Skocz do zawartości
mastermind-pl

G71 Kontra R580, Czyli Czym Zaskoczą Nas Najnowsze Karty.

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze istnieje coś takiego jak dumping...

Dumping jest w UE zakazany, zreszta gdyby nawet NV zaczela by to stosowac, to zapewne wprowadzone zostalyy cla anty dumpingowe. IMHO cena na poziomie 500$ jest w Europie nie realna, bardziej licze na przelicznik 500$ = 500Euro, a w Polsce dodac do tego trzeba jeszcze jakies >100 Euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beda kosztowaly przyzwoite pieniadze, a maja zastapic niezwykle drogą w produkcji i przez to czesto niedostepną karte GF7800GTX512. Partnerzy nVidia potwierdzili, ze karta GF7900GTX jest o jakies 8-10% szybsza od poprzednika 7800GTX512(nie kryja podobno lekkiego rozczarowania), przez co zdola sie zblizyc do X1900XTX, ale go nie pokona. Dlatego teraz taktyka nVidii to agresywna "niska" cena.

Edytowane przez KiKiT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam...czepiasz sie :lol2: pozdro

wal sie, to forum ,moge nawet napisać że R9200 kładzie na łopatki GF6600GT i co zrobią mi coś??

 

bedzie raczej tak i nie inaczej:

 

7900 GTX Specification

Core Clock: 650 MHz

Mem Clock: 2.0 GHz

Memory Bandwidth: 51.2 GB/s

Memory Size: 512 MB / 1024 MB

Pixel Pipes: 24

coś tu nie gra, bo przecież GTX512 z taktami 1,7 GHZ ma ponad 53 GB/s przepustości... tam raczej będzie 1600mhz, tak gdziesz czytałem, zresztą 1,6GZH zgadza się z 51.2 gb/s

Edytowane przez mastermind-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wal sie, to forum ,moge nawet napisać że R9200 kładzie na łopatki GF6600GT i co zrobią mi coś??

nie no zrobią to samo co teraz -wysmieją Cie.

te spekulacje do czasu premiery nie mają sensu.

weźcie na wstrzymanie

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już można zamawiać GF 7900GTX, GT oraz 7600!!!

7900GTX

7900GT

Trochę dziwne jest to że pisze przy GF 7900GTX 24PS :blink: :blink: ???? Miało byc 32. Ale najprawdopodobniej to bedzie bład. Co do ceny to NV obiecywała znacznie nizsze ceny. :sad: Natomiast GT z 24PSami za cene 1450zł mysle ze bedzie bardzo dobra propozycja, zobaczymy jak z wydajnościa.

 

@EDIT: Zapomniał bym to sa zamówienia przedpremierowe tylko po 10szt kazdej z kart.

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hoho to GF7900GT niezla, ale skoro podadza pamieci "slabsze" to juz nie dokrecisz do GTXa, a 2 sprawa to chlodzonko na jeden slot... z drugiej strony wyjdzie X1900XL i to tez moze byc niezla propozycja...okaze sie za 10 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: Torque, nv "obiecywała"? 32potoki też ponoć obiecywała. Tylko kto w to wierzył? Ty i... paru zdeklarowanych fanów (bo to im akurat w obudowach szumi) nV? Jestem pewien, że szum medialny wywołany plotkami o niskich cenach (jeszcze stronę temu ktoś to brał za pewnik :lol:) i 32PS zadecydował, że pewien odsetek klientów segmentu premium nie kupiło x1900xtx i czekało na _potwierdzone_ info o g71. Brawo dla nv, niezła zagrywka. Wiadomo, że ati zagra identycznie przy premierze następców r580 i g71 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem ze w to wierzyłem (i nie nazywaj mnie zadeklarowanym fanem NV bo jest mi to obojetne od kogo jest GPU czy nv czy ati wazne zeby było szybsze od konkurenta w tej samej cenie) ale było to dla mnie dosyc oczywiste ze NV bedzie musiała wystawic te 32PSy zeby móc dorównac 48PSom ATI. Teraz watpie w to zeby 7900GTX był w stanie dorównac XTXowi ale zobaczymy.

