Skocz do zawartości
Walonek

Niedługo Koniec Pc`ta ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość <account_deleted>

...a ja myślę, że nie tylko MS, ale wszystkie co bardziej liczące się firmy wykorzystują numerki do marketingu. Chodziło mi jednak o to, że MS mogło wprowadzić ntfs do 9x - czasu było dużo - ale tego nie zrobili. Zamiast tego np. rozwijali support dla 16bit w NT - bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a ja myślę, że nie tylko MS, ale wszystkie co bardziej liczące się firmy wykorzystują numerki do marketingu.

Tylko Widzisz, Microsoft od dawna uzywa do marketingu nazw nie numerków. I tak dziś mamy Windows 7 będacy wersją .. 6.1.

Supportu dla 16 bit był poprawiany głównie pod kątem stabilnosci, nie pod prace programów. Nawet emulator DOS do dzis identyfikuje się jako piąta wersj DOS.

Poza tym ograniczeniem do wprowadzenia NTFS była chociazby 16 bitowa podstawa systemu opartego na DOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Praktycznie każdy istniejący system wykorzystuje bardziej lub mniej zintegrowane podsystemy do bootowania - tu głównie chodzi o kompatybilność z BIOSami. 9x to był "zlepek" 2 systemów - 16 i 32bit. Ale ok - nie kłóćmy się o historię ;) Dobranoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze porównanie pokazuje, że można kupić całkowicie gołego lapa (brak BT to "skandal" w dzisiejszych czasach) - za ogromne pieniądze. Drugie porównanie pokazuje, że topowe Vaio jest niezbyt konkurencyjne (szczególnie bateria i pamięć - przepaść technologiczna) w porównaniu do Maca - a cena niewiele niższa. BlueRay na lapie to (IMO) tak samo jak oglądać film HD na tv 20" z pierdziawkami zamiast głośników ;) - aczkolwiek pewnie niedługo będzie całkiem sporo takich na rynku...

 

SGJ: niech Ci będzie - chciałbym jednak zauważyć, że od 95 było jeszcze kilka wersji kernela - więc to nie jest do końca dobry argument.

Jeszcze doprecyzuję, aby zamętu nie wprowadzać. Poprzedniego posta pisałem w oparciu o porównanie z 25 sierpnia - Vaio 13"1 z rozdzielczością 1600x900 vs MacBook Pro 15" z rozdzielczością 1440x900.

 

Zauważ, że nie twierdzę, że wszystkie PC są dużo tańsze. To jest prawda w przeważającej większości przypadków, niemniej oczywiście znajdziesz sprzęt tylko trochę tańszy. Mówię, że porównujesz laptopy innej klasy i ta matryca stanowi naprawdę bardzo poważny fragment ceny Vaio.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

zamiast wypuszczać kolejną nakładkę postaci 95 można było od razu pojechać z NT.

Windows NT 3.5 było na rynku rok wcześniej niż Windows 95. (jeszcze wcześniej był NT 3.1 ale nie do PC)

Nie zawojował rynku z podobnych przyczyn jak OS/2 od IBM.

Większość oprogramowania była i tak 16-bit pod DOS i sprzęt do nowych systemów 32-bit był drogi.

Win 95 wymagał około połowę RAM koniecznego do rok starszego WIN NT 3.5

Ponadto oprogramowanie 32-bit można było uruchomić już w win 3.11 z odpowiednim dodatkiem ( Win32s).

Przykładowo SuperPi jest 32-bit i można to uruchomić w nakładce na DOS takiej jak win 3.11 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Nie zawojował rynku z podobnych przyczyn jak OS/2 od IBM.

tzn, z jakich? ;) Uśmiecham się, bo do tej pory mam okazję podziałać na OS/2 Warp, za to NT3.5 to już dawno zapomniana historia...

...pomijając, że interfejs graficzny jak dzień do nocy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...