Skocz do zawartości
Geforce 7800GT

Logitech Z-5500

Rekomendowane odpowiedzi

ktos tu pisal ze mozna dac na fulla w logach z-5500 (bez dodatkowej skali BOOST) i spokojnie sobie sluchac, a ja boje sie dac za polowe glosnosci bo wydaje mi sie ze glosniki zaraz wyskocza z satelit, albo moga sie spalic

 

czy te glosniki mzona naprawde tak mocno obciazac sila glosu

 

w sumie to juz mi leb urywa na polowe mocy ale zawsze kusi dac na maxa :)

Jasne ma takie i na fula chodziły mi kilka imrez po parę godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX- system wiernego odtwarzania i reprodukcji dzwieku, zaimplementowany głownie w systemach nagłośnieniowych formatu 5.1, wyróżnia się ogromną precyzją oraz pozycjonowaniem odpowienich składni akustycznych, urządzenia, w których ten system został zaimplementowany potrafią, grać nieprzerwanie na maksymalnej mocy ciągłej, bez widocznego efektu przesterowania, oraz możliwości uszkodzenia.

 

Logitech z 5500, podobnie jak systemy BOSE, został wyposażony w system THX oraz zmienna geometrię widma, co umożliwia dostosowanie wydobywającego się z nich dzwięku do możliwości urządzenia.

 

Panowie i Panie czyli nasz zestaw ma wbudowany auto equalizer korygujący barwę dźwięku:D nawet przedtem o tym nie wiedzialem

 

Proszę jeszcze o jakies info!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX- system wiernego odtwarzania i reprodukcji dzwieku, zaimplementowany głownie w systemach nagłośnieniowych formatu 5.1, wyróżnia się ogromną precyzją oraz pozycjonowaniem odpowienich składni akustycznych, urządzenia, w których ten system został zaimplementowany potrafią, grać nieprzerwanie na maksymalnej mocy ciągłej, bez widocznego efektu przesterowania, oraz możliwości uszkodzenia.

 

Logitech z 5500, podobnie jak systemy BOSE, został wyposażony w system THX oraz zmienna geometrię widma, co umożliwia dostosowanie wydobywającego się z nich dzwięku do możliwości urządzenia.

 

Panowie i Panie czyli nasz zestaw ma wbudowany auto equalizer korygujący barwę dźwięku:D nawet przedtem o tym nie wiedzialem

 

Proszę jeszcze o jakies info!!!!

W takim razie musi mieć mikrofon .... którego nie ma (podobnie jak auto EQ). Ogromną precyzją ...... :lol: hahaha Ten kto pisał te słowa to zwykły marketingowiec nie mający zielonego pojęcia ani o dźwięku ani o technologiach ... co więcej nawet nie przeczytał na czym polega w ogóle ta specyfikacja THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie musi mieć mikrofon .... którego nie ma (podobnie jak auto EQ). Ogromną precyzją ...... :lol: hahaha Ten kto pisał te słowa to zwykły marketingowiec nie mający zielonego pojęcia ani o dźwięku ani o technologiach ... co więcej nawet nie przeczytał na czym polega w ogóle ta specyfikacja THX

 

O rane zacytowałem to z jakiegoś forum... gość ponoć jest specem z tej branży:P też mi się niestety tak wydaje... czysty marketing:( Apropos orientujesz sie co to znaczy zmienna geometria widma?? czy chodzi tu o jakieś duchy??:D:D:D:;)??

ps. bo jak nizej podpisalem wydawalo mi sie ze to autoequalizer, aleto moje rozumowanie, a na serio konsumujac ten zestaw juz 4 miesiace nie zauwazylem czegos takiego..

Edytowane przez karsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma TACT robi takie korektory ( przynajmniej robiła i zwie się to room correction czy coś takiego). Działa to tak że puszczany jest sygnał testowy do głośników i łapany przez mikrofon, a następnie następuje automatyczna korekcja widma ( przytłumianie częstotliwości które np. rezonują itp. )

 

ps. Yamaha też ma takie coś i zwie się YPAO

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym jest THX?

 

Certyfikat THX to świadectwo wysokiej jakości dźwięku. Nadawany jest on przez wyspecjalizowane laboratorium Lucasfilm Ltd. Cały proces certyfikacji bazuje na bardzo rygorystycznych kryteriach, które muszą zostać spełnione przez głośniki. Głównym założeniem standardu THX jest zapewnienie możliwie najlepszej jakości dźwięku. THX powstał za sprawą rozczarowania Georgia Lucasa, który odtworzył swój film w zwykłej sali kinowej. Lucas chciał, aby jakość oferowanego dźwięku w kinie była na jak najwyższym poziomie. Identyczne parametry dźwięku THX wysokiej jakości zostały określone dla sprzętu do kina domowego.

