Skocz do zawartości
ZIBI_PL

Medieval: Total War 2

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijajac grafike (na ALL LOW wyglada dosc biednie) to klimat gry jest niezly. Faktycznie bitwy sa szybsze - pare sec i wrog sie na nas rzuca :D dlatego stosowanie pauzy jest teraz wrecz wymagane by cos rozplanowac (ciakwe jak to na multi bedzie) - jak narazie demko daje pozytywne wrazenia. Moze za jakis czas zrobi sie jakis upgrade kompa to pogram sobie na wiekszych detalach a narazie pozostaje mi sie cieszyc tym co mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medieval 2... cóż, dla tej giery warto będzie wysupłać grosiwo na x800GTO.

Obecnie pogrywam w Rome z modem Total Realism 6.0 konczac kampanie kolejna z nowych nacji - Sarmatami. :) To juz prawie 2 lata gry w RomeTW. a i wczesniej z roczek w Medievaluate. Średniowieczne klimaty są najlepsze.. I ta złożoność rozgrywki...

Dobrze że ta gra wyjdzie, bo nie byłoby w co grać na tym PC zupełnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że na nvidii to po prostu chodzi lepiej (optymalizacje) ja na sempronie 64 2.5ghz i gto 550/1100 mam zenującą płynnośc nawet na shader model 1.1 w rozdziałce 1024x768 nawet ze zmniejszonymi detalami mam przy walkach wielu jednostek kilkanascie fps-dwadziescia kilka fps , więc na x700 pro sobie nie za bardzo pogra swoja droga mialem x700 pro i juz rome total war przy wielkich zadymach chodzil kiepsko

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

to dziwne bo mi total war na mobilnym(!) x700 (gpu 350mhz ram 700) chodzil jak zloto. z detalami na max w 1280x800 (bez aa) tylko jednostki na minimum ale to dlatgo ze nie lubie haosu na planszy.

Medieval 2 bedzie tez chodzil bardzo dobrze.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaczylem wreszcie Frapsa i wyszlo, ze podczas bitwy mam zazwyczaj 18-20 fps, ze spadkami do ok. 10 przy zblizeniach na duze tlumy :shock:

 

Jak widac, fpsy nie mowia wszystkiego, bo gra mi sie komfortowo (ze zblizen "do poziomu gruntu" nie korzystam, wiec zwolnienia w tej sytuacji mnie nie bola).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera już 1 grudnia, gra krąży po necie, na zagranicznych forach panuje podniecenie a tu cisza :blink:

Ja będę miał gierkę pewnie w sobotę to podzielę się wrażeniami :-P

Oto kilka nowy screenow:

http://www.gram.pl/upl/news/20061109120301.jpg

http://www.gram.pl/upl/news/20061109120314.jpg

http://www.gram.pl/upl/news/20061109120344.jpg

http://www.gram.pl/upl/news/20061109120357.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mi się wydaje, czy w tej grze jest HDR? patrząc na te zapodane tu screeny...

 

A tak serio co będzie lepsze do gry tylko i wyłącznie w med 2:?

1.X800 12p 405/990 256mb/256bit

2.Galaxy 7300GT 8p 500/1400 Zalman 128mb/128bit

 

obie na AGP, obie circa 400pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mi się wydaje, czy w tej grze jest HDR? patrząc na te zapodane tu screeny...

 

A tak serio co będzie lepsze do gry tylko i wyłącznie w med 2:?

1.X800 12p 405/990 256mb/256bit

2.Galaxy 7300GT 8p 500/1400 Zalman 128mb/128bit

 

obie na AGP, obie circa 400pln.

