Skocz do zawartości
Old Peter

Intel 915gm Gpu I Kompatybilność W Grach - Kotor ?

Rekomendowane odpowiedzi

Miales, bo u mnie poszlo za pierwszym razem. :)

u mnie tez. polecam zainstalowanie bo na moje oko gierki jakby lepiej chodza:) ale to moze tylko zludzenie:)

 

mam pytanie i prosze o odpowiedz. w jaki sposob w gierce moge sprawdzic ile mam aktualnie klatek??

np w NFS MW i i jeszcze jedo, czy wypracowal ktos idealne ustawienie dla tej karty, podana wczesniej tabelka chyba idealnym rozwiazaniem nie jest

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez. polecam zainstalowanie bo na moje oko gierki jakby lepiej chodza:) ale to moze tylko zludzenie:)

 

mam pytanie i prosze o odpowiedz. w jaki sposob w gierce moge sprawdzic ile mam aktualnie klatek??

np w NFS MW i i jeszcze jedo, czy wypracowal ktos idealne ustawienie dla tej karty, podana wczesniej tabelka chyba idealnym rozwiazaniem nie jest

pozdro

Hmmm... Sciągnąłem sobie jeszcze raz na pena, zobaczymy w domu :)

Co do ustawień karty - nie wiem czy są idealne, fakt jest taki że 90% tytułów sprzed 24-36 miesięcy chodzi przy tym płynnie na max albo wysokich detalach (aktualnie na tapecie Medal Of Honor, 1024x768 wszystko na maks), nowsze gry są grywalne w stopniu znośnym bądź zadowalającym, a nowości - no cóż, można, nie we wszystkie jednak i trzeba dużo samozaparcia ( NFS MW np. da się, ale jak zobaczyłem na lapku z x700 to mi paszcza odpadła :) ). Jak na zintegrowaną grafikę naprawdę nie jest źle - ja cały czas czekam aż jakiś inteligentny informatyk zrobi alternatywne sterowniki do tego chipsetu (o ile to możliwe oczywiście) - nie wierzę, że to co daje Intel to kres możliwości tego układu :)

Pozdrawiam

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, ale bedzie to wyswietlane w trakcie grania??

mozna te grafe jakos "podkrecic" ?:)

Tak, bedzie.

 

Co do podkrecania - osobiscie kiepsko to widze, skoro Intel nie chwali sie nawet taktowaniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.19.50 wydany ósmego lutego tego roku. Może pofatygował byś się na stronę Intel’a?

dzięki za przypomnienie, też sobie ściągnę :-)

 

Lista poprawek jest ogromna, może w końcu uda mi się odpalić parę niechodzących gier :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bedzie.

 

Co do podkrecania - osobiscie kiepsko to widze, skoro Intel nie chwali sie nawet taktowaniem ;)

Problem z podkręcaniem kart zintegrowanych nie tyczy się tylko kart Intela, tak sam źle znoszą to produkty ATi czy NV. W przypadku Intela sprawa jest o tyle skomplikowana że chyba niema żadnej aplikacji która potrafiła by ją podkręcić. Zresztą podkręcenia samego procesora graficznego bardzo mało daje, największym problemem tych kart jest pamięć i jej prędkość.

Moją zintegrowaną ATi można podkręcić o 95MHz (standardowo ma 300) co daje tylko o 3xx punktów więcej w 3DMark’u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe sterowniki do GMA900 zainstalowałem. Lista poprawek jest długa, ale oczywiście jednak zbyt krótka.

 

Splinter Cell 1 działa, ale nadal jest to samo: włączenie termowizji (pewnie włącza shadery) oznacza wyjście do pulpitu. Splinter Cell 2 wychodzi do pulpitu jak zwykle przy starcie, Splinter Cell 3 się nie odpala i krzyczy że karta nie obsługuje shaderów W OGÓLE.

 

BTW: lista "kompatybilności" tego intelowskiego ścierwa:

http://support.intel.com/support/graphics/...b/CS-020153.htm

 

Ech, nawet x300 to wręcz Porsche przy tej beznadziejnej intelowskiej Syrence.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, nawet x300 to wręcz Porsche przy tej beznadziejnej intelowskiej Syrence.

x300 jesli nie ma wlasniej pamieci to mozna je nazwac x200, a ta grafa jest niewiel lepsza od tego intelowskiego "scierwa".

problemem jest wlasnie ta "kompatybilnosc".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kolejny update ode mnie:

 

- Medieval: Total War: jak burza w 1024x768.