Certyfikat THX określa rygorystyczne normy, które zapewniają:

 

Szeroki zakres częstotliwości, obejmujący od najniższych do najwyższych tonów słyszalnych dla ludzkiego ucha.

Bezproblemowa praca w całym zakresie częstotliwości.

Zdolność do rozpoznawania całego zakresu dynamicznego bez zakłóceń, poczynając od delikatnego szeptu, a na głośnej eksplozji kończąc.

Możliwość obsługi dźwięku otaczającego jak również rozpoznawania sygnałów kierunkowych.

Czyste brzmienie dialogów, pozwalające bez wysiłku rozpoznawać każdy wyraz.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym jest THX?

 

THX jest pogorszeniem/zdegradowaniem parametrów naprawdę audiofilskiego sprzętu ...

 

np. satelity mają być cięte przy 80 hz ( dziwne że logitech dostał certyfikat skoro jego satelity nie schodzą nawet do 100 Hz :D :lol: ).

 

.... więc czym jest THX .... w światku komputerowym coś tam z tego może być gwarancją dobrego dźwięku ale jeśli chcesz czegoś więcej to zapomnij o THX bo dla naprawdę wymagających THX to pic na wodę.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, wejdźcie sobie na stronę www.thx.com i tam jest wszystko opisane (tyle że po angielsku) i co najważniejsze dla sprzętu kompowego jest zupełnie oddzielny certyfikat THX Multimedia czy coś takiego i nie jest to takie rygorystyczne jak dla poważnych sprzętów (THX Select czy Ultra) więc obcięcie satelit przy 80 hz to chyba dla tych poważniejszych sprzętów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem posiadaczem zestawu X-Fi Platinum i Logitech Z-5500.

 

Kupiłem używane ale jeszcze na rocznej gwarancji po okazyjnej cenie.

 

* Jak u Was kable od głośników są podłączane do subwoofera? Cinchami czy takimi zaciskami jak w stacjonarnych kolumnach?

 

Do tego zestawu sprzedający dorzucił cyfrowy kabel koncentryczny.

 

* I jak teraz ten zestaw podłączyć do X-Fi? Wystarczy tylko kabel cyfrowy by w pełni korzystać z dźwięku w grach, filmach, mp3 itd czy też OPRÓCZ połączenia kablem cyfrowym trzeba też łączyć zwykłymi kablami z jack'ami?

 

W przypadku X-Fi i łączenia poprzez gniazda z tyłu technicznie jest to niewykonalne, zbyt mały odstęp między gniazdami na śledziu, wtyczki się nie mieszczą gdyż wtyczka od koncentryka ma większą średnicę (piłować by trzeba było czy jak? :? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

* I jak teraz ten zestaw podłączyć do X-Fi? Wystarczy tylko kabel cyfrowy by w pełni korzystać z dźwięku w grach, filmach, mp3 itd czy też OPRÓCZ połączenia kablem cyfrowym trzeba też łączyć zwykłymi kablami z jack'ami?

 

W przypadku X-Fi i łączenia poprzez gniazda z tyłu technicznie jest to niewykonalne, zbyt mały odstęp między gniazdami na śledziu, wtyczki się nie mieszczą gdyż wtyczka od koncentryka ma większą średnicę (piłować by trzeba było czy jak? :? )

Jesli chcesz w pelni wykorzystac X-Fi zarowno w grach jak i w reszcie tzn, filmy, mp3 najlepiej byloby podlaczyc to zarowno cyfrowo jak i po analogu. Analoga uzywalbys do gier (dzwiek przestrzenny - EAX, jak rowniez do odsluchu mp3 przy wlaczonym CMSS3D), natomiast cyfrowe wyjscie uzywalbys do ogladania filmow (przekierowanie strumienia cyfrowego dzwieku na zewnetrzny dekoder - w tym przypadku dekoder w Twoich Logach, oraz do sluchania mp3 w wersji stereo). Jesli nie chcesz uzywac przedniego panelu do podlaczenia cyfrowegotego zestawu, polecalbym Ci poszukac na allegro czegoś takiego -> http://pl.europe.creative.com/shop/product...=0&product=773&

 

powinno pomoc Ci to w podlaczeniu glosnikow kablem cyfrowym.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez .:RoGeR:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym jest THX?

 

THX jest pogorszeniem/zdegradowaniem parametrów naprawdę audiofilskiego sprzętu ...

 

np. satelity mają być cięte przy 80 hz ( dziwne że logitech dostał certyfikat skoro jego satelity nie schodzą nawet do 100 Hz :D :lol: ).

