Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

przy taktowanich 675/1430 grafa miała ~6100 pkt a to jest jedynie ciutkę lepiej niz zwykły 7600GT. co do wyników z pclaba.. wydaje mi się ze poszli oni na łatwize i przy tescie 675/430 uzyli zwykłego 7600GT. warto zauważyc , ze przy standardowych tatkowaniach 500/500 mam podobne wyniki co na pclabie. test 7600GS robili odkrecając galaxy (sami tak pisali) i stad ta utrata wydajnosci (około 400-500 pkt). przy taktowaniu 675/1430 mają juz normalny wynik - taki jaki osiaga się na zwykłym 7600GT. moze sie porpsotu myle i szukam dziury w całym ale coś tu poprostu nie gra (a moze wynik na labie jest z [gluteus maximus] (tzn wymyślony ? ))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[OT]

KvaNfield ja ciebie dobrze kojarzę ? jak gadaliśmy na targach z benitem i poznaniakiem to ty podszedłeś z gengishanem do nas ?

[/OT]

A no dobrze mnie kojażysz, to byłem ja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu moge cie zapewnic ze takich roznic nie bylo z 6600GE a 6600GT, bo GE mialem chyba 6, a GT z 5 sztuk ;P

tyle ze zauwarzylem jak sie przekreci (tzn nie przechodzi testu w sterownikach i na sile lecisz np. w rivatuner) to wydajnosc leci znaczaca np. na 600/600(1200) mam ~10400pkt w 3dmarku2003 a jak dalem 610/620(1240) to bylo 8500 :lol: :lol: :lol:

 

a moje testy robilem przy dokladnie tej samej platformie wiec nie ma mowy ze to wina np. procka bo o 100MHz szybszy B)

 

a GE zmienilem na GT bo rdzen na GE sie poci przy 570 i do 590 ciezko dojsc po za tym cos sie z ramami porobilo i max szly 1200 :/ a GT na rdzeniu ma 600 na dzien dobry :D

 

 

PS widze ze nikt dalej nie widzial Gygabyte 7600GT silent pipe2 (chodzi mi o oc) :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu moge cie zapewnic ze takich roznic nie bylo z 6600GE a 6600GT, bo GE mialem chyba 6, a GT z 5 sztuk ;P

tyle ze zauwarzylem jak sie przekreci (tzn nie przechodzi testu w sterownikach i na sile lecisz np. w rivatuner) to wydajnosc leci znaczaca np. na 600/600(1200) mam ~10400pkt w 3dmarku2003 a jak dalem 610/620(1240) to bylo 8500 :lol: :lol: :lol:

 

a moje testy robilem przy dokladnie tej samej platformie wiec nie ma mowy ze to wina np. procka bo o 100MHz szybszy B)

 

a GE zmienilem na GT bo rdzen na GE sie poci przy 570 i do 590 ciezko dojsc po za tym cos sie z ramami porobilo i max szly 1200 :/ a GT na rdzeniu ma 600 na dzien dobry :D

PS widze ze nikt dalej nie widzial Gygabyte 7600GT silent pipe2 (chodzi mi o oc) :cry:

 

:P Mialem jedną GE, ale u mnie przy 550/1150 było 8500pkt w 3dmarku 03 wiec troche mało, no ale zostawmy ten temat, to jest topic o 7600 wiec nie robmy OTu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś z was może GF który potrafi zrobić 675 mhz na rdzeniu? potrzebuję wynik w 3dmakru na taktach 675/1430

Ja mam, jak wstanie, będę wiedział do końca tygodnia co z nim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe:

http://www.pconline.com.cn/diy/market/sh/g...4/790545_1.html

tylko ze 7600GT i tak dostaje wiekszego kopa z rdzenia niz z krecenia pamieci

No ale przeciez ta karta ma 600/1600 a tyle to robi kazde 7600GT z ta roznica ze tu mamy memy 1.1 ns ... po vmodzie 2000 heh.

Dali by karte co seryjnie ma 1.55v na rdzeniu + 1.1 ns GDDR3 + dwustronne miedziane chłodzenie zeby memy krylo = 700/2000 hehe :[]

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mirkirst - dziwna sprawa ale ja przy 620/820 mam w 03 na standardowych ustawieniach 14500 o_O

Podnosiles rozdzialke, dorzuciles AA i AN? Bo raczej niemozliwe jest zebys przy takich taktach mial tak niski wynik ;]

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw 675/715 a nie 620/820!! masz 100Mhz więcej na pamięciach i porównujesz wynik??

jak chcesz zrobie 620/820 i wtedy zobaczymy co mi wyjdzie. Winde napewno mam ok.

Ja na ustawieniach 618/824 mam 14900pkt. więc?

Edytowane przez Mirkirst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw 675/715 a nie 620/820!! masz 100Mhz więcej na pamięciach i porównujesz wynik??

jak chcesz zrobie 620/820 i wtedy zobaczymy co mi wyjdzie. Winde napewno mam ok.

Nie wiem czy wiesz ale krecenie pamieci w 7xxx go*** daje, nawet 100Mhz na memach nie powinno rekompensowac 55Mhz na rdzeniu....

No a jak Ci zalezy tak bardzo to zapusc 620/820 i wtedy podaj ile Ci wyszlo .

