Skocz do zawartości
deserted

Sempron Venice 64 3000+ S.939

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie, brał już ktoś tego procka w sklepie apollo? Pytam bo mam mieszane uczucia i podnosi mi się ciśnienie kiedy mam wysłać kase gdzieś w "otchań" :unsure:

 

Pocieszcie mnie i napiszcie czy warto tam kupić, bez ryzyka że to, co dostane będzie działać i w ogóle... Podobno te procki to jakaś nieautoryzowana partia (?), nie wiem dokładnie o co chodzi, ale tak usłyszałem dzisiaj od sprzedawcy.

Edytowane przez deserted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Sprzedawcy to Ty nie słuchaj, sempron nie jest dużo gorszy od athlona, a tańszy jest i to dużo. Lepiej brać sempka i podgonić mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem testy Sempron vs Athlon oba pod sock. 939 i nie ma miedzy nimi duzej roznicy. Procesory roznia sie wielkoscia pamieci podrecznej casch. Z testow wynikalo ze athlon okazal sie lepszy w grach i przy pakowaniu plikow ale nie byla to az tak wielka roznica i uwazam ze za taka cene oplaca sie kupic semprona i bez zastanowienia bym go bral, a po drugie tak jak napisal Grzechu_1990 podkrecisz go troche i bedize tak samo wydajny jak athlon. Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAA sory ze tak sie z tym pytaniem z choinki urwę ale chcialbym kupic niedlugo jakas plyte na s939 a mam stary dysk 20gb seagate i jest on chyba na ATA. Czy bedzie on wspulpracowal z ta plyta czy musze sobie nowy kupic ??

Jak ma kontroler ATA to bedzie chodzic. Zreszta wszystkie chyba maja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty miałeś selekta tego proca bo dosyć dobrze poszedł myślałem że te semprony to beznadziejnie się kręcą. a czy nie masz napięcia za wysokiego bo do venice maks bezpieczne to 1,55 może semprony mają jakość inaczej?

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec, wielkie dzięki za sprawdzenie :) teraz już biore go na 100%, czekam jeszcze tylko na kase (dzisiaj powinna być).

 

Zamówiłem już tą zasiłke Fortona, teraz poszukam chłodzenia, będzie to Arctic Cooling Freezer 64 Pro. Pamięć Geila (z jakimś chłodzeniem, jeszcze ich nie widziałem), na początek 512 za 170zł. Grafika to Gigabyte GeForce 6600GT 128MB 128 PCI-E, na giełdzie podobno są za 550 i na koniec jakaś fajna buda.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge miec 2 moge miec 2 nowe semprony 3000+ pod s939 :

 

Dane Techniczne:

Typ procesora Sempron

Socket 939

Proces Technologiczny 90nm

Taktowanie procesora 1800MHz

Taktowanie magistrali HT 2000MHz

Cache L1 128 kb

Cache L2 128 kb

 

Cena 350zł bede miał w domu + przesyłka w styczniu (zrobie testy oc i moge sprzedac dwa..) sam chce sobie może zostawic z jednego procki mam z pewnegro źródła na gwarancji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lasek mam już tego linka w ulubionych, zaraz kupuje, tylko coś zjem :)

 

dream_killer, a ja już zamówiłem tego Semprona wczoraj w południe, w apollo i czekam na kuriera. Cena lekko podskoczyła do 362 + kurier = 381.40

 

Grafike już przywiozłem z giełdy w Katowicach, zapłaciłem 620zł.

Chłodzenie radiatorem, dodatkowo jest śledź z wiatrakiem (3D Plug Cooler). W pudełku są 4 CD: CyberLink PowerDirector 3 ME, CyberLink PowerDVD 6, i 2 gry THIEF Deadly Shadows i Joint Operations Typhon Rising. Przejściówka z DVI-I na VGA. Kabelek S-video z wyjściami: comp in, svid in, svid out, Y, Pb/AV. Hmm, musze poczytać do czego to służy.

Edytowane przez deserted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal moge miec tego seprona i dac oddac za 350zł +11.58zł przesyłka :) lub za przelewem 350zł + 4zł (przelew) + 4,5zł przesyłka... Tylko niewiem czy nie wziąsc z 10 tych sempronów wtedy by jeszcze taniej było tylko by trzeba było by sie umówic... :) może kolo by zjechał z 15 zł na sztuce :)

Edytowane przez dream_killer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczeże powiedziawszy własnie sie też zastanawiam chce miec sli i zastanawiałem sie nad 2 alternatywami tańszą Gigabyte K8N-SLI i napeno lepszą droższą DFI LanParty UT NF4-D nVidia nForce4 i chyba wezme dfi masz tu link z alegro i jest tam napisane że SEMPRON śmiga na niej.. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=75576321 więc chyba trzeba byc dobrej mysli ale nie dam sobie głowy uciąc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

semp chodzi bez problemu na gigabyte k8n-sli i asusie a8n-e. na dfi lp ut nf4-d nie chce chodzic. komp chodzi normalnie, ale wejscie do biosu powoduje, ze komp nie wstaje. trzeba sprzet odpalac na defaulcie i dopiero w windzie zmieniac date i czas i po restarcie oczywiscie clr_cmos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...