Skocz do zawartości
pho

ATI Radeon X1600

Rekomendowane odpowiedzi

...

Wszystkie ustawienia są optymalne...Jak narazie zadowolony jestem tymbardziej że jeszcze nic w biosie nie kopałem :)

No właśnie przy DFi to nic optymalnie nie jest bez grzebania :-) .

Ale marki przyzwoite wyszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo bedzie u nas chłodzenie EverCool Turbo2. Jest w pełni kompatybilna z x1600pro/xt i ma kosztować w granicach 90 - 100 zł. Moim zdaniem czytając trochę recenzji to pogromca zalmanów.

 

Kompatybilna z:

ATI RADEON 9000/9000 PRO

RADEON 9200/9200 PRO

RADEON 9500/9500

RADEON 9600/9600 SE/9600PRO/9600XT

RADEON 9700/9700 PRO/9800 PRO/9800XT

RX300/600/800

ATI Radeon X1300 Series

ATI Radeon X1600 Series

ATI Radeon X1800 Series

Nvidia GeForce 4 MX 420/400/460

GeForce 4 MX 440 SE/440 8X

GeForce FX 5200/5500/5600/5700 GeForce 4Ti 4200/4200 8X

GeForce 4Ti 4400/4600/4800

GeForce FX 5600 UL TRA/5700 UL TRA

GeForce FX 5900/5900 XT

GeForce FX 5950 UL TRA

GeForce FX 6600/6600GT

GeForce 6800/6800GT

GeForce 7800/7800GT

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

a tu sposób mocowanie do x1300/x1600/x1800

 

Dołączona grafika

 

Opis:

Dwie rurki grzewcze (Heat Pipe) zespolone z finami przy użyciu nowych technik lutowania dla zwiększenia przewodności ciepła oraz efektywniejszemu odprowadzaniu ciepła z procesora karty graficznej. Wspaniała kompaktowa konstrukcja zapewnia bezproblemową i łatwa instalacje jednostki chłodzącej na prawie wszystkich dostępnych na rynku kartach graficznych serii NVIDIA oraz ATI. Jeszcze leprze i szybszy odprowadzanie ciepła dzięki zastosowaniu wydajnego i bardzo cichego wiatraka 80 x 80 x 10mm z łożyskiem Ever Lubricate o przedłużonej żywotności opatentowanym przez firmę EVERCOOL. Specjalnie zaprojektowane finy oraz wiatrak umożliwiają na łatwy przepływ powietrza dzięki któremu możliwe stało się również owiewanie pozostałych układów znajdujących się na karcie graficznej takich jak np. pamięci... Obudowa wykonana z wysokiej jakości plastiku dla poprawienia wydajności oraz zapewniająca unikatowy wygląd.

 

 

 

A TU test tego cacka z najwydajniejszymi coolerami vga

Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze! I to może być TO! Może pasować do tego mojego nietypowego rozstawu otworów :-) Tylko szkoda że nie podają rozstawu otworów.

A ciekawe co z chłodzeniem pamięci tzn czy się coś pod tym zmieści jakieś radiatorki.

 

Po przejżeniu testu coolerów i zdjęć widać że spokojnie wejdą i to okazałe radiatory! :-)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze! I to może być TO! Może pasować do tego mojego nietypowego rozstawu otworów :-) Tylko szkoda że nie podają rozstawu otworów.

A ciekawe co z chłodzeniem pamięci tzn czy się coś pod tym zmieści jakieś radiatorki.

 

Po przejżeniu testu coolerów i zdjęć widać że spokojnie wejdą i to okazałe radiatory! :-)

Tu jest sposób instalacji na rózne karty graficzne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPGRADE AGAIN :) zrobiłem nowe testy i zebrałem to wszystko do kupy jeżeli chodzi o mój sprzęt.

 

Na sterownikach z plyty cd

3d 2003 - 6473

 

Stery 6.2

oryginalne taktowania karty graficznej i reszty sprzetu

(san diego 3700@2,2ghz pamieci 400mhz 2-2-2-4)

karta graficzna rdzeń 584 pamieci 1388

 

3d 2003 - równe 9400

3d 2005 - 5440

3d 2006 - 2264

3d 2001 - 22345

 

procesor @ 2,8ghz pamieci 620mhz 3-4-4-8

 

rdzeń 584 pamieci 1388

3d 2003 - 9556

 

rdzeń 610 pamięci 1422mhz

3d 2003 - 10064

3d 2005 - 5788

 

rdzeń 630 pamięci 1422mhz

3d 2003 - 10257

 

rdzeń 630 pamieci 1448mhz

3d 2003 - 10443 - krzaczki w nature

 

Gdy zmniejszyłem pamieci do 1422,a rdzeń podniosłem do 640

to krzaczki również występowaly, więc ustawiłem ostatnią"stabilną"konfiguracje

rdzeń 630 pamięci 1422 i o to reszt wyników

 

3d 2005 - 5899

3d 2006 - 2488

 

Temperatury rdzenia około 70C' pamieci około 50C'.Myśle że nowe chłodzenie

które za niedługo będzie w sprzedaży poprawi co nieco wyniki.

