Skocz do zawartości
Mariusz Wróblewski

Modernizacja Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym trochę zmodernizować swojego kompa (to co w sygnaturce). Kwota to 800-1000zł. Z procka chciałbym coś na s478, gdyż miesiąc temu kupiłem nową płytkę.

Pozdrawiam B)

kup skaner i drukarke ;) :rolleyes:

 

co to w ogole za pytanie? pytanie : do czego uzywasz kompa? jesli do gierek, to ram i grafa , procek spoko, ale jaki? mobo zawsze mozesz sprzedac

 

dosc niewysokie ceny maja w proline.pl . zerknij i bedziesz wiedzial na co mozesz sobie pozwolic:)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"hmm... ja bym ci radzil kupić procek amd 64 bit na sockecie 939 i plyte gl. asusa a poźniej byś dokupil ram i grafe:)pozdrawiam "

Po co ????? Kupuj grafike proc ci jeszcze wystarczy. Mozesz jeszcze ram kupc zebys mial conajmniej 1gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę o Athlonie 64 3200+, tylko nie wiem jaką płytkę do niego wybrać, nalepiej bez wentylatorów, żeby cisza była. Na grafe mógłbym jeszcze zdobyć 400zł

Pozdrawiam B)

PS: mój zasilacz to Logic 350W

PS2: Kompa używam do gierek (chciałbym w końcu zagrać w Doom'a 3 :wink: tylko na wyższych ustawieniach), po trochu do obróbki grafiki (ale nie robię jakiś wielkich projektów, tylko edycja zdjęc, itp.), czasami coś programowania (ale w stopniu początkującym) i oczywiśvie buszowanie po necie

Edytowane przez Mariusz Wróblewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę o Athlonie 64 3200+, tylko nie wiem jaką płytkę do niego wybrać, nalepiej bez wentylatorów, żeby cisza była. Na grafe mógłbym jeszcze zdobyć 400zł

Pozdrawiam B)

PS: mój zasilacz to Logic 350W

PS2: Kompa używam do gierek (chciałbym w końcu zagrać w Doom'a 3 :wink: tylko na wyższych ustawieniach), po trochu do obróbki grafiki (ale nie robię jakiś wielkich projektów, tylko edycja zdjęc, itp.), czasami coś programowania (ale w stopniu początkującym) i oczywiśvie buszowanie po necie

dfi lanparty - do gierek, do praayc, stabilna, w pelni konfigurowalna z poziomu bios (drobne wyjatki są), poza tym jest juz pod pci-e i procki x2, polecam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się kupować cos lepszego od 3200+? Tak myślę, żeby, np. za rok wymieni na coś pokroju X23800+ (lub lepszego, jrśli pozostałe modele stanieją do granic mojej kieszeni :)) Za ile można by było za rok sprzedać takiego 3200+?

Pozdrawiam B)

 

PS: Do ilu można tak srednio podkręcić 3200+ na tym DFI? Pójdzie na 2500MHZ??

Edytowane przez Mariusz Wróblewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie sa dokladnie ceny ale 3000+ w zaleznosci od egzemplarza, dosc dobrze sie kreca. Osobiscie dzialam na domyslnych ustawieniach, ale dotarlem juz do ok 2800 z groszami i szczerze dalej balem sie eksperymentowac i kontynuowac zabawę. Po prostu wymagaloby to lepszego zasilacza, sprawniejszego chlodzenia i ogolnie mosfetow na mobo. Wnioski: troche loterii w tym jest. Ponoc wczesniejsze modele lepiej sie kreca. Ps. ta mobo ma wsparcie nad X2 wiec jak stanieja zawsze mozesz wrzucic (ten na s939) X2 a poki co do 2500 powinno pojsc. Ps. A64 3000+ i tak wymiata:)

 

Cena sec-hand za roczek, zalezy od wielu czynnikow. Wole nie wróżyc ;)

PS. Jest osobny watek o DFI LANPARTY, warto zerknąć. Ludzi są naprawde wniebowięci tymi plytkami.

 

http://www.cpudatabase.com/index.cfm?Action=search

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Do konfiga z A64 taka zasiłka jest za słaba...

Tagan TG380-U01 mógłby być odpowiedni :idea:

Fakt za słaba, ale może lepiej brać fortona 400W. Tańszy ale nie gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

No kup sobie jak chcesz grać Geforce 6200 i zrobisz z niego 6600GT :):) Wtedy z grafa nie masz problemu. I 1 GB ramu to obowiązek a procek to jush Ci powiedzieli jaki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

No kup sobie jak chcesz grać Geforce 6200 i zrobisz z niego 6600GT

Ciekawe jak, skoro modowalnego 6200 jest bardzo trudno znaleść, a jeszcze trudniej takiego co sie wykręci do 6600GT. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

No kolo...NC :) Duzo tego jest na 6600 krecisz potokami a potem nawet tak bardzo nei musisz zegarami choc tesh pójdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

No kolo...NC :) Duzo tego jest na 6600 krecisz potokami a potem nawet tak bardzo nei musisz zegarami choc tesh pójdzie :)

Były wersje (bardzo mało) w których sie dało odblokować dodatkowe potoki, a potoków sie nie podkręca :mur: A co do zegarów, trzeba by było je wysoko kręcić i dovoltować karte nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

"krecisz potokami" - tak sie mówi :) wiadomo że nie mozna MhZ potoka zwiekszyc:P Eee jeszcze sie cos znajdzie :) A jak nie to kup 6600 :) Albo 6800LE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ostatnio na Allegro Pentium 4 3GHz tylko na rdzeniu Northwood (słyszałem, że mniej się grzeją) za 500zł. Tylko nie wiem jakie chłodzenie do niego.

Z grafiki to chyba takie coś by starczyło http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80322894

A RAM'y to dwie takie kosteczki http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80091648

Co o tym sądzicie?? :-P

Pozdrawiam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...