 

.... więc czym jest THX .... w światku komputerowym coś tam z tego może być gwarancją dobrego dźwięku ale jeśli chcesz czegoś więcej to zapomnij o THX bo dla naprawdę wymagających THX to pic na wodę.

Jak swietnie wiesz certyfikat THX jest nadawany przez Lucas Company dla sprzetów sluzacego do kina domowego (co rzecz jasna nie oznacza, ze czegos innego sie nie da na takim sprzecie posluchac), dzwiek 5.1 i w ogole cala idea kina domowego jest wg audiofilow calkowitym zaprzeczeniem aduiofilskosci, ktora zaczyna i konczy sie na dzwieku stereo. Starczy tylko wspomniec, iz czytajac rozne grupy dyskusyjne mozna wrecz "uslyszec" zgrzytanie zebow audiofilow na samo tylko wspomniene chocby subwoofera.

W zwiazku z powyzszym proponuje zakonczyc dyskusje na temat audiofilskosci glosnikow komputerowych (in generis) bo ta (choc przeciez jest to rzecz subiektywna) zaczyna sie na duzo, duzo wyzszej polce, nie tylko duzo wyszej niz ta, na ktorej mozna "postawic" zestawy komputerowe, ale rowniez niz ta, na ktorej mieszcza sie "subsytuty" proponowane przez tutejszych audiofilow :-)

 

P.S. Zeby nie bylo, sam mam przy kompie Z-5500, przy kompie powtarzam, bo to co jest w salonie, to zupelnie inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz w pelni wykorzystac X-Fi zarowno w grach jak i w reszcie tzn, filmy, mp3 najlepiej byloby podlaczyc to zarowno cyfrowo jak i po analogu. Analoga uzywalbys do gier (dzwiek przestrzenny - EAX, jak rowniez do odsluchu mp3 przy wlaczonym CMSS3D), natomiast cyfrowe wyjscie uzywalbys do ogladania filmow (przekierowanie strumienia cyfrowego dzwieku na zewnetrzny dekoder - w tym przypadku dekoder w Twoich Logach, oraz do sluchania mp3 w wersji stereo). Jesli nie chcesz uzywac przedniego panelu do podlaczenia cyfrowegotego zestawu, polecalbym Ci poszukac na allegro czegoś takiego -> http://pl.europe.creative.com/shop/product...=0&product=773&

 

powinno pomoc Ci to w podlaczeniu glosnikow kablem cyfrowym.

 

Pozdrawiam.

Z czego wynika, że nie można mieć dźwięku przestrzennego w grach przez połączenie cyfrowe? Producenci gier nie implementują tego formatu przesyłania dźwięku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego wynika, że nie można mieć dźwięku przestrzennego w grach przez połączenie cyfrowe? Producenci gier nie implementują tego formatu przesyłania dźwięku?

Z X-Fi nie bedziesz mial dzwieku przestrzennego z gier przez polaczenie cyfrowe. Jedyne wyjscie to Soundstorm albo X-Plosion 7.1 DTS, czy jeszcze cos innego potrafi zrobic Dolby Digital Live i puscic to przez cyfrowe wyjscie tego nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u Was kable od głośników są podłączane do subwoofera? Cinchami czy takimi zaciskami jak w stacjonarnych kolumnach?

Pierwszy zestaw jaki mialem - kupiony w grudniu 2004 - mial polaczenia cinchami, przy czym kable wychodzace z satelit byly przymocowane na stale, bez mozliwosci odpiecia - 2 tygodnie temu wymienilem na nowy zestaw (buczacy zasilacz - wymienili, choc pan w serwisie twierdzil ze buczenie zasilacza to objaw jego normalnej pracy :-D) i teraz mam wersje z odpinanymi kablami, ktore podlacza sie do suba poprzez zaciski. O tej zmianie slyszalem juz dosc dawno, ladnych pare miesiecy temu, wiec jesli teraz kupiles z cinchami, to jest to jakis lezak magazynowy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) O tej zmianie slyszalem juz dosc dawno, ladnych pare miesiecy temu, wiec jesli teraz kupiles z cinchami, to jest to jakis lezak magazynowy :-)

Tak kolumienki jak i subwoofer łączone zaciskami. Ale to roczna używka (jeszcze rok gwarancji, okazyjna cena, kabel coaxialny, stojaki pod tylne kolumny) więc chciałem się upewnić.

 

Wersja firmware'u v2.0.4 (input+settings przy wyłączonym panelu sterującym). Więcej o: 2061546[/snapback]

(...) 2 tygodnie temu wymienilem na nowy zestaw (buczacy zasilacz - wymienili, choc pan w serwisie twierdzil ze buczenie zasilacza to objaw jego normalnej pracy :-D) (..)

