Skocz do zawartości
GreenGo

Radeon X800 Gto2 Vs Geforce 6800 Gs

Rekomendowane odpowiedzi

Wydawało mi się, że Radeon jest lepszy w szczególności po podkręceniu ale ma PixelShader 2 und 2.0b a GeForce 6800 GS ma 3.3 i podobno to jest bardzo duża różnica w wydajności. Czy to prawda ? Co wedłóg was jest lepsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też bym wybrał GTO2 i pewnie też bym był zadowolony ale czy mam pewność, że po wyborze 6800 GS nie będe bardziej zadowolony ? Zwykłe GTO po podkręceniu dorównuje 6800 GS więc GTO2 go znacznie przebije ale zastanawie mnie ten PixelShader, podobno wersja 2 jest już przestarzała :/ I czy przypadkiem 6800 GS nie będzie lepszy po podkręceniu od GTO2 po podkręceniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz szans... Może ma ze zwykłym GTO na 12 potokach, ale z GTO2 zmodowanym nie da rady... To jest tak jak wybierać 9500@pro, lub 9550, który też się nie źle kręci, ale podkręcony radek 9500@pro jest dużo lepszy, nawet jak 9550 ma v moda...

Edytowane przez HucK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ale ciągle mnie nie pokoi to PS3.0 :/ Teraz w prawdzie nie ma dużo gier pisanych pod wersje 3.0 ale prawdopodobnie szybko zaczną się pojawiać więc może zakup karty graficznej z PS 2.0 jest złym posunieńciem ?

Czy ktoś biegły w tych sprawach (PixelShader) może się wypowiedzieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie IDENTYCZNY problem z wyborem karty. Jesli uwarzacei ze radek po OC i odblokowaniu bedzie szybszy od 6800GS po OC po podajcie jakies wyniki chociazby z marków. Wydaje mi sie ze 6800GS bedzie szybsza a jesli nie to zostaje obsługa PS 3,0 i jej brak w radku najbardziej mnie niepokoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 nic nie daje praktycznie... Poszukaj testów X850XT (bo takie monstrum będziesz miał po modzie tego radka) z 6800GS... Na www.benchmark.pl powinno byc

No dobra poszukałem tego http://benchmark.pl/r.php?file=http://benc...ast_6800GS.html tu masz test... Patrz jak radek X850XT kopie mu... Tam radek jest bez OC, a ludzie wyciskają z niego nawet po 7k

Edytowane przez HucK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem taki problem.

Wybrałem x800GTO2 i w sumie jestem zadowolony.

Jednak niedługo będę miał również 6800GS, więc zobaczę która karta zostanie.

Te karty łączy jedna rzecz: po O/C (dość ostrym) są w stanie osiągną wyniki na poziomie 7,7k w 3DMark05.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się wstrzymam jeszcze od kupna :)

Jak bedziesz lukmek już wiedział co lepsze to jeśli możesz daj mi jakiś znak :)

Niedługo = nie krócej niż 2 tygodnie :cry:

Ale jak chcesz mieć jakieś informacje, to obserwój temat o tej karcie.

Być może ma1y zdecyduje się na podniesienie napięcia na GPU z 1.37V do 1.5V.

Wtedy będzie można zobaczyć, co tak naprawdę potrafi 6800GS :wink:

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz szans... Może ma ze zwykłym GTO na 12 potokach, ale z GTO2 zmodowanym nie da rady... To jest tak jak wybierać 9500@pro, lub 9550, który też się nie źle kręci, ale podkręcony radek 9500@pro jest dużo lepszy, nawet jak 9550 ma v moda...

w czem ten 9500 jest lepszy i jakiego 9550 bierze pod uwage?? ze tak spytam? i na jakiej szynie ma pamieci??

 

sorry za OT

 

bierz radka ;) zawsze mniej problemow ze sterami.

Edytowane przez Mazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w czem ten 9500 jest lepszy i jakiego 9550 bierze pod uwage?? ze tak spytam? i na jakiej szynie ma pamieci??

 

sorry za OT

 

bierz radka ;) zawsze mniej problemow ze sterami.

9500@Pro ma 8 potoków i lepsze pamięci! Więc R9550 jakby gonił, to nie dogoni... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz tak patrzac na te 2 karty stwierdzam ze wybor jest bardzo trudny...

GF6800GS ma obluge pixel shader 3.0, wysokie taktowanie, prawdopodobnie duze mozliwosci OC, wydajnosc w grach nie przeklada sie na wyniki w markach(jest lepsza)

RADEK X800GTO2@X850XT PE ma 16potokow, tez wysokie taktowania, OC tez jest dobry, tylko te shadery...

 

Ja jestem coraz blizej wyboru GeForca z uwagi na to ze nie zmieniam karty co roku a nawet co dwa wiec jest bardziej przyszlosciowa karta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy zescie sie tak uwzieli na to PS 3.0???? to jest jeden wielki grzyb, nie przydatny w grach podejrzewam ze przez dluzszy okres czasu nie bedzie potrzebny, w tym momencie liczy sie wydajnosc w aplikacjach 3D i to jest tylko brane pod uwage. PS 3.0 to tylko chwyt marketingowy tak jak 512 ram w radku 9550, takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy zescie sie tak uwzieli na to PS 3.0???? to jest jeden wielki grzyb, nie przydatny w grach podejrzewam ze przez dluzszy okres czasu nie bedzie potrzebny, w tym momencie liczy sie wydajnosc w aplikacjach 3D i to jest tylko brane pod uwage. PS 3.0 to tylko chwyt marketingowy tak jak 512 ram w radku 9550, takie jest moje zdanie.

nie mów hop ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO nie ma sensu brania PS3 z tak słabą kartą jak 6800GS. Co kompu to PS3 skoro grom, które nie dłógo zaczną się ukazywać GF poprostu nie sprosta ? Jak PS 3 to tylko w kartach w okolicach Gf 7800 GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...