 

X800 12p 405/990 256mb/256bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

full już jest dostepny za granicą czy mi się wydaje ? na tym powyzej co napisał wormboy gra (demo)chodzi dziwnie niezaleznie od detali aa i af i shader model gra chodzi podobnie czyli i tak jest te kilkanascie fps przy walkach wielu jednostek , napisałbym coś o grze , ale się boje costiego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam A1600+ i demo sie nie odpala

 

w dolaczonym txt jest nota

 

- Celeron 1.5GHz Pentium 4® (1500MHz) or equivalent AMD®

processor. The processor must support SSE2

moj proc zatrzymal sie na SSE :(

Edytowane przez DuchSwiety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm pogrywam w tą gierkę i mam mieszane uczucia po Romie. Jestem fanem Medievaluatea i Rome. Ostatnio po raz 3 przeszedłem R-BI i ta gra po prostu się za mało rózni od Rome by ktoś kto się znudził Romem się nią nie znudził. Walki są szybsze czasami za szybkie , wolałem wolniejsze te z rome gdzie mogłem łucznikami i onagersami najpierw ostrzelac wroga. W rome miałem swoją ulubioną pozycje kamery tu jakoś mi mniej pasuje. Denerwuje mnie fakt , że np 200 moich jednostek przez parę dłuzszych chwil nie moze zabic np 5 general's bodygourd moi padają jak muchy a ja przez długą chwilę nie mogę ich zabic . W

grze dostępna jest Polska , swojsko brzmiące nazwy , lecz w głównej kampanii jest niestety tylko 5 frakcji do wyboru a Polski nie ma :( (oficjalne info) , pozatym wyczytałem , że full chodzi lepiej niż demo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czyli co podbijam sobie Polskę i muszę zrezygnowac z obecnej kampanii i jak wezme nową kampanię główną mam ją do wyboru czy muszę skończy najpierw swoją kampanię? . Pozatym może ja stary i ślepy jestem , ale coś niewyraźnie to wszystko na mapie strategicznej widac np moje

jednostki na mapie strategicznej zlewają się z tłem mapy strategicznej a to , że mamy np kupców i księzy to dla mnie pic na wodę mało to wnosi zmian w stosunku do rome np , jednak ta gra ma swój urok przesuwanie jednostek , oddziałów na mapie strategicznej, głupich punkcików z miejsca do miejsca sprawia mi ogromną frajdę porównywalną z pierwszymi cywilizacjami . Ubolewam jednak nad tym , że gra straciła dynamikę w porównaniu do Rome Total War , jakoś to wszystko wolniej się odbywa , najwidoczniej twórcy chcieli wydłuży czas spędzony na skończenie kampani , ale jak dla mnie gra straciła na dynamice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w głownym katalogu medievaluatea edytujesz plik "medieval2.preference.cfg" i dopisujesz :

 

[misc]

 

unlock_campaign = true

 

i tym sposobem mamy do wyboru wszystkie frakcje : )

 

ps. gra jest świetna, a w muzyce sie zakochałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co się martwią o wymagania: na kompie z podpisu można spokojnie grać (detale medium, a bez cieni nawet wyżej, jak kto woli).

 

Denerwuje mnie zmiana bitmap na modele 3d (drzewa, jednostki) przy jezdzeniu kamerą po polu bitwy. Jakoś tak mało subtelnie to zrobili, nie ma delikatnego przejścia. Nie przypominam sobie tego w Rome.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj gram w Medievaluatea 2 i muszę powiedzieć że jest lepszy od Roma. Co prawda kawaleria jest jak dla mnie za słaba co prawda jestem w okresie early czyli 1090rok może po tem będzie lepiej :) Jak na razie pojechałem sobie na krucjatę :) (gram Polską) Jerozolima padła w pierwszym podejściu :)

Wcześniej zdobyłem Rygę, Kijów, Toruń, Wrocław, Szczecin. Gra miodzio :)

 

Co do grafiki też super. Gra nie ma HDR-a bo wspomaga tylko SM2.0 czyli to co widać na screenach to bloom. Chodzi też super, wg. mnie nawet lepiej od Roma na najwyższych ustawieniach grafiki i jednostek tylko cienie mam na medium.

