Skocz do zawartości
zzzkuba

Chieftec Dragon - Czas Na Malowanie

Rekomendowane odpowiedzi

a wiec palnuje kupic obudowe

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=83470787

 

ten jest o ok 100zł tanszy niz czarny

 

i teraz jakbym sie zdecydował na tego dragona to bym musiał go przemalowac bo ten kolor jest poprostu wiejski :mur:

 

nie wiem jak sie zabrac za malowanie zeby nie zepsuc budy

 

czy bede musial sie pozbywac starego koloru?

 

moze by jakos papierem sciernym lekko usunąc ten kolor

 

a i jeszcze mi podpowiedzcie ktory kolor wybrac zeby sie udało jakos ładnie przemalowac

 

mysle zeby go przemalowac na jakis czarny metalik, czy jakier samochodowy w sprayu bedzie ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten żółty kolor to wiocha pełną parą :D a starą farbę powinieneś chociaz troche zdrapać luc zmatowić. Jeśli już to lepiej całość zeszlifuj taką końcówką szlifierską do wiertarki i będzie gites :)

Edytowane przez PAWEEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a drogi taka końcówka moze byc??

 

powiem tak ja ze swojego chiefa zdzieralem farbe, wtedy na pewno bedzie sie ta nowa troche lepiej trzymac. A co do malowania budy to uzywalem farby w spray`u dla graficiarzy, tylko w takim wypadku trzeba to wszystko jeszcze polakierowac

malowałem kiedys bude montanami (dla grafficiazy) ale padacznie to wyszło wiec mysle zeby kupic jakis lakier samochodowy metalik najlepiej czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łaziłem dzisiaj po mieście i szukałem jakiejś budy, ale nic ciekawego nie znalazłem <_< A tu proszę, buda akurat dla mnie. Tylko nie myślcie że kolor mi się podoba :lol2: Oczywiście pójdzie do malowania B)

Edytowane przez dadziuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja radziłbym ci tak zrobic. Kupić papier wodny 800 ścierność. I zmatowac na mokro. Żadną szlifierką bo rysy będą na maxa. Po 2 to poszedłbym to najbliższego lakiernika i zapytał ile u niego będzie kosztowało polakierowanie(będzie najpewniej bo do lakieru doda rozcielczalnika+utwardzacz. ) Wpłynie to na trwałośc lakieru. Po 3 to nawet średnia lakiernia ma własną mieszlanię i dobierzesz sobie lakier i kolor taki jak ty będziesz chciał. Zapytać można. Myslę że nie powino to kosztowac więcej niż 50-70zł z ich lakierem. Bo powierzchnie do lakierowania ty przygotujesz. A co do budy to ja bym zostawił taką zółtą(idealne pole do popisu bo bardzo mało osób ma taki kolor). Ja osobiście zostawiłbym taki kolor.Ale kwestia gustu. Tobie ma sie podobać. Pozdrawiam i czekam na dalsze efekty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja radziłbym ci tak zrobic. Kupić papier wodny 800 ścierność. I zmatowac na mokro. Żadną szlifierką bo rysy będą na maxa. Po 2 to poszedłbym to najbliższego lakiernika i zapytał ile u niego będzie kosztowało polakierowanie(będzie najpewniej bo do lakieru doda rozcielczalnika+utwardzacz. ) Wpłynie to na trwałośc lakieru. Po 3 to nawet średnia lakiernia ma własną mieszlanię i dobierzesz sobie lakier i kolor taki jak ty będziesz chciał. Zapytać można. Myslę że nie powino to kosztowac więcej niż 50-70zł z ich lakierem. Bo powierzchnie do lakierowania ty przygotujesz. A co do budy to ja bym zostawił taką zółtą(idealne pole do popisu bo bardzo mało osób ma taki kolor). Ja osobiście zostawiłbym taki kolor.Ale kwestia gustu. Tobie ma sie podobać. Pozdrawiam i czekam na dalsze efekty :)

Malowanie u lakiernika za 50-70 zl absolutnie mija sie z celem.

Chlopakom chcodzi o to zeby bylo jak najtaniej,

a tyle placac mozna miec juz przeciez nowa buda o zadanym kolorze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe no własnie....za 230zł jest ten sam Chieftec tyle ze z dwiema dziurami 92mm w lewym boku, 120 z tylu 2x80 z przodu w kolorze srebrnym/czarnym, w dodatku gratis dostajemy jeden wentylator 92 :] sam wczoraj takiego montowałem u siebie, wypas na max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak będę malował swojego przyszłego chiefteca, za pewne będzie to dragon, więc pewnie wezmę taki "ładny kanarkowy" :P, żeby było taniej.... Swoją drogą chyba wolałbym oddać do lakiernika całą obudowę, niż męczyć się dwa dni ze sprejem i martwić się o efekt... a tak wyjdzie nie wiele drożej.

 

ps. Możecie mi powiedzieć, dlaczego Chieftec zrobił taki tragiczny grafit, zamiast gustownej czerni(najlepiej metalik)??

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twardy lakier - klucz do sukcesu ;)

musisz zmatowić powierzchnię papierem ściernym, oczyścic dokładnie z syfu, tłuszczu itp. Następnie metalicznym lakierem samochodowym (one są najtwardsze) malujesz cieniusieńkimi warstwami.

Po każdej warstewce czekasz aż wszystko wyschnie i ciągniesz kolejną, do momentu aż wszystko ładnie będzie wyglądało :)

 

Wiśniowy metalik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADZIA!!!!!BAHAMA YELLOW!!!!! Mimo ze cokolwiek wiesniacki, to jednak w miare oryginalny kolor. Moze nie warto go ruszac? A tylko "dopiescic" bude jakimis wstawkami? Chociaz osobiscie przychylam sie do zdania victora89, wisnia metalik bylby piekny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheheh dziadziuk tego kameleona za 21 pln to sobie mozesz darowac. Naprawde, raz ze to ma sie nijak do prawdziwego lakieru, dwa ze efekt jest zalosny. Sprawdzone praktyce i jak dla mnie calkowicie nieoplacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te za 21 zł nawet koło kameleona nie leżały. W skład lakieru kameleon wchodzi 5 lub 8(zalezy od eketu) tzw flipów. Lakier kameleon jest prawie przezroczysty. I nie maluje się go nigdy na podkład. Musi być podszewka biała lub czarna. Cechą lakieru kameleon jest to że mieni się conajmniej w 5 kolorach. Jestem przedstawicielem takich lakierów ale lepiej nie pytajcie o cene!!! A co do malowania budy to dlatego zaproponowałem malowanie w lakierni żeby miał inna, oryginalną budę a nie tak jak inni serię. Ten dział z nazwy jest inny i budy w nim prezentowane tez takie muszą być!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a ja bym taki zostawil ( kolor ) i zrobil moda ala Zolta lodz powodna .. beatlesow :D

Dobry pomysł ale lepiej będzie to brzmiało "Yellow Submarine" (taka słynna nuta ;) )

Jakeiś rence dowalisz i będzie szuper :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł ale lepiej będzie to brzmiało "Yellow Submarine" (taka słynna nuta ;) )

Jakeiś rence dowalisz i będzie szuper :lol2:

hehe, no jakbys nie wiedzial to to Yellow Submarine jest wlasnie Beatles'ow,

wiec nie musisz go o tym informowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...