Skocz do zawartości
siergiej

Czy Zalman Reserator Da Rade?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem i chciałbym zasięgnąć Państwa rady. Obecnie mam p4 prescot 3.0ghz i gforca 6800 ultra wszystko na płycie ic-7. Temperatury na pełnym obciążeniu to 77 stopni na procu i 61.5 na chipsecie z otwartą obudowa mam 1 stopień mniej ale powoli zaczyna mnie dobijać szum wiatraków. Chciałbym schłodzić grafikę i procesor za pomocą zalman reserator. Pytanie tylko czy zestaw ten wytrzyma czasem kilkunastogodzinną prace przy takim obciążeniu. Zaznaczam od razu że nie mam zamiaru budować czegoś własnego (nie mam na to czasu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik resoratora nie polecam ... szczegolnie do tak mocnych kompow. Napewno nie bedziesz z niego zadowolony jak na wydana kase... a i tak bedzie zasilacz hałasował

 

Ps. Zapomnialem dodac. U mnie na niepodkreconym procu w nocy (jak zostawialem wlaczonego kompa) budzil mnie alarm 70*C ... Wiec N/C. W pokoju mialem kolo 20-24 stopni wiec niedużo. Chlodnica sie po prostu gotuje i bez jakiegokolwiek dodatkowego nawiewu nie daje rady. Albo musisz miec przeciąg w pokoju albo jakis wentylator na niej ale wtedy to nie miałoby sensu. Ja musialem uklad rozbudowac o dodatkowa chlodnice ... potem sie okazalo ze gowniana pompka nie daje rady to poszedl atman , potem L20 itd...... Przeplacony zestaw ;/

Edytowane przez KamiKaze boski wiatr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reserator to raczej nie krol wydajnosci, wyniki bylyby slabe, szczegolnie w cieplejsze dni. Polaczenie takiej grafiki i procesora wymaga zastsoowania znacznie wiekszej chlodnicy pasywnej. Nie oznacza to ze kazde rozwiazanie w ktorym jest wentylator jest zle. Z gotowych zestawow trzebaby szukac czegos w firmach robiacych bloki (realitynet, mcs), tam mozesz kupic wszystkie czesci w zestawie i duza chlodnice na conajmniej 2x 120mm wenty. Bedzie jednak ze zlozeniem tego wiecej zabawy niz z reseratorem czy jakimis gotowcami od Tt i trzeba przemyslec umieszczenie chlodnicy. Badz co badz jest to zestaw i nabywa sie wszystko co potrzebne za 1 razem. Wydajnosc takiego rozwiazania (opartego na chlodnicy freezer czy black ice) powinna byc zadowalajaca i znaznie lepsza niz zalman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da rade z palcem w bucie.

Na moim Celeronie 2,26 wykreconym na 4,1 GHz, z podniesionym napieciem, chlodzonym woda mostkiem polnocnym plyty a takze podkreconym Radeonie 1800 calosc chodzi idealnie. Cicho i chlodno. Nawet jak ostatnio na malym LAN party gralismy nonstop 39h (na zmiane z bratem)

Aha, looknij na allegro- tam kupowalem za male pieniadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tja.. 70C. Dodaje ze nie byla to wina jakis niepodokrecanych bloczkow czy wybrakowanego zestawu bo po prostu woda w chldonicy byla goraca i skraplala sie na pokrywie ... Chlodnica przecież wybrakowana być nie może. Taki urok tego zestawu.

 

Trzeba by ustawic chlodnice w przedpokoju albo gdzies gdzie ciagle powietrze sie miesza zeby dalo to rezultat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam od razu że nie mam zamiaru budować czegoś własnego (nie mam na to czasu).

To poczekaj az ten czas znajdziesz i wtedy zloz cos samemu.

Naprawde nie jest to nic trudnego !

