Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

mam chyba karte na najnowszym pcb(mowa o galaxy)....napiecia na rdzeniu...1,08v...przetaktowanie tak na maxa 560, wiec cieniutko

pamieci ...napiecia 1,4v....przetaktowanie na poziomie 860-870...wiec rewelacja

 

"martwi" mnie tak niskie napiecie na rdzeniu....do ilu rozsadnie polecacie podwyzszyc(mysle tak do 1,4v) i w ktorym miescju zamontowac jakis rezystorek na stale, aby juz miec takie napiecie na stale....potencjometry mnie nie interesuja...ewentualnie zamontuje zeby doswiadczalnie dobrac watosc tego rezystorka SMD

Edytowane przez dzidzion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy warto zainwestowac w 7600GT AGP leadtek, kata kosztuje jakies 170Euro 700zł, własciwie to miałem zmieniać całego kompa ale zauwazyłem ta kartę i zastanawiam się czy jeszcze jakis czas pozostac przy obecnym konfigu i wymienić tylko grafikę.

 

Zalezy mi na grach w medium lub min detalch ale wysokich rozdziałkach rzędu 1680x1050 albo 1920x1200...

Podobno ten leadtek smiga jak 7800GS AGP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam chyba karte na najnowszym pcb(mowa o galaxy)....napiecia na rdzeniu...1,08v...przetaktowanie tak na maxa 560, wiec cieniutko

pamieci ...napiecia 1,4v....przetaktowanie na poziomie 860-870...wiec rewelacja

 

"martwi" mnie tak niskie napiecie na rdzeniu....do ilu rozsadnie polecacie podwyzszyc(mysle tak do 1,4v) i w ktorym miescju zamontowac jakis rezystorek na stale, aby juz miec takie napiecie na stale....potencjometry mnie nie interesuja...ewentualnie zamontuje zeby doswiadczalnie dobrac watosc tego rezystorka SMD

Jak na 1.4V na pamieciach to wynik istna rewelka. Moj Galaxy ma 1.9V (zreszta chyba wiekszosc tyle ma) i pamieci lataja na 900-905max. Natomiast rdzen ma 1.47/8V w stresie, tak wiec z 1.4V nie powinno byc najmniejszego problemu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh ja mam dziwny problem z 7600Gt od asusa :/ włączam jaką kolwiek gre np. super bikes, hitman blood money. i po jakiś 5 minutach zwiecha i bluescreen i napisane że sterowniki nvida wywołał błąd :/ I wydaj mi sie że jest tak tylko z grami pod Direct3D bo pod OpenGL tak sie nie dzieje przynajmniej Prey chyba jest pod OpenGl i moge sobie grac w niego i nie ma zwiechy. Nie wiem co jest grane konfig macie w podpisie.

 

AA i jeszcze na grafie założony Pentagram Xc80cu i radiatorki na pamięciach wię karta sie nie przegrzewa góra 45-47 stopni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

cos mi nie pasuje moje 7600gt (komp jak w podpisie), w 3dmarku 05 po podkręceniu zaledwie 6000 równe, nie za mało? przeszukałem internet i widzę ze powinno być o ok 500marków wiecej nie wiem jaka jest tego przyczyna, stery to 85.98, próbowałem też innych ale bez rezultatu, co jest nie tak? jakaś podpowiedź....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to poszedl modzik na 1,4v i rdzen smiga spokojnie na 715-720 :)....ale niestety oc pamieci spadlo sprzed vmoda rdzeniowego z 865 na 835....kurde nie jestem pewien czy mierzone napiecie na pamieciach jest na 100% tym co powinno byc...mierze jak zaznaczone na schemacie i mam 1,4v...na drugiej nozce tego tranzystora mam 1,96 i zastanawiam sie czy czasami to wlasnie nie jest wlasciwe napiecia na pamieciach....macie moze jakies inne punkty pomiarowe...np. kondziolki ktore filtroja napiecie na pamieci??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

mam 7600Gs juz na najnowszym PCB! narazie leci calkiem ladnie

ze standardowych zegarow poszla na 650/1700 (i jeszce nie znalazlem konca-narazie mi wystarcza i to z nawiazka) !

wynik w 3dmarku 2005 ok.6800pkt a w 2003 ok.15300pkt

(system troche zmula bo juz ma ponad rok; zadnych zwiech ani artow w markach i grach)

 

pozdro :D

 

@torque

widze ze w sygnaturce masz przy 7600GS bios mod

na czym on polegal?na zmianie taktowania czy moze udalo Ci sie podniesc Vcore?

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to poszedl modzik na 1,4v i rdzen smiga spokojnie na 715-720 :)....ale niestety oc pamieci spadlo sprzed vmoda rdzeniowego z 865 na 835....kurde nie jestem pewien czy mierzone napiecie na pamieciach jest na 100% tym co powinno byc...mierze jak zaznaczone na schemacie i mam 1,4v...na drugiej nozce tego tranzystora mam 1,96 i zastanawiam sie czy czasami to wlasnie nie jest wlasciwe napiecia na pamieciach....macie moze jakies inne punkty pomiarowe...np. kondziolki ktore filtroja napiecie na pamieci??

na prawej nozce miezysz? zawsze na prawej (no moze prawie zawsze)

prawa w sensie ze nozki sa na dole a "ciało" mosa i góry

 

nie wydaje mi sie zebys mial 1.1v na rdzeniu.. widzialen nowe pcb i mialo te same napiecia.

o jakim modzie na 1.4v mowisz?

