Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pioorek

A tak w ogole, czym rozni sie 7600GS od GT?

I czy mozna to nadgonic? :> (jezeli to sa tylko takty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te galaxy z zalmanem które testowałem miało takty 560/1400. podkręciło się na 660/1620 co na pamiątki 1.2 ns jest dość słabym wynikiem :/

No to czegos tu nie rozumiem. Skoro to Galaxy z Zalmanem ma takie same taktowania jak pelna wersja Galaxy tzn GT, to co robi tu taka roznica w cenie i czy karta nie powinna sie nazywac GT skoro jest identyczna jak GT ??

 

EDIT: Oczywiscie po rozmowie z Milansem wyjasnilo sie. Galaxy z Zalmanem ma takty 500/1400 !! :D

Edytowane przez Crusio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

galaxy. normalny chyba nie np ten

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27376

albo z allegro a nie z komputronika

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=101620793

Galaxy tak.

 

A ten GB co podałeś link do niego ma DDR2, zresztą pisze to w specyfikacji.

 

Winfast także ma tylko DDR2.

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec z tego wynika ze 128 mb galaxy 7600 GS bedzie szybszy w rozdzielczosciach do 1024x768 a w wyzszych juz lepszy bedzie ten z 256. Wiec chyba bede bral tego 128mb bo i tak nie bede gral w rozdzialkach wyzszych niz 1024x768. Co o tym sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec z tego wynika ze 128 mb galaxy 7600 GS bedzie szybszy w rozdzielczosciach do 1024x768 a w wyzszych juz lepszy bedzie ten z 256. Wiec chyba bede bral tego 128mb bo i tak nie bede gral w rozdzialkach wyzszych niz 1024x768. Co o tym sadzicie?

Nie wiem jaki masz teraz monitor i na jak dlugo kupujesz grafe.

Ale zauwaz ze jak zmienisz na LCD 17/19" to tam natywna rozdzielczosc jest 1280...

Edytowane przez tHe mRuWa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec z tego wynika ze 128 mb galaxy 7600 GS bedzie szybszy w rozdzielczosciach do 1024x768 a w wyzszych juz lepszy bedzie ten z 256. Wiec chyba bede bral tego 128mb bo i tak nie bede gral w rozdzialkach wyzszych niz 1024x768. Co o tym sadzicie?

Wydaje mi sie ze taki oblivion czy fear to nawet w 1024 po wlaczeniu detali na max bedzie wykorzystywal te 256mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy recenzja na pclabie tego galaxy 7600GS jest wiarygodna? Wg. tego co czytalem tu to nie bardzo, podobno karta wcale nie jest az tak wydajna jak tam pisza.

Ciagle sie z tym zgadzacie, bo jakby nie patrzec to przeszlo 100zl wiecej niz zwykly 7600GS?

 

hint: przeszlo 100zl wiecej, poniewaz nie widze sensu zeby kupowac wersje zwykla zamiast z zalmanem(roznica w cenie tylko 30zl) + przesylka (15-20zł) co daje w sumie 110-120zl roznicy do 7600GS w sklepie na miejscu(msi, leadtek, xfx)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy recenzja na pclabie tego galaxy 7600GS jest wiarygodna? Wg. tego co czytalem tu to nie bardzo, podobno karta wcale nie jest az tak wydajna jak tam pisza.

Ciagle sie z tym zgadzacie, bo jakby nie patrzec to przeszlo 100zl wiecej niz zwykly 7600GS?

 

hint: przeszlo 100zl wiecej, poniewaz nie widze sensu zeby kupowac wersje zwykla zamiast z zalmanem(roznica w cenie tylko 30zl) + przesylka (15-20zł) co daje w sumie 110-120zl roznicy do 7600GS w sklepie na miejscu(msi, leadtek, xfx)

 

Tyle ze tamte karty nie mają DDR3. ;]

 

Hehe oblivion na maxa i w 1024 na tej grafie raczej zapomnij xD predzej by sie przydal ram a niepamiec na grafie....

Na lekko podkręconej 7600GT da się grać, wiec na takim GS @ GT tez pewnie dałoby rade...

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm oblivion spokojnie chodzi w 1280 na medium + wlaczony HDR na niepodkreconym gt (+ pare tweakow na obsluge wielowatkowosci w ini). 1280 na high niestety mocno sie tnie przy jakichs fajniejszych efektach swietlnych.

 

A przy takich taktowaniach to bralbym wersje 128 chyba , ze ktos planuje z tego sli zrobic to wtedy te 256 moze sie przydac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o obliiviona to w ja po tweakach w ini (wielowątkowość itd) odpalałem go 800/600 wszystko na maxa (w ini miałem nawet podjechany dystans widzenia budowli, dalej niż na maxa da się w menu ustawić, wodę i jeszcze kilka bajerków) i w lesie, jak była walka, i wiele efektów (czary, sumony itd) to spadało mi do 15 klatek. Komp jak w sigu 805@3380 (koniec mojego mobo :/) a moje Gt (jeszcze zanim poległo) na 650/850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o obliiviona to w ja po tweakach w ini (wielowątkowość itd) odpalałem go 800/600 wszystko na maxa (w ini miałem nawet podjechany dystans widzenia budowli, dalej niż na maxa da się w menu ustawić, wodę i jeszcze kilka bajerków) i w lesie, jak była walka, i wiele efektów (czary, sumony itd) to spadało mi do 15 klatek. Komp jak w sigu 805@3380 (koniec mojego mobo :/) a moje Gt (jeszcze zanim poległo) na 650/850.

W tej gierce powinno się robić testy na default ini, bo co uzytkownik to inne ustawienia i potem mamy 6600 szybsze od 7600gt :lol: ...a co do Twojej karty...jak poszukiwania tego scalaka?

 

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

 

post nr 5000.

 

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 2 godzinach buszowania po sieci http://www.mvk-japan.com/kc/products/galax...l#GF7600GS256D3 jedynie cos takiego sensownego znalazlem o Galaxy. Sa tam tez wyniki z markow (oprocz wersji 128 MB). Naprawde bardzo ciezko cokolwiek znalezc o tej karcie. Tak jakby nikt nie robil jej testow tylko u nas w Polsce. Ide juz spac bo juz nie wytrzymam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj oj.. ta grafa co teraz mam w domu ma 256 mb i taktowania 500/1400. ten model chyba najlepsze rozwiązanie obecnie :) jedyne co mnie martki to temperatura pracy karty. laminat przy sekcji zasilania jest tak gorący ze można się oparzyć zewnętrzną stroną dłoni :/ ciekawe jak bedzie z żywotnością tych karcioszek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest napisane jak byk w paru miejscach zę to ddr3 1.4ns...

 

 

mozę mają jakieś tanie djście albo inni dali sobie takie fajne marże? B)

 

 

poza tym dolar leci na pysk..

 

no ale nie wiem spytajcie Niemca i tyle...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...