Skocz do zawartości
Interloper

Wc By Interloper

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się przedstawia sprawa z blokiem na mostek - w jednym z tematów (AndyN chyba) zostały wypowiedziane obawy że ten bloczek jest strasznym flowkillerem (ciekaw jestem czy większym niż mój Storm...ale mniejsz o to...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wlasne podejscie do wc i dla mnie moje jest takie jak ma byc,a to ze ktos nakupowal wszystkiego za grubą kase i poskladal wcale mi sie nie podoba,dlatego to napisalem...teraz wiekszosc wctow ludzie robia na zlaczkach skrecanych cieniutkie weze,pompka najlepiej 12v i tyle,dla mnie takie wc to nie wc tylko cos w stylu O+K mod...musialem wyrazic swoją opinie.Po prostu mi sie nie podoba,pozatym burdel w kablacch

Teraz ogladanie wc jest monotonne ,po co zagladac jak wc'ty roznia sie jedynie blokami(kupowanymi)

Edytowane przez Nicko13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wlasne podejscie do wc i dla mnie moje jest takie jak ma byc,a to ze ktos nakupowal wszystkiego za grubą kase i poskladal wcale mi sie nie podoba,dlatego to napisalem...teraz wiekszosc wctow ludzie robia na zlaczkach skrecanych cieniutkie weze,pompka najlepiej 12v i tyle,dla mnie takie wc to nie wc tylko cos w stylu O+K mod...musialem wyrazic swoją opinie.Po prostu mi sie nie podoba,pozatym burdel w kablacch

Teraz ogladanie wc jest monotonne ,po co zagladac jak wc'ty roznia sie jedynie blokami(kupowanymi)

hehe...

 

podsumowujący wierszyk: jezus przemienił wodę w wino, a Ty przemieniasz wodę w okno i katodę :rolleyes:

 

masz ziarenko racji, nie mogę wejść do tego tematu i powiedzieć "o, to mnie zaskoczyło" :] ale na pewno spełnia swoją funkcję i do tego wygląda ładnie i estetycznie. To tak jakbyś narzekał, że ktoś jeździ lexusem, kiedy Ty wolisz ryczeć na światłach silnikiem poloneza.

 

Niestety Interloperze... widocznie Twój układ nie zdetronizował najsławniejszego układu na tweaku ;]]]

 

co do burdelu w kablach o którym wszyscy mówią... ja tam w obecnym układzie nie widzę żadnych kabli póki co... ale może to ze mną jest coś nie tak :]

Edytowane przez Pekaok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mi sie nie podoba,pozatym burdel w kablacch

 

taaaak tego nie mogło zabraknąć.... jak nie ma o co się czepnąć o o burdel w kablach...

 

 

ja ponawiam pyanko odności flowkillerstwa bloku na mostek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wlasne podejscie do wc i dla mnie moje jest takie jak ma byc,a to ze ktos nakupowal wszystkiego za grubą kase i poskladal wcale mi sie nie podoba,dlatego to napisalem... teraz wiekszosc wctow ludzie robia na zlaczkach skrecanych cieniutkie weze,pompka najlepiej 12v i tyle,dla mnie takie wc to nie wc tylko cos w stylu O+K mod ...musialem wyrazic swoją opinie.Po prostu mi sie nie podoba,pozatym burdel w kablacch

Taa najlepiej póścić wszystko na zbrojonych 16/20 i jakiejś pompie pod "siłe" (o ile jest ;) ) :blurp: :lol:

 

 

IMO ładne WC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym temacie powiem jedynie tyle:

 

Jakoś mój poprzedni układ nie budził takich kontrowersji. Był w miarę tani robiony po kosztach prawie wszystkie elementy pochodziły z drugiej ręki. Natomiast powszechnym zjawiskiem stała się wszechobecna zawiść którą ujawniają coponiektórzy forumowicze w stosunku do osób które skłądają swoje WC z nowych stosunkowo drogich elementów. Ale co w tym takiego złego? Nie robię tego po to aby się tym obnosić i wywyższać robię to tylko i wyłącznie dla siebie ponieważ to moje hobby i nie będę ukrywał że lubię estetykę i dobrą jakość za którą płacę własnymi zarobionymi pieniędzmi.

