Skocz do zawartości
he_avy

Asus A8r-mvp Ati Xpress 200

Rekomendowane odpowiedzi

dziwne, bo ja ściągałem ten sam bios i asus update, ale też miałem komunikat ze chce wgrać starszą wersje biosu. Może zależy to też od rev płyty :/ A móglbyś mi wysłać na maila dokladnie ten progam? bo ten link i tak jest już nie aktualny? dep85@o2.pl dzięki pozdrawiam :-)

 

spróbuje z afudosem, nie zauważyłem ze edytowałeś swojego posta. dzięki pozdrawiam :-)

 

Edit: Witam przypadkiem poradziłem sobie z biosem! W opcjach programu AsusUpdate znalazłem opcje 'BIOS DOWNGRADEABLE' czyli zezwolenie na wgranie starszej wersji biosu! :). Wszystko poszło bez problemu mam już starszą wersje biosu. Pozdrawiam

Edytowane przez dep85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikrofon juz dziala - plyta zaczyna byc w koncu uzyteczna i funkcjonalna.

Jutro pomecze mojego procka ciekawe czy przekrocze 3Ghz :), moze sie nie udac napiecie tylko do 1.45V to chyba ciut za malo.

 

Tak z ciekawosci karta graficzna bedzie dzialac tez w gornym PCI-E tzn pelne x16 czy tylko x8 ?. Czy zawsze trzeba wkladac ta mala plytke do wolnego slotu - na dzisiaj mam dosyc eksperymentow, Wy macie dluzej ta mobo moze mnie oswiecicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro pomecze mojego procka ciekawe czy przekrocze 3Ghz , moze sie nie udac napiecie tylko do 1.45V to chyba ciut za malo.

w biosie jest opcja "cpu over voltage" lub jakos podobnie ustaw na enable pozwala to plycie zwiekszyc napiecie do 1,52 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cloperflake ale trafileś model procka, Prawie 3Ghz elegancko.

mój już przy fsb 290 zaczyna siadać. Blokuje też pamięci, 440Mhz to max :F...

 

Co do karty graficznej, górny slot PCIE służy tylko do podłączenia drugiej karty graficznej, nie może być stosowany jako slot główny. Żeby miec x16 musi być karta, w innym przypadku jest tak tak mówisz x8.

 

Jeśli chodzi o napięcie procka są jeszcze różne vmody. Sprawa jest o tyle prosta ze wystarczy podlaczyć rezystor o danej rezystancji z jednego wyjścia scalaka do masy. Ale to elementy dyskretne, bardzo małe i mocno podatne na wysoką temperature. Czyli bez powietrznej stacji lutowniczej bym sie za to nie zabierał :) Pozdrawiam

Edytowane przez dep85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem szczesliwym (jak narazie) posiadaczem tej płytki, pracuje razem z A64 3500+, x800GTO oraz 2x 512 Elixiry 400mhz. Płytka jest bardzo stabilna, idealna dla osoby ktora nie kręci zbyt dużo (niskie napiecie proca;/). Udało mi się pociągnac procesor z 2200 na 2800 Mhz. Polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci karta graficzna bedzie dzialac tez w gornym PCI-E tzn pelne x16 czy tylko x8 ?. Czy zawsze trzeba wkladac ta mala plytke do wolnego slotu - na dzisiaj mam dosyc eksperymentow, Wy macie dluzej ta mobo moze mnie oswiecicie :)

Jeśli włożysz dwie karty (jedna z nich musi być przygotowana do trybu CrossFire tzw. matka) to obydwie będą chodzić na x16.

Natomiast jeśli masz jedną to musisz wlozyć ta płytkę aby PCI-E działało x16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli włożysz dwie karty (jedna z nich musi być przygotowana do trybu CrossFire tzw. matka) to obydwie będą chodzić na x16.

Natomiast jeśli masz jedną to musisz wlozyć ta płytkę aby PCI-E działało x16.

