Skocz do zawartości
pho

ATI Radeon X1600

Rekomendowane odpowiedzi

chyba gra nie obsluguje :/ bo seria x1000 obsluguje obie technologie na raz wiec to raczej wina gry. A co do tego asusa to co z tego ze ma 512 mb skoro ma szyne 128bit i teraz juz pamiec karty nie jest tak wazna jak kiedys teraz licza sie zegary potoki i technologie zawarte w karcie wiec ja polecam palit golden x 1600.

Wszystkie x1600 mają 128bit więc ten się niczym nie wyróżnia.

 

@mruz- Ale swoją drogą 512MB na tej karcie to zbędny dodatek a może się gorzej kręcić taka duża pamięć. Skoro nie wszystkim x1800 tak dużo ramu było potrzebne to tym bardziej wolniejszemu x1600. Tyle wideo ramu to dopiero powyżej 1600x1200 z AA włączonym daje jakąś przewage - co pokazują wszystkie testy mocniejszych więc przerost formy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was w oblivionie też są takie krzaczki że na otwartym terenie tekstury które są w oddali wyglądają paskudnie a po podejściu bliżej już normalnie?Czy to u mnie przez brak ramu tak przycina??A tak wogóle to znacie jakąś gre która pięknie wygląda i będzie chodzić u mnie i ogólnie na kartach x1600pro wmiare dobrzei płynnie dało sie grać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Age Of Empires III pięknie wygląda. Wykresy pokazują jak karta sobie z tą gieką radzi. Ale jak na mojej karcie można komfortowo w to grać, to tym barziej na twojej. Od dwóch dni w to pykam. Wymagania tej gry (i jenocześnie "uroda") głwónie rozbijają się o cienie. Wystarczy, że ustawię jakość cieni (nie "cieniowania") na niską i mogę włączyć rozdziałkę 1280x960, ale wtedy gierka bardzo dużo traci na wyglądzie. Włączyłem rozdziałkę 800x600 i poratowałem się AA. Wszystko na maks. Rzadko schodzi do 20fps. Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kupić GOLDENA, ale postanowiłem upolować pełnego XT na allegro. 256MB może się przydać. Nie dam więcej niż 550, bo tyle dla mnie to jest warte. A jak nie, to poczekam na spadek cen. Już widziałem na allegro jeden egzemplarz X1800GTO

http://www.allegro.pl/item95402179_radeon_...ddr3_tvdvi.html Ile wpisales mariuszku jako cene maxymalna?[; 550? Jesli tak to juz rezygnuje z licytacji w tej aukcji (;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, posiadam krte Palit ATI Radeon X1600Pro Golden 128DDR3 128bit PCI-E TV/DVI, i mam pytanie , może ktoś wie jak jak uruchmomic lub odblokowa opcję temperatry procesora karty graficznej. Mam zainstlowane ostanie sterowniki CATALIST 6.3 ?

dzieki i pozdrawiam Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, posiadam krte Palit ATI Radeon X1600Pro Golden 128DDR3 128bit PCI-E TV/DVI, i mam pytanie , może ktoś wie jak jak uruchmomic lub odblokowa opcję temperatry procesora karty graficznej...

Jakto odblokować opcje temp? :blink: Jak producent zainstalował czujnik to temp jest odczytywana a jak nie zainstalował to odczytu nie będzie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę BTW, ale to dobra wiadomość (he he przynajmniej dla mnie); gram na palicie X1600Pro Golden (chłodzenie wymienione na fryzjera) podkreconym na 650/800 (wyżej mi witraczek szumi) i w osławionym Oblivionie mam poza miastem 30-36 FPS bez modyfikacji Oblivion.ini na rozdziałce 1024x768, z HDR i wszystkimi opcjami na max., bez AA. Zwiększenie rozdzielczości do 1280 powoduje spadek na 23 FPS :( ale można jeszcze podłubać przy konfigu giercy. Naprawdę wypasiona karta :D

 

Aha, stery to najnowsze Warcatsy, a system to nlite'owany 2003.

Edytowane przez Voltar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużych różnic nie ma, jak widzę; też mam Sempa 3000+, na ULI939-Dual Sata2, Hdd Barracuda 200Gb z NCQ, narazie na SATA I; 2x512Mb Kingston Value w Dualu, do tego na osobnym dysku partycja FAT z 768 Mb RAM jako swap (na systemowym nie używam swapa) i w rejestrze ustawione wlączanie wykorzystywania swapa po zapelnieniu 90% pamieci fizycznej. Mój system to mocno odchudzone nlitem W2003, niemniej jednak w 3DMarku 2006 nie mialem super rewelacyjnych wyników (w tym watku gdzies jest moj post o zakupie Radka).

Aha; wylaczylem w sterach Control AI czy jakos tak (to jest w CCC, ktore maja XG Warcatsy - notabene b. dobre stery).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie wyrwac Palita Goldena za 360zl :D na razie nie mialem

czasu wiecej sie nim pobawic, zdazylem tylko zmienic chlodzenie na

Zalmanka AL-Cu i zrobic wynik w 2006 na zegarach 630/1500 oraz odpalic

Obliviona. Jak sie kreca wasze Goldeny i czy 1600 dla memek to bezpieczna

wartosc zakladajac lekki nawiew z Zalmana (ok 6v) i brak radiatorow na drugiej

parze kosci ? W porownaniu z X1300PRO 650/900 dostalem srednio 8 klatek wiecej

w Oblivionie B)

