Skocz do zawartości
meeras

Stacja Robocza Do 3d Na Amd X2, Pomoc W Konfiguracji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zarejestrowałem się dopiero co więc pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Moje pytanie dotyczy konfiguracji nowego kompa mającego słuzyć jako stacja robocza do grafiki 3d

Chciałbym skonstruować go w oparciu o procesor AMD 64 3800+ x2

Do tego potrzebna jest mi płyta główna stabilna i umożliwiająca lekkie podkręcenie procka

bez sli, tylko na jednym PCI-E, zalezy mi natomiast na tym, zeby miała SATA II i ata 133, FIRE WIRE i niezła kartę muzyczną

tylko do muzy, gry nie są brane w tym zestawie pod uwagę

Mam więc kilka pytań:

Wybrałem sobie płytkę ASUSA A8N-E nFORCE 4 ULTRA S939

i do tego pamięci KINGMAX DDR 2048MB PC400 DUAL 2 x 1024

Moje pytanie brzmi - jak bardzo te pamieci zw komplecie z ta płytą dadzą się podkręcić?

Nie zalezy mi na niczym ekstremalnym, ale tylko o lekkie podkręcenie procka do renderingu - liczy się wiec zegar

Ewentualnie co byście proproponowali w zamian w podobnej cenie - fundusze mam ograniczone

Jaki zasilacz do tego? Chieftec 450 W wystarczy? - w domysle mają być 2 dyski: jeden ata a drugi sata, ewentualnie więcej dysków i pamięci, karta na PCI-E, muzyka zintegrowana i wszystkie kontrolery też, dwa napędy dvd

 

Ponieważ wypadłem z tematu juz jakiś czas temu mam jeszcze pytania: jaki szybki dysk polecacie na sata II, poj. ok 160 GB

myslałem o samsubgu ale tak jak piszę wypadłem z tematu już jakiś czas temu

Chciałbym tez kupić karte GEforce modowalną na Quadro - jaki najnowszy model GF (kasy starczy mi pewnie na 6600)

daje się modoa na Quadro za pomocą RivaTunera?

pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi lub linki

Miras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

moje 6600GT (Gigabyte) moduje sie na Quadro RivaTunerem bez problemu - jeszcze nie mialem zadnej zwiechy ani nic. w 3D Max we viewportach wydajnosc wzrosla wylacznie w trybie OpenGL - srednio o 30% (mierzone na podstawie wynikow podawanych przez Fraps)

dysk mam Samsunga na Sata II - 200GB i sprawuje sie bez zarzutu. jednak do prac 3D przydalby sie dysk z 16MB cache - chociaz to moze moje odczucie tylko. czasami po prostu zdarzaja sie przestoje przez doczyty z dysku (ale mam tylko 1GB RAMu na razie)

polecam tez Windows XP x64 - wzrost wydajnosci podczas renderowania jest dosc znaczny (w scenach uzywajacych radiosity nawet do 50% w porownaniu do zwyklego XP - w pozostalych jest to jakies 10-20%)

co do procka, pamieci i plyty sie nie wypowiem - jade na Intelu (moze rozwazylbys ta platforme? procki dwurdzeniowe Intela sa znacznie tansze niz AMD) - moj 820 (2.8GHz) chodzi na 3.3GHz i raczej sie nie przegrzewa (max temp. to 51 stopni po kilku godzinach renderingu na Zalmanie 9500 skreconym na minimum, bo nie lubie halasu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje 6600GT (Gigabyte) moduje sie na Quadro RivaTunerem bez problemu - jeszcze nie mialem zadnej zwiechy ani nic. w 3D Max we viewportach wydajnosc wzrosla wylacznie w trybie OpenGL - srednio o 30% (mierzone na podstawie wynikow podawanych przez Fraps)

O to świetna wiadomość bo też do tej pory korzystałem z Rivy pod mayą i było ok

 

Przesiadkę na WinXPx2 planuję oczywiście, fajnie że rendering jest szybszy :) MAX jest zoptymalizowany pod 64 bity czy zysk z renderingu masz na 32 bitowym sofcie? Maya nie ma wersji na 64, chyba tylko mental ray ma opcję taką w wersji standalone

 

A mógłbys mi podać konfig kompa swojego dokładnie, to bym sobie podliczył fundusze, AMD mnie uwiódł świetnymi czasami renderingu (Cinemabench) i mozliwością podkręcenia, ale dziś już wiem, ze nie będe miał kasy na pamięci za 1300 zł i pewnie skończy się na delikatnym podkręceniu, co może z kolei wskazywać ewentualnie na Intela

 

Wiecie może jeszcze czy warto się bawić w kartę z 512mb pamięci i 128 bitową szyną pamieci? Czy przy ładowaniu duzych plików w Photoshopie ułatwi to pracę?

