Skocz do zawartości
mkwd40

Nowy Water Cooling.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Złozyłem sobie nowy water cooling. Nie jest to mój pierwszy WC bo sie kiedys doswiadczałem na CPC :mur:

Zdecydowałem sie na układ zamknięty bo nie mam miejsca na rez, dlatego tez mój atman 305 przeszedł hardcorowego moda na inline.

 

Blok wodny cpu. Jakas podróba nukleona albo nukleon.

Blok na gpu. Bedzie jutro, PROQ

Pompka Atman 305@inline

Chłodnica Freezer 1x120 z realitynetu z Ahasa Amber.

Weze 10x11,5 Cellfast

 

Temperaturki:

Na 2400@3600 1,35V stres 41*C

Na 2400@3600 1,35V norma 36-37*C

 

MAm duze problemy z odpowietsznaiem układu. Moze trójnik jest w złym miejscu. W sumie jak zostawiłem na 3h zestaw pracujący to w 90% sie odpowietrzył. Do układu mam wlaną narazie wode destylowaną z barwnikiem UV. Ale jak załoze blok na GPU to wleje koncentrat chłodniczy kupiony na allegro jako specjalny do WC rozcięczony z wodą destylowana 1;1.

 

Teraz fotki zestawu:

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dodane 6.01.2006:

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dodane 8.01.2006:

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Jedyną wadą jest odpienianie układu. Mam jakis dziwny koncentrat chłodniczy który sie pieni, ale po godzince układ jest całkowicie odpieniony.

 

I tutaj podziękowania dla uzytkownika Miazga82, za pomoc w dobraniu krućców do pompki.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez mkwd40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet ok.

chciaż węże trochę grubaśne....

blok z 3ema krućcami jednak kumplikuje trochę...

 

zrób też porządek z kablami tam na dole.

wyniczki na pewno lepsze niz na cpc :wink:

 

czekamy az dojdzie blok na grafe...

 

 

 

wentyl na chłodnicy wieje "do przodu", tak? [powietrze przechodzi przez chłodnice na zewnątrz budy]

widze ze masz tez pod zasilaczem wiejący w przeciwnym kierunku [do tyłu].

nie lepiej by było zrobić jakoś tak, zeby wiało w jednym kierunku wszystko?

tak tylko pytam :wink:

 

 

pozdrawaim

Edytowane przez oskarro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatrak na chłodnicy wieje tak ze wyciąga powietrze z obudowy i ten z tyłu tez. Planuje sobie wycinac w najblizszym okresie okno w bocznej scianie obudowy i wstawic siatke tuningową od zamochodów, wiec wentylatory będą miały z kąd brac powietrze i nie będą zasysać obudowy.

Zadziwia mie wydajnosc chłodnicy i jak temperaturki będą po dołączeniu GPU dalej dobre to dokupie jeszcze blok na NB, bo sie mocno grzeje. O ten radiator co jest na nim załozony mozna sie spazyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatrak na chłodnicy wieje tak ze wyciąga powietrze z obudowy i ten z tyłu tez. Planuje sobie wycinac w najblizszym okresie okno w bocznej scianie obudowy i wstawic siatke tuningową od zamochodów, wiec wentylatory będą miały z kąd brac powietrze i nie będą zasysać obudowy.

Zadziwia mie wydajnosc chłodnicy i jak temperaturki będą po dołączeniu GPU dalej dobre to dokupie jeszcze blok na NB, bo sie mocno grzeje. O ten radiator co jest na nim załozony mozna sie spazyc.

chłodzeni jak chłodzeni, ale zrob foty tego Twojego fc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatrak na chłodnicy wieje tak ze wyciąga powietrze z obudowy i ten z tyłu tez. Planuje sobie wycinac w najblizszym okresie okno w bocznej scianie obudowy i wstawic siatke tuningową od zamochodów, wiec wentylatory będą miały z kąd brac powietrze i nie będą zasysać obudowy.

Zadziwia mie wydajnosc chłodnicy i jak temperaturki będą po dołączeniu GPU dalej dobre to dokupie jeszcze blok na NB, bo sie mocno grzeje. O ten radiator co jest na nim załozony mozna sie spazyc.

Dolozenie bloku na gpu nie powinno wiele zmmienic.. ta karta ma bardzo mala moc. To ze radiator jest cieply to jeszcze nic nie znaczy, gf2mx mial 80C (wersja bez wentylatora), a sprobuj dotknac mosfeta na plycie :wink: (na ktory btw starcza nadmuch z 40x40mm wentyla 10 CFM i robi sie letni).

Ogolnie uklad funkcjonalny i to sie liczy.

No i nie rozumiem co jest hardcorowego w przerobce atmana na in-line :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro jade do gdanska kupić od Samhaina krućce do pompy, Postanowiłem załozyc krucce bo zaczeła mi przeciekac. Blok na GPU doszedł i musze powiedziec ze jak na blok za 39zł jest bardzo wydajny. Moja grafa utrzymuje temperature ok 22* przy pracy w windowsie gdy jest podkrecona z 250 do 350. Dodałem fotki bloku i jak on wyglada na karcie graficznej.