Nie bawiłem się jeszcze czy można zmieniac napiecia gpu i mem oraz timingami.A więc to takie

szybkie testy jezeli chodzi 3D Mark-a.Myslałem że troszkę więcej wycisne z niej

ale i tak wyniki całkiem przyzwoite.Bym zapomniał, jeżeli chodzi o głosnośc chlodzenia to mi nie dokucza, slyszalem o wiele glosniejsze wiatraczki( w skali 1-10 daje 4)

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem na testy Radeona X1600Pro firmy GECUBE. Wersja 256MB, pamięci Hynix 2.5ns, chłodzenie podobne do tego z 9800XT. Pierwszy feler jaki widzę to : pamięci znajdują się po obu stronach karty, z czego jedne z nich po stronie rdzenia są chłodzone a te na drugiej stronie PCB już nie. Pierwsze wyniki z braku czasu możliwe jutro na platformie A64 lub w sobote na P4.

Pozdrawiam.

Witaj! ja też kupiłem ale firmy Saphire i to samo- bez radiatorów. mierzyłem temperaturę na pamięciach cyfrówką i wyszło 51 st/C. Obok jest jakiś układ na którym mam przyklejoną podkładkę termoprzepuszczalną czyli przygorowane pod radiator, ale go niema. Załączyłem kompa i dotknołem palcem rdzenia tego układu i się o mało nie sparzyłem w związku z czym położyłem luźno na nim radiator z kropelką pasty na rdzeniu. radiator ma temp. 62 st/C. Głupio jest że niema go jak zamocowac chyba jedynie przykleic. Doradźcie co zrobic

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj! ja też kupiłem ale firmy Saphire i to samo- bez radiatorów. mierzyłem temperaturę na pamięciach cyfrówką i wyszło 51 st/C. Obok jest jakiś układ na którym mam przyklejoną podkładkę termoprzepuszczalną czyli przygorowane pod radiator, ale go niema. Załączyłem kompa i dotknołem palcem rdzenia tego układu i się o mało nie sparzyłem w związku z czym położyłem luźno na nim radiator z kropelką pasty na rdzeniu. radiator ma temp. 62 st/C. Głupio jest że niema go jak zamocowac chyba jedynie przykleic. Doradźcie co zrobic

Pozdrawiam!

No pewnie że przykleić - klejem termoprzewodzącym. Mała ilość wystarczy a będzie fajnie chłodzić.

 

EDIT:

Odpaliłem przedwczoraj SplinterCell ChaosTheory! Panowie piękna grafika! Zadowalająca płynność przy 1280x1024 detalach na maksa i FA. W ustawieniach gry nie działa AA jak używa się sm3.0 ale w sterownikach mam włączone x2.

Niestety jest pewnien bug sterownikach - jak jest włączona opcja soft shadows - buforowanie kolorów (nie wiem czy tak dokładnie to było) to obraz rozjaśnia się do maksimum że nic nie widać. Po przełączeniu na noktowizor i powrocie do normalnego widzenia obraz jest taki jak trzeba ale po kilku sekundach znowu się rozjaśnia. To pierwsza gierka jaką odpaliłem na x1600xt w której coś nie gra. Ale bez tej opcji prawie nie zauważalnej w trakcie rozgrywki gra się wyśmienicie! :)

Niestety w NFSMW nie ma dość mocy na AA przy 1280 <_<

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z nart fajnie było lecz niestety się skończyło pozdro dla całej Białki Tatrzańskiej.Dzisiaj mam palit x1600pro golden zobaczymy czy dużo gorsze od xt jak nie będzie wielkich różnic to biore goldena(stówka w kieszeni) jutro dam orby z goldenika bo z xtka już dostaliście. Jak myślicie oplaca sie peltiera na tym montować? A jak tak to jaką moc powinienem dobrać? tak tylko sie pytam ale narazie nie planuje żadnych fajerwerków:P

