SAPPHIRE RADEON X1600 XT 256MB GDDR3

post-11908-1139266088_thumb.jpg

a jesli ma to pare pytan:

1. Czy wiatraczek jest cichy i wydajny??

2. Czy bedzie go mozna zdjac - nie jest klejony do procka??

3. Czy ktos wie czy bedzie mzona zmniejszyc jego obroty softwarowo czy tez w inny sposob??

4. Jakie chlodzenie moglbym na nia zalozyc - njlepiej pasywne??

ja go mam :)

1 chlodzenie nie jest zbyt ciche ;) jak sie nie gra to prwie go nie slychac (temp do 60 stopni) na max obrotach jest glosny ale wydajny ;) max temp mam 75-78 stopni

2 jest tylko pasta, odkrecasz 4 srobki i schodzi ;)

3 ati tool zalatwia wszytko

4 tez szukam czegos takiego ;) moze zalman na lov jest praktycznie bezglosny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym sie dowiedziec czy ktos ma juz takie cudo:

SAPPHIRE RADEON X1600 XT 256MB GDDR3

post-11908-1139266088_thumb.jpg

a jesli ma to pare pytan:

1. Czy wiatraczek jest cichy i wydajny??

2. Czy bedzie go mozna zdjac - nie jest klejony do procka??

3. Czy ktos wie czy bedzie mzona zmniejszyc jego obroty softwarowo czy tez w inny sposob??

4. Jakie chlodzenie moglbym na nia zalozyc - njlepiej pasywne??

Ja kupiłem tę kartę. Mam trochę inną niż na fotkach na stronie sapphire. Oprócz 4 otworów do mocowania ma jeszcze 2 przy gpu podobnie jak palit golden. Zauważyłem też ze nie ma tych dwóch kondensatorów po lewej stronie chłodzenia oraz kilka innych elementów mniejszych jest w mojej a na fotkach na stronie sapphire nie ma.

Chłodzenie ma identyczne ale troche inaczej wyglada złącze dvi i jest naklejka sapphire na tv-out.

 

1. wiatraczek jest głośny i mało wydajny. Temperatura w 2d wynosi 59'C a 3d 75'C.

2.Łatwo sie zdejmuje, jest uzyta pasta jakaś silver a do pamieci guma termoprzewodząca. Ze wzgledu na brak tych kondensatorów oraz dodatkowe otwory wokół gpu mozna założyc każde prawie chłodzenie.

3.Obroty można zmiejszyć np. w riva tunerze

4. Ja mam na nim założone za 139 zł thermalright v-1 z cooling.pl. 2 moduły pamięci są chłodzone za pomocą gumy termoprzewodzącej z radiatorem zaś pozostałe 2 za pomocą radiatorków dołączonych do zestawu (8 sztuk). Wentylator u mnie pracuje na 1300 obrotów i praktycznie go nie słychać. Bez wentylatora z dobrym obiegiem powietrza mam 57'C w 2 D i 71'C w 3D zaś z wentylatorem 32'C w 2D i 44'C w 3D.

Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... a czym kręcicie ?

Mam HISa Ice-Q X1600XT wersja Turbo (587/1390)

Chłodzenie jest rewelka... podkręcam przez program HIS , bo ani Ati Tray Tools ani ATI Tool 0.24 nie chce współpracować.

W Idle bez overa mam temp. 37C , po podciągnięciu do 650/1400 zaledwie 45C najwyżej w stresie. (Obroty wiatraka na 69%)

Więcej niż tyle nie mogę core, bo właśnie program HISa na więcej nie pozwala.

 

Muszę przyznać , że chłodzenie HISa bardzo mile mnie zaskoczyło jest cichutkie...szkoda, że karta jest taka droga :/ Moja warta jest 820... najtaniej ponoć gdzieś można dostać za 760.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem...

 

Sapphire X1600PRO - taktowanie standardowe 500/810 DDR2

Karta w wersji AGP oczywiście.

 

Stress test w Counter Strike Source - 65,24fps

3DMark03 - 7206

 

Karta bez kręcenia. Wynik 3DMark05 niebawem.

 

'05 - 3889pkt.

 

Sterowniki - Omega Drivers 3.8.205

Edytowane przez PUNISHER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze..To mnei panowie zmartwiliscie z tym 1600Xt od Shapphira:(. Jak widze nie dosc ze ten wiatraczek prawie ze nie odprowadza ciepla to jeszcze jest glosny:(....I na dodatek te kondenstaory, niw iwadomo czy cokolwiek bede mogl zalozyc na ta karte:(....

