Skocz do zawartości
kamilo23

Pilot Śmigłowca ( Jak Szkoła I Studia)

Rekomendowane odpowiedzi

Po 1 musisz miec konskie zdrowie (jak masz patzr ptk. 2 jak nie masz to nie zostaniesz pilotem ;] ).

Ptk. 2 - jesli masz konskie zdrowie po maturce najlepiej isc do woja, bedziesz mial uregulowana sl. wojskowa no i bedzie to zapewne jakis + na przyszlosc.

Ptk. 3 tak samo jak piloci np. mysliwcow bedzie sie trzeba duzo uczyc, wiec jesli jestes len i nie lubisz nauki to tez sobie daj spokoj, to wymaga duzo cierpliwosci i ciezkiej pracy.

Ptk. 4 ide - zaczal sie klan. : D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to ma byc zawod, nie mozesz miec ZADNEJ wady zdrowotnej. Doslownie zadnej. Kazda nieprawidlowosc Cie dyskwalifikuje. Dlatego zanim w ogole zaczniesz myslec o ksztalceniu sie w tym kierunku, to zrob sobie badania wszystkiego:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Politechnika Rzeszowska, wydział budowy maszyn i lotnictwa.

Tam jest bodajże pilotaż na kierunku lotnictwo. Z tego co wiem, nie ma

śmigłowcowego, który jest w Dęblinie. Poszukaj też informacji na

stronach Politechniki Łódzkiej.

Edytowane przez MareCeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też sie na pilota szykuje, zdrowie mam świetne jak narazie :) pożyjemy zobaczymy, też chce być pilotem helikoptera, a jak to mi sie nie uda to pewnie będe pracować w serwisie [;

ta, szykujesz sie na pilota w wieku 13 lat, :lol2: zobaczymy za 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Politechnika Rzeszowska, wydział budowy maszyn i lotnictwa.

Tam jest bodajże pilotaż na kierunku lotnictwo. Z tego co wiem, nie ma

Powiem tyle zaczyna 300 osob konczy nie wiecej niz 10 , zeby sie utrzymac trzeba miec nieprzecietne zdolnosci matematyczne , fizyczne , pozatym konskie zdrowie i ogolna sprawnosc , tylko dla Orłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno warunki fizyczne trzeba miec nie przeciętne... chociaż z drugiej strony dziwi mnie to, bo pilot nie pracujący w wojsku ale w lotnictwie cywilnym aż takich ścisłych wymogów nie musi chyba spełniać. Gdzieś kiedyś w tv widziałem jakąś rozmowę z pilotem LPRu (nie ligi :P ) i był to na oko gość po 50tce i to z brzuszkiem dość sporym :) (ale pewnie w jego przypadku bardziej się liczy doświadczenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli ktos mysli o lataniu w wieku 13 lat to bardzo dobrze. ja teraz jestem na 4 roku studiow, niestety tylko informatyczne, przed wyslaniem papierow do szkoly sredniej ok lutego bylem na badaniach w deblinie, niestety mam wade wzroku, nie widac tego, ja nie mam z tym problemow ale lekarz to wychwycil. im wczesniej pomyslimy o swoim zdrowiu tym lepiej. przydalo by sie wczesniej przejsc do lekarza i sie gruntownie przebadac, zaczynajac od laryngologa. pierwszy test jaki mialem to przeczytac 3 zdania. tak sprawdzaja czy nie mamy wady wymowy, potem zagladanie do uszu i nosa. ja skonczylem chwile pozniej u okulisty, nie wiem jak to sie dalej odbywa, wiem ze trzeba miec zdrowe wszystkie zeby, proste plecy i srednia ok 4.5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

badania na zdolnosc do lotu robia ci badania blednika, wzroku, rtg klatki piersiowej badania krwi i moczu i testy psychologiczne czy sie nadajesz. kosztuje to 200zl i trwa 4 godziny :> (w wojskowym instytucie medycyny lotniczej w warszawie)

 

na cywilnego pilota to lajcik wystarczy mniejwiecej to samo co na kierowce zawodowego(na ultralekkie statki powietrzne nie wiem jak na cos ciezszego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...