 

Równiez troche dziwne sa 24PSy w 7900GT czyli jedyna róznica pomiedzy GTX a GT to takty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beda kosztowaly przyzwoite pieniadze, a maja zastapic niezwykle drogą w produkcji i przez to czesto niedostepną karte GF7800GTX512. Partnerzy nVidia potwierdzili, ze karta GF7900GTX jest o jakies 8-10% szybsza od poprzednika 7800GTX512(nie kryja podobno lekkiego rozczarowania), przez co zdola sie zblizyc do X1900XTX, ale go nie pokona. Dlatego teraz taktyka nVidii to agresywna "niska" cena.

łeee sorry ZŁY cytat!!! sorry to nie do ciebie

 

coś się kopie, zaznaczam jeden post, cytat wylatuje z innego, coś jest nie tak, chodziło mi o kolesia który napisał że jak zwykle pisze głupoty i farmazony, może jest w tym troche prawdy, ale wkońcu jak już to powtarzam tysiąc razy to forum

Edytowane przez mastermind-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: Torque, nv "obiecywała"? 32potoki też ponoć obiecywała. Tylko kto w to wierzył? Ty i... paru zdeklarowanych fanów (bo to im akurat w obudowach szumi) nV? Jestem pewien, że szum medialny wywołany plotkami o niskich cenach (jeszcze stronę temu ktoś to brał za pewnik :lol:) i 32PS zadecydował, że pewien odsetek klientów segmentu premium nie kupiło x1900xtx i czekało na _potwierdzone_ info o g71. Brawo dla nv, niezła zagrywka. Wiadomo, że ati zagra identycznie przy premierze następców r580 i g71 :lol:

 

Hmmmm...NV NIC nie obiecywała odnośnie 32 potoków. Wyobrażenia i wszelkie nadzieje że G71 będzie tyle takowych posiadał zostały wywołane właśnie przez owy szum medialny i masę plotek pojawiających się na sieci. Zresztą przypomnij sobie jaki szum był przed premierą r520....Tutaj też miało być 32 potoki i takty na poziomie 700mhz, 14000 pkt w 3dmarku 05 i inne cuda-niewidy a im bliżej premiery to potoków robiło się coraz mniej --z 32 na 24 i w końcu z 24 na 16--i taktowanie też jakby się zmniejszało :lol: No i w końcu otrzymaliśmy produkt jaki otrzymaliśmy....W tym przypadku jest podobnie....

Co do cen natomiast to niewiem o co Ci chodzi z tymi cenami bo jak narazie to zdają się one potwierdzać (przynajmniej GF7900GT i GF7600GT) bo biorąc po uwagę że w komputroniku GF7900GT kosztuje ponad 1400 zł to w ``normalnym`` sklepie ceny pewnie będą się wahać w granicy 1200-1300 zł co jak na kartę o wydajności wyzszej od GF7800GTX to chyba bardzo dobra cena....Również jeśli chodzi o GF7600GT to zapewne w innych sklepach będzie ona duzo niższa (stawiam na 700-800).

 

Pozdro :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domell, zawsze zaznaczałem, że chodziło mi o cenę 7900gtx, który miał się wręcz stać kartą dla ludu, w cenie poniżej 2k PLN. Co z tego wyszło sam doskonale wiesz.

 

7900gt jest faktycznie tani, bo to miał być jego główny atut. Poczekajmy na oficjalne testy, sądzę, że będzie to konkurent dla 7800gtx256, nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domell, zawsze zaznaczałem, że chodziło mi o cenę 7900gtx, który miał się wręcz stać kartą dla ludu, w cenie poniżej 2k PLN. Co z tego wyszło sam doskonale wiesz.

 

7900gt jest faktycznie tani, bo to miał być jego główny atut. Poczekajmy na oficjalne testy, sądzę, że będzie to konkurent dla 7800gtx256, nic więcej.

