Skocz do zawartości
[Dante]

Kości Kingstona

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam 2x512 Kingstona, niestety są niemalże całkowicie 'nietuningowalne' - nieważne czy taktowanie czy timingi.

 

Posiadam możliwość wymienienia ich na inne Kingstony (tylko Kingstony) i wiem, że ze standardowych modułów Kingstona dużo się nie wyciągnie, lecz teraz w zasadzie nic z tymi co mam i tak nie zrobię. Moje pytanie brzmi, na których kościach wziąć Kingstony? Które są najlepsze z tych umieszczanych w 'low-endowych' pamięciach Kingstona? Nanya? Inne?

 

Nie mogą to być pamięci, które lubią wysokie napięcia gdyż moje MOBO pozwala mi na ustawienie prawdopodobnie max. ok. 2.7V na VDIMM.

Edytowane przez [Dante]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='25 Sty 2006, 13:32' post='1907353']

Posiadam 2x512 Kingstona, niestety są niemalże całkowicie 'nietuningowalne' - nieważne czy taktowanie czy timingi.

 

Posiadam możliwość wymienienia ich na inne Kingstony (tylko Kingstony) i wiem, że ze standardowych modułów Kingstona dużo się nie wyciągnie, lecz teraz w zasadzie nic z tymi co mam i tak nie zrobię. Moje pytanie brzmi, na których kościach wziąć Kingstony? Które są najlepsze z tych umieszczanych w 'low-endowych' pamięciach Kingstona? Nanya? Inne?

 

Nie mogą to być pamięci, które lubią wysokie napięcia gdyż moje MOBO pozwala mi na ustawienie prawdopodobnie max. ok. 2.7V na VDIMM.

 

a ja jestem prawie pewien ze to twoja plyta glowna nie pozwala lepiej taktowac pamieci, poprostu kiepsko je obsluguje, poproboj moze z biosem, mialem rozne kingstone i kazde krecily sie chociaz na 215-220MHz przy CL 2.5

 

Najlepsze z Kingstonow sa pamieci na kosciach Samsunga UCCC (1GB DUAL - 2x512MB - 360zl) chodza nawet na 250MHz przy CL 3.0 (standardowe napięcie)

 

Sam mam takie kostki i nie sa one w cale takie low endowe ;) pamietaj Samsung - UCCC naprawde calkiem przyjemne pamieci jak za ta kase, albo nieco gorsze TCCC

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam możliwości takiego sprecyzowania zamówienia. Nie chce mi się tego tłumaczyć, poprostu mówię facetowi, że chcę Kingstony ew. mogę dodać że na kościach xxx (jeżeli nie są to jakieś rarytasowe kości) i tyle.

 

Te Samsungi mają jakieś oznaczenie na kościach? Coś charakterystycznego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='25 Sty 2006, 13:48' post='1907377']

Niestety nie mam możliwości takiego sprecyzowania zamówienia. Nie chce mi się tego tłumaczyć, poprostu mówię facetowi, że chcę Kingstony ew. mogę dodać że na kościach xxx (jeżeli nie są to jakieś rarytasowe kości) i tyle.

 

Te Samsungi mają jakieś oznaczenie na kościach? Coś charakterystycznego?

 

tak - UCCC

 

ja mam takie :

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='25 Sty 2006, 13:58' post='1907404']

OK, dzięki za radę.

 

Tylko na jakich napięciach ty ich używasz? Jak wogóle wygląda sprawa z napięciami przy tych pamięciach?

 

dalem chyba + 0.1V dla spokojnosci ;) czyli 2.6V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jedna kosc 512 MB kingostona na infeonie chyba ce-5 (przynajmniej taka jest koncowka seri na kosciach), teraz chodza stabilnie przy 243MHz CL2.5 na napieciu 2.8V a podejrzewam ze 250 przy CL2.5 tez zrobia

Niestety na 2T przy tym taktowaniu nawet przy CL3 nie ruszaja :/

 

PS. poluje na druga taka sama ;)

Edytowane przez Wolan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wróżka jestem -> za symboliczną opłatą 1 zł przepowiem wam ile AKURAT wasze kości pójdą, nie znając nawet oznaczeń :lol: :mur:

 

takich tematów jest dużo -> moglibyście chociaż zadać te pytania w temacie, który mam w linku... tam czeka na was pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak na razie swoje 2x512 KVR puściłem na 220 przy 2.5-3-3-6 1T i wszystko ok.

Potem dodam foty do identyfikacji bo mam 1 remark z napisem kingstone i 1 z jakimś logo ale nie znam firmy i nie wiem co to za kości.

 

Jedna to jakiś ProMOS, ma zakończenie SCI5B. Jest z 26 tygodnia 01 O.o, a kupiłem ją jakoś w 2003.

 

Druga, remark kingstone - D3208DLFCTG5AU. Z tego co wyczytałem to jest to remark kości infineona CE5/6

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...