 

dzięki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

konfig:

mobo: Gigabyte GA8I955X Pro

proc: Pentium D820 2.8GHz@236MHzx14

ram: 2x512MB TwinMos DDR2 PC4300 CL4 :(

grafa: GF 6600GT Gigabyte SilentPipe 128MB GDDR3 (c:542MHz, m:1200MHz)

zasilacz: Tagan PSU ATX 420W i-Xeye (TG420-U02 dual fan, A-PFC)

monitor: Samsung LCD 930BF na DVI-D

dysk: Samsung SpinPoint P120S 200GB SATA-II 8MB 7200rpm

 

512 na karcie pamieci raczej nie da Ci za duzo - ale glowy sobie obciac nie dam, bo sam nie korzystam raczej z wielkich bitmap - max to 2000x2000 i przycinek brak. ale uzywam Corel Painter zamiast Photoshopa. a Corel korzysta raczej z pamieci systemowej do przechowywania informacji o bitmapie - ale tutaj tez nie jestem pewien na 100%

3D Maxa mam wersje 7.0 i triala 8.0 - czy sa zoptymalizowane pod x64 to nie mam zielonego pojecia.

proc poszedl maximum na troche ponad 3570MHz (255x14) - ale winie tu bardziej pamieci niz samego proca. oczywiscie 100% stabilnie (Prime, memtest) - gdyby nie fakt, ze musialem odkrecic wiatrak na procku na full, pewnie jechalbym na takich ustawieniach. wybralem najwyzsza wartosc dla ktorej proc nie przekracza tych piecdziesieciu paru stopni w stresie przy minimalnych obrotach wiatraka (chociaz nalezy wziac pod uwage dodatkowa grzalke w postaci grafiki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze lepiej cos na 2x P4 z ht z 4gb ramu bo te 512 ci w photoshopie nic nie da do tego jakiegos radka modowalnego do firegl albo geforca do quadro szybki dysk i bedzie

No ale obawiam się że 2xP4 + 4gb ramu przekracza juz moje finanse :), chyba ze chodzi ci o P4x2

pozostaje nadal 4gb ramu :)

Czyli generalnie wszystko rozbija się o to:

2GB ramu = 800 zł + p4x2 (?) + płyta (?) albo 3800+ x2 AMD(ok. 1500zł) +płyta (400/500zł) + 2GB ramu (800 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym pozostał przy X2 bo co test to lepszy od p4 :]

a co do reszty to tylko Ci powiem ze nie kupisz płyty z dobra Kartą Muzyczną wiec musisz kupic osobną. Choc w newsach mozna przeczytac ze MSI dalo SB do swojej plyty ale mysle ze jeszcze jest niedostepna w PL. Jesli chodzi o pozostale parametry to Ci nie pomoge bo sie nie znam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

looknij na zalacznik: test

 

Procesory Pentium Extreme Edition i Pentium D nie dały szans jednordzeniowemu Athlonowi 64 3500+. Nawet jeśli porównamy bezpośrednich konkurentów cenowych - Pentium D 820 i A64 3500+ - to widzimy, że dwa rdzenie bardzo pomogły procesorowi Intela.

 

olej dobra karte muzyczna bo zaraz bedziesz musial kupic dobre glosniki i zabraknie na to co ma pomoc w grafice 3d ( a jesli sluchasz MP3 to wogole mija sie z celem )

 

2 GB czy 4 zalezy co bedziesz robil w 3DS max zawsze mozesz dokupic wiecej jak zbraknie

 

 

moje 6600GT (Gigabyte) moduje sie na Quadro RivaTunerem bez problemu

 

spox- ale zobacz jaka masz jakosc renderingu ^^ :(((( ( mysle o powaznych rozdzielczosciach i dlugich czasach )

Winda 64 jak najbardziej

a procek ? poszukaj testow bo zapodalem tylko 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

looknij na zalacznik: test

 

Procesory Pentium Extreme Edition i Pentium D nie dały szans jednordzeniowemu Athlonowi 64 3500+. Nawet jeśli porównamy bezpośrednich konkurentów cenowych - Pentium D 820 i A64 3500+ - to widzimy, że dwa rdzenie bardzo pomogły procesorowi Intela.

2 GB czy 4 zalezy co bedziesz robil w 3DS max zawsze mozesz dokupic wiecej jak zbraknie

moje 6600GT (Gigabyte) moduje sie na Quadro RivaTunerem bez problemu

 

a procek ? poszukaj testow bo zapodalem tylko 1

Dzięki za odpowiedz, przeglądałem testy i wychodzi na to, ze AMD x2 3800 będzie najlepszym rozwiązaniem pod względem budzetu i wydajności

Chyba pomyliłes się - nie mówimy o jednordzeniowym Athlonie tylko dwurdzeniowym, bardziej pasowałby tutaj ten test:

Dołączona grafika

 

Z kartą masz rację, nie ma co, ale tez nigdy nie zamierzałem kupować wypasa, po prostu bywają układy zintegrowane lepsze i gorsze

Mam prośbę do ciebie: jaki dokładnie model masz Gigabyte 6600GT? na PCI-E jak sądze? i które to "wydanie", słyszałem że 6600 powyżej