- Icewind Dale II: jak wyzej. Jedyny bug graficzny: "mgla" przykrywajaca obszar, ktorego druzyna nie widzi ma na sobie takie jakby prazki. Nie przeszkadza w graniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Ja po prostu testuje rozne gierki z ciekawosci, jak beda dzialac.

 

A poza tym - skoro sporo rzeczy na niej dziala, to czemu nie skorzystac? :)

zgadzam sie w 100%, "wy" posiadacze lapkow z X700 gracie w najnowsze gierki na max detalach i sie cieszycie, zakladacie topici o grach i nikomu to nie przeszkadza. pozwolcie nam cieszyc sie gdy one sie w ogole urochamiaja. dla mnie to frajda zagrac w cos nowego na sprzecie, ktory nie jest do tego stworzony.

Edytowane przez ciaptak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem kolejne gry:

 

Broken Sword III - The Sleeping Dragon - przygodówka, działa bez problemu, ale w natywnym 1024x768 nie jest idealnie płynnie, dopiero zjazd do 800x600 poprawia grę, ogólnie ok, da się bezproblemowo grać.

 

Sacred Plus - działa cacy, ale przed pierwszym startem należy pokombinować w konfiguratorze ustawień, bo bzdurne komunikaty wyskakują, np: "Copy protection error" - a używam ORYGINAŁA :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie w 100%, "wy" posiadacze lapkow z X700 gracie w najnowsze gierki na max detalach i sie cieszycie, zakladacie topici o grach i nikomu to nie przeszkadza. pozwolcie nam cieszyc sie gdy one sie w ogole urochamiaja. dla mnie to frajda zagrac w cos nowego na sprzecie, ktory nie jest do tego stworzony.

Dobrze mowi, to tak jakby wystawic malucha do wyscigow - generalnie nie nadaje sie ale noz widelec jakis stuningowany szatan zajmie cos wyzej niz ostatnie miejsce ;)

 

p.s. osobiscie nie mam nic do kaszla, bardzo fajna fura :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem jeszcze Deus Exa: jak mozna sie spodziewac po tej juz dosc leciwej (ale nadal rewelacyjnej) gierce, 1280x800 wszystko full i smiga jak szalona. W takiej rozdzialce, mimo swojego wieku, nadal wyglada bardzo w porzadku. A grywalnoscia i fabula bije na gowe wiele wspolczesnych produkcji :)

Notabene obsluge 1280x800 ma natywnie, nie trzeba zadnych zabaw z .ini robic.

 

Jedna uwaga: do grania w Deusa trzeba procka ustawiac na maksa, inaczej gra dostaje trybu "fast forward" i wszystko dzieje sie za szybko (mimo normalnej ilosci fps).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam problem przy zainstalowaniu Directa (8.11 9b 9c)...

 

Nie jest to instalacja WEB a po wcisnieciu dalej czy tam instaluj nawet nie pokazuje sie pasek i wychodzi komunikat jak po instalacji. Przeprowadzona poprawnie itd... ale nie jest zainstalwoana bo gry sie wywalaja!?

 

Co jest? Pisze w tym temacie bo najpierw myslalem ze to wina chipsetu...

 

Mam Winde z SP2....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzona kolejna gra: Colin McRae Rally 3.0. Instaluje się i działa, ale... na moim procku (cel1.4) chodzi wolno. Da się grać, ale wcześniej posiadałem Xboxa i tam też miałem Colina 3.0, który chodził jak masełko. A w ogóle Colin to nędza w porównaniu do Rally Sport Challenge 2 :-) Zamiast grać na notku, trzeba będzie chyba znowu Xboxa kupić :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto mi poradzi jak odpalić na grafie taka jak mam w podpisie gre NFS5 porsze. niby sie odpala, wyskakuje loading i kupa nie idzie dalej :-( może trzeba coś wgrać dodatkowego? albo cos ustawić?

Skopana gra :blink: ??

