Skocz do zawartości
Drozda

Pentagram Freezone Np-40 Cu

Rekomendowane odpowiedzi

To że miedziany radiator jest cieplejszy od aluminiowego nie świadczy o tym że wolniej oddaje ciepło do otoczenia ale o tym że poprzez lepsze właściwośći przewodzenia ciepła odbiera szybciej i więcej ciepła ze źródła (procesor , chipset)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w końcu załozyłem Pentagrama NP-40 Cu na mojego nForce 4 Ultra. Oczywiście grafika w dolny pci-e x8. Chipset wyczyściłem ze skorupy zaschniętego jakby kleju :) - wybrałem sposób mało inwazyjny - czyli zdrapałem z czuciem paznokciem :). Położyłem kropkę Arctic Silver Ceramique. Skądś znalazłem taką podkładkę, zeby sie nic nie bujało na boki. Wczesniej - przed założeniem dokręciłem wentylator Sharkoon 40x40x20mm 16db 3000 obr. - w rzeczywistości ma 3500 obr.

 

Teraz czas na efekt:

Przy wyłączonym wentylatorku na Pentagramie temperatura jest jak przy oryginalnym coolerku DFI puszczonym na 3500 obr. czyli ok. 48*c

Przy właczonym Sharkoonie na 3500 obr. temperatura wynosi 34-36*c B-)

 

Podsumowując, nie mam zadnego szczególnego przewiewu lub nawiemu na nForce 4 a Pentagram sobie radzi. Dokładając wolny wentylator 40mm jest chłodno, z czego czytałem daje to wynik Podobny do Thermalright Hr-5. Zaletą jest koszt ok 40zł, choc z tańszym wentylem będzie ok 30zł np.

http://www.allegro.pl/item165162620_super_...najtaniej_.html

oraz minimalizacja ryzyka uszkodzenia/ukruszenia rdzenia - Hr-5 jest wyższe, łatwiej sie buja - zachacza grzebiąc w obudowie.

 

Przypominam, że jest to rewizja z podłuznymi otworkami (50-60mm) i trzeba o nia pytać!, bo na rynku jest i wcześnioejsza z okrągłymi, (chyba 59mm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam na chacie

 

1) Tego Zalmana http://www.kustompcs.co.uk/acatalog/2841.jpg

oraz

2) Tego Pentaka http://www.ksol.pl/images/np_cu.jpg

 

Plyta glowna to EVGA 650i Ultra T1 z mojej sygnaturki. W sumie, to ona juz w standardzie ma naprawde spory radiator http://www.egielda.com.pl/images/art/3584e...2d9b8ffcb83.jpg , ale zaj... sie grzeje. Teraz sie wlasnie zastanawiam, co moze byc wydajniejszym rozwiazaniem: Pentak, Zalman, czy moze standardowy radiator.

Jak myslicie ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mi zalezy, zeby zadnego malego gow... na to nie montowac. Ten standardowy daje rade na pasywnie, ale jesli Zalman lub Pentak bylby wydajniejszy, to bym zmienil i sie wlasnie chcialem dowiedziec. Zadne 40mm wentyle nie wchodza w gre.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentak nawet bez wentylatora jest ciut wydajniejszy od Zalmana. Swoją drogą taniej będzie wyczyścić chipset z gluta i przesmarowaś dobrą pastą zostawiając oryginalny radiator, bo nie spodziewaj sie cudów jak nie będzie odpowiedniego nawiewu. Poza tym 40mm wentyl na 3000obr jest niesłyszalny, a efekt w postaci niższej temperatury jest znaczny.

Moja rada, kup Pentaka i wentalator 40mm co ma 3000obr lub 6000obr i przejściówka 5V zobacz jak będzie i w razie czego zdejmiesz.

 

edit: sam wszystko sprawdzałem/testowałem osobiście, żeby nie było, że cos gdzieś kiedys przeczytałem i powielam :)

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...