P.S. Polecam wszystkim jazde na nartach naprawde fajna rzecz narazie pługuje ale i tak było fajnie heh to wcale nie jest takie trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nie ma sensu, bawiłem sie peltierem 89w na radeonie 9550.Nie powiem, był zimny, ale to trzeba zabezpieczyc przed skraplaniem , wysmarowac silikonem obok rdzenia, kupe ciaprania.W sumie to mi sie na nic nie przydał i lezy mi.Jak chcesz to za 10 zł Ci sprzedam:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goldenik wypadł gorzej niz się spodziewałem ale i tak jest nieźle :

3dm03: ok 8700

3dm2005 4800 orbów wam niestety nie dam bo czasu nie mam jeszcze kupa roboty przedemną niestety większość to grfika 3d obróbka zdjęć z ferii pokasz slajdów echhh urwanie [gluteus maximus] z tym wszystkim i jeszcze goldena ukraść musiałem bo ojciec go schował przedemną i powiedział że jak nie zrobie tego wszystkiego to mi nie da potestować:/ Life sux no chyba że tak jak ja w zeszłym tyg jeździłeś na nartach i podziwiałeś ładną echh sorka za powtórzenie narciarke;]

A co do peltierqa to troche żeś mnie napalił:D może nawet jestem zinteresowany ale to na priwie i powiedz mi jaka forma przesyłki cie interesuje ale jeszcze się nie zdecydowałem.

Edytowane przez Deathraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm czytam i czytam i dobrze ze to tylko 11 stron :blink: po wpadce ze sterami zmieszaliscie ati z blotem... dla mnie mimo wszystko bardziej zenujace jest to co bylo z nf3 i gf6xxx. ale to taka dygresyjka:D mam gf 5200 :mur: wiec zrozumiecie czemu kupuje x1600pro na agp :lol: mam tylko pytanie czy slychac cos moze w necie o innych producentach czy wrzuca ten uklad na agp... oferta :mur: szafira na agp to raczej zdzierstwo... ok 600 na dzien dzisiejszy to duuuzo... bylbym wdzieczny za przedstawienie tej karty w oc bo ktos ja juz ma... stwierdzenie typu pamieci nie kreca sie nic ponad deflaut to dla mnie paranoja... nawet w 5200 sie krecily <i to szwarnie calkiem bo do 614mhz- wiecej bios nie pozwala> bede wdzieczny za te teesty rzetelne :rolleyes: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh no niestety szafirek chyba se monopol zrobił na te x1600pro na agp bo po co więcej producentów skoro i tak dużego popytu na to nie będzie.Echh dzisiaj wydrukowałem 63 zdjęcia (przedemną jeszcze tylko147) aa i jeszcze musze zrobić pokaz slajdów na dvd z podkładem przejściami i filmikami. Poje***ło ich wszystkich? Przecierz są ferie a tyram gorzej niż pod koniec semestru i to prawie za free.Jeszcze 16 lat nie mam i już mi takie toboły zsyłają:/.Wiecie ile trza ustawić takty goldena żeby był jak xt? Ciekawe kiedy nowe stery do radzia pewnie w pierwszej połówce marca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...)Wiecie ile trza ustawić takty goldena żeby był jak xt? (...)

U mnie na wymienionym chłodzeniu (Pentagram Freezone xc-80 AlCu):

 

Max stabilne ustawienia bez zwiech i artefaktów: core 685 mem 850 - wiatrak obroty na maksa

 

1. 3DMark03 - 12118

2. 3DMark05 - 4809

3. 3DMark06 - 1541

 

i tu jest problem; na mobo mam tylko 512 MB RAM (dzisiaj idę w końcu po jakies dualki 2x512) i nlitowanego Win2003 (stabilny jak skała) i mam nadzieję, że tylko dlatego brakuje mi po 1k w sMarkach :blink: Aha wyniki były na Omegach aka Catalyst 6.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max stabilne ustawienia bez zwiech i artefaktów: core 685 mem 850 - wiatrak obroty na maksa

 

1. 3DMark03 - 12118

2. 3DMark05 - 4809

3. 3DMark06 - 1541

Rzeczywiście jakoś to dziwne w 2006 mam więcej a w 2005 tyle samo dokładnie bez oc a też ma 1*512 mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No myślę, że to przez ten system, ale go nie poświęcę . Z drugiej strony gram tylko w Far Cry, Morrowindy, Earthy, UFO i takie tam, więc nie mam powodów do narzekań. Za Palita Goldena dałem 490 pln za chłodzenie 40 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No myślę, że to przez ten system, ale go nie poświęcę . Z drugiej strony gram tylko w Far Cry, Morrowindy, Earthy, UFO i takie tam, więc nie mam powodów do narzekań. Za Palita Goldena dałem 490 pln za chłodzenie 40 pln.

gdzie za taka cene kupiles, czy one tak chodza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie za taka cene kupiles, czy one tak chodza??