no i moze ejszcze jeakies orby z tym 720 na rdzeniu

 

p.s: sprawdz miernik .. moj stary tez bzdury pokazywal

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powaga...1,1 a dokladniej 1,08....kumpel ma taka sama karte i dzis robilem mu moda na 1,4v....skurczybyk ma farta bo jego karta przy tym napieciu smiga na 760 :blink: , a moja tylko 700, wiec bieda :/(mod polega na wstawieniu rezystorka 2,7k miedzy polaczonymi zwora miejscami pod piny(pierwsze revizje kart ze zworkami) a masa...robilem moda pamieci ale nic to nie dawalo...kumpla lataja na 850..moje tylko 835...powyzej arty

p.s wszystko mierzon na prawych nozkach mosa

p.s.2 jest jeszcze taki maly motyw...gdy atitoolem testuje grafe i nastepuje chwilomy zwis(przekrecony rdzen) to napiecia na rdzeniu w tym momencie spada do 1,2v

 

temperatura rdzenie pod obciazeniem atitoolem dochodzi tak do 61 stopni(na zalmanie)

Edytowane przez dzidzion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko bo nie mam lutownicy ani miernika a strasznie korci mnie żeby zrobic Vmoda, konkretnie tego bez dotykania karty czyli 2 kabelki, 2 zworki i 2 potencjometry. Może mógłby mi ktoś pomoć? Oczywiście odwdzięczyłbym się w jakiś sposób...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko bo nie mam lutownicy ani miernika a strasznie korci mnie żeby zrobic Vmoda, konkretnie tego bez dotykania karty czyli 2 kabelki, 2 zworki i 2 potencjometry. Może mógłby mi ktoś pomoć? Oczywiście odwdzięczyłbym się w jakiś sposób...

jeden potencjometr :)) ale i tak te kabelki za zworkami i potencjometrem musisz polaczyc cyna uzywajac lutownicy :))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko bo nie mam lutownicy ani miernika a strasznie korci mnie żeby zrobic Vmoda, konkretnie tego bez dotykania karty czyli 2 kabelki, 2 zworki i 2 potencjometry. Może mógłby mi ktoś pomoć? Oczywiście odwdzięczyłbym się w jakiś sposób...

Bez miernika bedzie ciezko bo jak sprawdzisz aktualne napiecie na gpu?? No i potrzebny jest jeden potencjometr i lutownica tez :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mogę od kogoś pożyczyć miernik i sprawdzić napięcia, gdyby tylko ktoś chciałby mi to wszystkoo polutować w jedną całość bo ja do tego niestety mam 2 lewe ręce :cry:

jakie masz PCB ? nowe?

mod bez ingerencji w karte ttylko na nowym pcb .. tym ze zworka zolta na rogu karty

 

moge ci go zrobic wyslac poczta i tylko sobie zalozysz ..

dogadamy sie co do kosztow

ale bez miernika slabo widze jak to wykalibrujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorka za wprowadzenie w blad...moj mienik ta tani badziwe ktorego wskazania przy niskim napieciu daleko odbiegaja od prawidlowych stad moje blednie podane napiecie mialo 1,1v....a po modzie 1,4.....tak naprawde bylo to cos kolo 1,35 no i po modzie 1,6...dobze ze sie zorientowalem, bo moglo by sie to zle skonczyc....to samo z pamieciami...to co mowilem ze mam 1,4v to tez bylo bledne...naprawde bylo 1,85v....

nie ma to jak analogowe mierniki...jeszcze raz ostrzegam!!!!modujac zaopatrzcie sie w jakies lepsze mierniki a nie w badziewia za 10-15 zl!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomimo zmian sterowników wszystkich po kolei i zmian sterowników chipsetu nadal mój gf7600gt wyciąga po podkręceniu zaledwie 6000pkt w 3dmarku05,

 

wyłanczałem wszystkie upiększenia i takie tam system jest ustawiony na wydajność nie na jakość i dalej nic, coś mi nie pasuje i nie wiem co jest nie tak, macie jakieś propozycje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chaos

 

ja mam karte na najnowszym PCB tym bez zworek!

da rade zrobic tego moda bez lutowania na karcie?

 

posiadasz moze jakies fotki moda na "najnowszym"? (przydalyby sie do FAQ)

 

pozdrawiam :D

przeczytaj artykul na purepc.pl o vmod.

pisze wyraznie ze mod bez lutowania jest dla zworkowej wersji ...

a najnowsze pcb to to samo co stare pcb ino bez zworek.

mozesz robic jedynie moda ołówkowego .. (ktorego w sumie nie polecam chyba ze ktos lubi)

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam takie pytanie, czy oplaca mi sie wymienic moja stara grafe tj 6800gt na tego 7600gs? z tego co wiem na 7300gt nowy ghost recon smiga na wysokich detalach a u mnie na srednich tak zbytnio nie chce ;] co wy na to ?? :wink:

 

edit:

dodam ze musialbym dolozyc ok 80zl po sprzedaniu starej

Edytowane przez kfachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chaos

 

cytat z artykulu:

 

"Niedawno Galaxy wprowadziło trzecią wersję PCB... Ale tak naprawdę różni sie ona tylko pozornie od "nowej" PCB. Zworki zastąpiono na stałe wlutowanymi "bolcami". Kartę pozbawiono głośniczka i drugiego biosu. Wszystko pewnie w celu obniżenia kosztów produkcji. Jednak mod na tych kartach wygląda tak samo jak na nowym PCB."

 

i jak wkoncu z tym modem jest? :blink:

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...