Skocz do zawartości
Embody the invisible

Ocena Zaprezentowanej Konfiguracji Cpu

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach rozmów z jednym ze sklepów oferujących sprzedaż sprzętu komputerowego otrzymałem następującą ofertę - w nawiasach kwadratowych podaję proponowaną cenę:

 

 

- Procesor : Intel Pentium 4 630 (S775) 3.00 GHz HT (2MB cache) BOX [780 ,00 zł]

- Pamięć DRAM : Kingston DDR2 2x512MB 533MHz CL4 [330 ,00 zł]

- Płyta główna : Asus P5LD2 Intel 945P [P5LD2] [513 ,00 zł]

- Dysk twardy : WD Caviar SE 200 GB 8MB cache Serial ATA-II [WD2000JS] [395 ,00 zł]

- Napęd magnetyczny : FDD 1,44MB 3,5'' -black [36,00 zł]

- Napęd optyczny: LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-4167B BOX black [238,00 zł]

- Karta graficzna : GeForce 7800 GT Gainward Ultra/3400 PCX XP 256MB 2xDVI+VIVO [ultra/3400 PCX XP] [1 499,00 zł]

- Obudowa : Chieftec DX-01B-D-U -400W [435,00 zł]

- Klawiatura : Logitech Cordless Internet Pro Desktop Black OEM [137,00 zł]

 

Proszę o opinię dotyczącą dwóch rzeczy:

1. Czy zaproponowany został optymalny zestaw (chodzi mi zarówno o kompatybilność podzespołów, jak i o ich jakość w ich własnych klasach) - idea jest taka, by był dobry do wymagających graficznie gier, obejmował tylko jednostkę centralną i kosztował ok. 4 tys. zł.

2. Czy podane ceny są optymalne.

 

Z góry dziękuję za wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jęsli to ma być zestaw do gier, to proponuje AMD.

Intela miażdży w grach.

 

Proponuję:

Operton 144 - 730 zł

AC Freezer64 Pro - 69 zł

DFI LanParty nF4 Ultra-D - 519 zł

MSI x1800XL 256 MB - 1350 zł

Geil Ultra-X 2x512MB CL2 - 571 zł

Samsung 200GB SATA II - 360 zł

BenQ DW 1640 - 155 zł

FDD Samsung - 25 zł

Chieftec DX-01B-D - 249 zł

Huntkey 400W - 229 zł

 

Myślę, że jest to lepsza konfiguracja do gier.

Zastosowane w tym zestawie komponęty pozwolą ci również na dobre O/C.

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję:

Operton 144 - 730 zł

AC Freezer64 Pro - 69 zł

DFI LanParty nF4 Ultra-D - 519 zł

Geil Ultra-X 2x512MB CL2 - 571 zł

Samsung 200GB SATA II - 360 zł

BenQ DW 1640 - 155 zł

FDD Samsung - 25 zł

MSI x1800XL 256 MB - 1350 zł

Chieftec DX-01B-D - 249 zł

229 zł

To samo! Bardzo dobry zestaw do gier sam chcialbym taki :D Ale teraz kasy brak :sad: O/C bedzie wysmienite.Wszystkie "opki" dobrze sie kreca narazie(same dobre serie),Grafa jest bardzo dobra po podkreceniu bedzie poprostu wymiatac!! MoBo stabilne i z bardzo rozbudowanymi mozliwosciami O/C.Reszta jest pierwsza klasa.Tylko moze zasilacz to taki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poco mu ten tagan Huntkey mu spokojnie wystarczy nawet HK 350 bo realnie ma 400W a w proline kosztuje 159zeta

No nie wiem, czy HK 350 by starczył.

400W dla takiego zestawu to wedłu mnie minimum.

Dlatego lepiej mieć coś w razie czego w zapasie, napisałem, by brał Huntkeya 400 (moc realna ok. 440W).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cuż powiem tak :

 

Skle o którym mowiłeś jest strasznie drogi a panowie z niego widać że sie nieznają.

 

Gdybyś miał 4500 zł.