A wyniki jak najbardziej moge porownywac bo czemu by nie ;] w takim wypadku jakby isc tym torem myslenia, zaden smark nie ma sensu bo nie bedziesz wszak porownywal 6600/7600/7900 bo po co? to zupelnie inne karty :[]

 

A tu male porownanie tylko ze przy ustawieniach 611/811, zakladajac ze masz Cpu@2900, dwa giga ramu etc. to te 250 pkt moglo ci urosnac hehe

http://img430.imageshack.us/my.php?image=2...gt6118112rz.jpg

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fuck-tycznie, czytalem ze dopiero w maju wchodza, czyli pewnie za kilka tygodni. w sklepie mam czas tylko do jutra, albo zostawiam sobie mojego palita x800xl, albo zmieniam, wiec skoro nie ma jeszcze 7600 na agp, to mam ostatnie pytanie: czy palit to naprawde ryzykowna firma? chodzi mi o kondensatory. moglbym zamowic x800xl ale np. sapphire

Edytowane przez pik@cz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 pkt. tak?? ciekawe bo ja dając na 675/820 ma 15600 pkt. w 3dmark03 a więc 1000pkt. więcej w porównaniu jak pamięci są na 715. Lepiej sam dowiedź się na czy polega podkręcanie.

Sory mega specu ale jak mi sie wydaje podales linka gdzie masz 675/715 i w 03 145xx pkt wiec nie pieprz bez sensu i nie unos sie bo pekniesz :| a tym wynikem to sie nie ma co chwalic.

Do tego nie byla mowa o 100 tylko o 250 pkt - czytaj posty zanim odpowiesz.

Mnie sie wydaje ze podkrecanie polega na kreceniu korba :[] chyba ze objasnisz nam - ciemnej masie swoja teorie krecenia heh

A jak jestes taki dobry z krecenia - bo tak wynika z tonu - to porownajmy moze tak: ustaw rdzen na 800 i pamieci na 800 i zobaczymy ile bedziesz mial pkt :lol2:

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś wydaje mi się, że będzie to najbardziej awaryjna sria kart NVIDIA - zapewne niedługo pojawi się cała masa kart na serwis z przepalonymi pamięciami :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś wydaje mi się, że będzie to najbardziej awaryjna sria kart NVIDIA - zapewne niedługo pojawi się cała masa kart na serwis z przepalonymi pamięciami :|

A skad takie proroctwo? Pracujesz w serwisie czy karta juz Ci padla? :wink:

A no i mowisz o GT czy GS?

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory mega specu ale jak mi sie wydaje podales linka gdzie masz 675/715 i w 03 145xx pkt wiec nie pieprz bez sensu i nie unos sie bo pekniesz :| a tym wynikem to sie nie ma co chwalic.

Do tego nie byla mowa o 100 tylko o 250 pkt - czytaj posty zanim odpowiesz.

Mnie sie wydaje ze podkrecanie polega na kreceniu korba :[] chyba ze objasnisz nam - ciemnej masie swoja teorie krecenia heh

A jak jestes taki dobry z krecenia - bo tak wynika z tonu - to porownajmy moze tak: ustaw rdzen na 800 i pamieci na 800 i zobaczymy ile bedziesz mial pkt :lol2:

Owszem podałem link w który jest ustawienie 675/715 tak jak mnie prosił Milans. I tam jest wynik 14500. Zrobiłem natomiast test dla porównania 675/820 i tam wyraźnie widać że karta zyskuje 1000pkt. ( zdjęcia nie dałem ). A ty napisałeś że pamięcie dadzą 100pkt. natomiast to że mam procka na 2.9 da 250pkt.

Sam zrób test 800/800, bo ja już dawałem zdjęcia z moim 3Dmark05 na ustawieniach 735/870. Zresztą tak jak piasłem jak ustawie 620/820 to ma 14900 pkt. Ram daje dużo.

Edytowane przez Mirkirst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie to nie dziwi że większe taktowanie mem daje więcej niż gpu , bo to 3dmark 2003 gdzie ważny jest szybki procesor i duża przepustowość pamięci na karcie - tylko jeden test dx9 , w grach przepustowość pamięci już nie odgrywa już takiej dużej roli , w gierkach liczą się mhz na gpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

zamierzam kupic Leadtek'a 7600gt, i w zwiazku z tym jedno pytanko...:)

Czy nie lepiej dolozyc pare zlotych i kupic wersje Extreme? Rozni sie tylko taktowaniem, tak? tzn. jest fabrycznie podkrecona. Mozna z niej cos jeszcze wycisnac? Bo jesli tak, to wole kupic Extreme, ale jesli nie, to zaoszczedze te kilkadziesiat zlotych i podkrece normalnie do wersji extreme. Widac obie wersje roznia jeszzcze wentylatorem, ten w extreme wyglada na stabilniejszego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem podałem link w który jest ustawienie 675/715 tak jak mnie prosił Milans. I tam jest wynik 14500. Zrobiłem natomiast test dla porównania 675/820 i tam wyraźnie widać że karta zyskuje 1000pkt. ( zdjęcia nie dałem ). A ty napisałeś że pamięcie dadzą 100pkt. natomiast to że mam procka na 2.9 da 250pkt.

Sam zrób test 800/800, bo ja już dawałem zdjęcia z moim 3Dmark05 na ustawieniach 735/870. Zresztą tak jak piasłem jak ustawie 620/820 to ma 14900 pkt. Ram daje dużo.

Wszystko Ok, ale gdzie ja napisalem ze pamieci dadza 100 pkt? a to chyba cie jakos najbardziej dotknelo, z reszta niewazne - poprostu po takim taktowaniu rdzenia spodziewalem sie wyzszych wynikow i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze rdzenie w wersji EXTREME sa selekcjowane wiec powinny sie lepiej krecic ale nie jestem pewien. Niech ktos sie jeszcze wypowie na ten temat.

widziałem test tego 7600gt extreme , podkręcił się do 630/1770 , lepiej kręcą się xpertvision 7600gt sonic poleciał na 670/1600 Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...