 

Tutaj jeszcze słowo do Nicko13:

 

1. Jaki burdel w kablach? Ten komputer wogule nie działa węże nie są wogule poprzycinane w środku nie ma nic poza mobo kartą graficzną i chłodnicą na górze obudowy oraz zasiłką którą założyłem na chwilę by zastanowić się gdzie umieścić pompkę... :lol: :lol: :lol:

 

2. Węże? Miałem 12/16 dawno temu poza faktem że komputer wyglądał jak sieć wodociągowa nie dawały zbyt wiele w zamian, dlatego też zdecydowałem się na 9/12 a teraz 8/10 i na tym przystanę. Nie potrzebne mi są chłodnice samochodowe mega wydajne pompy itd

 

ja ponawiam pyanko odności flowkillerstwa bloku na mostek....

Narazie nie jestem w stanie niczego powiedzieć ponieważ ciągle czekam na króćce które przyjdą do mnie dopiero w piątek... :-|

Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo nie było tutaj napisane albo przemknelo mi przed oczami.

 

Jak zamontowales te radiatory na memkach? Klejem zalmana, tasma?

 

Obecnie posiadam takie radiatory

 

Dołączona grafika

 

 

Lecz chyba dalem za malo kleju Zalmana bo odpadly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taśma mnie wkurzyła wszystkie poodpadały, zalmanowski klej raz klei raz nie, kiedyś jeszcze użyłem pewnego kleju thermopoxu był tak mocny że 2 dni zrywałem i czyściłem potem z niego pamięci. Więc tym razem posmarowałem każdą pamięć Arcticiem na środku robiłem malutkie kółeczko pałeczką do uszu i tam dałem maleńką kroplę kropelki (Popularny klej :P) Radiatory siedzą bardzo dobrze, łatwo jest je usunąć, odbierają ciepło bez zarzutu.

Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa najlepiej póścić wszystko na zbrojonych 16/20 i jakiejś pompie pod "siłe" (o ile jest ;) ) :blurp: :lol:

IMO ładne WC

Hydrofor :D

 

A co do WC jest naprawde fajne.... Achhh te bloczki z X4pro ;) Sycą :D Tylko żeby wszyscy zaraz na forum nie wyskoczyli z tymi bloczkami i że jakie WC mają kozak :D A coś mi sie wydaje że tak bedzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drozda Jezuu jak mogłem zapomniej o Hydroforze (ehh i tak do końca nie byłem pewien czy na siłe :P ), przecież brat ma...

...bynajmniej nie w WC ;)

 

Heh ja nie wyskocze...

Jak tylko dostane króćće to też pokaże el0 pr0 WC :lol2: :lol2:

Może brzebije to roku... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taśma mnie wkurzyła wszystkie poodpadały, zalmanowski klej raz klei raz nie, kiedyś jeszcze użyłem pewnego kleju thermopoxu był tak mocny że 2 dni zrywałem i czyściłem potem z niego pamięci. Więc tym razem posmarowałem każdą pamięć Arcticiem na środku robiłem malutkie kółeczko pałeczką do uszu i tam dałem maleńką kroplę kropelki (Popularny klej :P) Radiatory siedzą bardzo dobrze, łatwo jest je usunąć, odbierają ciepło bez zarzutu.

Hmm, a jak potem mozna tego super glue usunac z memki? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee .. ja zostane przy swoim wc :P

 

a co do tego WC .. imho wszystko bedzie git ...

a jak komus przeszkadzaja kupne bloczki to jego problem

nicko .. sam piszesz ze wydales na swoje "wc" 600zl przy czym np ja wydalem na swoje moze niecala setke wiecej...

wiec kto tu zle zainwestowal swoje pieniedze

jakos jak wszysc maja chlodzenie AC typu AC Freezer albo Scythe Ninja .. a na grafie zalman/pentagram badz Silencer to nikt nie psioczy ze to samo ...

ja moge se pogadac z kolega zeby mi wyfrezowal na cnc jakies fikusne kształty bloczkow

ale na co to komu? skoro moge skorzystac z gotowych rozwiazan ktore mi sie podobaja ...

