Skocz do zawartości
onkel qbson

Chłodzenie Chiefteca 420w

Rekomendowane odpowiedzi

Cholernie głośny jest ten zasilacz...... dlatego postanowiłem wywalić stockowe wentyle i dać coś ''od siebie'' ;)

 

to jest ten brzydal:

Dołączona grafika

 

Myślałem nad powiekszeniem otworow i wrzuceniem 2 fanderów 92mm puszczonych na 5 lub 7 V ale nie jestem pewien czy stykną ?

 

Co poradzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1899484[/snapback]

a rozkrecałeś wogóle ten zasilacz?

wiatrak od spodu jest bardzo sienki i w jego mjejsce nie wejdzie nawet zwykła 80x80x25. Przynajmniej u mnie.

proste że rozkreciłem. ten ''bardzo sienki'' ;) to nic innego jak 80x80x18 mm

Edytowane przez onkel qbson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:? nie wiem czemu u mnie jest cisza :)

 

zapusc na 7V wentyl ktory w szefie kreci sie ze stala szybkoscia i bedzie ciszej

Popieram , moj Chief tez byl cichutki...

 

A co do wymiany wentyli to z tylnim nie ma problemu , ale ten ktory jest zamontowany od spodu ma chyba ~15mm wiec ciezko znalesc zamiennik .

 

IMO najlepiej otwornica przewiercic ten maly otworek i zamontowac 120-stke . Tyle , ze na zewnatrz chiefteca .

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mi tez chodzi po głowie pomysł, żeby wyciac otwór na 120 mm od spodu i walnąć Fanderka :rolleyes: hmm...no nie wiem nie wiem, tylko tam to tez musi byc jakis ,,sienki,, bo inaczej nie wejdzie (patrzyłem)

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholernie głośny jest ten zasilacz...... dlatego postanowiłem wywalić stockowe wentyle i dać coś ''od siebie'' ;)

 

to jest ten brzydal:

Dołączona grafika

 

Myślałem nad powiekszeniem otworow i wrzuceniem 2 fanderów 92mm puszczonych na 5 lub 7 V ale nie jestem pewien czy stykną ?

 

Co poradzicie ?

wytłumaczysz mi jak chcesz zapkować wentyl 92mm do zasiłki która ma ok 86mm grubości? chodzi mi o ten z tyłu...bo ten od dołu to nie problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftec 420 porzadna zasilka. Wez 2 Arctici TC - zrob izolacje na czujnikach zeby jak najmniej sie nagrzewaly i wentylatory nie wkrecaly sie na wyzsze obroty jednak zeby startowaly przy zimnej zasilce. Spokojnie powinny sobie radzic.

 

Ja zrobilem tak gdy potrzebowalem zastepczego cichego zasilacza: zakupilem delte dps-300mb - zmostkowalem czujnik temp w Arcticu, dodalem regulator obrotow skrecony na minimum. Efekt: porzadna i niewiele glosniejsza od Tagana z podpisu jednostka zasilajaca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Chieftek 420W to chyba najgłośniejszy element mojego komputera i zastanawiam sie czy nie zamienić go na Tagana 480W

http://zenfist.pl/pID/55.htm

Czy ten Tagan był by dużo cichszy od Szefa?

bylby duzo bardziej cichy niz obecny Chieftec - patrzac na twoj konfig max obciazenie wynosiloby 50% a co za tym idzie wiatraczki krecilyby sie z predkoscia ~600RPM. Dla normalnego zjadacza chleba - bezglosny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ja sie dzisiaj nie nameczyłem .......

 

na wydmuch dałem PRO TC bez TC :P ( wylutowałem czujnik ) na 5V

 

a do zasiłki od dołu wieje fanderek 92mm też na 5V :)

 

otwór od dołu ofkors rozwiercony

 

mam nadzieje, że starczy :lol: B)

 

jak bede miał w łapie aparat to może wrzuce fotki

 

Komp wreszcie prawie bezgłośny. Jedyne co słychać jakkolwiek to dysk... poczciwy westernik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja buda w środku ( nie wyobrażam sobie nie mieć burdelu w kablach ;D )

 

Dołączona grafika

 

fander klejem na ciepło elegantsko ;)

 

Dołączona grafika

 

i jeszcze raz. po lewej kabel od arctica poprowadzony do dziury ;) w zasiłce ( arctic ofkoz w w środku chiefa)

 

Dołączona grafika

 

to by było na tyle ;)

 

[edit]

sory za jakośćzdjeć, ale robione telefonem :P

Edytowane przez onkel qbson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...