Skocz do zawartości
Shadow51

Ktory Zasilacz Ok 450w ?

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam Tagana ale 420W (ma dwa wentyle 80mm), wczesniej mialem Topowera półpasywnego (nie pamiętam nazwy) - też 420W z wentylem na żądanie ;) (praktycznie to musialem sam go wlaczac) - różnicy w poziomie hałasu nie odczułem!

 

wszystko spokojnie dźwiga sprzęt jak w sygnaturce

Edytowane przez M4ciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM TOPOWERA TOP-526P6 I JESTEM HAPPY(420WATT) PONOĆ POTRAFI DAĆ 600WATT A PRZY TYM NOWATORSKIE ROZWIĄZANIA JAKOŚĆ WYKONANIA I BLOGA CISZA (TAGAN OK BE QUIET OK LE TE WSZYSTKIE SĄ ROBIONE PRZEZ TOPOWERA NA "STARSZYCH" TOPOWERACH BE-QUIET NP. WYPÓŚCIŁ SERIE P6 A TOPOWER JUŻ MA P7 A TAGAN NAJNOWSZA SERIA JEST OPARTA NA SERII TOPOWERA P3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktory Zasilacz NAJLEPSZY pod wzgledem Cisza/Wydajnosc:

[...]

Ewentualnie cos lepszego ?

Ewentualnie Seasonic z serii U12. Cichy / wysoka sprawność.

http://www.seasonic.com/product/pc_atx.jsp

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showto...dpost&p=1793671

 

PS. TUBA. Tutaj się nie krzyczy.

Edytowane przez PioMX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM TOPOWERA TOP-526P6 I JESTEM HAPPY(420WATT) PONOĆ POTRAFI DAĆ 600WATT A PRZY TYM NOWATORSKIE ROZWIĄZANIA JAKOŚĆ WYKONANIA I BLOGA CISZA (TAGAN OK BE QUIET OK LE TE WSZYSTKIE SĄ ROBIONE PRZEZ TOPOWERA NA "STARSZYCH" TOPOWERACH BE-QUIET NP. WYPÓŚCIŁ SERIE P6 A TOPOWER JUŻ MA P7 A TAGAN NAJNOWSZA SERIA JEST OPARTA NA SERII TOPOWERA P3

chyba sa różne pojecia ciszy

 

topowery p6 sa ciche ale nie mozna o nich powiedziec ze zapewniają "błogą cisze"

 

tagany sa oparte na p5 -wiec na przyszłosc nie pisz idiotyzmów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM TOPOWERA TOP-526P6 I JESTEM HAPPY(420WATT) PONOĆ POTRAFI DAĆ 600WATT A PRZY TYM NOWATORSKIE ROZWIĄZANIA JAKOŚĆ WYKONANIA I BLOGA CISZA (TAGAN OK BE QUIET OK LE TE WSZYSTKIE SĄ ROBIONE PRZEZ TOPOWERA NA "STARSZYCH" TOPOWERACH BE-QUIET NP. WYPÓŚCIŁ SERIE P6 A TOPOWER JUŻ MA P7 A TAGAN NAJNOWSZA SERIA JEST OPARTA NA SERII TOPOWERA P3

 

tylko nie zawsze co nowsze jest lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z cisza P7 w porownaniu do P5,P6 i Tagana U01 ? (mowiac o P5 chodzi mi oczywiscie o P5 450 z 12 cm wentylem :) )

Najcichsze:

Tagan U01

Topowery P7 ~ Topowery P6

 

Topowerry P5 (których już nie ma i nie będzie, chyba :blink: zależy od aiki ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najcichsze:

Tagan U01

Topowery P7 ~ Topowery P6

 

Topowerry P5 (których już nie ma i nie będzie, chyba :blink: zależy od aiki ;))

Ta przestrzen miedzy P7.P6 a P5 ma oznaczac spora roznice ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie umiescilbys Tagany U15 i U22 ?

Za duże różnice pomiędzy modelami. Nawet pomiędzy P7 jest bardzo cichy 450W i zauważalnie głośniejszy 600W. Także aby je tak uszeregować trzebaby porównać każdy model i to po kilka sztuk, bo między konkretynymi egzemplażami też są różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za duże różnice pomiędzy modelami. Nawet pomiędzy P7 jest bardzo cichy 450W i zauważalnie głośniejszy 600W. Także aby je tak uszeregować trzebaby porównać każdy model i to po kilka sztuk, bo między konkretynymi egzemplażami też są różnice.