Jeśli będzie w nim siedział ten sam rdzeń co w 7900gtx toz aryzykuje stwierdzenie ze po oc będzie konkurentem raczej dla gtx512... ale pozyjemy, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domell, zawsze zaznaczałem, że chodziło mi o cenę 7900gtx, który miał się wręcz stać kartą dla ludu, w cenie poniżej 2k PLN. Co z tego wyszło sam doskonale wiesz.

 

7900gt jest faktycznie tani, bo to miał być jego główny atut. Poczekajmy na oficjalne testy, sądzę, że będzie to konkurent dla 7800gtx256, nic więcej.

 

No jeśli chodzi o GF7900GTX to jeśli będzie w cenie RX1900XTX to nie wróżę jej zbyt dużej popularności.... :lol:

 

Co do GF7900GT to -jak łatwo wywnioskować z jego specyfikacji- będzie on nieco wydajniejszy od GF7800GTX przy jednocześnie o wiele niższej cenie a to już jest wielki plus....Dodatkowo z pewnością bedzie się on kręcił dużo lepiej niż taki GF7800GTX co też jest jego dużym atutem....I nie będzie on konkurencją dla GF7800GTX bo poprostu NV zaprzestała (lub zrobi to w niedługim czasie) produkcji układów G70.

 

Jeśli o mnie chodzi to uważam że jedyne godne uwagi karty z nowych układów NV to GF7900GT i GF7600GT (biorąc pod uwagę możliwości i ceny kart)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie to czytam i widze lekka panike :D Lo Boze a co bedzie jak te ceny sie potwierdza :blink: Jak na razie ceny nizszych modeli sa na bardzo przyzwoitym poziomie i bardzo dobrze. Nie mowie ze najszybszy model zejdzie do poziomu <2k ,bo to nie realne. Jezeli roznica miedzy GTX ,a GT to tylko ram to imo GT okaze sie strzalem w dziesiatke. Prawdopodobnie bedzie sie bardzo ladnie podkrecal i to bedzie bardzo powazny atut. Ale martwi troche to ubogie PCB w GT ,moze okazac sie slabym ogniwem i hamulcem w o/c :? Jesli to mialo by sie nie sprawdzic i dobre o/c mialo by stac sie faktem to GT bedzie hitem na miare GF4200 :D No moze przesada ,bo cena na starcie troche wyzsza :lol: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Panika" to raczej złe słowo. Niech sobie nv kosztuje ile chce, szkoda tylko, że spiewkami (w które sam wierzyłeś czas temu, prawda? ;)) o niskich cenach gtx'a w brzydki sposób (p)odbierała potencjalnych klientów ati. Kiedyś, przed premierą, przyciągało się obietnicami kosmicznej ilości potoków (chociażby w przypadku r520), teraz oprócz "mijania się z prawdą" n/t potoków nv rozpusczała plotki o niskich cenach- co zrobią przy g80? Obiecają potencjalnym kupcom 3 darmowe 19 letnie dziewice przy zakupie kolejnego gtx'a? :lol:

 

PS. Ceny już się potwierdziły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Obiecają potencjalnym kupcom 3 darmowe 19 letnie dziewice przy zakupie kolejnego gtx'a? :lol:

...

Wydaje sie to interesujace :D Choc malo prawdopodobne :sad: :lol:

 

Faktycznie pisalem jakis czas temu ze mialo byc tanio :oops: Ale mysle ze nie rozminalem sie z prawda ,bo nie pisalem konkretnie o GTX'e ,ale o nowych produktach :wink: Przyznaj ze cena GT jest wiecej niz zachecajaca (nawet bez tych "dziewic" :lol: ) i Ati ze swoim x1800gto ,kiedy juz zawita ,bedzie mialo ciezka przeprawe :?

nV bedzie musiala zjechac z cena GTX'a ,bo kto doplaci drugie tyle zeby miec 512MB vram :blink: Zakladam ze o/c w GT bedzie na przyzwoitym poziomie :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecają potencjalnym kupcom 3 darmowe 19 letnie dziewice przy zakupie kolejnego gtx'a? :lol:

Nie wiem gdzie by tyle w tym wieku znaleźli :lol: :lol:

Ale jeśli cena gt się potwierdzi to moze byc ciekawie....czekamy ;] jeszcze tylko kilka dni. Zastanawiam się czy nie rpzejsć do NV. A co z x1900xl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X1900XL wyjdzie w kwietniu, w marcu X1800GTO, a GF7900GT to samo co GF7800GTX i masz juz od dawna testy. Z tym ze wlasnie cena X1800XT moze spasc takze do poziomu GF7900GT, a jesli, to wtedy jest lepsza karta. Okaze sie potencjal tej karty w OC, bo roznica 200MHz na rdzeniu to dosc powazna sprawa i pewnie jakies zonk w PCB bedzie by nie dokrecic do GTXa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tyle co GF7900GT, ale moglo by staniec jeszcze do poziomu 1200zl i byloby ciekawiej.

Ale zauważ że GF7900GT te 1500 zł to kosztuje w Komputroniku. W takim Proline czy Komsadzie będzie zapewne w granicach 1300 zł....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowaniem moze byc to na co po premierze 520 z 16 potokami zamiast obiecanych 24-32

zwrocilem uwage.

Bylo to ze przy obecnym procesie zadna z firm nie jest w stanie wyprodukowac seryjnej karty , w norlmalnej cenie z 24 i wiecej

pixel shader + (tutaj skrut myslowy) "rop". Nvidia podeszla sprytniej od ati na samym poczatku i widzac problemy

wypuscila 24 shadery i 16 rop. Oczywiscie z calym markietingowym belkotem ze ropy blee i only pixel shader.

Oki, ale prawda lezy po srodku, nvidia sama nie produkuje chipow tylko oddaje to do firm specjalizujacych sie w produkcji

polprzewodnikow a one sa ograniczone technologia. Skoro ati nie jest w stanie posiadac chipow z okreslona liczba bramek

w rozsadnej cenie to samo spotkalo nv. Dlatego obydwie firmyprzystopowaly i czekaja do nastepnego projektu. Ati mami nas 48

shaderami nv tez napewno cos wymysli. Ja nie mam pretensji do zadnej z firm poniewaz to userzy czyli my budowalismy mity na temat

32 potokowych potworow. Ale kochani to trzeba gdzies zmiescic i wyprodukowac. Obie dziewczyny trafily na ograniczenia

technologiczne ..... i bajka leci dalej.

Pzdr

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie ze zacytuje portal IN4 :

 

Azjatyccy partnerzy Nvidii są rozczarowani nadchodzącym Geforcem 7900GTX. Większość z nich dostała już sample i zdarzyła je przetestować. Pierwsze testy pokazują, że w najlepszym przypadku karta będzie wydajniejsza o 8-10% od Geforca 7800GTX 512MB. Oznacza to, że nowe karty mogą, co najwyżej zbliżyć się do ATI X1900XTX, lecz i tak w wielu testach poniosą klęskę. Wg źródła Azjaci tym razem złożyli zamówienia na mniejszą niż zwykle ilości chipów. Podczas premiery 7800GTX 512- prawdziwego lidera wydajności posypało się tysiące zamówień, z czego tylko garstka z nich została zrealizowana. Teraz, gdy tysiące chipów jest gotowych nikt nie chce zaryzykować ich kupna... Czyżby tylko agresywna polityka cenowa pozwoliła utrzymać się nowemu produktowi na rynku? Wszystko wyjaśni się za 10 dni. Opisana sytuacja nie powinna natomiast dotknąć 7900GT karty posiadającej wydajność 7800GTX wycenionej na zaledwie 299$. 450MHz na rdzeniu, 256MB pamięci, 24 potoki za cenę 7800GT... brzmi kusząco:). Dodatkowo 90nm układ powinien być podatny na OC... Pozostaje tylko czekać na odpowiedz ATI w postaci X1900XL sprzedawanej w cenie podobnej do 7900GT. Jeżeli się to uda firma przyciągnie spore rzesze użytkowników na swoją stronę. Ale pamiętajmy, że niektórzy bez względu na wszystko pozostaną wierni swojej kochanej marce.