I dla tej jednej karty plytke "mvp switch card" wkładasz w czarne pci-e x16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mogłby mi ktoś z posiadaczy tej płyty przedstawić jak zachowuje sie napięcie na procku? u mnie potrafi skakać od 1.504 do 1,550 o,O. Zasilacz markowy więc napewno nie jego wina. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mogłby mi ktoś z posiadaczy tej płyty przedstawić jak zachowuje sie napięcie na procku? u mnie potrafi skakać od 1.504 do 1,550 o,O. Zasilacz markowy więc napewno nie jego wina. pozdrawiam

A na jakim BIOS-ie aktualnie pracuje płyta ? Bo u mnie na tym najnowszym działy się dziwne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu (na oficjalnej stronie 1 dzien) jest dostepny bios o numerku 0602 ma status bety. Po jego wgraniu i kilku dniach testow nastepujace wnioski: kopia biosu 0402, po za jedna zmiana w opcjach tj w kolejnosci ustawien timingow pamieci i zwiekszeniu czasu rozruchu bootowania (o jakies 4 sekundy) nie zauwazylem zadnej zmiany. Mozna spokojnie wgrac -w koncu mozna powiedziec najnowszy bios=najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Nabyłem tą płytkę.... wsumie wydaje mi sie fajna... walczyłem z biosem 503 :) i zauważyłem że wcale nie potrzeba wgrywać starszej wersjii używając dosa i afudos... co u mnie było niemożliwościa... ja użyłem najnowszego ASUS UPDATE... wybieramy options... dajemy next... i zaznaczamy pole Bios Downgradable... wtedy możemy wgrywać biosy jakie nam się podoba... ja miałem coś takiego że klawiatura mi świrowała... teraz chyba jest ok... ale nie jestem na 100% pewien.... jakie macie temperatury na tej płytce?? Oczywiście dzisaj było dość ciepło... u mnie w pokoju jakies 25-26 stopni... temperatura IDLE 37 C a LOAD po 2 godzina w prime jakies 46C czy to ok temperatury... płyta ogólnie sporo się nagrzewa do 35 C a dyski 36C oraz 32... Pozatym czy podłączacie kabelek do płyte ten EZ_PLuG?? Ja mam zasilacz Tacens Aeris 680W...

 

Jak by ktoś umiał odpowiedzieć na moje pytania to bardzo proszę...

 

Mam nadzieje że komuś pomogłem z tym biosem... bo wygodniej aktualizować z windowsa...

 

Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie asusupdate dziala teraz dobrze

idle 30 stopni , po obciazeniu do 35 - radiatory zostaly zdjete a pasta zmieniona na AS5, w obudowie przewiew kilka wentylatoro Akasa.

Temp procka czy dyskow nie ma nic wspolnego z plytka - indywidualna sprawa (patrz pasta, chlodzenie itd...)

Kabelek nie jest potrzebny wyjatek tylko gdy masz dwie karty w crossfire . (ot co za idiota umiescil go w takim miejscu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej denerwuje dźwięk :mad: Gdy spauzje winamp'a, a po chwili go odpazuje - szum :mur:

 

Dalej, ostatnio zrobiłem sobie formata, wgrałem autopatcher'a, to pojawiały się dziwne przycinki podczas słuchania muzyki, oglądania filmów, a nawet grania w gierki :? Okazało się że wystarczyło wyłączyć speedfan'a :damage_wall: Tyle tylko co on ma do dźwięku? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powymieniałęm paste termoporzewadzącą na chipsecie... narazie nie wiem na ile to pomoże ale widząc to co było standartowo to raczej będzie dobrze... pasta zlamana STG 1... taka mam na procu... wszystko działa super... ciekawe jak z temeperaturami ale napewno też będzie ok...

 

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was ma obsadzone wzystkie cztery banki ramu ?czy takie rozwiązanie spowalnia w jakimś stopniu kompa ?czy jest to może zależne od posiadanego proca ?mój to A 3800+ venice Revision DH E6,obecnie mam kingston value 2x512 dual i nie wiem czy warto dokupić kolejną taką pare czy przesiadka na jakieś 2x1024,ale to znowu koszta(sprzedaż starych) co proponujecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem obsadzone 4 sloty , 2x geil i 2 razy kingston. Plyta byla bardzo kaprysna na deflautowych ustawieniach (timingi z wolniejszych kingstonow) wszystko dzialalo, jesli ustawilem 205(410) szybko zobaczylem niebieski ekran.