 

To mogł bym ci zaproponować prawdziwą maszynke do gier , wsumie w 4 tysiącach też się zmieści ale niemiało by to sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukmek podał świetny zestaw nie wiem co tu rozwijać ;)

zmienił bym zasialcz na coś cichego, doliczył radiator zalmana na mostek, dołożył bym jakś normalną dźwiękówkę zamist onboarda.. -> a2 value

co do grafiki - nie czytałem jakiś czas porównań na szczycie wieć nie podpowiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc ja powiem co moge ci polecić za 4500zł :

 

1.Athlon Vience 3000+ - 580 zł

http://www.apollo.pl/do_cmd_win.php?menu=s...detail&id=17465

 

2.DFI NF4-SLI Infinity - 481 zł

http://www.znak.pl/index.php?cid=327&scid=...INF4SLIInfinity

 

3. 2 x 512 DDR Patriot - 329 zł

http://www.znak.pl/index.php?cid=305&scid=...400x2Pat+CL25va

 

4.Arctic Frezer - 72 zł

http://www.znak.pl/index.php?cid=373&scid=...=wenArcFreezer4

 

5.Samsung 80 gb Sata2 - 231 zł

http://www.apollo.pl/do_cmd_win.php?mod=st...detail&id=17807

 

6.Benq DVD+/-RW DW1640-0F3 - 166 zł

http://www.znak.pl/index.php?cid=232&scid=...DW1640-0F3+bulk

 

7. 2 x 7800GT - 2400zł

http://www.acris.pl/produkt.jsp?pid=7127

 

8.Tangan 380 wat. - 232 zł

http://www.znak.pl/index.php?cid=894&scid=...sTag380+TG380U1

 

9.Obudowa Tracer - 134 zł

http://www.znak.pl/index.php?cid=279&scid=...Extract+bez+zas

 

 

Całość - 4625 zł

 

No cuż wyszło powyżej 4500 zł ale tutaj już niema na czym sposzczać.

Całość nadaje sie tylko do jednego " Do grania " dzięki 2 x 7800GT SLI wszystko będzie chulać jak głupie , nowe tytuły będą robione pod SLI i Crosfire więc niemartw sie pomimo że teraz niesą dużo szybsze od pojedynczych kart to w przyszłości róznica będzie coraz bardziej widoczna , a teraz możesz sobie pocinać w rozdzielczościach rzędu 1600 / 1200.

 

Całość starałem sie złożyć w 2 sklepach , jednak karty najtaniej były w Acris i żeby sie zmieścić w cenie tam je będziesz musiał kupić.

 

Co do wątpliwości o mocy zasilacza to zapewniam że to wszystko pociągnie ponieważ ma bardzo mocne 12 V ,a pozatym ten model to chyba najbardziej udany Tangan ze wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22A na 12V i ma to wystarczyc na 2x7800gt ? mam watpliwosci co do tego ...

nowe venice sie bardzo slabo podkrecaja i przy 2x7800gt ten procek moze byc waskim gardlem calego zestawu, tak samo ram, 1gb takze moze byc ciut malo

aha i nie tangan tylko tagan ;]

 

@lukmek

huntkey hk-350 a hk-400 to dokladnie to samo, roznia sie tylko i wylacznie naklejka wiec pisanie ze 350W ma moc realna ok. 400w a hk-400 ok. 440w nie jest trafnym stwierdzeniem, tak samo ze 400W to minimum dla tegozestawu co podales - nie pobiera on napewno wiecej niz 300W mocy

 

a co do zestawu +Ower_lolek+ to moze zamiast tego tagana ten seasonic 380W ? - LINK --> 300W na 12v linii chyba wystarczy dla opterona @ 2.7-2.8 ghz i 2x7800gt ALE ten zasilacz nie ma pci-e 6-pin zlaczy, ale to chyba nie problem bo sa jakies przejsciowki z molexow chyba?

 

a jak nie to zawsze mozna pójsc na calosc i kupic tego topowera :> - LINK

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc ja powiem co moge ci polecić za 4500zł :

 

1.Athlon Vience 3000+ - 580 zł

2.DFI NF4-SLI Infinity - 481 zł

3. 2 x 512 DDR Patriot - 329 zł

4.Arctic Frezer - 72 zł

5.Samsung 80 gb Sata2 - 231 zł

6.Benq DVD+/-RW DW1640-0F3 - 166 zł

7. 2 x 7800GT - 2400zł

8.Tangan 380 wat. - 232 zł

9.Obudowa Tracer - 134 zł

Całość - 4625 zł

 

No cuż wyszło powyżej 4500 zł ale tutaj już niema na czym sposzczać.

Całość nadaje sie tylko do jednego " Do grania " dzięki 2 x 7800GT SLI wszystko będzie chulać jak głupie , nowe tytuły będą robione pod SLI i Crosfire więc niemartw sie pomimo że teraz niesą dużo szybsze od pojedynczych kart to w przyszłości róznica będzie coraz bardziej widoczna , a teraz możesz sobie pocinać w rozdzielczościach rzędu 1600 / 1200.

 

Całość starałem sie złożyć w 2 sklepach , jednak karty najtaniej były w Acris i żeby sie zmieścić w cenie tam je będziesz musiał kupić.