 

Jezeli rzeczywiscie tak bedzie ze 7900GTX bedzie wydajniejszy o 10% od 7800 GTX 512 to tylko tyle mam do powiedzienia :lol2: :lol: :lol2: :lol:

 

No chyba ze to plotki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie ze zacytuje portal IN4 :

 

Azjatyccy partnerzy Nvidii są rozczarowani nadchodzącym Geforcem 7900GTX. Większość z nich dostała już sample i zdarzyła je przetestować. Pierwsze testy pokazują, że w najlepszym przypadku karta będzie wydajniejsza o 8-10% od Geforca 7800GTX 512MB. Oznacza to, że nowe karty mogą, co najwyżej zbliżyć się do ATI X1900XTX, lecz i tak w wielu testach poniosą klęskę. Wg źródła Azjaci tym razem złożyli zamówienia na mniejszą niż zwykle ilości chipów. Podczas premiery 7800GTX 512- prawdziwego lidera wydajności posypało się tysiące zamówień, z czego tylko garstka z nich została zrealizowana. Teraz, gdy tysiące chipów jest gotowych nikt nie chce zaryzykować ich kupna... Czyżby tylko agresywna polityka cenowa pozwoliła utrzymać się nowemu produktowi na rynku? Wszystko wyjaśni się za 10 dni. Opisana sytuacja nie powinna natomiast dotknąć 7900GT karty posiadającej wydajność 7800GTX wycenionej na zaledwie 299$. 450MHz na rdzeniu, 256MB pamięci, 24 potoki za cenę 7800GT... brzmi kusząco:). Dodatkowo 90nm układ powinien być podatny na OC... Pozostaje tylko czekać na odpowiedz ATI w postaci X1900XL sprzedawanej w cenie podobnej do 7900GT. Jeżeli się to uda firma przyciągnie spore rzesze użytkowników na swoją stronę. Ale pamiętajmy, że niektórzy bez względu na wszystko pozostaną wierni swojej kochanej marce.

 

Jezeli rzeczywiscie tak bedzie ze 7900GTX bedzie wydajniejszy o 10% od 7800 GTX 512 to tylko tyle mam do powiedzienia :lol2: :lol: :lol2: :lol:

 

 

 

No chyba ze to plotki ;)

 

No cóż - jesli to rzeczywiście prawda to się wcale nie dziwię że partnerzy są rozczarowani....Zresztą pewnie nie tylko oni. W tym przypadku o atrakcyjności owych kart będą decydowac ich ceny a te zapowiadają się bardzo zachęcająco:

 

http://www.theinquirer.net/?article=29983

 

Wygląda zatem na to ze ATI -po wtopie z r520- nadal będzie posiadało najwydajniejszą kartę na rynku... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X1900XL wyjdzie w kwietniu, w marcu X1800GTO, a GF7900GT to samo co GF7800GTX i masz juz od dawna testy. Z tym ze wlasnie cena X1800XT moze spasc takze do poziomu GF7900GT, a jesli, to wtedy jest lepsza karta. Okaze sie potencjal tej karty w OC, bo roznica 200MHz na rdzeniu to dosc powazna sprawa i pewnie jakies zonk w PCB bedzie by nie dokrecic do GTXa.

imho nie ma szans na "dokrecenie" 7900GT do GTX. podobnie jak bylo to z 7800gtx256 i 512

Dołączona grafika

 

jak widac PCB bardzo sie roznia, tak wiec bez powaznych vmodow i chlodzenie nie ma szans, a nawet z tym sa bardzo nikle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co nie zmienia faktu ze do na 7900gt powinnismy sie zblizyc do 78gtx512 :) (szczegolnie na rdzeniu) prawdopodobnie o/c bedzie duze... i to bardzo :) 550mhz bedzie raczej osiagalne.. inna kwestia to pamieci ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...