Wszystko to jest sprawa indywidualna- z innymi koscmi moze byc lepiej lub komp wogole sie nie uruchomi - sugerowanie sie opiniami bez przetestowania mija sie z celem. (zreszta czest z innymi plytami jest identycznie)

Na twoim miejscu jesli dokupywac to jedna kostke 1gb a najlepiej jak pisales 2 x1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy jak dokupie jedną kostkę 1 giga to będzie działało poprawnie z tymi dwoma ?zakładam że kość była by identyczna(ten sam producent,te same cl) w instrukcji tej płyty zalecane obsadzenia w trybie single to tylko jeden bank,pozostałe są w dual czyli albo dwa albo cztery,o takim rozwiązaniu nie jest napisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy jak dokupie jedną kostkę 1 giga to będzie działało poprawnie z tymi dwoma ?zakładam że kość była by identyczna(ten sam producent,te same cl) w instrukcji tej płyty zalecane obsadzenia w trybie single to tylko jeden bank,pozostałe są w dual czyli albo dwa albo cztery,o takim rozwiązaniu nie jest napisane

Ja mma 3 kości kingtona hyperx każda po 1 Gb i jest wszystko ok ...

 

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej denerwuje dźwięk :mad: Gdy spauzje winamp'a, a po chwili go odpazuje - szum :mur:

Tu jest link do najnowszych sterowników dla naszej dźwiękówki. To są sterowniki do ad1988 , ale działają także z ad1986A.

 

Nie wiem czy jest nadal problem z pauzą w winampie bo z powodu właśnie tego błędu przerzuciłem się na ASIO.

 

Pozdrowienia.

edit:

Widzę że link nie działa. Plik nazywa się AD1988_51016110.zip i jest w dziale download dla płyty asus P5B

 

Edit:

Link poprawiony.

Edytowane przez jesus79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest link do najnowszych sterowników dla naszej dźwiękówki. To są sterowniki do ad1988 , ale działają także z ad1986A.

 

Nie wiem czy jest nadal problem z pauzą w winampie bo z powodu właśnie tego błędu przerzuciłem się na ASIO.

Wielkie dzięki - pomogło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Płytkę mam od dłuższego czasu i wszelkie problemy jakie z nią mam zostały tu opisane. Czyli gubienie ustawień FSB i Pausa w Winampie. Starałem się więc rozwiązać wszelkie problemy tak jak zostało to tu opisane i:

Pausa - problem znikł po wgraniu sterów z linku za co dziękuje jesus79'owi.

 

Tu jest link do najnowszych sterowników dla naszej dźwiękówki. To są sterowniki do ad1988 , ale działają także z ad1986A.

Gubienie FSB. Tutaj niestety kaplica. Wgrywanie spod XP najnowszym AsusUpdatem z włączoną opcją wgrywania zabytków moim oczom ukazało:

 

Dołączona grafika

 

Wgranie najnowszego (co widać jako aktualny na focie powyżej) beta BIOSa też nie pomogło ani trochę. Płyta cały czas gubi ustawienia. 240 FSB 166DDR (ramy mają wtedy około 200) do resetu potem 225 FSB ramy odpowiednio mniej. Innymi patentami się nie bawiłem. (na wyższych FSB a DDR na 166 pamięci siadają, na niższym DDR pamięci za nisko :D).

Interesujące dla mnie jest to, że płyta po wyłączeniu-włączeniu z 240 FSB zawsze robi 225. I dopiero po zabawach ClockGenem wróciła po jednym z restartów (bez wyłączenia całkowitego z listwy) do 240. Jeśli nie znajdę rozwiązania (np. kupna czegoś innego hehe) to będę dalej jechał na patencie :D a polega on na dobraniu takiego DDR i takich innych ustawień, żeby po restarcie z FSB 240 komputer ruszył z 225 i wszystko pracowało na normalnych ustawieniach (np ramy trochę ponad 200MHz przy DDR 183).