 

Co do wątpliwości o mocy zasilacza to zapewniam że to wszystko pociągnie ponieważ ma bardzo mocne 12 V ,a pozatym ten model to chyba najbardziej udany Tangan ze wszystkich.

No cóż, w tej konfiguracji sprzętowo-cenowej to 7. 2 x 7800GT - 2400zł aż bije po oczah (no i po kieszeni <_< ).

Toż to ponad połowa ceny dość budżetowego zestawu :!: Dobrze, że dodałeś - Całość nadaje sie tylko do jednego " Do grania " dzięki 2 x 7800GT SLI wszystko będzie chulać jak głupie ... tylko kiedy... :?: Czy warto wydawać teraz tyle kasy, bo w przyszłości róznica będzie coraz bardziej widoczna :?: Za te 1200zł można kupić dobry monitor CRT 22" + dodatkowe 2 x 512 DDR Patriot, żeby po jakimś czasie nie biegać po sklepach celem dobrania RAM-ów. Założę się, że jest masa starszych gier, które Embody the invisible będą chulać (i pasować) na jednej karcie graf.

Jeśli zaś komputer ten ma służyć TYLKO do grania, to oczywiście - moja wypowiedź niema sensu...

P.S.

Z cytatu usunąłem tylko nieistotne fragmenty, żeby nie wydłużać postu.

Edytowane przez Slaveks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to zazwyczaj staram sie dostosowywać komputer do potrzeb , bo wsumie do internetu ten zestaw wystarczy , z innymi operacjami też sobie poradzi , a w grach będzie wyprzedzał raczej wszystko co dało byś się złożyć w tych pieniądzach.

Masz racje za rok można dokupić drugie 1024 ramu i jakiś procek z San Diego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra konfiguracja, ale jak poprzednik nie laduj zbyt duzo kasy w grafike, chyba ze jestes maniakiem gier :D

Karty garficzne najczesciej najwiecej traca na wartosci w krotkim okresie czasu. Mozesz kupic wiec jedna i niekoniecznie 7800. Byc moze wystarczy coz z serii 6800 lub X800. Wybor nalezy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chchesz komfortowo pracowac too kup sobie X2 .... polecam mój zestwa tyle ze z innym dyskiem ... o połowe tanszym niz raptor .. ;] pozatym lepiej kupic x2 niz dwie karty graficzne..... juz powoli wychodzągry które obsłgują dwa rdzenie ...a wtedy taki x2 bedzie chulał jak FX57 pozdrawiam

Edytowane przez myslook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chchesz komfortowo pracowac too kup sobie X2 .... polecam mój zestwa tyle ze z innym dyskiem ... o połowe tanszym niz raptor .. ;]

To po jakiego grzyba brałeś Raptora :?: :smile2:

Nie zrozum tego, jako czepianie się, bo sam miałem chrapkę na niego, ale po przejrzeniu różnych testów i zasięgnięciu wielu opinii wybrałem Samsunga SP 250 ATA. Powód - dwa takie w Raidzie są wydajniejsze niż jeden Raptor (o pojemności już nie wspomnę). A to, że Samsung i w dodatku ATA (myślałem o SATA2) wynkło z opinii serwisów - mniej awaryjne a różnice w wydajności prawie żadne.

Ponieważ na wiosnę sam będę stał przed dylematem "Co kupić?", powoli zaczynam drążyć temat. Mnie z kolei interesuje wydajność i płynność w pracy z wieloma aplikacjami naraz i stabilność. Grafika góóóóra do 1000zł (i to jak dostanę szajby :D ), bo mam stertę gier, których nawet nie zdążę "przerobić" zanim Far Cry 3 stanie się starociem (stąd też mój brak zrozumienia dla goniących za nowościami, no i SLI czy X2 <_< ).

A wracając do tematu, to radzę Embody the invisible kupić wszystko w jednym dobrym sklepie, gdzie nie będzie problemów z wymianą czy reklamacją (rada zaprzyjaźnionych sprzedawców). Często ludziska kupują, bo taniej o 5zł a kłopotów potem za 50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz ja biore z hurtowni od znajomego i na drugi dzień mi wymieniają do tego ower lolek bardzo dobry zestaw do gier podał a żeby się zmieścić w 4,5tyś to trzebaby ecs sli extreme lepsza do oc od asusa a8n sli za 400zł do tego opteron za 700zł (aby nie był procek wąskim gardłem), buda z allegro zza 50zł huntkey hk 400ap za 210zł ewentualnie dopuscic sli i zainwestowac w x800gto@xt ppotem zmienić na r580 za zostawione pieniądze (jakiś 1000zł zostaje opchniesz za 3miechy tego x800@xt za 500-600zł czyli powinno być na r580 taka moja rada).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...