 

Po robocie wstawię screeny po zdobyciu Jerozolimy.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

ach ten orzeł nad Ziemią Świętą ;)

Edytowane przez Ulv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabolał brak Polski na początku :sad:

Ale szybka kampania Hiszpanią zaliczona i już jest wszystko do wyboru :D

Wydaje mi się ,że gra się prościej Polską na starcie niż w M:TW(na medium),Szybko zostałem największą i najsilniejszą frakcją,aż tu nagle atak z trzech stron:Niemcy(sojusznik!),Dania i Rosja.Zaczęło się robić ciekawie :)

 

Co do różnic to rzeczywiście wg mnie zbyt podobne do R:TW (przynajmniej na poziomie kampanii).Muzyczka była chyba bardziej klimatyczna w "jedynce".

Choć i tak jak zawsze gra pożera mnóstwo czasu...(syndrom jeszcze tylko jednej tury :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medieval II mam i ja (razem z X800 XL zakupionym specjalnie dla tej gry :)

 

Pierwsze wrażenia,

*intro badziewne (w RTW dużo lepsze),

*muzyka nie wybijająca się (ale jeszcze mało słuchałem)

*graficznie jest pięknie, dziala na X800 ładnie większość efektow na high, tex high, grass i budynki low, refl i bloom on, jednostki large 1152x864 AAx2, AFx4

*mapa kampanii dobrze zakodowana, działą znacznie płynniej niż w RTW.

*AI kompa kiepskawe, ale wiem że patch to poprawi

*dźwięk fajny w 5.1

*filmiki wprowadzające nacje (na razie tylko Anglia - mierny, popluczyna po introi, filmiki nacji z RTW to dla mnie mistrzostwo)

*brak wyraźnego podzialu na okresy early/late to duzy minus, odbije się to potem na mozliwosciach rozgrywki - np. nie zaczniemy gry Polską w 1380r mając to co miala Polska wtedy.

*kupcy to sciema i niepotrzebny bajer

*rewelacyjne udźwiękowienie na mapie, akcenty itd, poprawiona dyplomacja względem RTW

 

 

Pierwsze wrażenia cd.. Czuję lekki niesmak, nie bardzo jeszcze wiem jak to precyzyjnie ująć w słowa ale porównuję z premierą RTW. Rome po prostu przebojem wdarł się w moje życie, to co prezentował na ekranie rozwalało, muzyki słuchałem w samochodzie, bitwy były takie hmm jakby prostsze ale przez to ciekawsze... Rome to był next level, i było to widać od razu.

 

MTW2 nie zrobił takiego wstrząsającego wrażenia... Po prostu jest i ja się w niego tam powoli wgłębiam, ale o ile graficznie jest ładny to NIE jest to jakaś mega rewolucyjna zmiana. Oby mechanika gry się wybroniła bo to w końcu najwazniejsze...

A może za długo gralem w RTW i RTR (blisko 2 lata)... jeśli zweryfikuję poglądy to napiszę. Na razie MTW2 mnie "nie rozwalił".... wgryzam się, moze cos z tego będzie, a jak się ukaże Total Realism 7.0 to wrocę do RTW na jakis czas..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze mną było na odwrót :-P Jak zobaczyłem RTW pograłem może z 2 tyg i wróciłem do MTW :-P Podejrzewam że to dlatego, że bardziej lubię średniowiecze niż starożytność :D

Szybko zostałem największą i najsilniejszą frakcją,aż tu nagle atak z trzech stron:Niemcy(sojusznik!),Dania i Rosja.Zaczęło się robić ciekawie icon_smile3.gif

Też miałem z doopkami sojusz a tu nagle bah... i już nie mam Pragi <_< Ale się przeliczyli i ich pogoniłem i to ostro zostały im chyba 3 prowincje, zaraz idę ich dobić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...