Heh chodzą troche drożej normalnie chyba że w sklpeach internetowych ( ja mam za 530 zł z normalnym chłodzeniem;/) ale za to potem nie będę miał problemów z gwarką bo oni są u mnie w mieście a takim co mają sklepy internetowe to nawet nie można miski wyklepać jak ci coś po***.Najśmieszniejsza rzecz jaką miałem z gwarkami była u creativea- dałem i sb live platinum 5.1 ale bez panela a oni mi wysłali spowrotem zwykłego livea i stery do niego.Tata zainterweniował i platinium był spowrotem i działał.

P.S. Kawaii!!! Jeszcze tylko 147 zdjęć do obróbki i drukowania pokaz slajdów na dvd i może w końcu będę miał wolne:/ heh tęsknie za nartami/ciarką chociaż ich nie poznałem dokładnie a jej wogóle

P.S.2 ładny ten junaczek heh dzisiaj mi sie śniło że dragstara znalazłem

Edytowane przez Deathraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie za taka cene kupiles, czy one tak chodza??

Jak Deathraw pisał, chodzą po 530 z normalnym chlodzeniem, ja się umówiłem z szefem www.bitcomputer.pl na wersje z Zalmanem za 493 pln, no ale okazało się, że z hurtowni przyszła Golden bez Zalmana, więc poszli mi na rękę i dołożyli Freezona za 4 dychy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałes farta z tym radkiem ja jeszcze nie testowałem tego goldenika więc jeszcze nie wybrałem co kupię.Czym sie kręci radka x1600 xt sapphirea? ati tray tools pokazuje mi 100mhz na suwaku pamieci i to jest max!! a rdzeń jak troche podciągnę to i tak sie cofa spowrotem do defaultów.Ati tool 0.25 beta 13 mi zalicza zwichy;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stwierdzenie typu pamieci nie kreca sie nic ponad deflaut to dla mnie paranoja... nawet w 5200 sie krecily <i to szwarnie calkiem bo do 614mhz- wiecej bios nie pozwala> bede wdzieczny za te teesty rzetelne :rolleyes: pozdrawiam

hejka puknięty :blink: :razz: spookniety

jak założysz po drugiej stronie radiatory miedziane na pamiątki i dodasz też wentylator żeby na nie wiał to pewnie je pdokręcisz, a tak w atitool beta 0.25 doszło do 418mhz i kicha :mur:

podkręcanie rdzenia duzo nie daje gdyż przyrost 20% w szybkości 3dmark2005 skwitował 5% wzrostem wyniku :rolleyes:

pozdroofka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy ati tray tools obsłuży nowe radki.Już nie mogę się doczekać. Póki co stwierdziłem że mogłem radeona x600pro nie sprzedawać.Ale z drugiej strony teraz mam shadery 3.0 i dużo lepszą wydajność.Ale jakoś od kiedy go nie mam mam samego pecha:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm dziwna jest polityka producentow tych kart... ale mi bardzo pasi... jedyny radek X1600pro na agp kosztuje kolo 600zl :? ale za to na pci-e juz tylko 450 i to ten palit z szybszymi pamieciami i o wiele wiekszym o/c... wiec oszczedzam 150zl sprzedaje gigabyte k8ns z agp i kupuje fajnego dfi z pci-e :D lal dawno sie nie spotkalem z czyms tak zajefajnym:D a myslalem ze wprowadzanie na sile i szybko nowych technologi zawsze sie odbija negatywnie na klijencie... a tu prosze... moze wreszcie producenci docenili moc przyslowia klijent nasz pan:D

DLA MNIE BOMBA!!! :D

Edytowane przez spOOknienty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem testy na catalystach 6.2

 

Wszystko w rozdzielczości 1024/768 - niekręcony

 

3Dmark 03 9054

3Dmark 05 5468

3Dmark 06 2689 a w 1280 2165

Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie moge qpic tego palita goldena bo w zadnym sklepie w mojej okolicy go nie ma nawet w arescie i proline. gdzie moge go qpic od reki bez zadnych kolejek itp. moze byc sklep internetowy z gory dzieki papatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...