 

fakt faktem ze mialem swojego WC nie pokazywac nawet (tego samego nie polecam innym robiacym sobie WC z markowych klockow)

ale coz .. zrobilem to .. a jak komus sie nie podoba to jego problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No - markowe klocki są fajne... po co się pierdzielić z czyszczeniem nagrzewnicy? po co się babrać na robieniem reziku* jak można kupić sporo łądniejszy i przy okazji zaoszczędzić czasu? Jak 3 lata temu zaczynałem przygodę z WC to wyglądało to obskurnie - ale cóż poradzić inne czesy były... a teraz z radością korzystam z tego że markowe części mozna kupować po coraz niższych cenach :)

 

 

ja coraz więcej układzików widzę na węzykach 8/10 - sam powoli się przekonuje do tego... być może następne WC będzie właśnie o nie oparte... innovatek + płyn innovatek + barwnik UV

 

 

mi się układzik podoba - taki delikatny... w penym sensie ascetyczny... ale ma swój urok :) szczególnie podoba mi się ascetyczny charakter bloczków.... tak miła odmiana po wszechobecnej plexi.... Ech... coś muszę nowego wymyślić ;p

 

 

 

 

*za parę dni testnę jak się robi układzik z trónikiem.... więc problem reziku być może odpadnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie Jezuu ;) Bez takich prosze :P Hmm podoba mi sie markowe WC ma w sobie to coś... wygląd estetyka, super wykonanie :) Takie jak Interloper'a własnie ;) Ale takie full home też ma to coś.. w sensie że własny wkład pracy oraz pewną koncepcje i satysfakcje ze zmontowania takiego cuda ;) A kto ile kasy władował to według mnie sprawa osobista tej osoby co podjeła taką decyzje i nie negujmy tego jednak... kogo stać to kupuje takie i koniec. Pozdrawiam ;)

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No - markowe klocki są fajne... po co się pierdzielić z czyszczeniem nagrzewnicy? po co się babrać na robieniem reziku* jak można kupić sporo łądniejszy i przy okazji zaoszczędzić czasu? Jak 3 lata temu zaczynałem przygodę z WC to wyglądało to obskurnie - ale cóż poradzić inne czesy były... a teraz z radością korzystam z tego że markowe części mozna kupować po coraz niższych cenach :)

 

 

ja coraz więcej układzików widzę na węzykach 8/10 - sam powoli się przekonuje do tego... być może następne WC będzie właśnie o nie oparte... innovatek + płyn innovatek + barwnik UV

 

 

mi się układzik podoba - taki delikatny... w penym sensie ascetyczny... ale ma swój urok :) szczególnie podoba mi się ascetyczny charakter bloczków.... tak miła odmiana po wszechobecnej plexi.... Ech... coś muszę nowego wymyślić ;p

 

 

 

 

*za parę dni testnę jak się robi układzik z trónikiem.... więc problem reziku być może odpadnie...

I gdzie tu całą idea WC,kiedy wszystko było homemade...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I gdzie tu całą idea WC,kiedy wszystko było homemade...

 

No ja mam bloczki Homemade :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

Jednak mnie zastanawia pojęcie homemade - znaczy że robisz coś w domu... węże? chłodniczkę?? raczej nie... ze złomu wziąłeś... a węże kupiłeś.. Bloczki może?? nie zrobiłeś ich sam - też kupiłeś ale z chałupniczo-amatorskiej produkcji... więc powiedz mi co u siebie masz homemade?

 

 

Ideą WC jest cisza i wydajność.... innej nie znam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I gdzie tu całą idea WC,kiedy wszystko było homemade...

Nicko daj sobie spokoj, bo wygadujesz bzdury. Tak jak powiedział Kyniek .. co ty masz w tym swoim wspaniałym kiblu homemade?

Ideą wc wcale nie jest HM .. imho to jest jedynie tańsze rozwiązanie jezli ktos ma mozliwosci wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u was biją Murzynów....hehe niezłe, ale zrozumiałeś mnie opatrznie

 

Mi WC zawsze siępodobało z tego względu, że każdy potrafił nadać mu indywidualny styl, charakter i rzadko kiedy dwa WC-ty wyglądały tak samo.

 

Teraz niestety to się zmienia. Moim zdaniem na gorsze, ale prze to WC staje się łatwiejsze i przystępniejsze dla mas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakrętki na złaczkach zakrecales recznie, kluczem czy obcegami?

