Skocz do zawartości
nancy

Mam 512 Ram, A W Ogólnych Pokazuje Tylko 448 Ram

Rekomendowane odpowiedzi

I znowu mam problem, tym razem z pamięcią. Niby mam pamięć 512 MB RAM, a gdy sprawdzam we właściwościach systemu, widzę że mam tylko 448 MB RAM. Może ktoś wie co jest grane i pomoże mi rozwiązać ten problem. Bardzo plis...

 

Aaaa i jeszcze jedno. Teoretycznie mój dysk twardy ma pojemność 160 GB, a w zarządzaniu dyskami wyczytałam, że mój dysk podstawowy ma 149,05 GB. Dlaczego tak jest i jak ewentualnie to zmienić. Będę wdzięczna za jakąś podpowiedź.

Edytowane przez nancy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dysk masz 160 GB ale tak naprawde jest to 149 ponieważ w bajtach to jest 16045345.... ble ble nie wiem ile :P ale w GB jest to tylko 149 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz zintegrowaną kartę graficzną, która bierze 64MB.

Co do dysku, to to normalne, że podaje 149GB.

Dzięki za sugestie, ale to mi niestety nic nie mów. Jest jakaś szansa żeby to zmienić i mieć faktycznie te 512 ram?

Co do dysku... ufff dzięki za info, przynajmniej ten problem mam z głowy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie, ale to mi niestety nic nie mów. Jest jakaś szansa żeby to zmienić i mieć faktycznie te 512 ram?

Jak to Ci nic nie mówi - chcesz mieć grafike czy nie ? - jak tak to musi mieć jakąś pamięć i zajmuje część pamieci głównej - tak to jest przy zintegrowanej grafice i tyle. Szansa na zmianę takiej sytuacji była by jeśli masz możliwość zainstalowania "normalnej" karty graficznej z własną pamięcią - wtedy wyłączasz grafikę zintegrowaną na płycie i zwalnia się zajmowana przez nią pamięć.

Pozdr. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to Ci nic nie mówi - chcesz mieć grafike czy nie ? - jak tak to musi mieć jakąś pamięć i zajmuje część pamieci głównej - tak to jest przy zintegrowanej grafice i tyle. Szansa na zmianę takiej sytuacji była by jeśli masz możliwość zainstalowania "normalnej" karty graficznej z własną pamięcią - wtedy wyłączasz grafikę zintegrowaną na płycie i zwalnia się zajmowana przez nią pamięć.

Pozdr. :)

Nareszcie wiem o co chodzi :)

Wielkie dzięki, teraz mogę już spać spokojnie.

pozdrawiam

 

PS. Miałeś rację, faktycznie mam zintegrowaną kartę, wybacz że dopiero teraz to zajarzyłam :oops:

Edytowane przez nancy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...