A wydajnosc za te pieniadze bedzie duzo lepsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli interesuje Cie gotowy zestaw, to mysłe że jak dasz np samhainowi tyle, złoży Ci łądny komplet z sprzętu ze swojego sklepu,wydajnosć będzie nieporónywalna, wszystko przyjdzie w jednej paczce,nie będzie przy tym wiele roboty.... ; ]

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że nic nie wiecie o Zalmanie Reseratorze Plus bo nawet go nie widzieliście w akcji i nie macie, a dyskutowanie o starej wersji Reseratora po prostu nie ma sensu. Zapraszam was do wątku o takim zestawie: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=167039&st=60

Zobaczycie jak naprawdę działa ta maszyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad zakupem Reseratora 1 Plus. Przeglądając forum nie napotkałem na zbyt pochlebne opinie na temat tego chłodziwa. Dziwi mnie to, bo raczej serwisy zagraniczne chwalą Reseratora 1 Plus. zbig co możesz powiedzieć o jakości wykonania nowego Reseratora. Chodzi mi np. o nawet najmniejsze odpryski farby albo jakieś ryski. Taki już jestem, że wszystko u mnie musi być idealne :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No stary.... Przeprowadziłem chyba dzisiaj pierwsze solidne oględziny mojego Reseratora. Dolałem 0,5 litra wody destylowanej. "Komin" jest w stanie idealnym. Nie ma odprysków. Wieczko ledwo odkręciłem. Uszczelka pod wieczkiem pachnie nowością. No ideał jak bym go wczoraj odebrał, a ma już 3 miesiące. Z wyrażaniem opinii to masz rację - chyba tylko ja go chwalę. Ale tłumaczę to tym iż nikt chyba oprócz mnie go nie ma i nie moze swojej opini podeprzeć doświadczeniem z użytkowania. A wierz mi- sprzęt mam naprawdę wypasiony. Żadne tam archaiczne konstrukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No stary.... Przeprowadziłem chyba dzisiaj pierwsze solidne oględziny mojego Reseratora. Dolałem 0,5 litra wody destylowanej. "Komin" jest w stanie idealnym. Nie ma odprysków. Wieczko ledwo odkręciłem. Uszczelka pod wieczkiem pachnie nowością. No ideał jak bym go wczoraj odebrał, a ma już 3 miesiące. Z wyrażaniem opinii to masz rację - chyba tylko ja go chwalę. Ale tłumaczę to tym iż nikt chyba oprócz mnie go nie ma i nie moze swojej opini podeprzeć doświadczeniem z użytkowania. A wierz mi- sprzęt mam naprawdę wypasiony. Żadne tam archaiczne konstrukcje.

ale np temperatura bez obciazeniania na cpunie jest rewelacyjna......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Zalmanie Reseratorze Plus z zasilaczem pasywnym grając 5 bitych hoursów w BF2 i nie mając wogóle wiatraka w kompie na CPU jak i GPU nigdy nie widziałem nawet 50 C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Zalmanie Reseratorze Plus z zasilaczem pasywnym grając 5 bitych hoursów w BF2 i nie mając wogóle wiatraka w kompie na CPU jak i GPU nigdy nie widziałem nawet 50 C

Temp jak temp, ale stosunek ceny do jakosci nie jest tu zbyt dobry :wink: Wiem ze sa ludzie ktozy maja dosc kasy i nie dosc checi i wola wydac te pieniadze i poskladac wsyztko jak klocki dla dzieci, zeby bylo latwo, ladnie i bezproblemowo - dla nich jest reserator (u nas w Polsce, bo na zachodzie to taki lepszy cooler, ktory nie jest zadnym wypasem :wink: ).

Za ta kase mozna zrobic nastepujacy pasyw: pompa cwu nowa, 3 bloczki (znacznie lepsze niz te zalmana), grzejnik konwekcyjny (nowy) o kilkunastokrotnej powierzchni reseratora :) Wszystko nowiutkie i lsniace - nie zalatujace homemadem - miazdzace wydajnoscia. Trzeba tylko miec ochote zeby to poskladac. No i bedzie mniej mobilne bo grzejniczek swoje wazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad zakupem Reseratora 1 Plus. Przeglądając forum nie napotkałem na zbyt pochlebne opinie na temat tego chłodziwa. Dziwi mnie to, bo raczej serwisy zagraniczne chwalą Reseratora 1 Plus. zbig co możesz powiedzieć o jakości wykonania nowego Reseratora. Chodzi mi np. o nawet najmniejsze odpryski farby albo jakieś ryski. Taki już jestem, że wszystko u mnie musi być idealne :wink:

Tu się po prostu nie ma nad czym zastanawiać. Bierz to stary w ciemno. Na bank obejdzie się bez kłopotów, biegania po sklepach i dokupowania jakichś wynalazków, kombinowania a'la Słodowy i innych cudów-wianków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...