Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie z innej beczki....

Mianowicie jakie chłodzenie zamiast Zalmana byłoby cichsze? Może być pasywne lub z jakimś bardzo cichym wentylem...

Evercool @5v,radzil sobie nawet pasywnie(buda dobrze wentylowana)z moim 7600GT,roznica duza w glosnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobał mi się pomysł jednego ruska na chłodzenie wodne do grafiki. Koleś podłączył do bloczka węże i podpiął pod bierzącą wodę 4st C. Masakra :D Nietwty teraz już nie umiem znaleść tego artykułu nie wiem gdzie był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki... Kreci tu jeszcze ktos Gf7600GS?? bo mi strasznie nudno... niby tyle tego na forum a walcze sam ze soba... :? :? Wspomozcie mnie...

 

Moze zrobimy Ranking...

 

Kto ile wykrecil u nas na forum na 7600GS... Bo nigdy nie wiedomo potem ktory wynik jest OK a ktory jest niski...

 

Kręce i ja, ale ni jak ma się to do Twoich wyników :/

 

Dołączona grafika

 

napięcia:

vgpu

Dołączona grafika

vmem

Dołączona grafika

 

chlodzenie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

temp. w budzie:

Dołączona grafika

 

Wszystkiego najlepszego Sector19 i powodzenie w zbieraniu na procek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręce i ja, ale ni jak ma się to do Twoich wyników :/

Wszystkiego najlepszego Sector19 i powodzenie w zbieraniu na procek :P

1.

LAdny wynik...

 

Z tego co pamietam to Trzeci wynik na naszym forum... lepszy ma jeszcze Lanc z Wodnikiem z Hindenburga :)

 

2.

Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopak ma C2D to nic dziwnego... ja mam wynik 16853 na Opteronie 144 i w dodatku mam na rdzeniu 715(670)........ dalej nie można bo tyle robi max na 1.42V a jak dam większe napięci to wyłącza się monitor w 4 teście 3DM03....grrrr nie mam już rąk do swojej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopak ma C2D to nic dziwnego... ja mam wynik 16853 na Opteronie 144 i w dodatku mam na rdzeniu 715(670)........ dalej nie można bo tyle robi max na 1.42V a jak dam większe napięci to wyłącza się monitor w 4 teście 3DM03....grrrr nie mam już rąk do swojej karty.

powiem tak:

 

Na Sd 3700+ 1MB cache @3120MHz robilem 184xx

Na P4 631 2MB cache @5100MHz robilem 19474

Na C2D E2140 1MB cache @3200MHZ robilem 20583

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

powiem tak:

 

Na Sd 3700+ 1MB cache @3120MHz robilem 184xx

Na P4 631 2MB cache @5100MHz robilem 19474

Na C2D E2140 1MB cache @3200MHZ robilem 20583

Pokazałeś tym samym różnice pomiędzy różnymi procesorami. Jakby nie patrzeć nawet najsłabsze i najtańsze C2D (oczywiście wykręcone ale to nie zmienia faktu) wygrywa z resztą bez żadnych problemów.

 

Panowie, nie lepiej dołożyć 200 zł i kupić 7900 GS :] Ja chyba tak zakombinuje. Zobaczymy jak wakacje się zaczną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 3 cze 2007, 23:53' post='2636004']

Pokazałeś tym samym różnice pomiędzy różnymi procesorami. Jakby nie patrzeć nawet najsłabsze i najtańsze C2D (oczywiście wykręcone ale to nie zmienia faktu) wygrywa z resztą bez żadnych problemów.

 

Panowie, nie lepiej dołożyć 200 zł i kupić 7900 GS :] Ja chyba tak zakombinuje. Zobaczymy jak wakacje się zaczną...

NO tak pokazalem ale... i tak ciagle mam za malo do rekordu swiata... i to mnie wnerwia bo ludzie tam maja sprzet za grube pieniadze a my musimy ich gonic jakims low endem...

 

Dlatego ZBIERAM NA TEGO E6420...

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

NO tak pokazalem ale... i tak ciagle mam za malo do rekordu swiata... i to mnie wnerwia bo ludzie tam maja sprzet za grube pieniadze a my musimy ich gonic jakims low endem...

 

Dlatego ZBIERAM NA TEGO E6420...

No tu niestety się też się z tobą zgodzę. Żeby się ścigać trzeba mieć czym i za co. I puki co jesteśmy na przegranej pozycji bo reszta świata zawsze będzie o jeden krok do przodu. Najważniejsze że się staracie i nie podajecie się.

Mówisz że E6420 Cię podniesie na duchu. Zobaczymy.

 

Jak już zbierasz to proś o 2zł i zbieraj na Q :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopak ma C2D to nic dziwnego... ja mam wynik 16853 na Opteronie 144 i w dodatku mam na rdzeniu 715(670)........ dalej nie można bo tyle robi max na 1.42V a jak dam większe napięci to wyłącza się monitor w 4 teście 3DM03....grrrr nie mam już rąk do swojej karty.

