Skocz do zawartości
Mck

Nowe Wentylatory Arctic Cooling 80,92 I 120mm

Rekomendowane odpowiedzi

Argh - bez offtopów proszę. Dyskusje o innych coolerkach to sobie prowadźcie na GieGie, albo poszukajcie na googlach.

 

A co do Arktików. Dla mnie już 80 to jest najtańszy syf, który cichy jest tylko przy najnizszych obrotach, ale wtedy to nawet nie wiem czy cokolwiek wieje. No a przy nnajwyzszych swiszczy.

Jak 92/120 maja tez takie byc, to ja podziekuje, wole dac wiecej za Fandera i cieszyc sie cisza/wydajnoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 4 takie arctici 12 cm i na 8 v cicho i chłodno :) za tą kasę są ok ;)

kuzyn ma 2 do sprzedania: http://allegro.pl/item87512439_arctic_cool...obra_kase_.html

bo kupił jakieś świecące cudaki ;)

Jak dla mnie te wentyle są OK, szkoda zęnie maja odczyty obrotów ale i tak wszystki dałem na 8 v więci monitoring zbedny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam revolteca 8x8, na 12v b. cichy i wydajność bardzo przyzwoita. Bezgłośny nie jest, ale jedyne co słychać to delikatny szum powietrza. Wadą jest to że ma (słabe, ale jednak) drgania B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do Arktików. Dla mnie już 80 to jest najtańszy syf, który cichy jest tylko przy najnizszych obrotach, ale wtedy to nawet nie wiem czy cokolwiek wieje. No a przy nnajwyzszych swiszczy.

Jak 92/120 maja tez takie byc, to ja podziekuje, wole dac wiecej za Fandera i cieszyc sie cisza/wydajnoscia.

Piszesz o tych najnowszych 80-tkach czy starszych?

 

Mam revolteca 8x8, na 12v b. cichy i wydajność bardzo przyzwoita. Bezgłośny nie jest, ale jedyne co słychać to delikatny szum powietrza. Wadą jest to że ma (słabe, ale jednak) drgania B)

Piszesz o najnowszym revoltecu airguard 8x8 czy jakimś starszym?

Edytowane przez Trance2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie wydajnośc 120 bo 30zł to na dobrą sprawe nie dużo... Może ktoś się skusi B)

za 30zł to masz glacialtecha 120mm tam nie ma dyskusji co do wydajności i ciszy, bodajże na dzikie.net wygrał test wentyli 120mm.

sam go wkrótce kupie tylko musze modować obudowę:] narazie mam tego glaciala pożyczonego sklejonego z 3 zaślepkami 120mm jako że nie mam miejsca na 120mm w budzie:/ (mądre pomysły mieli projektanci chiefteca)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek dostałem arctic fan 9. Po testach - zupełnie przyzwoity wiatrak. Najprościej porównać do fandera 92mm:

 

Przepływ powietrza na max obrotach - nie ma wyczuwalnej róznicy.

Głośność też porównywalna.

Kultura pracy + dla fandera w fan 9 słychać charakterystyczne tykanie silnika. Tak jak np. w papstach lub innych wiarakach arctica.

Wibracje i tu + dla arctica w fanderze 92mm wyczuwalne wibracje nawet przy trzymaniu wiatraka w dłoni.

Cena + dla fan 9

 

Edit:

minus dla fan9 za mocowanie - brak przelotowych otworów - może być problem z mocowaniem na radiatory procesorów.

Edytowane przez cho-marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem innego postu o tych nowych arcticach więc tu coś skrobnę.

 

Aktualne ceny na allegro:

AF8025 (80 mm) 10,99 zł

AF9225 (90 mm) 11,99 zł

AF12025 (120 mm) 17,50 zł

 

FAN 8 11,50 zł

FAN 9 11,50 zł

FAN 12 18 zł

 

Jak widać ceny zachęcające. Zamówiłem AF8025 i FAN8; zobaczę jak się sprawują w porównaniu do Papsta N2GLE, Arctic FAN 3 i do AC PRO TC z którego jestem bardzo zadowolony. Działa sobie on na miedzianym TT pipe 101 już od roku i do tej pory jeszcze go nie słyszałem :) Papst jest głośniejszy, ale może dlatego że szybciej się kręci. Arctic FAN 3 ma dobrą wydajność, ale oprócz szumu powietrza słychać cichy terkot. Jego wadą jest duży rozmiar i nie mieści mi się w obudowie :)

Liczę że FAN 8 zachowa najlepsze cechy z FAN 3 i AC PRO TC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z Arctic Cooling Fan 12 tzn. piszczy mi łożysko przy niskich obrotach: przy 500-700 piszczy bardzo, 700-1000 trochę mniej, powyżej 1000-1100 już nie piszczy ale wtedy hałasuje przepływ powietrza. Raz go wymieniłem na nowy i dalej to samo. Czy wy też tak macie, czy tylko ja trafiłem na 2 wadliwe sztuki? Dodam że mam też AC AF12025 PWM i ten bez żadnych problemów pracuje z prędkością 500obr/min i jest wręcz niesłyszalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...