Skocz do zawartości
habert

P 2.4 vs AMD xp 2400 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Co wybrać do ogólnych zastosowań komputera ? Amd wychodzi cenowo podobnie do 2.4 ale chyba treba dokupić do niego dobry cichy cooler za 100-150 zł ? Mój komp chozi non-stop, dlatego chce aby byl jak najcichszy. Cenowo wyjdzie zatem drożej kupno atlona xp 2400. WIęc czy warto granitebay albo sis655 kupować ? zawsze to agpx8, które jest bardziej rozwojowe niż agpx4 na PE or sis648 ? Czy za dual-ddr warto dopłacać dzisiaj ?

 

Palnuje coś takiego za 2 miesiące:

P 4 2.4

płyta ASUS sis648/655 or PE

ram - 2x256 ddr kingston

grafika - radek 9500 pro Hercules

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też rozważałem kupno płyty a AGP8x, ale sadzę, że jak będę musiał zmienić karte na AGP8x to będą znów nowe podstawki pod procki i trzeba będzie wymienić cały sprzęt. Polecam 845PE - u mnie chodzi rewelacyjnie, a co do procka to raczej jestem zwolennikiem intela i takiego ci polecam.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sami zwolennicy P$ , no to mnie pocieszyliscie . jezeli chodzi o wentyl pod amd to lekka przesada z cena 100-150zl ja mam coolermaster 2600obr (naprawde bardzo cich wiatrak)i 49 zl mnie kosztowal. przeciesz nowy athlon niegrzeje sie nawet jak stary 2000+ wiec jakiegos takiego wynalazka niepotrzebujesz(chyba ze wrachube wchodzi krecenie co raczej na najlepszym wiatraku bedzie ryzykowne). a niewiedzic gdzie masz ta sama cene antka i pentka przeciesz roznica wynosi 200zl ja najtanszego pentiuma znalazlem za 1000zl a amdeka za 740zl czyli lekka roznica jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bral AMD - lubie ciepelko ;)

A powaznie to nie wiem dlaczego mialbym wziac nagle Intela skoro od 4 lat jade tylko z AMD na jednym wozku :)

:D

Pytanie tylko czy Habert ciągnął przez ostatnie lata na AMD czy Intelu, bo w tym drugim przypadku zakup AMD może sprawic mu trochę problemów (choc nie musi :lol: - na nowym "kOMpielisku" łatwo się utopić :lol: ).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sami zwolennicy P$ , no to mnie pocieszyliscie . jezeli chodzi o wentyl pod amd to lekka przesada z cena 100-150zl ja mam coolermaster 2600obr (naprawde bardzo cich wiatrak)i 49 zl mnie kosztowal. przeciesz nowy athlon niegrzeje sie nawet jak stary 2000+ wiec jakiegos takiego wynalazka niepotrzebujesz(chyba ze wrachube wchodzi krecenie co raczej na najlepszym wiatraku bedzie ryzykowne). a niewiedzic gdzie masz ta sama cene antka i pentka przeciesz roznica wynosi 200zl ja najtanszego pentiuma znalazlem za 1000zl a amdeka za 740zl czyli lekka roznica jest.

przepraszam P4 2.4 533 fsb jest tanszy gdzie niegdzie od 400fsb i mozna znalesc za 920zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bral AMD - lubie ciepelko ;)

A powaznie to nie wiem dlaczego mialbym wziac nagle Intela skoro od 4 lat jade tylko z AMD na jednym wozku :)

:D

Pytanie tylko czy Habert ciągnął przez ostatnie lata na AMD czy Intelu, bo w tym drugim przypadku zakup AMD może sprawic mu trochę problemów (choc nie musi :lol: - na nowym "kOMpielisku" łatwo się utopić :lol: ).

Pozdrawiam

Zwlaszcza wtedy kiedy KOMpielisko jest niestrzezone ;)

A powaznie to tylko kwestia odpowiedniego doboru komponentow, jak do Intela wezmiesz zla plyte to tez bedzie chala i kicha - niestabilny mialem na mysli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amdeka za 740zl czyli lekka roznica jest.

740zł gdzie??Najtaniej go widziałem w siriusie za 919zł ale teraz już zwiększyli cene do 959.
jezeli mowisz o box'ach to niewiem ja mowie o oem ja na jutro mam zamowionego za 820zl a tutaj masz ceny takie jak wyzej http://wrzeciono.host.sk/cennik/detal.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wybrać do ogólnych zastosowań komputera ? Amd wychodzi cenowo podobnie do 2.4 ale chyba treba dokupić do niego dobry cichy cooler za 100-150 zł ? Mój komp chozi non-stop, dlatego chce aby byl jak najcichszy. Cenowo wyjdzie zatem drożej kupno atlona xp 2400. WIęc czy warto granitebay albo sis655 kupować ? zawsze to agpx8, które jest bardziej rozwojowe niż agpx4 na PE or sis648 ? Czy za dual-ddr warto dopłacać dzisiaj ?  

 

Palnuje coś takiego za 2 miesiące:

P 4 2.4

płyta ASUS sis648/655 or PE

ram - 2x256 ddr kingston

grafika - radek 9500 pro Hercules

Ja bym wybral ... Intela na SiS655. :)

A dokladniej Asus P4SDX (SiS655), p4 2.4 GHz (na magistrali 133, jadro C1), jakies dobre i w miare tanie pamieci ddr333 lub ddr400 (np. Samsung).

Czy oplaca sie kupic plyte na chipsecie SiS655 ?

Przykladowo, podkrecasz sobie procesor na magistrale 166, co daje drobne 3 GHz. Procesor ma wtedy przepustowosc rowna 5.3 GB/s, na pojedynczej kosci ram taktowanej synchronicznie przepustowosc pamieci wynosilaby 2.7 GB/s, natomiast w przypadku 2 kosci ram przepustowosc pamieci wzrosnie do 5.3 GB/s, czyli otrzymujemy przepustowosc pamieci rowna przepustowosci cpu.

Jak dla mnie, warto kupic SiS655.

Aha SiS 648 obsluguje AGP 8x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za swojego P4 2,66 dałem 800zł były 2,8 za 900zł! ale skończyły się :(

Jesli możesz podac miejsce zakupu bym byl wdzieczny. Planuje kupno intelka tylko ceny sa malo atrakcyjne w miejscach w ktorych szukalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac obiektywnie to p4 ci polecam plytka na sisie 2 kosci ramu i masz furke jak sie patrzy. Choc amd ma przewage bo nie planuje tak szybko wymiany podstawki a jak wiemy intel robi to nagminie.

 

Co do krecenia to P4 roxx choc i antka sie da tez konkretnie wykrencic.

A jak napisales ze chcesz cisze to musisz wodne do antka albo jakies volcano 7+. Bo p4 ma dobry i w miare cichy cooler. ( sam uzywam i jest cool moj zasilacz jest glosniejszy od tego coolera )

 

Dobra boxowa wersje antka trudno dostac te co ja widzialem to mialy jakis shitowy cooler. Wiec do natka dolicz jakies 150 zl na dobry cooler i cooper shima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hi hi AMD Górą ....

 

ja za swój zestaw zapłaciłem

 

2 x procek 350x2 700zł

płyta 550zł

 

razem ?? ciekawe kto da mniej :-) za np w3.5 godz pakiet seti lub 50 klatek w divx :-) ( kompresja )

 

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...