Skocz do zawartości
rozej

aparaty cyfrowe

Rekomendowane odpowiedzi

wie ktos cos z Was na temat aparatow cyfrowych, ktorej firmy sa dobre co warto kupic a co nie, chodzilo by mi bardziej na firmach bo o obiektywach troche wiem tylko niewiem jaki jest najlepszy? i jeszcze czy na ALEGRO warto kupowac tzn. zeby sie nie przejechac jak mozna sprawdzic kolesia czy nie gra w kulki? z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Canona

miałem z nimi do czynienia

kup taki co ma conajmniej 3.0 megapikselePolecam Canona

miałem z nimi do czynienia

kup taki co ma conajmniej 3.0 megapikselePolecam Canona

miałem z nimi do czynienia

kup taki co ma conajmniej 3.0 megapiksele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo ostatnio. Bylem zlosliwy. Teraz tez bede?

Aparaty tak jak samochody - sa za 300 zlotych sa za 300.000

mam polecic Canona 1Ds za kilkanascie tysiecy? Polecam. Idealny aparat. Wymienialna optyka. Sensor 11 mpix.

 

Nie mowisz czego oczekujesz od aparatu, nie mowisz za ile, czy ma byc bardzo maly czy nie musi, czy bedziesz cykal na zewnatrz czy w budynkach, czy potrzebujesz manualnych ustawien etc etc. Z fusow wrozyc mamy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Canona

miałem z nimi do czynienia

kup taki co ma conajmniej 3.0 megapikselePolecam Canona

miałem z nimi do czynienia

kup taki co ma conajmniej 3.0 megapikselePolecam Canona

miałem z nimi do czynienia

kup taki co ma conajmniej 3.0 megapiksele

hehe nie patrz na te megapiksele tylko na jasnosc obiektywu !!obiektyw musi byc JAK najwiekszy zeby dobrze uchwycic detale, nie kupuj cyfrowki o klasycznym ksztalcie tzn " mydelniczka" ile masz kasy na to ?? to moze cos doradze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce przeznaczyc na to do 2 tysiecy tylko chodzi mi o to czy sie nie psuja te aparaty bo upatrzylem sobie hp kosztuje 16 baniek i jest nawet niezly ale chcialem sie cos dowiedziec moze ktos ma cos takiego i jest zadowolony (on ma 3,3 megapiksele zoom 12X f/2.6,f/4.7)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce przeznaczyc na to do 2 tysiecy tylko chodzi mi o to czy sie nie psuja te aparaty bo upatrzylem sobie hp kosztuje 16 baniek i jest nawet niezly ale chcialem sie cos dowiedziec moze ktos ma cos takiego i jest zadowolony (on ma 3,3 megapiksele zoom 12X f/2.6,f/4.7)

jaki model tego hp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz wszystko zalezy do czego i za ile :D

Ale czy ja wiem czy olympus taki super ? jak gada snap.

A hp to juz wogule.

Moze cos od firmy ktora w tym siedzi bardziej powaznie ?

 

Ja sie ostatnio bawie sporo canonem powershot G3 i jest super :D

Niestety nie moj :D

Sam sie przymiezam do kupna cyfraka i pewnie bedzie to tez jakis canon :)

 

Moja wina ze Nikonowi nie wychodza cyfrowki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W klasie cenowej okolo 2K PLN z aparatow do wszechstronnych zastosowan (mowimy jak rozumiem o cenach od TIPa a nie sklepowych w Polsce) polecam...dozbierac 300 zlotych i zakupie Sony DSC S85.

IMHO godny konkurent dla duzo drozszego Canona G2 i sporo lepszy od Olympusa C4000 w wiekszosci zastosowan.

 

In Plus:

- bardzo korzystna cena jak na tej klasy aparat

- doskonala bateria (Infolithum sony - pozwala na naprawde duzo fotek)

- solidna i ladna obudowa

- 4 megapixelowy przetwornik (wprawdzie do 10x15 wystarcza 2 mpix, ale 4 daja Ci mozliwosc sensownego wykorzystywania zoomu cyfrowego, zreszta moze bedziesz chcial jakas fotke powiekszyc - ja mam kilka swoich wywieszonych w 20x30 po mieszkaniu - fakt ze z lustrzanki 35 mm)

- przyzwoity obiektyw Carl Zeissa (a raczej projektu C.Z. bo o ile sie nie myle robiony w Japonii). Stosunkowo jasny F2.0 - F2.5, zakres ogniskowej w przeliczeniu na film 35 mm - 34-102 mm (nie ma co leciec na duzy zoom a ja Olympus C7x0 - nie ma cudow i nie wierze zeby obiektyw 35-300 nie mial dystorsji czy abberacji chromatycznych - chodz i ten w wide ma zauwazalna barylke ;))

 

In minus:

- dosyc spory i prawie 500 gram (czyli taki duzy kompakt)