 

zastanawia mnie jednak pewna sprawa - patrzac na sklepy komputerowe to wiele z nich wcale nie ma w ofercie Topower tylko Tagany a jak juz ma Topowery to tylko na zamowienie - ciekawi mnie dlaczego tak jest skoro ceny sa prawie takie same a wedlug opinni Topower jest lepszy od Tagana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie jednak pewna sprawa - patrzac na sklepy komputerowe to wiele z nich wcale nie ma w ofercie Topower tylko Tagany a jak juz ma Topowery to tylko na zamowienie - ciekawi mnie dlaczego tak jest skoro ceny sa prawie takie same a wedlug opinni Topower jest lepszy od Tagana

 

no i nie uzyskalem odpowiedzi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego samego powodu, z jakiego do 80% pakowane są beznadziejne zasilacze. Po prostu Tagan jest lepiej wypromowany. Jaby coś zawsze możesz u nas dostać topowerka ;)

a tak serio mowiac to czy np ten Topowerek P7 450Watt jest duzo mocniejszy niz np Tagan U15 530Watt ? jezeli mocniejszy to o ile % ?

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak serio mowiac to czy np ten Topowerek P7 450Watt jest duzo mocniejszy niz np Tagan U15 530Watt ? jezeli mocniejszy to o ile % ?

:blink: a co to znaczy mocniejszy? W watach? To topower ma 450W a tagan 530W więc tagan jest o 18% "mocniejszy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w stabilizacji napiec , wachan napiec , naglym oddaniu duzej mocy ( przy naglym duzym obciazeniu) itp

Tutaj wygrywa topower jeżeli chodzi o stabilizacje linii. Jednak każda sztuka wypada nieco inaczej więc podawanie takich wartości w procentach to sztuka dla sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wygrywa topower jeżeli chodzi o stabilizacje linii. Jednak każda sztuka wypada nieco inaczej więc podawanie takich wartości w procentach to sztuka dla sztuki.

z tych samych elemntow robione i mozna dostac dobry zasilacz lub lepszy ? skoro sa takie dobre to przeciez wachania roznicy nie powinny przekraczac tych 1 -2 % miedzy egzemplarzami ( miedzy seriami produkcyjnymi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych samych elemntow robione i mozna dostac dobry zasilacz lub lepszy ? skoro sa takie dobre to przeciez wachania roznicy nie powinny przekraczac tych 1 -2 % miedzy egzemplarzami ( miedzy seriami produkcyjnymi)

No właśnie, a różnice między tymi zasilaczami mieszczą się w tym 1-2% marginesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Który z tych zasilaczy jest najlepszą inwestycją?

 

Topower TOP526P6 420W

Tagan TG480-U22 480W

Topower TOP-450 P5 U12 EV 450W

 

Zależy mi na ciszy, stabilności, jakości wykonania i dobrych zabezpieczeniach.

Może jakiś inne propozycje poniżej 400zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba seasonic s12-500, ale nie wiem czy u nas kosztuje poniżej 400, u niemców na pewno ok. 70EU bo sie interesowałem ;) wiec wydaje mi sie ze u nas wiecej niz 400 nie powinien... chociaz patrzac po cenach Anteca TPII 550W to moze byc róznie :D

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten Topower TOP-450P7 przekracza założony budżet.

Początkowo byłem nastawiony na Topowera TOP526P6 420W,

ale nie jest dostępny w żadnym sklepie w Krakowie :mur:

Czy ma ktoś Tagana TG 480-U22 480W, bo jestem ciekaw opinii na temat tej zasiłki

a może jakiegoś linka do przyzwoitego testu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten Topower TOP-450P7 przekracza założony budżet.

Początkowo byłem nastawiony na Topowera TOP526P6 420W,

ale nie jest dostępny w żadnym sklepie w Krakowie :mur:

Czy ma ktoś Tagana TG 480-U22 480W, bo jestem ciekaw opinii na temat tej zasiłki

a może jakiegoś linka do przyzwoitego testu?

 

Czytajac rozne wypowiedzi na temat Taganow zauwazam ze jednak seria u15 jest bardziej chwalona niz u22 - teaz bede w niedlugim czasie kupowal zasilke - bo bede skladam kompa na nowym procku Intela z serii 9xx ( nowe dwurdzeniowce 65nm) i bede potrzebowal dobrej zasilki - jak narazie jestem napalony na Tagana u15 530W gdyz jest mala roznica w cenie miedzy nim a 480W a troche wiecej mocy sie zawsze przyda

Wiec rozwaz czy chcesz napewno tego u22 czy tez moze u15 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...