 

Płyta sama w sobie jest dobra. I nie mam z nią problemów większych (no może poza dźwiękiem w TDU). ADI gra ładnie. Nie jest to jakaś real karta muzyczna, ale od AC97 lepsze jest. Sieciówka owszem wiesza się, ale tylko wtedy gdy np zresetuje modem Chello (i to też nie zawsze). Komputer stabilny (na patentowanym FSB 225 albo ustawieniach normalnych - na innych ramy, albo shitowaty proc dają za wygrane). Niby all OK ale jednak 10x225 z Athlona 3200+ nawet tego E6 to zgroza (zaznaczyć trzeba, że na 10x240 też jest stabilny - tylko, że po restarcie wraca do 10x225 :/ ).

 

No to na tyle moich przygód do dnia dzisiejszego z tym mobo. Ktoś pomoże, komuś się to przyda - będzię super.

 

Wasz mały archeolog :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka po wgraniu biosu 0402 śmiga aż miło. Wszystko się ustabilizowało i koniec z samoczynnymi zmianami FSB.

Mój ATHLON 64 3000+ chodzi teraz na 2700 mhz ( 9 * 300 ), pamieć 133 i żadnych zwisów i problemów. Ciekawe czy da się jeszcze coś wycisnąć ale trochę się boje żeby nie przesadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padla mi plyta DFI Lanparty NF4

W zamian dostalem Asusa A8R MVP , pierwsze boje z biosem

SZOK :/ w negatywnym rzecz jasna znaczeniu :/

2 lata mialem Epoxa wczesniej Abita potem 3 miesiace DFI

po przesiadce na te niedorobione CoS naprawde sie zdolowalem

do tego bede musial siedziec na tym mobo jakies 3 miesiace :/

 

 

 

Moje pytanie czy komus ta plyta potrafi dzialac na 1T przy podobnych pamieciach i taktach ????

 

 

 

Update2

Juz doszedlem dlaczego przy ustawieniach np 10x276 system uruchamia sie na dziwnych wartosciach

np zamiast w/w 2760MHz uruchamial sie w przedziale 1380MHz do 1800MHz :)

Po zmianie fsb w biosie pierwsze uruchomienie jest niejako TESTOWE

po wyjsciu z Windowsa i restarcie system uruchamia sie z ustawieniami z docelowymi taktami .

:/ Jak narazie nie potrafie puscic moich pamieci na 1T .

 

Kolejny problem , instalacja Visty , 2 -3 uruchomienia i system nie do odzyskania :/

podejrzewam cos / jakis problem z SATA ( dysk i DVDRW mam na sata )

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zakupiłem tą płytkę i zastanawiam się są do niej zmodowane biosy jakieś.

 

Mam proca A64 Venice mnożnik x9 fsb 294, ale pamięci mi nie idą na dzielniku 166 przy tym ustawieniu ponieważ miały by wtedy grubo ponad 470 mhz a pamięci mam 4x Twinmoss 400Mhz.

 

Na dzielniku 133 się nie uruchamiają ! A na dzielniku 100 przy tym ustawieniu wszystko śmiga ok ale ramy mają zaledwie 294MHz.

 

Wcześniej miałem płyte MSI K8N Neo2 Platinum i tam miałem taki bios co miał dzielnik 150Mhz i nie było problemu bo wtedy przy tym ustawieniu ram działał poprawnie na 450Mhz przy tak ustawionym procku.

 

Na płycie Asusa niestety nie ma dzielnika 150 tylko są 100, 133, 166 i wyżej.

 

Czy jest może jakiś bios co posiada mnożnik 150 ? Czy może macie jakieś inne sugestie i rady.

 

Proszę o pomoc, będe niezmiernie wdzięczny. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RYBA86

 

Ta plyta i jej chipset cierpia na brak supportu :/

Widac malo kto z tego forum posiada taki wynalazek

Ja mam ta plyte niejako za friko w zamian za padnieta DFI .

 

 

Raczej nie ma co liczyc na tweakowany bios do tego mobo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...