Edytowane przez sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tez jestem po prywatnej korespondencji z Voltarem ale ja stoje w innej sytuacji. Chce kupic grafe na AGP. I o ile na pcie x1600 pro/xt (i roznej maci goldeny) to dobra propozycja, o tyle Na AGP juz jest kiepsko. Cena sporo powyzej 500 czasami zbliza sie do 600. Osobiscie po przejrzeniu ofert wybralem cos takiego

http://www.arche.home.pl/sklep/product_inf...roducts_id/6432 mysle ze to bedzie lepsze rozwiazanie. I chodz sam z bolem serca zmienie barwy klubowe to jednak ATI nie ma w tym segmencie nic ciekawego. Ewentualnie jest tez za pare zloty wiecej gwarancja 6800xt@16,6 Ja jednak osobiscie modowowalnej grafy nie chce bo to co kupie na AGP teraz to jzu zostanie w tym kompie na zawsze. Wiece chce zeby pozylo troche (czytaj dlugo i w razie padu oddadza mi karte 12 potokow).

 

Lub tez ciekawa propozycia jest to http://www.arche.home.pl/sklep/product_inf...roducts_id/5824 ten linka znalazlem ze skapca. Po wejsciu normalnie dziala i mozna zamowic karte. Jednak z glowenej strony jej nie ma. No ale jakby zadzwonil by sie szczegolow dowiedzial. Gdyby x800GTO nie mialy takiej ceny to pewnie bym go wzial a tak pozostaje nV.

 

Sorrki za maly off ale ci ktorzy stoja przed dylematem takim jak ja (AGP) niech sobie przemysla to. Do jednej i drugiej karty trzeba dolozyc pare zloty zeby wymienic chlodznie (np. Fryzjer AlCu) Jenak 6800 bdzie sporo wydajniejsze niz x1600.

Edytowane przez Eclipse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie wyrwac Palita Goldena za 360zl :D na razie nie mialem

czasu wiecej sie nim pobawic, zdazylem tylko zmienic chlodzenie na

Zalmanka AL-Cu i zrobic wynik w 2006 na zegarach 630/1500 oraz odpalic

Obliviona. Jak sie kreca wasze Goldeny i czy 1600 dla memek to bezpieczna

wartosc zakladajac lekki nawiew z Zalmana (ok 6v) i brak radiatorow na drugiej

parze kosci ? W porownaniu z X1300PRO 650/900 dostalem srednio 8 klatek wiecej

w Oblivionie B)

ja Ci dam udalo!!tak pilnowalem tej aukcji, ze az o niej zapomnialem :D i poszdlem na impreze...szczesciarzu!!!

 

p.s

jakie mial dokladnie taktowania ten palit Twoj bez krecenia, bo koles na aukcji niewiele o nim wiedzial, a opis mial z actiona, gdzie oczywiscie podawane sa bledne parametry(przez to wahalem sie z zakupem go)

Edytowane przez limubai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja Ci dam udalo!!tak pilnowalem tej aukcji, ze az o niej zapomnialem :D i poszdlem na impreze...szczesciarzu!!!

no a ja wlasnie wtedy wrocilem z imprezy i rozluzniony sprobowalem czy mam jeszcze reflex

czy juz tylko snip mi sie ostal :lol: i az sie zdziwilem ze nikt sie nie bil :wink:

zgadza sie, aukcja byla obarczona pewnym ryzykiem, ale sie oplacilo :D

jakie mial dokladnie taktowania ten palit Twoj bez krecenia

bez OC jest 575/1300

to co, te 1600 na ramach na dluzsza mete moze byc :?:

jest gwara ale wolalbym nie korzystac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj zamontowałem dodatkowo chłodzenie na 2 gołe pamiątki (Aluminiowe radiatorki Qoltec'a niebieskie) A tu kilka fot mojej grafy:

http://img339.imageshack.us/my.php?image=z...coolviva7ea.jpg

http://img140.imageshack.us/my.php?image=cv23sq.jpg

http://img155.imageshack.us/my.php?image=cv3mem4jl.jpg

http://img140.imageshack.us/my.php?image=cv41ge.jpg

http://img450.imageshack.us/my.php?image=cv50ez.jpg

w sumie troche dziwnie się rozwarstwiał papier ochronny ale ogólnie ok radiatorki Dali 4 niskie i 4 wysokie jakby komuś gdzieś nie pasowały ja założyłem wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko po ile mozna kupic ta karte

PALIT ATI Radeon X1600Pro 128MB DDR3/128bit TV/DVI PCI-Express Golden

w sklepie ok. 490zl widzialem gdzies ostatnio

.

.

jednak zjechalem na 1500 na ramkach

jakie macie efekty przy przesadzie z OC :?: freez systemu czy arty :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak zjechalem na 1500 na ramkach

jakie macie efekty przy przesadzie z OC :?: freez systemu czy arty :?:

I jedno i drugie.Zależy czy ze rdzeniem sie przesadzi czy z ramem.Rdzeń-zwiechta albo dziwne krzaczki w obrazie,Pamięć arty albo zwiechta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robil ktos jakies v mody??? jak tak to o ile jak bardzo kata sie grzeje i ile daje to przy podkrecaniu? mam standardowe chlodzenia i nie nazekam przynajmniej w wydajnosci bo wiatrak to slychac niemilosiernie glosno!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do AGP ma moze ktos juz HiS 1600Pro? Chcialbym wiedziec jak wyglada na tej karcie oc bo w sumie cenowo jest bardzo konkurencyjny ze wzgledu na chlodzenie z szafirkiem. I ostatnie pytanie gdzie go jeszcze sprzedaja procz komputronika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...