Jutro wieczorem dodam fotki zmodowanej pompki. I mam jeszcze jedno pytanie do znających sie na atmanach, czy atman 304 ma identyczną obudowe, takiej samej srednicy wloty i wyloty jak 305?? Pytam bo mój 305 sie zaczyna zuzywac i zamierzam zmienic na 304 bo podobno miej drga, a chce zeby krucce które kupie pasowały na niego

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układzik spoko, troche burdelu w obudowie ... ale to nie jest chyba tematem.

Jedynie co mnie razi to ten trójnik i kolanko przy bloku cpu. NIe jetsem przekonany, że jest to najlepsze rozwiązanie. Radziłbym jednak zatkać środkowy otwór i używać tylko tych zewnętrznych. PO pierwze pompka by napewno miała lżej, po drugie układ by schludniej wyglądał.

Tak samo to kolanko przy wlocie do pomki chyba jest zbędne ... widze, że bedziesz kupować króćce do atmana, wiec napewno sie troche zmieni.

Węże widze masz take jak ja :) i borygo eco w układzie ... poznaje po kolorze.

Zrób porządeczek w budzie i usprawnij wc a wszysko bedzie gites majonez.

Pozdro

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układzik spoko, troche burdelu w obudowie ... ale to nie jest chyba tematem.

Jedynie co mnie razi to ten trójnik i kolanko przy bloku cpu. NIe jetsem przekonany, że jest to najlepsze rozwiązanie. Radziłbym jednak zatkać środkowy otwór i używać tylko tych zewnętrznych. PO pierwze pompka by napewno miała lżej, po drugie układ by schludniej wyglądał.

Tak samo to kolanko przy wlocie do pomki chyba jest zbędne ... widze, że bedziesz kupować króćce do atmana, wiec napewno sie troche zmieni.

Węże widze masz take jak ja :) i borygo eco w układzie ... poznaje po koloże.

Zrób porządeczek w budzie i usprawnij wc a wszysko bedzie gites majonez.

Pozdro

kolorze ;)

 

powiedz jak z szczelnoscia twego połaczenia przy trojniku nad cpu? musiałes jakos doszczelniac, czy ładnie sie uszczelniło? czy bez opasek tez było szczelnie? :>

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo, niewiem co mam za płyn, mozliwe ze jest to cos podobnego do borygo eco. Kupiłem na allegro jaako jakis koncrentrat chłodniczy.

Miazga82--> Dzieki za prode, teraz wiem jakie mam krucce kupic.

Aha i czy nie zmiejszy sie wydajnosc bloku jak zatkam srodkowy wlot?? Woda teraz idzie obydwoma wylotami tak samo. Pompke mam mocną wiec to wiele nie przeszkaca poza tym ze jest jakos mało estetycznie. Zgubiłem aparat na którym miałem napstrykane fot wiec narazie ich niema ale niedługo bedą.

Trójnik na cpu jest całkowicie szczelny. Wszystko jest połączone węzami i scisnięte plastikowymi zaciskami

 

pytanie jedno:

zachciało mi sie rezerwuaru 2x3,55, planuje go sam wykonac ale mam wont... zeby były dalej estetycznie ułozone węże w obudowie, pomyslałem zeby wlatywała do niego woda prosto z pompki a potem do bloków, ale nie wiem czy tak by było dobrze, bo podobno rezerwuar musi byc umieszczony przed pompką.

PS. Pewnie znowu dostane ostrzerzenie za pisanie posta jeden pod drógim bo chyba wszyscy dąrzą do wywalenia mie z tego forum, czepiają sie byle [ciach!]a za co inni nie dostają ostrzerzeń a ja dostaje :mur:

Edytowane przez mkwd40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawił sie jeden problem:

"Zfioletowały" mi się węże, tzn ze sie zabarwiły na kolor fioletowy, na jednym zdięciu widac ze wąż jest zielony, ale to tylko aparat tak wychwycił bo jest fioletowy tak jak inne, zobaczcie na foto, od czego to moze być? korozja? Przeciez miałem koncentrat chłodniczy z destylką.

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak koncentrat miałeś. Ja kaiedyś jakąś niebiesko zabarwioną lipe kupiłem to wszystko mi sie zrobiło a na dole reza pływała sobie niebieska zawiesinka.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używasz różowego borygo (borygo nowy) ? jeżeli tak, to ja miałem ten sam problem w starym WC. miałem właśnie różowe borygo z demineralką. po jakimś czasie węże zmatowiały i pokryły się różowym nalotem (coś się z tego borygo chyba wytrąca...)

dodam, że używałem wtedy węży cristal

 

teraz mam cell-fasty i zielone borygo eko i jest czyściutko od dłuższego już czasu :)

Edytowane przez kedzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

freezer rewelacja, temperatury podałem powyżej ale nie nalezy zapominać ze ten procek na boxie miał na 3600mhz nie raz ponad 80*!