A4 nie moduje się i jeszcze którą wesją RivaTunera zmodowałeś swoją kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test dalem tylko jako poglad nie wazne jakie tam procki sa

chodzilo mi o to ze mozna znalezc testy porownawcze prockow ktore ewentualnie bysmy chcieli kupic

a jesli chodzi o grafe to na tym kompie mam ASUSA 6200 mod na 6600GT(riva tuner ver2.0 15.7 )

a ten co tam jest GIGABYTE to nie wkleilem tu gdzie tzeba :(((( sry

 

jesli chodzi o krecenie kompa i zabawe na nim 3DS max to jest to mocno ryzykowne bo zazwyczaj jak wszystkie softy ida to maksik sie wywala ( jest bardzo czuly na takie zabawy przynajmniej do wersji 5 teraz mam triala 8.0 sp1 na razie jest OK na kompie jak w stopce ( ale byle jakie HAIR i jak mul renderuje :DDDD)

jak cos to smialo pytaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

moje 6600GT (Gigabyte) moduje sie na Quadro RivaTunerem bez problemu

 

spox- ale zobacz jaka masz jakosc renderingu ^^ :(((( ( mysle o powaznych rozdzielczosciach i dlugich czasach )

ale co ma karta graficzna do renderingu w 3D Max?

rendering wykonuje procesor. karta graficzna pomaga tylko przy viewportach.

Riva Tuner jakis sprzed 2 miesiecy. karta to dokladnie ten model, ktory opisalem w configu mojego kompa.

a co do dwurdzeniowego Athlona - jest znacznie szybszy, ale i ponad dwukrotnie drozszy. a przy projektowaniu (modelowaniu) szybkosc pamieci ma spore znaczenie i tutaj chyba jednak intel ma przewage. IMHO nie oplaca sie bulic dwukrotnie wiecej za 30% zysku w wydajnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

male nieporozumienie w topicu wyzej napisalem ze to nie tu jest wklejone zdanko ( nie ten temat pomylka mala :P )

a jesli chodzi o grafe i jej znaczenie w renderingu:

to sprawa jasna dlatego 6200 czy 6600 to spox ( chyba ze w czasie rzeczywistym renderujesz animke jakas--------podglad w oknach)

 

 

procki to sprawa wyboru nigdy nie jest tak ze procek 2x drozszy ma wydajnosc 2x wieksza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

procki to sprawa wyboru nigdy nie jest tak ze procek 2x drozszy ma wydajnosc 2x wieksza

dlatego napisalem IMHO :)

ja wolalbym dolozyc do np. 4GB RAMu niz pakowac kase w proca na chwile obecna.

poza tym Pentiumy D920 sa (chyba) w tej samej (podobnej) cenie co 820 - a 2x2MB cache'u powinno w 3D Max dac dosc duzo (w kazdym razie 2xwiecej cache w Athlonach XP (Toughbread vs. Barton) dawalo jakies 20-30% wiecej wydajnosci w 3D Maxie przy tym samym zegarze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wolalbym dolozyc do np. 4GB RAMu niz pakowac kase w proca na chwile obecna.

poza tym Pentiumy D920 sa (chyba) w tej samej (podobnej) cenie co 820 - a 2x2MB cache'u powinno w 3D Max dac dosc duzo (w kazdym razie 2xwiecej cache w Athlonach XP (Toughbread vs. Barton) dawalo jakies 20-30% wiecej wydajnosci w 3D Maxie przy tym samym zegarze)

Jesli rzeczywiście jest tak jak piszesz to wynika, ze wieksza ilość cache'u przyśpiesza rendering (bo chyba o to ci chodzio gdy napisałes o wydajności?) o 20/30 % w stosunku do tego samego zegara o mniejszej ilości cache, hmmm, oblukam jeszcze testy, ale nie wiem czy to tak jest w przypadku tych pentium, ten z zegarem 2,8 D920 kosztuje 1000zł, AMDx2 mogę mieć za 1380...

Genralnie 30% większa szybkość w renderingu to dla mnie gratka i nie wiem czy zrezygnuję z tego nawet względem utraty możliwości

kupienia większej ilosci pamięci

Ale jeszcze się zastanowię nad Pentium a jak na razie mam jeszcze jedno pytanie - mam okazję kupić

GeForce fx5900 z 128mb/szyna 256bit za 460 zł, czy w podglądzie w 3d (wprawdzie maya nie max ale podobnie jest generalnie)

będzie szybsza/wolniejsza od 6600 128/128 bit? w podobnej cenie? Co ewentualnie stracę nie kupując 6600 z wyswietlania (tekstury, shadery) podczas pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za opinie, wyszło jednak na AMD, nie moge sie oprzeć :)

Pamiątki chyba zwykłe dualowe kingstony będą, nie będę się bawił w OC za bardzo, trochę na nich wyciagnę, ilość bardziej się przydaje

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...