Co masz na myśli pisząc o buczącym zasilaczu? Bo u mnie przy wyłączonym kompie (zupełna cisza) słychać lekkie buczenie z subwoofera. Tam jest wbudowany zasilacz

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak buczy ale cicho (słychać tylko jak się przyłoży ucho do suba).

 

@AndyN o Diagnostic Mode wiedziałem ale o Second Skin nie. Dzięki za linka.

Edytowane przez NoVVy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc o buczącym zasilaczu? Bo u mnie przy wyłączonym kompie (zupełna cisza) słychać lekkie buczenie z subwoofera. Tam jest wbudowany zasilacz

Ano buczacy zasilacz :-P Slychac bylo wyrazne buczenie, nie takie minimalne, ktore emituje kazdy sub jak go podkrecic, to bylo slychac wyraznie z tylu z okolic radiatora, a jak sadze tam wlasnie jest zasilacz. Buczal mocno sukinkot, przy graniu tego oczywiscie nie bylo slychac, natomiast w ciszy slychac to bylo w calym pokoju, ale co ciekawe, buczal rowniez jak zestaw glosnikow byl wylaczony - oczywiscie zasilanie dochodzilo, tylko centralka wylaczona.

Na szczescie serwis Logitecha mial na temat tego buczenia inne zdanie niz serwisant ze sklepu nie dla idiotow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akupiłem sobie logitecha Z5500. Piszczałki i średniak graja bardzo fajnie i co najważniejsze to bardzo głośno , tylko zawiodłem się na subie myślałem że będzie grał mocniej , ale jak nrazie jestem w fazie testów pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Czym jest THX?

 

Certyfikat THX to świadectwo wysokiej jakości dźwięku. Nadawany jest on przez wyspecjalizowane laboratorium Lucasfilm Ltd. Cały proces certyfikacji bazuje na bardzo rygorystycznych kryteriach, które muszą zostać spełnione przez głośniki. Głównym założeniem standardu THX jest zapewnienie możliwie najlepszej jakości dźwięku. THX powstał za sprawą rozczarowania Georgia Lucasa, który odtworzył swój film w zwykłej sali kinowej. Lucas chciał, aby jakość oferowanego dźwięku w kinie była na jak najwyższym poziomie. Identyczne parametry dźwięku THX wysokiej jakości zostały określone dla sprzętu do kina domowego.

Certyfikat THX określa rygorystyczne normy, które zapewniają:

 

Szeroki zakres częstotliwości, obejmujący od najniższych do najwyższych tonów słyszalnych dla ludzkiego ucha.

Bezproblemowa praca w całym zakresie częstotliwości.

Zdolność do rozpoznawania całego zakresu dynamicznego bez zakłóceń, poczynając od delikatnego szeptu, a na głośnej eksplozji kończąc.

Możliwość obsługi dźwięku otaczającego jak również rozpoznawania sygnałów kierunkowych.

Czyste brzmienie dialogów, pozwalające bez wysiłku rozpoznawać każdy wyraz.:)

Karsi thx nie ma nic wspolnego ze sprzetem dla audiofili tak jak audiofile z kinem domowym i tak jak scieżka z filmu z tym

co slyszysz na co dzień.

Ścieżka filmowa ma to do siebie ze ma być efektowna a nie prawdziwa w odroznieniu od muzyki. Dlatego muza puszczona

na najlepszym sprzecie do kina domowego bedzie wypaczona a nie naturalna. To samo film na sprzecie audiofilskim do muzyki

wcale nie musi brzmiec rewelacyjnie. Kino domowe i muzyka do 2 oddzielne targety.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... dzwiek 5.1 ... jest wg audiofilow calkowitym zaprzeczeniem aduiofilskosci, ktora zaczyna i konczy sie na dzwieku stereo. ...

NIE PRAWDA !

 

ps. koniec dyskusji na ten temat

 

ps2. DVD Audio 6x96 24 bit

 

Kyle owszem ale audiofilski sprzet od odsluchu DVD audio nie ma nic wspolnego

z "kinem domowym".

Pzdr

W praktyce masz racje :wink: Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

NIE PRAWDA !

 

ps. koniec dyskusji na ten temat

 

ps2. DVD Audio 6x96 24 bit

Kyle owszem ale audiofilski sprzet od odsluchu DVD audio nie ma nic wspolnego

z "kinem domowym".

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

które te kable zmnienic z optycznego na cyfrowy ?? żeby trzasków nie było u mnie występują one rzadko ale wystepują i jeszcze jedno czy ten zestawik da się podpiąć do TV ?? pozdrawiam

 

Ja swojego sprzęta słucham na 35Hz bass jest mocny a satelity wytrzymują tyle Hz

Edytowane przez patryk1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...