Każdy się bawi tym co ma. Ja jeszcze miesiąc temu na tej samej grafie wyciskałem tylko tyle

 

Dołączona grafika

 

gpu leciało na 700 czego nie widać. Poza tym w moim sprzęcie jeszcze sporo rzeczy kuleje :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam okazje tanio kupić karte msi geforce 7600 GT 512 ram ddr2

Szyna 128 bit :? . Mówie oczywiscie o AGP, bo takie coś mam na mobo. Co o tym myslicie... Moja terazniejsza karta ma tylko 128 ramu na 256 bit, to asus ge force 6800 LE (udało sie odblokować zablokowane część tej karty) . Gra warta swieczki (przesiadki) :?:

Dodam że czekam właśnie na dwujajeczny procek AMD i tak sobie pomyslałem o wzmocnieniu karty przy okazji....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie mam wyboru co do ramu , głównie napaliłem sie na nia bo 512 robi wrażenie. Ale podsumowując taka karta jest "mocniejsza" od mojej obecnej? Zaginąłem w akcji (chodzi o szczegóły techniczne) na etapie serii 6, potem juz sie kartami nie interesowałem i wypadłem z obiegu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie mam wyboru co do ramu , głównie napaliłem sie na nia bo 512 robi wrażenie. Ale podsumowując taka karta jest "mocniejsza" od mojej obecnej? Zaginąłem w akcji (chodzi o szczegóły techniczne) na etapie serii 6, potem juz sie kartami nie interesowałem i wypadłem z obiegu...

512ramu moze i wrażenie robi, ale praktycznego zastosowania nie ma i nie daje zadnych korzysci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie jako człowiek rozsadny nie opieram sie nigdy na zdaniu jednej osoby. Różne wypowiedzi trzeba zebrać do kupy a decyzje podjąc samemu. (chyba ze sie nie ma za grosz mysli technicznej , wtedy trzeba sie opierać o rady fachowców).

Jednak podsumowywując , zakupiłem ta karte , nie jest to cudo ale jednak lepsze od mojej starej Gpu.

Przy okazji dorwałem sie do świetnego linka , gdzie mozna porównac interesujace nas karty.

http://www.gph.benchmark.pl/ - napewno znacie , jednak dostałem go z innego forum.

Porównania te nie są wysoce dokładne , bo pomiary poszczególnych GPU były przeprowadzane na różnie skonfigurowanych komputerach. Ale jesli widzimy różnice po kilka tysiecy pkt w jedny 3d MArku... to wniosek nasuwa sie sam która karta jest wydajniejsza. Tylko o to mi chodziło , żeby nie okazało sie że nowa karta jest słabsza od starej - mimo 512 mb ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja wysluzona 660ge RIP i mi panowie z serwisu dali 7600gs (ta najnowsza rewizja praktycznie gola elektronika to minimum i zielony laminat)

 

- wiatraczek jest cichszy anizeli w wersji czerwonej (kuzyn ma czerwona) bo jak wlaczylem RT to patrze a tam ustawienie 2D 31%, low power 40% i 3d tez 40%

 

- w dodatku jest pieprzony sticker na chlodzeniu wiec zmiana chlodzenia nie wchodzi w gre

 

- oc karty nieznane i raczej nie bede szalal sadze ze zrobie sobie GT i starczy

 

ps czy ktos juz sprawdzil jakie pamieci zostaly uzyte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam galaxy zalman.

rdzen robi stabilne 650 mhz, przy 660 artefakty/freezy.

zmienilem delte na -100. w AtiToolu rdzen sypie bledami przy 700 mhz :-?

zmiana delty dala bardzo malo, widac niestety moj rdzenik potrzebuje wiecej V...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Przeciez jak na def V to i tak dobrze :) Jaki rev. karty ?

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam galaxy zalman.

rdzen robi stabilne 650 mhz, przy 660 artefakty/freezy.

zmienilem delte na -100. w AtiToolu rdzen sypie bledami przy 700 mhz :-?

zmiana delty dala bardzo malo, widac niestety moj rdzenik potrzebuje wiecej V...

Albo zjechanie temp w dół ;) Z mojego doświadczenia wiem, że gdy utrzymujesz temp w stresie na poziomie max 50* to delta -100 daje radę bez problemu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rev. karty nie wiem. mozna sprawdzic bez wyjmowania z kompa? B-)

rdzen jest napewno B1.

wiem, ze to dobry wyniczek. przeciez calkowicie za darmo (no dobra, 8pln kosztowaly radiatory, jakos z 2pln pasta) z 500/1400 zrobilem 650/1800. :D :D :D

 

temperatury raczej nie mam jak obnizyc. chlodzenia standardowego nie zmienie, paste pod nim juz zmienilem, obudowe kompa mam otwarta.

takze niestety temperatura zostanie co najmniej utrzymana (co najmniej, bo jak dorzuce V to napewno podskoczy ;) )

Edytowane przez enigma_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo osob biadoli o slabym procku i przez to zanizonym wyniku w 2003

 

ale pytanie po kiego sie scigac w takim marku jak 2003 skoro tam b.duza role odgrywa procek ??

 

chcecie scigac sie kto ma najwydajniejsza karte ?

to testy przeprowadzajcie na 2005 /2006

tam procek nie daje juz tyle co w 2003

 

i wiekszosc bedzie miala rowne szanse :)

czy sempron 2,9ghz

czy tez C2d 3,2ghz ;)

 

btw.

Palita 7600GS nowe pcb pamieci quimonda

do 1960 mhz wykrecilem bez zmiany timingow

podbijajac napiecie na 2,54 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

no wlasnie chodzilo mi o te B1 :) moja robi 655/1710... radiatory w standardzie byly dlatego pewnie tak nisko bo jakims glutem przyklejone :lol: A sciagac mi sie tego nie chce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie chodzilo mi o te B1 :) moja robi 655/1710... radiatory w standardzie byly dlatego pewnie tak nisko bo jakims glutem przyklejone :lol: A sciagac mi sie tego nie chce ;)

a masz wersje zalmana czy zwykla?

ej ty masz na niej dwie zworki? jedna chyba od dual-bios a druga od napiecia rdzenia, czy jak? u mnie w wersji na agp nie ma takich bajerkow :P

moje radiatorki to najtansze freezone przyklejone firmowa tasma termoprzewodzaca ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...