Kluczem francuskim no i oczywiście gdy blok nie był jeszcze zamontowany.

 

Mi WC zawsze siępodobało z tego względu, że każdy potrafił nadać mu indywidualny styl, charakter i rzadko kiedy dwa WC-ty wyglądały tak samo.

Teraz niestety to się zmienia. Moim zdaniem na gorsze, ale prze to WC staje się łatwiejsze i przystępniejsze dla mas.

Zmienia się na gorsze? Hmmm dawno temu może i często spotykało się indywidualny styl i charakter w postaci wierconych bloków, rezerwuarów z pojemników na żywność węży 16/20, chłodnic od lublina doskonale pamiętam te czasy i faktycznie wtedy nie spotykało się zbyt wiele podobnych zestawów, ale też osób posiadających wc była zaledwie garstka Od tamtego czasu wiele się zmieniło technika poszła do przodu są frezarki, topy wykonane z aluminium, pleksy, nikiel i inne wodotryski, przez co niewiele osób dysponuje zapleczem do tworzenia takich konstrukcji. Zatem trzeba polegać na tych którzy takowe posiadają. Przez co najczęściej w polskich WC lądują bloki Misia, Mate'a, Kyńka, pita, termita, samhaina itd Napewno zgodzę się z tym że indywidualny charakter zanika ale za to coraz częściej zastępuje go jakość wykonania i wydajność.

Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakrętki na złaczkach zakrecales recznie, kluczem czy obcegami?

Kluczem francuskim no i oczywiście gdy blok nie był jeszcze zamontowany.

Heheh ... ja nie raz dokrecalem SK kluczem z blokiem przukreconym do mobo, albo na grafie :P ... mialem malego stresa ale jakos wszystko przezylo. Tak to jest jak sie nie chce zdejmowac bloku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś po tym jak zobaczyłem jak wyglądał jeden z króćców:

 

Dołączona grafika

 

 

Postanowiłem za wszelką cenę znaleźć chromowaną wersję tej przejściówki 1/2 -> 3/8

 

Dołączona grafika

 

Efekt... udało się ufff...

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojej jak narazie jeszcze nie uszczelniłem czekam na te sk 8/10 ;) No i tym razem będę uszczelniał bezbarwnym a nie białym.

 

Czy bedziesz mógł pochwalić siętakim WC skoro praktycznie wsio nie jest zrobione prze ciebie. Wystarczy tylko podłączyć rurki i gotowe

1. Po co się chwalić? Jeżeli wszystkie tematy o WC na tym forum są postrzegane jako chwalenie się tym co się ma to proszę moderatora o usunięcie tego tematu.

2. Pod temat robione przeze mnie lub nie podciągnąć mogę jedynie fakt że każda rzecz którą robi się samodzielnie daje nieporównywalnie większą satysfakcję. Ja niestety nie mam ani talentu ani sprzętu do robienia bloków więc muszę polegać na tym co jest dostępne w sklepach.

Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba ten WC, jest estetyczny i bardzo miły jak dla mojego oka jest fakt braku wszechobecnej plexy na bloczkach.

 

A co do HM daje z pewnością o wiele więcej satysfakcji lecz zabiera też mnustwo czasu, więc dla kogoś kogo stać a nie ma czasu lub/i umiejętności kupione bloczki są bardzo dobrym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi rowniez podoba sie to WC. Wiadomo, ze w domowych warunkach wiertarka czy szlifierka nie zrobi sie tak ladnego i wydajnego bloku jak z cnc.

 

To, ze czesci sa kupione, to chyba normalne. Jesli komus zalezy na ladnym i estetycznym 'kibelku' to bez sensu bawic sie w HM. Oczywiscie czesci do WC zrobione wlasnorecznie sa niepowtarzalne i wyjatkowe, ale czasochlonne i dalekie od idealu...

 

Sam niedlugo planuje skladac WC i na bank kupie bloczki, rez itp. a nie bede sam robil, bo brak narzedzi, umiejetnosci :P i zalezy mi na estetyce w parze z wydajnoscia.

 

Wazne, zeby wlascicielowi podobalo sie i spelnialo wymagania jego WC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...