Wiatrak akasa amber sprawował sie niezle pod względem ciszy ale do najwydajniejszych on nie nalezał, teraz freezery są dostępne w relitynecie z fanderami i coolinkami, fander chyba będzie najlepszym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zeby nie zakładac nowego topika to pisze tutaj.

Pojawił sie kolejny problem, tym razem z blokiem, a konkretnie to z kroccami. Tak jak widac na zdieciu srodkowy mam niklowany a boczne z jakiegos stopu i własnie one mi sie nie podobają. Z ciekawosci wsadziłem w nie patyczek do uszów i przetarłem i na patyczku pozostał jakis czarny osad. Tak jak widac na zdieciu. Czym to jest spowodowane. Zaczynają korodować czy spokojnie moge zmontowac układ? uzywałem oczywiscie na koncentracie chłodniczym wiec nie wiem;

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[cut....] a boczne z jakiegos stopu i własnie one mi sie nie podobają. Z ciekawosci wsadziłem w nie patyczek do uszów i przetarłem i na patyczku pozostał jakis czarny osad. Tak jak widac na zdieciu. Czym to jest spowodowane. Zaczynają korodować czy spokojnie moge zmontowac układ? uzywałem oczywiscie na koncentracie chłodniczym wiec nie wiem;

na zdjeciach wyglądają jakby były ...cynkowane, czyli ten nalot to tlenek cynku.

pytanie z czego są zrobione - bo nieszczególnie rozumiem cynkowanie np. mosiężnych króćcy :blink:

 

w ramach spokoju wymieniłbym na mosiężne, ew. mosiężne chromowane jeśli zależy Ci na wyglądzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm powiem tak... Podoba mi sie polaczenie tych dwoch kroccow wylotowych. Moze nie jest to jakies ladne wizualnie rozwiazanie, ale nie zajmuje tyle miejsca, co takie, laczone trojnikiem Y (wiekszy porzadek). Po oczach raza mnie natomiast niezbyt estetycznie uciete blachy 3,5', spaprany klejem Atman, ten waz do odpowietrzania ukladu (tak brzydko odstaje), no i oczywiscie balagan w kablach. Na Twoim miejscu Atmana dalbym na tylnia czesc obudowy, bo IMO waz prowadzacy wode do bloku malo estetycznie wyglada, robiac taka petle. Sama pompka tez tak dziwnie pod katem jest. Ocenilem tu tylko wyglad, poniewaz na odleglosc przez neta wydajnosc jest ciezko ocenic :lol: Najwazniejsze, ze sam jestes ze swojej pracy zadowolony. To tyle ode mnie. Czekamy na fotki z blokiem na grafice :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma węże cristal to one matowieją od płynów do chłodnic i nic na to nie da się poradzić.

 

Ja zmieniłem ostatnio cristale 12/16 na Guttasyny 12/16 i jest świetnie. Lepszych węży nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do krucców to dalej nie wiem bo raz mi zardzewiały i ramach gwarancji dostałem te czyli jeden chromowany i dwa te dziwne co wczesniej miałem.

WC z blokiem na gpu wyglądał przed rozebraniem tak:

Dołączona grafika

Edytowane przez mkwd40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma węże cristal to one matowieją od płynów do chłodnic i nic na to nie da się poradzić.

 

Ja zmieniłem ostatnio cristale 12/16 na Guttasyny 12/16 i jest świetnie. Lepszych węży nie miałem.

świeta prawda .... cristallo to są chyba najgorsze węże jakie tylko można wsadzic do wc. Nie dość ze cholernie twarde to jeszcze gruba ścianka jest. Na złączki skrecane nie da sie tego założyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem zatkac jeden z wlotów do bloku, ale nie wiem który. Jak bym zatkał którys boczny to woda by sie nalewała dalej prosto na frez a jak bym zatkal srodkowy to by płyneła od boku do boku przez frez. Które rozwiązanie by było najwydajniejsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem zatkac jeden z wlotów do bloku, ale nie wiem który. Jak bym zatkał którys boczny to woda by sie nalewała dalej prosto na frez a jak bym zatkal srodkowy to by płyneła od boku do boku przez frez. Które rozwiązanie by było najwydajniejsze?

na chlopski rozum to zatkanie srodka, ale testy x3n mowia ze lepiej zatkac pboczny. nie wiem kto robil testy dla x4pro, ale jak jetpc to mysle ze zatkaj boczny ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na chlopski rozum to zatkanie srodka, ale testy x3n mowia ze lepiej zatkac pboczny.

yhm, bo chłopski rozum (raczej) nie odróżnia przepływu laminarnego od burzliwego.

 

 

@mkwd40 - korki średnic: 1/2 cala, 3/8 cala widziałem plastikowe w np. NOMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...