- MemoryStick jako pamieci (w komplecie 16 MB - jak zawsze smiech na sali). Wprawdzie ostatnio potanialy i sa tansze od SD ale ciagle drozsze i mniej uniwersalne niz CF. I na dodatek maksymalny rozmiar to tylko 128 MB co jest juz wada bardzo powazna (okolo 64 zdjec na 128 MB w najlepszej jakosci a przeciez nei po to kupujemy niezly aparat zeby zapisywac w marnej jakosci, nie prawda?). To najpowazniejszy argument przeciw - wkoncu CF bez problemu mozna kupic 256 MB, czy wrecz w formie MD 1 GB za przystepna cene co pozwala juz uwolinic sie przynajmniej na kilka dni od koniecznosci targania notebooka czy kabli w poszukiwaniu mozliwosci zgrania fotek na wyjezdzie. Zreszta na jedno dniowej sesji plenerowej mozna bez problemu zrobic ponad 100 fotek - po to kupujemy cyfre zeby sie nie przejmowac kosztami wywolania filmu, nieprawdaz?

- tryb Makro - Nikon to to nie jest

- hot-shoe na flasha z tego co pamietam byl jakis dziwny (czytaj tylko dla sprzetu sonego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Libero ... no nie wiem czy Canon ma wieksze uznanie od olympusa w cyfrowkach

Co ma do tego uznanie?

Nawet jesli to Canon w przeciwienstwie do Olympusa jest firma z zdecydowanie wiekszymi tradycjami i bardziej znana profesjonalista.

Ot np ostatnio EOS D1s - jeden z lepszych aparatow profesjonalnych na rynku dzieki sensorowi CMOS o wielkosci klatki 35 mm dzieki czemu nie masz mnoznika na ogniskowa (a wiadomo ze wszystko < 28 jest generalnie bardzo drogie)

A Oly? Nie liczac polprofesjonalnej serii E-x0 nie ma nic do zaproponowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Libero ... no nie wiem czy Canon ma wieksze uznanie od olympusa w cyfrowkach

Co ma do tego uznanie?

Nawet jesli to Canon w przeciwienstwie do Olympusa jest firma z zdecydowanie wiekszymi tradycjami i bardziej znana profesjonalista.

Ot np ostatnio EOS D1s - jeden z lepszych aparatow profesjonalnych na rynku dzieki sensorowi CMOS o wielkosci klatki 35 mm dzieki czemu nie masz mnoznika na ogniskowa (a wiadomo ze wszystko < 28 jest generalnie bardzo drogie)

A Oly? Nie liczac polprofesjonalnej serii E-x0 nie ma nic do zaproponowania

a c730 ?? aparacik idealny do domu ... Olympus jako pierwszy zastosowal 10 krotny zoom optyczny i 3,2 megapikseli. dobry aparat w dobrej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz mowilem co sadze o C730.

Obiektyw o tak szerokiej ogniskowej to pomylka. Jest fizycznie nie mozliwe zrobienie obiektywu 28 czy 35 (nie pamietam) - 3x0 ktory nie bedzie mial roznych znieksztalcen (czy to dystorsje czy to abberacje chromatyczne).

Pomysl - gdyby to bylo mozliwe to jaki idiota kupowal by do zwyklej lustrzanki kilka obiektywow jesli by byl jeden cudowny. A tak taszcze 28-80, 80-200 i szukam czegos jeszcze na naprawde duzy zoom na statywie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz mowilem co sadze o C730.

Obiektyw o tak szerokiej ogniskowej to pomylka. Jest fizycznie nie mozliwe zrobienie obiektywu 28 czy 35 (nie pamietam) - 3x0 ktory nie bedzie mial roznych znieksztalcen (czy to dystorsje czy to abberacje chromatyczne).

Pomysl - gdyby to bylo mozliwe to jaki idiota kupowal by do zwyklej lustrzanki kilka obiektywow jesli by byl jeden cudowny. A tak taszcze 28-80, 80-200 i szukam czegos jeszcze na naprawde duzy zoom na statywie

mi 730 wystarcza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie rozpisywac i nie czytalem wszystkich postow, powiem co wiem:

 

HP nie robi dobrych aparatoof...

Widzialem takiego Fuji bardzo dobrego za cene 2000 zl ... oznaczen nie pamietam za te cene znajdzie sie tez dobry olympus - nie szukaj HP...

 

Ja mam Canona A40 i w tej klasie aparat chyba najlepszy... zwlaszcza ze kupilem go za 1200 zl gdy kosztowal w Polsce 1600, teraz mozna go spokojnie dorwac za 1400 a za te 600zl wiexcej masz juz sporo lepszy aparat.

 

PS. Nie zapominaj o dodatkopwych wydatkach. - Ladowarka, akumulatorki, karty pamieci, torba na aparat, statyw - to kosztuje i to sporo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje z danie z tych wymienianach aparatow Canon jest najlepszy bo ma optyke Ceisowska a wogule naj wsrod Cyfrowke to Yashica Kyochera pss reklama zadzi Zapraszma do mojego laboratorium fotograficznego zdiecia naswietlane laserowo 1 d-lab w polsce najwyszy standart fotek jesli komus zalezy ! wiecej info na priv !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...