Skocz do zawartości
Dijkstra

VIA AC'97 czy SB 128?

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie. Na płycie mam AC'97, ale któryś post na forum przypomniał mi, że w pudełku zalega SB 128 PCI. Włożyć go do kompa, czy szkoda zachodu?? Dodam, że zasada działania AC'97 jest mi znana dosyć mgliście....stąd cała kwestia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli słuchasz dużo muzy i głośno - sb128

jeżeli tylko czasem do gierek zostaw z płyty

 

coś chyba gdzieś czytałem, żę wyniki (wydajność) są trochę słabsze na tych zintegrowanych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekty bedziesz mial praktycznie takie same, szkoda zachodu i zasobow

a robiles kiedys taka zamiane??

bo ja tak!

i nigdy wiecej ac 97!

nie porownam ego nawet do sb 16!

 

wrzucaj 128, nie pozalujesz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SB128 jest raczej sredniawy lepiej dolozyc i kupic LIVE 1024 ale jakbym mial wybierac z tych dwoch to zalezy do czego i ile uzywasz dzwiekowki jesli sluchasz duzo muzy to kup SB128 jesli nie zostan przy standardowym dziweku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SB128 jest raczej sredniawy lepiej dolozyc i kupic LIVE 1024 ale jakbym mial wybierac z tych dwoch to zalezy do czego i ile uzywasz dzwiekowki jesli sluchasz duzo muzy to kup SB128 jesli nie zostan przy standardowym dziweku

przeciez napsial, ze ma tego sb 128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SB128 jest raczej sredniawy lepiej dolozyc i kupic LIVE 1024 ale jakbym mial wybierac z tych dwoch to zalezy do czego i ile uzywasz dzwiekowki jesli sluchasz duzo muzy to kup SB128 jesli nie zostan przy standardowym dziweku

przeciez napsial, ze ma tego sb 128

a no tak nie zauwazylem :oops:

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekty bedziesz mial praktycznie takie same, szkoda zachodu i zasobow

(???) przeciez sb 128 ma calkiem fajny DSP a na plycie ma pewnie tylko kodek AC 97 a za DSP robi CPU. po co obciazac proca? poza tym dzwiek onboard to zawsze zabawa przerywaniami coby zredukowac trzaski ktore w 90% przypadkow sa nie do wyeliminowania. a gry? przeciez SB128 to CL i pewnie bedzie ladnie wspieral EAX a onboard sa bardzo ubogie. moim zdaniem dzwiek zintegrowany to na dzien dzisiejszy czystko ekonomiczne rozwiazanie. ot do biura ..ewentualnie jak !jush! nie masz kasy na nic lepszego..

zdecydowanie jestem za SB128 ..szczegolnie jesli nie korzystasz z kaszlakow wiecej nish 2.1..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SB128 jest raczej sredniawy lepiej dolozyc i kupic LIVE 1024 ale jakbym mial wybierac z tych dwoch to zalezy do czego i ile uzywasz dzwiekowki jesli sluchasz duzo muzy to kup SB128 jesli nie zostan przy standardowym dziweku

..poziom szumow na SB 128 byl wedlug wielu testow na jakie trafilem w sieci duzo lepszy nish w SBLive! (szczegolnie w jego pierwszych wersjach czyli 1024) i jesli ziomek nie korzysta z przynajmniej 4.1 i nie bawi sie w montowanie muzy to moim zdaniem przeskok ze 128-semki na 1024 to poroniony pomysl..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha a co do tego SB128 vs. SBLive tak sie sklada ze mialem okazje porownywac te dwie karty i mozesz mi wierzyc lub nie ale roznica w dzwieku byla duza byc moze te pierwsze wersje SB Live'a byly nie dograne ale terazniejsze napewno takie nie sa.

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SB128 nie wspomaga EAX!!! Dowiedzialem sie kiedy chcialem odpalic Hitmana 2 (Full ver.) wyskoczyl blad the "your sound card not supported EAX system"