U mnie śmiga bez żadnego problemu - oczywiście na maksa... Moze jednak jedna generacja zintegrowanego chipsetu graficznego robi swoje :blink: ??

 

Sprawdzona kolejna gra: Colin McRae Rally 3.0. Instaluje się i działa, ale... na moim procku (cel1.4) chodzi wolno. Da się grać, ale wcześniej posiadałem Xboxa i tam też miałem Colina 3.0, który chodził jak masełko. A w ogóle Colin to nędza w porównaniu do Rally Sport Challenge 2 Zamiast grać na notku, trzeba będzie chyba znowu Xboxa kupić

Hmm... 800x600 max detale, 1024x768 średnie detale i bez żadnych problemów...

 

Czyzby występowały takie różnice w wydajności w zależności od reszty konfiguracji i ustawień ?? :blink:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie sam mam lapka z X700 ale bardzo podoba mi sie ten watek,

 

radze wam sprobowac Unreal z 1998 roku (nie Unreal Tuornament) - gra jest wydzwoniasta ale jej uruchomienie to moze byc wyzwanie, bo ona byla generalnie robiona pod voodoo ale chodzi tez w openGL, z tym ze jej uruchomienie na nVidii wymagalo malej gimnastyki.

Co ciekawe - gra wygladala u mnie lepiej na Rivie TNT niz na GeForce 3...

 

Poza tym polecam jeszcze System Shock 2 - tez gigant gierka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwalem ostatnio Unreala orginalnego i odpalilem go na swoim lapie. Powiem tak - gra wyglada tragicznie. Byla napisana WYBITNIE pod glide i na voodoo wyglada po prostu oszalamiajaco, jak sie podejdzie do siany maxymalnie blisko to jakosc scian POWALA (alez glide mialo potencjal!). Ale na kartach pod openGL czy DirectX jest zle, - jest bardzo zle. Nie mowiac juz o tym ze na x700 mialem software rendering <_< i za cholre nie moglem wlaczyc akceleracji. Prawdopodobnie trzeba by bylo sciagnac gore łatek i gra by poszla. Generalnie polecam, Unreala konczylem na virgeDx 4mb + voodoo1 4mb. I gra wygladala KOZACKO, pozniej jak odpalilem ja na geforce2GTS to mi szczeka opadla ze gra wyglada kilka razy gorzej :-)

 

taki jeszcze maly OT

ostatnio na allegro byla ostatnia karta z serii voodoo. Byl to voodo 5500 bodajze z bardzo szybkimi pamieciami i 2 procesorami (karta wymagala dodatkowego zasilania takze jak ktos mysli ze to wprowdzilo ATI to jest w bledzie :-) ) i karta iagnela Dooma3 na 40fps i inne gry w zadowalajacej plynnosci. I na dodatek dalej ukazuja sie stery do tej karty :-)

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(GRANDMASTER @ 7 Mar 2006, 17:51)

 

a kto mi poradzi jak odpalić na grafie taka jak mam w podpisie gre NFS5 porsze. niby sie odpala, wyskakuje loading i kupa nie idzie dalej może trzeba coś wgrać dodatkowego? albo cos ustawić?

 

gra na 100% dziala bo grałem kiedyś w nią, nornalnie się instaluje ale zamula się przy wczytywaniu :( tzn

chyba sobię ją daruję :(

 

Skopana gra ??

U mnie śmiga bez żadnego problemu - oczywiście na maksa... Moze jednak jedna generacja zintegrowanego chipsetu graficznego robi swoje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurek, zapewniam cie ze Unreal w OpenGL tez wyglada bajecznie i wszystkie efekty dzialaja i wcale nie trzeba do tego zadnych latek sciagac, trzeba poprostu to i owo w ustawieniach zmienic i to wszystko. Niestety nie pamietam w tej chwili co konkretnie trzeba ustawic ale jakby cie to interesowalo (albo kogokolwiek) to poszperam w notatkach bo gdzies mam to zapisane.

Natomiast istnieje mozliwosc upgradowania tekstur i to juz jest zeczywiscie dodatkowa latka ktora ma chyba ze 100 mega ale tego nie probowalem.

 

Dodam ze warto sprobowac odpalic Unreala bo jest to gierka ktora bije na glowe wiekszosc obecnych nowosci.

Edytowane przez Misio-Jedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...