Skocz do zawartości
Old Peter

Intel 915gm Gpu I Kompatybilność W Grach - Kotor ?

Rekomendowane odpowiedzi

No ale w grach 2D (jak Diablo) to rozdzielczosc jest wazna a nie wydajnosc 3D a akurat w przypadku Diablo nie jest dobrze bo rozdzialka to zaledwie 640x480, wiec nie spodziewam sie zeby na wyswietlaczu laptopa to dobrze wygladalo.

 

Polecam wam jeszcze wyprobowac Return to the Castle Wolfenstain - tez powinno chodzic, poza tym obie czesci Aliens vs Predator i Jedi Outcast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim nx6110 z cipem Intela testowałem póki co:

 

- TES: morrowind - da się grać ale sa problemy malutkie z teksturami

- HOMM3 - zero problemów

- DeusEx - j.w.

- World of Warcraft - 1024 detale minimum i da sie popykać.

 

podrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fifa 2005 - 1024x768x32, wszystko max i smiga jak zloto :)

gratulacje :D Ja tez mialem banana jak mi sie udalo plynnie odpalic jakas gre na swoim g-f4MXGO ktora teoretycznie powinna co najmniej ciac.

Ja mialem banana jak mi sie udalo na tym sprzecie odpalic h-l2 i to x max detalami ale na dx7.0 :-)

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bede oryginalny, jak powiem ze od Intela? ;) Innych chyba nie ma.

 

Przejrzyj poprzednie strony tego topicu, byl gdzies screen z optymalnymi ustawieniami opcji graficznych.

 

Co do wersji: generalnie najnowsze sa najlepsze, ale np. w Medieval: Total War mapa stratgegiczna sie wywala na najnowszych sterownikach i trzeba uzywac starszych. Ogolnie jesli jakas gra (szczegolnie stara) sprawia problemy na najnowszych sterownikach, warto sprawdzic starsze wersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem banana jak mi sie udalo na tym sprzecie odpalic h-l2 i to x max detalami ale na dx7.0 :-)

skorzystałem z sugestii kolegi i znalazłem info na temat odpalania Half-Life 2 : w linii ścieżki do programu, w skrócie do gry np. na pulpicie, trzeba dopisać komendę wymuszania użycia danej wersji DirectX, np:

 

"C:\Program Files\Half-Life2\hl2.exe" -dxlevel 70

 

inne wartości to np:

-dxlevel 80

-dxlevel 81

-dxlevel 90

 

Na moim biednym gma900 i niezbyt szybkim przecież celeronie, po ustawieniu dxlevel 70 DA SIĘ GRAĆ w HL2 praktycznie z detalami na max, polecam :-)

Edytowane przez Old Peter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skorzystałem z sugestii kolegi i znalazłem info na temat odpalania Half-Life 2 : w linii ścieżki do programu, w skrócie do gry np. na pulpicie, trzeba dopisać komendę wymuszania użycia danej wersji DirectX, np:

 

"C:\Program Files\Half-Life2\hl2.exe" -dxlevel 70

 

inne wartości to np:

-dxlevel 80

-dxlevel 81

-dxlevel 90

 

czy odpalenie w ten sposob polepszy dzialanie gry, ktora sie przycina. da sie to zrobic np z quake 4 lub nfs mw???

Edytowane przez ciaptak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy odpalenie w ten sposob polepszy dzialanie gry, ktora sie przycina. da sie to zrobic np z quake 4 lub nfs mw???

Nie, to jest opcja tylko do HL2. Mozna tego sprobowac ew. z innymi grami na silniku Source (jesli sa takie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,fajny topic Jeśli moge zaproponować to spróbujcie tych gier:

 

Blood 2

Max Payne 1

Duke Nukem 3D Manhattan Project

 

Stare ale jare,wszystkie przeszedłem.

powinny Wam pójść bez problemu na Intelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie czy mozna przydzielic w jakis sposob max ilosc pamieci, bo np gram sobie w pesa 5 i ciagnie tylko miedzy 50-64 MB a gra sie lekko chaczy..... jak to jest, gierka wiecej nie potrzebuje???

W BIOSie możesz ustawic na sztywno 128 MB.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BIOSie możesz ustawic na sztywno 128 MB.

Pozdrawiam

tylko nigdzie tego kurcze nie widze, ten bios jest dosc ubogi. mozesz mnie jakos poinstruowac dokladniej :-P moze w moim asusie bios nie daje takiej mozliwosci (tak samo jak ustawien wentylatora) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nigdzie tego kurcze nie widze, ten bios jest dosc ubogi. mozesz mnie jakos poinstruowac dokladniej :-P moze w moim asusie bios nie daje takiej mozliwosci (tak samo jak ustawien wentylatora) ?

Dokładniej Cie nie poinstruuję, bo nie znam Asusa, ale w moim Acerze jest opcja Video Memory Size, czy coś takiego, dokładniej przejrzyj BIOSa i tam gdzie będzie możliwość zmiany wielkości (powinno być: 64M, 128M, ewentualnie MaxDVMT) ustaw na 128 i zapisz zmiany.

Pozdrawiam

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc gram już dość długo w nową, fajną grę Kameleon (cena ok 25zł) - to coś w stylu Splinter Cella (zanim strzelisz, zapytaj o drogę, w grach fpp jest odwrotnie). Gra bardzo fajna, klimatyczna, dynamiczna i na dodatek bardzo ładnie zrobiona. Ważne jest to, że na nędznym gma900 chodzi w odróżnieniu do HL2, Splinter Cella czy Far Cry, stabilnie i całkiem płynnie, choć oczywiście trzeba nieco zmniejszyć detale, mimo to miodność pozostaje. Polecam !

 

PS: nawet nie wysilajcie się z torrentami; Kameleon jest zabezpieczony Starforce 3 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diablo, Diablo II bez najmniejszych problemów :) To chyba zresztą było oczywiste.

 

Nie takie oczywiste, bo u mnie na 1,5 cel 256 DDR2 haczy najzwyczajniej... to chyba wina za małej ilości pamięci, bo ogólnie jest wolny jak diabli ten laptop (boot ze 2 minutki)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie gram w nfs underground 2 i chodzi na 1024x768 i detale na srodkowym poziomie i nie ma problemow. Podobnie z GTA SA tam gralem na 800x600 detale na max i chodzilo plynnie:) HL2 na dx8 chodzi super na max detalach tylko na niebo nie ma co spogladac bo wtedy ryje ostro poza tym counter-strike condition zero to na 1024 wyciaga stale 70fps podobnie na steamie. To chyba tyle z mojego doswiadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...