Zmniejszaliscie obroty tego wiatraczka?? Jesli tak to o ile wzrosla temperatura??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie czas i na kręcenie... w weekend może coś popróbuję...

Myślę, że po dopracowaniu sterów w najnowszych aplikacjach ta karta ma szansę na osiągnięcie całkiem przyzwoitej pozycji rynkowej... przynajmniej jeśli trochę zejdzie z ceny... osobiście kupiłem okazyjnie poniżej 500zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie czas i na kręcenie... w weekend może coś popróbuję...

Myślę, że po dopracowaniu sterów w najnowszych aplikacjach ta karta ma szansę na osiągnięcie całkiem przyzwoitej pozycji rynkowej... przynajmniej jeśli trochę zejdzie z ceny... osobiście kupiłem okazyjnie poniżej 500zł :)

daj Wam Boze, zeby to tkwilo w sterach :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze..To mnei panowie zmartwiliscie z tym 1600Xt od Shapphira:(. Jak widze nie dosc ze ten wiatraczek prawie ze nie odprowadza ciepla to jeszcze jest glosny:(....I na dodatek te kondenstaory, niw iwadomo czy cokolwiek bede mogl zalozyc na ta karte:(....

Zmniejszaliscie obroty tego wiatraczka?? Jesli tak to o ile wzrosla temperatura??

Kazda karta z serii x1600pro/xt ma te kondensatory. Tylko sapphire taka jak moja w ich miejscu ma jakies inne czarne płaskie.

 

HIS X1600XT

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

te dwa pod przewodem zasilajacym chłodzeni

 

MSI x1600XT

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

 

Sapphire x1600XT (moja wersja)

 

post-106925-1139407069_thumb.jpg

 

Sapphire x1600XT (wersja z kondensatorami)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja agp jest prawie niepodkręcalna tzn. rdzeń idzie spoko na 600mhz, ale co z tego - wydajność nie wzrasta proporcjonalnie. pamięcie niekręcą się wcale - podejrzewam, że dlatego iż z drugiej strony nie mają żadnego chłodzenia :angry:

a tak z innej beczki - z drugiej strony jest jakiś duży chip obklejony jakąś silikonową nakleją - co to jest? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miramp, wielkei dzieki za zdjecia:]. Mam pytanie co do temperatury...masz dobrze chlodzona bude?? Zmniejszales moze predkosc obrotowa tego wiatraczka orginalnego na shappierze i o ile wzrosla temperatura??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miramp, wielkei dzieki za zdjecia:]. Mam pytanie co do temperatury...masz dobrze chlodzona bude?? Zmniejszales moze predkosc obrotowa tego wiatraczka orginalnego na shappierze i o ile wzrosla temperatura??

nie radze zmiejszać obrotów. Temperatura skacze do 90'C na 60 %.

 

 

to moja buda. Mam z boku 2 otwory na wentylatory(na proca i grafę) i zamontowanego fandera ustawionego na temperatureę 36'C na procu. Czyli jak gram w gry to sie dopiero włącza. Dmucha na grafę. Ale z tym chłodzeniem to niepotrzebne i zrezygnowałem. Jak siostra odda mi aparat to zrobie fotkę z nową kartą Sapphire X1600XT bo tam na fotce jest Leadtek 6600GT extreme

 

 

post-106925-1139436051_thumb.jpg

Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ładniutko wszystko w środku wygląda:] ja nadal mam syf z grafą i nie moge sie zdecydować co kupić

ale chyba przystanę na goldenie palicika :wink: musze tylko naciągnąć tate na troche dopłatkia albo pożyczki.A kart mam dużo do wyboru;] zastanawaim sie nad 6800le x800gto 6600gt albo goldenikiem jka macie jakieś pomysł na moją grafe to na priwie mni powiedzcie żeby nie było offtopów ale raczej zostane na x1600pro w końcu powered by ati.A catalystów 6.2 wciąż nie ma więc mają dużo do roboty skoro tak długo je robią

Edytowane przez Deathraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej chyba x800gto niz tego x1600pro nawet od palita z serii golden.

Swoja droga:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=85669652

Ewentualnie:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84449071

Tez mam dylemat co do grafy, po przejsciach z gf6800 i nf3 raczej nvdii juz nie wezme ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

Greenskin wydajem i sie, że jest to railto, czy jak on sie tma zwie, mostek konwertujący z pci-e-->agp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...