..faktycznie SB128 wspiera EAX ale chyba tylko ten z chipem CT5880 i to chyba tylko wersje 1.0. wierze ze brzmienie 1024 jest moze pelniejsze ale slyszalem SB128 na 2.1 Logitecha i gralo bardzo dobrze wiec wedlug mnie nie ma sensu dorzucac do jakiego uzywanego 1024 skoro ten lezy w szafie. jesli jush to nowego 5.1 DIGITAL - sam uzywam i jestem bardzo zadowolony choc wiem ze wielu krytycznie podchodzi konstrukcji firmowanej przez CL.. rzucalem tu topic o nowej karcie PHILIPSa i nikt nie wyrazil na jej temat zadnej opini. jest drozsza od Liva okolo 70 zetow i dostepna w kazdej placowce handlujacej z Actionem. ciekaw jestem gdzie ci zagozali fani przelamywania monopolu CL..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SB128 nie wspomaga EAX!!! Dowiedzialem sie kiedy chcialem odpalic Hitmana 2 (Full ver.) wyskoczyl blad the "your sound card not supported EAX system"

..faktycznie SB128 wspiera EAX ale chyba tylko ten z chipem CT5880 i to chyba tylko wersje 1.0. wierze ze brzmienie 1024 jest moze pelniejsze ale slyszalem

.....................................................

No to już zupełnie rozwiązuje moje dylematy, jeżeli masz racje, bo mój

SB ma dokładnie ten chip. Z tego co pamiętam, to mo SB brzmiał bardzo poprawnie, a mnie nie są poterzebne karty z 5.1 ani nic w tym stylu, bo dzwięk mam podłąvczony do wzmacniacza, który ma taki fajny system, robiący na czterech kanałach całkiem niezły sorround ze stereo. Wzmacniacz, co najlepsze, ma ponad 10 lat i cały system jest full analogowy!!! Do tego idą fronty 2x170W i satelitki 2x60w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dzwięk z mobo (6 kanałów) i jest o niebo lepsza jakość niż ze starym SB

To hzyba miałeś kartę...... no właśnie może Ty nie miałeś karty SB?

Pozdrawiam

Punek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ale ja wlasnie sie przesiadlem z SB128 na szesciokanalowy dzwiek ktory oferuje moja plytka glowna i tez wydaje mi sie ze jest on lepszy

nforce2? mozesz zrobic testy RightMarkAudio? xan ma w podpisie wykresy live'a, ciekawie byloby to porownac. wyniki xan'a

sorki xan, ze sie rzadze Twoimi wynikami, ale u mnie sie nie daje zrobic raport z niewiadomych przyczyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie... chcialem nforce'a ale nie chcialo mi sie czekac tyle dni az przyjdzie bo u mnie w czwie go nie ma i musialbym zamawiac w jakims sklepie internetowym. Moj asus jest na KT400

pomylilem symbole... :oops: :oops: :oops: ale wstyd...

a w ogole, to moj stary awe32 na isa byl lepszy od ac97.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Na płycie mam AC'97, ale któryś post na forum przypomniał mi, że w pudełku zalega SB 128 PCI. Włożyć go do kompa, czy szkoda zachodu?? Dodam, że zasada działania AC'97 jest mi znana dosyć mgliście....stąd cała kwestia.

AC'97 na K7S5A potrafil czasem przerywac, za to SB128 nie chce wspolpracowac z Aliens vs. Predator 1 - moze z innymi grami tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że używać tej na płycie. SB 128 sprzedać i mieć 50zł w kieszeni. Ja też maiłem SB128 ia teraz jestem na VIA AC'97 i jestem suuuper zadowolony!! ta 6kanałowa lartas bije na głowe marnego SB128!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że używać tej na płycie. SB 128 sprzedać i mieć 50zł w kieszeni. Ja też maiłem SB128 ia teraz jestem na VIA AC'97  i jestem suuuper zadowolony!! ta 6kanałowa lartas bije na głowe marnego SB128!!!

moze na glowe to go nie bije ale dzwiek wydaje mi sie zdecydowanie lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, w końcu przesiadłem się na SB 128. Porównywałem przełączjąc się kilka razy między ac'97 i SB, i SB ma dzwięk ładniejszy, zwłaszcza niski bas jakiś taki pełniejszy- i istotnie wspiera EAX, przynajmniej w Dungeon Siege; ale z driverami to się nakombinowałem. Jaki oni mają burdel na tym creative... chyba z 5 sterowników do SB128 do każdego OS, ale EAX tylko na jednych poszedł.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SB128 jest spoko karta sam mam taka i nie narzekam a nawet wole ja od AC97. I to zdecydowanie. Jak ktos nie potrzebuje zbytnio muzy by sluchac nalogowo filmów czy muzy to wyzzse wersje kart dziwekowych sa zbedne moim zdaniem, a poza tym ni ma prawie zadnej ruznicy pomiedzy SB128 a SB Live!, to po co wydawac wiecej szmalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...